Cibona 2016/2017

basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.736
08. prosinca 2016. u 11:48
lari_bird je napisao/la:
anetisi

Nisi od onih koji ko zadnje p.... samo dijeliš minuse nego i pokušavaš obrazložiti svoje stavove što cijenim

Koliko je vrijedan roster cibone ne znamo aco veli 550 a ovaj milijun s kojim barataš ste izračunali vi tu na forumu

Veliš da ti ni jedan igrač nije sporan a onda spominješ gospića i marića za koje se slažem da nisu kvaliteta za cibonu ali tu se vraćamo na početak 'koliko para toliko muzike'

A1 liga je idealna za razigravanje mladih ali jedino tu imaš imperativ rezultata pa nakon kaj ti se desi osijek ideš na slijedeće utakmice sa šakićem, žižićem .... i onda naletiš na šibenik koji ti pokaže da niti to nije dovoljno nego treba i ozbiljan pristupa sad ti uđi u iduću utakmicu s poletarcima ako se usudiš, da su gospoda iz hks imala 'poštene namjere' mogli su recimo podijeliti ligu na dva dijela u kojoj bi se prvi dio igrao bez nekog velikog imperativa da se odigra pa onda tu možeš kombinirati svašta a drugi dio liga za prvaka 8 ekipa kao i do sada za ozbiljno za plasman ...

Osim toga (to vam je već i baton davno napisao pa ste ga spljuvali) cibona ove godine je dovela hrpu novih igraća(suljo, čorić, marineli, bošnjak...) pa i njih treba uigravati i dobili su prednost pred domaćim mladićima da li s pravom ili ne je nova tema za raspravu

Kaj znači definirana vizija i uloga za pojedine igrače, nemam pojma to moraš objasniti po čemu ti vidiš da ne postoji vizija?

Koliko se ja nešto malo razumijem ekipa je posložena po PSu i igraju najbolji, naravno trebala bi još jedna npr. četvorka  za koju na sreću nema para jer bi onda slavica igrao još manje, žižu ne možeš zadržati, slavicu ako ovako nastavi isto bude teško zadržati, moraš paziti da ti netko od iskusnijih ako ga ne platiš 3 mjeseca ne pobjegne ko kuridža...  

Vidi cijeli citat


Možda neću odgovorit konkretno na viziju i uloga za pojedine igrače i nije meni upućeno, ali da se nadovežem, evo mog viđenja.

Partizan i Cibona su prije ove sezone bili u sličnim situacijama, dakle solidni (za aba ligu buđeti) buđeti, posrnuli klubovi, treneri koji su ih nedavno preuzeli.

Što će Partizan imat nakon ove sezone? Jezgru igrača u (po)najboljim godinama: Marinković, Majstorović, Birčević, Andrić i Luković + jedan extra veteran Veličković to je šest igrača, tijekom sezone će pokušar dobit još nekog od trojca Ratkovica, Vrabac (prvi je već pokazao da može biti solidan back-up) te možda Karahodžić.

S druge strane dobro guraju u BCL i bolji su od Cibone u ABA ligi s važnom napomenom da oni nemaju ni približno klasnog igrača kao ATŽ.

Što će Cibona imat sljedeće godine? Ekstremnu rupu odlaskom ATŽ-a (dobro, njega je nemoguće nadoknadit), ali ako se u klub ne upucaju veliki (veći) novci momčad će od konkurenta za F4 i nekog tko može pružit otpor Cedi pasti na 7-8-9 mjesto ABA lige (po kvaliteti) i nekog kog će Cedevita kantat 20 razlike.

Partizanu se to neće dogodit jer rade planski (ili ne rade, ali ispada tako) i to je ono što bi ja volio da radi i Cibona. Koga će u ovom kontekstu Cibona imat nagodinu? Šakića i? eto Rozić kao neki okej veteran za ABA ligu, fali još jedno 4 igrača za "jezgru", mladi priliku dobivaju kako dobivaju i za niti jednog se ne može reći da će sljedeće godine biti legitimni igrač. Osim Marića nema niti jedan igrač u najboljim godinama, recimo, 25-29, Partizan ih ima petoricu.

Meni se ta budućnost Cibone ne sviđa. 

Neko je pitao koga se moglo dovesti pa evo recimo: Novačić, Vrkić, Ivan Ramljak, Kraljević, možda taj Maj Kovačević, Zubčić, Delaš, Ivanov, Lalić, Halilović, Vladović (vjerojatno ima jos igrača, s tim bi se isto u klubu trebali vise bavit, možda neki ne bi došli u obzir poput Zubčića, al jbg momak je potpisao za Nizhny, igrao je u Zapruđu, bit je da bi sigurno bio klasa u ABA ligi kao back-up Šakiću) ; Vladović-Vrkić-Ivanov-Lalić-Rozić-Šakić + 2 Amera i napredak kojeg od mlađih igrača je opet momčad koja bi bila konkurenta za F4, a sumnjam da su bili financijski nedohvatljivi.

Ovako nit daješ priliku mladim igračima koje si doveo (Bošnjak, Ćorić, Šiško, Marinelli pa i Slavica, a i Sulejmanović je igrom slučaja počeo dobivat priliku da ova dva ne umru iako i on igra tek 10 minuta u prosjeku), nit imaš prave veterane-iskusne igrače.

Totalno nelogična situacija, ja recimo sumnjam da Vrkić i Vladović igraju za više nego Marinelli, Ćorić i Bošnjak, pa jel bi bilo bolje za Cibonu da ima recimo Vladovića i Vrkića koji su vrlo dobri igrači za ABA ligu (vrkić na 11, Vladović na 10 poena), nego ovu 3-4 mladih koji nit daju impuls, nit se razvijaju (nit ih razvijaju). Totalno nelogična politika.

Ako imas ovako momčad onda jbg, daj im da da griješe, šta će ti Marić ili Joksimović ili Gospić koji će im uzimat minute?

[uredio basketas - 08. prosinca 2016. u 12:07]
Ivo, Mijo, Niko, Mato...
Baton
Baton
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2014.
Poruka: 6.644
08. prosinca 2016. u 12:12
basketas je napisao/la:
lari_bird je napisao/la:
anetisi

Nisi od onih koji ko zadnje p.... samo dijeliš minuse nego i pokušavaš obrazložiti svoje stavove što cijenim

Koliko je vrijedan roster cibone ne znamo aco veli 550 a ovaj milijun s kojim barataš ste izračunali vi tu na forumu

Veliš da ti ni jedan igrač nije sporan a onda spominješ gospića i marića za koje se slažem da nisu kvaliteta za cibonu ali tu se vraćamo na početak 'koliko para toliko muzike'

A1 liga je idealna za razigravanje mladih ali jedino tu imaš imperativ rezultata pa nakon kaj ti se desi osijek ideš na slijedeće utakmice sa šakićem, žižićem .... i onda naletiš na šibenik koji ti pokaže da niti to nije dovoljno nego treba i ozbiljan pristupa sad ti uđi u iduću utakmicu s poletarcima ako se usudiš, da su gospoda iz hks imala 'poštene namjere' mogli su recimo podijeliti ligu na dva dijela u kojoj bi se prvi dio igrao bez nekog velikog imperativa da se odigra pa onda tu možeš kombinirati svašta a drugi dio liga za prvaka 8 ekipa kao i do sada za ozbiljno za plasman ...

Osim toga (to vam je već i baton davno napisao pa ste ga spljuvali) cibona ove godine je dovela hrpu novih igraća(suljo, čorić, marineli, bošnjak...) pa i njih treba uigravati i dobili su prednost pred domaćim mladićima da li s pravom ili ne je nova tema za raspravu

Kaj znači definirana vizija i uloga za pojedine igrače, nemam pojma to moraš objasniti po čemu ti vidiš da ne postoji vizija?

Koliko se ja nešto malo razumijem ekipa je posložena po PSu i igraju najbolji, naravno trebala bi još jedna npr. četvorka  za koju na sreću nema para jer bi onda slavica igrao još manje, žižu ne možeš zadržati, slavicu ako ovako nastavi isto bude teško zadržati, moraš paziti da ti netko od iskusnijih ako ga ne platiš 3 mjeseca ne pobjegne ko kuridža...  

Vidi cijeli citat


Možda neću odgovorit konkretno na vizija i uloga za pojedine igrače i nije meni upućeno, ali da se nadovežem, evo mog viđenja.

Partizan i Cibona su prije ove sezone bili u sličnim situacijama, dakle solidni (za aba ligu buđeti) buđeti, posrnuli klubovi, treneri koji su ih nedavno preuzeli.

Što će Partizan imat nakon ove sezone? Jezgru igrača u (po)najboljim godinama: Marinković, Majstorović, Birčević, Andrić i Luković + jedan extra veteran Veličković to je šest igrača, tijekom sezone će pokušar dobit još nekog od trojca Ratkovica, Vrabac (prvi je već pokazao da može biti solidan back-up) te možda Karahodžić.

S druge strane dobro guraju u BCL i bolji su od Cibone u ABA ligi s važnom napomenom da oni nemaju ni približno klasnog igrača kao ATŽ.

Što će Cibona imat sljedeće godine? Ekstremnu rupu odlaskom ATŽ-a (dobro, njega je nemoguće nadoknadit), ali ako se u klub ne upucaju veliki (veći) novci momčad će od konkurenta za F4 i nekog tko može pružit otpor Cedi pasti na 7-8-9 mjesto ABA lige (po kvaliteti) i nekog kog će Cedevita kantat 20 razlike.

Partizanu se to neće dogodit jer rade planski (ili ne rade, ali ispada tako) i to je ono što bi ja volio da radi i Cibona. Koga će u ovom kontekstu Cibona imat nagodinu? Šakića i? eto Rozić kao neki okej veteran za ABA ligu, fali još jedno 4 igrača za "jezgru", mladi priliku dobivaju kako dobivaju i za niti jednog se ne može reći da će sljedeće godine biti legitimni igrač. Osim Marića nema niti jedan igrač u najboljim godinama 25-29, Partizan ih ima petoricu.

Meni se ta budućnost Cibone ne sviđa. 

Neko je pitao koga se moglo dovesti pa evo recimo: Novačić, Vrkić, Ivanov, Lalić, Halilović, Vladović ; Vladović-Vrkić-Ivanov-Lalić-Rozić-Šakić + 2 Amera i napredak kojeg od mlađih igrača je opet momčad koja bi bila konkurenta za F4, a sumnjam da su bili financijski nedohvatljivi.

Ovako nit daješ priliku mladim igračima koje si doveo (Bošnjak, Ćorić, Šiško, Marinelli pa i Slavica, a i Sulejmanović je igrom slučaja počeo dobivat priliku da ova dva ne umru iako i on igra tek 10 minuta u prosjeku), nit imaš prave veterane-iskusne igrače.

Totalno nelogična situacija, ja recimo sumnjam da Vrkić i Vladović igraju za više nego Marinelli, Ćorić i Bošnjak, pa jel bi bilo bolje za Cibonu da ima recimo Vladovića i Vrkića koji su vrlo dobri igrači za ABA ligu (vrkić na 11, Vladović na 10 poena), nego ovu 3-4 mladih koji nit daju impuls, nit se razvijaju (nit ih razvijaju). Totalno nelogična politika.

Ako imas ovako momčad onda jbg, daj im da da griješe, šta će ti Marić ili Joksimović ili Gospić koji će im uzimat minute?

Vidi cijeli citat


Mi ne znamo sa kojim buđetom je krenuo Partizan a Cibonin od početnih 550.000 je probijen zbog loših ovogodišnjih i prošlogodišnjih akvizicija. Cibona je doživjela silom prilika totalni rebild momčadi. Partizan ima 4-6 puta (lupam) veći bazen odakle će birati igrače i kojeg godišta. Iz pristiglih igrača trebalo je birati i uhodati prvu, drugu, treću, četvrtu petorku. To je skupo, traži puno novih (nedoživljenih) rješenja. Za to nema šprance. Ima grešaka, itekako! Ali Cibona će od večine ovih mladi napraviti jako dobre igrače-nešto se već i nadzire. Slavica će biti odličan euro igrač, sve manje se bojim za njegov šut jer čitam da dodatno na tome radi. Šiško će za ABA nivo biti odličan plej. Marineli i Ćorić isto tako. Sulejmanoviću predviđam euroligašku budučnost srednjeg ranga. Samac po nekim kretnjama daje optimizam da će jednom prerasti ABA. Trojicu juniora neću spomenuti, pričekajmo još.
Partizan ima itekakva iskustva kod rebilta momčadi, Cibona nema. Za sada sam optimista.
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.736
08. prosinca 2016. u 12:25
Batone,

neću širit priču jer imamo drugačija stajališta samo ne znam samo po čemu ti vidiš (i tako sigurno tvrdiš) da će Šiško, Ćorić i Marinelli biti odlični igrači. Što se tiče Samca, momak nema jednu seniorsku utakmicu u nogama, a sljedeće godine puni 24 godine, ako ubrzo ne pokaze nešto od košarke neće živjet, a ne da će preskočit ABA ligu.
Ivo, Mijo, Niko, Mato...
heis3nberg
heis3nberg
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.11.2014.
Poruka: 491
08. prosinca 2016. u 12:47
Ovdje se svakih deset stranice potegne pitanje vizije kluba i kratkorocnih i dugorocnih planova i uvijek se nade par "pametnih" koji u tome vide floskule i prodavanje magle. A cinjenica je ta, kad smo se vec dotakli usporedbe cibone i partizana da cibona u ovom trenutku ne moze sa sigurnoscu nabrojati 3 imena iz sadasnjeg rostera za koja su sigurni da ce biti ovdje i iduce godine, dok partizan vjerojatno vec sad ima u glavi kostur momcadi za iducu sezonu. I eto samo mali djelic te vizije, a o tome je stvarno napisano previse stranica na ovom forumu, pa predlazem da oni koji i dalje misle da su to floskule i da mi prosjecni navijaci to ne mozemo vidjet predlazem da procitaju forum malo u rikverc i da ce vidjet jako puno dobrih upisa od strane nekoliko forumasa kako bi ta vizija trebala izgledati.
''Oni koji egzistencijalna pitanja riješe prije nego li bilo što postignu u životu, na kraju redovito loše prođu.'' - D.P.
blackmamba24
blackmamba24
Mali dioničar
Pristupio: 19.09.2012.
Poruka: 6.737
08. prosinca 2016. u 13:04
Ne bi zelio sada ulaziti u neke beskonacne rasprave, međutim bas bi volio da nam Batom objasni svoje stajaliste o Samcu. Ono sto je do sada pokazao je kvalitet najvise za dobrog igraca u KK Dubravi ako bude imao srece. Ko sto kaze cijenjeni forumas , s kojim se u vecini slucajeva ne slazem, Basektas lik ima 24 godine i nije da bas ima vremena. Danas sa 20-21 ako ne pokazes da mozes i da imas kvalitet odlazis u egzoticne destinacije tipa Estonije, Islanda ili slicnih.
Moj IG profil koji prati Cibonu - @wolfpack_cibona
neverbored
neverbored
Moderator
Pristupio: 21.04.2012.
Poruka: 19.591
08. prosinca 2016. u 13:46
Nije *tako loša* situacija za budućnost, iako se slažem da će iduće godine trebati uložiti dosta novaca da bi se bilo na sličnom nivou.
Od igrača "za budućnost" (Šiško, Marinelli, Bošnjak, Ćorić, Slavica, Samac, Sulejmanović, Uljarević, Mandić, Ljubičić, Popić) najveći plafon valjda ima Slavica, no za njega se priča da poslije ove sezone odlazi. Šteta.
Od ovih ostalih će biti solidnih "klupskih igrača", no nekako ne djeluje kao da napreduju ove sezone. Odnosno, ne igraju puno, ne igraju u kontinuitetu, ili ne igraju uopće. A ne znam ni da je trebalo imati 3 mlada pleja?
Nekako se sve razvodnilo tim prikupljanjem igrača za 3 kolosijeka.
lari_bird
lari_bird
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.04.2013.
Poruka: 3.158
08. prosinca 2016. u 13:47
ja ne mogu vjerovati da netko ne može vjerovati da netko spominje jedinu službenu brojku za koju znamo ( dopuštam da nisam dobro pratio), ja isto ne vjerujem da je toliko niska ali ne znam kolika je pa lijepo molim vas koji znate da nam prišapnete (po mogučnosti s nekakvim izvorom)
ps priznam i 'rekla je teta elza na kavi u amadeusu'
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.736
08. prosinca 2016. u 14:11
lari_bird je napisao/la:
ja ne mogu vjerovati da netko ne može vjerovati da netko spominje jedinu službenu brojku za koju znamo ( dopuštam da nisam dobro pratio), ja isto ne vjerujem da je toliko niska ali ne znam kolika je pa lijepo molim vas koji znate da nam prišapnete (po mogučnosti s nekakvim izvorom)
ps priznam i 'rekla je teta elza na kavi u amadeusu'
Vidi cijeli citat


Lari, stvarno mi nisi jasan.

Eno vidi šta sve političari (milijun puta važnija stvar od neke košarke) kažu pa znamo da seru, zavlače nas i mažu nam oči i sad se ti čudiš ko pura dreku jer eto mi ne vjerujemo u rečeno. Šta ti mislis za koliko igra Reynolds kao iskusan EU igrač, pa taj ispod 120-30 ne ide, Šakić isto, nema šanse, Rozić-Joksimović ako su dobro srca igraju za 50tak to je 400.000.

Jedan Junaković je igrao za 50.000 E, pa tu najjefitniji igrači igraju poput Marinelija i Ćorića moraju igrat za 20-30 (a vjerojatno sam malo rekao).

Pa gotovo da nema igraca u ABA ligi koji igra ispod milje eura mjesecno i to oni ranga Gospić.

Službeno. Vidjeli smo na primjeru Zadra za kakve su cifre igrali igrači poput Batura. Cibona ima 13 igrača (ova 3 ne racunam - Samac, Uljarevic i Ljubicic) znaci 550.000 - gotovo nemoguće, eto neću reći 100% jer ih nisam ja potpisivao, niti im gledao u ugovore, ali vodeći se generalnim znanjem za koliko igraju igrači, 550.000 - gotovo nemoguce.
[uredio basketas - 08. prosinca 2016. u 14:11]
Ivo, Mijo, Niko, Mato...
anetisi
anetisi
Mali dioničar
Pristupio: 14.05.2013.
Poruka: 7.080
08. prosinca 2016. u 14:36
basketas je napisao/la:
lari_bird je napisao/la:
ja ne mogu vjerovati da netko ne može vjerovati da netko spominje jedinu službenu brojku za koju znamo ( dopuštam da nisam dobro pratio), ja isto ne vjerujem da je toliko niska ali ne znam kolika je pa lijepo molim vas koji znate da nam prišapnete (po mogučnosti s nekakvim izvorom)
ps priznam i 'rekla je teta elza na kavi u amadeusu'
Vidi cijeli citat


Lari, stvarno mi nisi jasan.

Eno vidi šta sve političari (milijun puta važnija stvar od neke košarke) kažu pa znamo da seru, zavlače nas i mažu nam oči i sad se ti čudiš ko pura dreku jer eto mi ne vjerujemo u rečeno. Šta ti mislis za koliko igra Reynolds kao iskusan EU igrač, pa taj ispod 120-30 ne ide, Šakić isto, nema šanse, Rozić-Joksimović ako su dobro srca igraju za 50tak to je 400.000.

Jedan Junaković je igrao za 50.000 E, pa tu najjefitniji igrači igraju poput Marinelija i Ćorića moraju igrat za 20-30 (a vjerojatno sam malo rekao).

Pa gotovo da nema igraca u ABA ligi koji igra ispod milje eura mjesecno i to oni ranga Gospić.

Službeno. Vidjeli smo na primjeru Zadra za kakve su cifre igrali igrači poput Batura. Cibona ima 13 igrača (ova 3 ne racunam - Samac, Uljarevic i Ljubicic) znaci 550.000 - gotovo nemoguće, eto neću reći 100% jer ih nisam ja potpisivao, niti im gledao u ugovore, ali vodeći se generalnim znanjem za koliko igraju igrači, 550.000 - gotovo nemoguce.
Vidi cijeli citat


Šta nije Aco u jednom od intervjua (prije dolaska Reynoldsa) izjavio da klub troši 950k eura neto na plače igrača? 

Ako jedan Roza, sa svojih ohoho godina, ima godišnju gažu od 80k eura (ne krivim ja njega za taj ugovor već onog mamlaza Lovrića, koji mu je dao te pare), ne želim ni špekulirati koliko imaju Scottie, Šakić i Jox...
rekorder po skupljenih bananova na sportnet forumu
lari_bird
lari_bird
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.04.2013.
Poruka: 3.158
08. prosinca 2016. u 15:08
basketas je napisao/la:
lari_bird je napisao/la:
ja ne mogu vjerovati da netko ne može vjerovati da netko spominje jedinu službenu brojku za koju znamo ( dopuštam da nisam dobro pratio), ja isto ne vjerujem da je toliko niska ali ne znam kolika je pa lijepo molim vas koji znate da nam prišapnete (po mogučnosti s nekakvim izvorom)
ps priznam i 'rekla je teta elza na kavi u amadeusu'
Vidi cijeli citat


Lari, stvarno mi nisi jasan.

Eno vidi šta sve političari (milijun puta važnija stvar od neke košarke) kažu pa znamo da seru, zavlače nas i mažu nam oči i sad se ti čudiš ko pura dreku jer eto mi ne vjerujemo u rečeno. Šta ti mislis za koliko igra Reynolds kao iskusan EU igrač, pa taj ispod 120-30 ne ide, Šakić isto, nema šanse, Rozić-Joksimović ako su dobro srca igraju za 50tak to je 400.000.

Jedan Junaković je igrao za 50.000 E, pa tu najjefitniji igrači igraju poput Marinelija i Ćorića moraju igrat za 20-30 (a vjerojatno sam malo rekao).

Pa gotovo da nema igraca u ABA ligi koji igra ispod milje eura mjesecno i to oni ranga Gospić.

Službeno. Vidjeli smo na primjeru Zadra za kakve su cifre igrali igrači poput Batura. Cibona ima 13 igrača (ova 3 ne racunam - Samac, Uljarevic i Ljubicic) znaci 550.000 - gotovo nemoguće, eto neću reći 100% jer ih nisam ja potpisivao, niti im gledao u ugovore, ali vodeći se generalnim znanjem za koliko igraju igrači, 550.000 - gotovo nemoguce.
Vidi cijeli citat

niti meni nije jasno kaj nije jasno u poboldanoj rečenici, eto sad je anetisi napisao da je negdje pročito da se radi o 950 tisuća dakle to je nova službena brojka s kojom baratamo

  • Najnovije
  • Najčitanije