Cibona i 99,99 % građana ove zemlje nemaju ništa zajedničko, niti bi trebali imati.
Cibona je klub, a klub je po definiciji mjesto gdje su neki ljudi zajedno zbog nekog svog đira.
Neki su ljudi zajedno zbog šaha, neki puše cigare i debatiraju, neki igraju golf a neki košarku.
Sa svima njima sav ostali svijet ima manje zajedničkog nego sa vanzemaljcima.
Mi se samo ufuravamo u filmove da je bitno ono što je nama bitno.
A nije.
Ranih osamdesetih štošta u društvu bilo je u banani.
Vozilo se par nepar, nije bilo kave i detergenta, inflacija je divljala ....
a Cibona s tim nije imala ništa i bila je najbolji klub u Evropi
zato što je bila iznad svih letvica, iznad svih ambicija i iznad tadašnjeg shvaćanja što je to klub.
[uredio David Bowie - 09. prosinca 2017. u 12:21]