Cibona 2026/27

Mishko15
Mishko15
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.07.2023.
Poruka: 670
25. lipnja 2026. u 22:47

Badžim kao najbolja hrvatska opcija uvijek

Iobit
Iobit
Potencijal za velika djela
Pristupio: 04.08.2024.
Poruka: 1.343
25. lipnja 2026. u 22:51

De nađi ti bolje domače

Mrkonz
Mrkonz
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 11.11.2025.
Poruka: 53
25. lipnja 2026. u 22:52

Iobit je napisao/la:

E sad ašto se tiče centra, prvi će bit stranac, to sam siguran, Lončar i Čakarun ne ispunjavaju uvjete, ne ispunjavaju, Čakraun je star, Lončar nije taj kvalitet igrača, ostaju ti Ljubičić, Vraneš, Vrankić ako može igrat centra, sve drugo je zauzeto, za Vraneša ne vjerujem da će se vračat, možda najbolje dovest i Ljubičića i Vrankića, sve šta se može, bolje Ljubičić nego Lončar

Vidi cijeli citat

Ha??? Nije lud Ljubo se vratit tu kad zarađuje dobre novce tamo gdje igra i tamo ce produzit 

Iobit
Iobit
Potencijal za velika djela
Pristupio: 04.08.2024.
Poruka: 1.343
25. lipnja 2026. u 22:55

To je smao prijedlog ako bi se eventualno dogovorili, i nema baš opcija na centru

RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 185
25. lipnja 2026. u 23:03

Mihael19 je napisao/la:

Usporedba Eurokupa i BCL di će Cibona igrati, osim sustava natjecanja di je više utakmica u Eurokupu, jel velika razlika u kvaliteti, meni se čini da je tu negdje u par deka?

Vidi cijeli citat


Proslih par godina to je bilo bas tako u par deka, ali ove godine ipak ide jacina malo na stranu eurokupa koliko vidim, tamo su ekipe s bas podebljanim budzetima. Evo raspisao sam malo momcadi po nekim predvidenim esalonima snage, i kad usporedim prva dva esalona, malo je eurokup jaci, ovaj treci je tu negdje. Rekao bi da je ukupno eurokup 20% jace natjecanje ove godine. Vidit cemo kako ce to biti iduce.

 

( Eurokup)Prvi ešalon    
Tenerife, Bourg, Monaco, Venice, Roma, Aris, PAOK, Bahcasehir, Turk Telekom, Hapoel Jerusalem  
(BCL) Prvi esalon
 Unicaja, Joventut, Murcia, Bilbao, Alba, Bonn, Rytas, AEK, Galatasaray, Trabzonspor

-----
(Eurokup) Drugi ešalon  
  Manresa, Le Mans, Ulm, Chemnitz, Trento, Napoli, Cedevita Olimpija, Buducnost, Cluj, Tofas    
(BCL) Drugi esalon
Cholet, Nanterre, Strasbourg, Brose Bamberg, Reggiana, Varese, Spartak Subotica, Hapoel Holon, Bnei Herzliya, Igokea

 ---
(Eurokup) Treći ešalon    
Frankfurt, Rostock, Tortona, Lietkabelis, Neptunas, Siauliai, London Lions, Riga Zelli, Slask Wroclaw, Balkan Botevgrad    
(BCL) Treci esalon
Juventus, Peristeri, Antwerp, Porto, Legia Warsaw, ERA Nymburk, Pardubice, Falco Szombathely, Cibona, Sabah

Kanonik
Kanonik
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.04.2021.
Poruka: 293
25. lipnja 2026. u 23:04

Ljubičić je igrač za Split.

Nitko tu ne vidi Juru Planinića, a ima bolju statistiku u Njemačkoj, nego što je imao Hepa.

OPG Cibona
Iobit
Iobit
Potencijal za velika djela
Pristupio: 04.08.2024.
Poruka: 1.343
25. lipnja 2026. u 23:09

Mislim da je Jure produžio ugovor, ali nisam siguran

Warren
Warren
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 25.06.2026.
Poruka: 26
25. lipnja 2026. u 23:31

Marin Marić, možda.

m5anjak
m5anjak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.07.2018.
Poruka: 4.375
25. lipnja 2026. u 23:32

Ne znam za koliko igra Badzim, vjerovatno dosta, u sustavu s puno kvalitetnih (skupih) igrača imati šutera specijalistu za 3 poena je obaveza. I takvog šutera s visokim postocima platiš dobro jer ti se u konačnici isplati. 
Badzim je već igrao u Ciboni prije par godina, od njega se očekivalo puno više od samo šuta za 3 poena i to nije dobro ispalo, čak nisam siguran ni da je suradnja trajala čitavu sezonu. 
Je li isplativo jednodimenzionalnog igraca platiti jako puno u Ciboni na bilo kojoj poziciji? Kao sto sam pisao, ako ostaje Sisko ili neki sličan njemu to ima smisla, a ako ćemo od Badzima očekivati da igra najmanje kao Roberson, jer ga plaćamo skuplje od Robersona onda će to biti problem od samog početka. To nema veze s njegovom kvalitetom koja je neupitna nego potrebama kluba.
nemamo mi tu velikog izbora, čistokrvnih šutera u Hrvatskoj ima mrvu vise nego na prste jedne ruke, Badzim, Jordano, Smajlagic, Klarica, Majcunic, Kruslin.
Badzim trenutno igra u najjačoj ligi i za  najveći ugovor i on je logičan izbor ako gradimo ekipu sa pravim playmakerom. To je igrač koji može ući u veliku seriju zabijenih poena i ima popriličnu konstantu kroz sezonu, za razliku od Npr Jordana koji je odigrao jednu od možda lošijih sezona u kontekstu zabijanja kad je potrebno. 

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.469
25. lipnja 2026. u 23:35

Neigra sigurno ispod 15 misecno, na mistu cibone bi mu 15 i ponudia uz odredene bonuse naravno. Ti novci ciboni nisu problem za njega s obzirom na trenutni budget jer moras barem jednog hrvatskog kapitalca dovest za ovu razinu. Zadrzis recimo siska, dovedes mu nekog amera dobrog u picku i okruzis ih sa badzimom, dreznjakom te jos jednim amerom na trici i to je top petorka za ovu razinu

[uredio xxx01 - 25. lipnja 2026. u 23:41]
  • Najnovije
  • Najčitanije