Željan dokazivanja
Pristupio: 02.06.2020.
Poruka: 184
08. svibnja 2022. u 17:56

Ovo je valjda jedina sportsko natjecanje gdje igraš ligu za opstanak a na kraju možeš osvojiti prvenstvo.

Vidi cijeli citat

Po meni to sve dobivaju domacini samo Cedevita J upitna.

Reset-21
Reset-21
Pristupio: 20.02.2021.
Poruka: 1.094
08. svibnja 2022. u 21:26

Budala71523 je napisao/la:

Ispravak, i neke druge europske lige imaju sličan sistem, mislim baš slovenska liga. No valjda niste zaboravili na EBEL u vrijeme dok je KHL haračio tamo. I godinama poslije su primjenjivali, možda i dan-danas sličan format natjecanja, no jedino što tamo nema klasičnog ispadanja iz lige pa se ne govori o ligi za ostanak.

Ušljo
Ušljo
Pristupio: 24.11.2018.
Poruka: 826
09. svibnja 2022. u 00:30

Mali offtopic, mi malo stariji se sjećamo 1. HNL u sezoni 95/96, kad se liga dijelila na ligu za prvaka i ligu za bedaka. Kvaka u cijeloj priči je da je u ligu za prvaka išlo pet prvoplasiranih iz "regularnog" dijela, a šesti je bio prvoplasirani iz 2. HNL (Dragovoljac). You cannot make this shit up. <3

coviknacovika
Pristupio: 29.07.2019.
Poruka: 415
09. svibnja 2022. u 00:44

Po meni to nije ni lose jer u ligi za ostanak je onda i ovim ekipama sto su sigurne svaka utakmica bitna za poziciju, pa ima manje "nebitnih" utakmica i manipulacija

Go Chiefs!
Reset-21
Reset-21
09. svibnja 2022. u 06:07

Ušljo je napisao/la:

Zapravo radilo se o 1.b ligi koja je te godine bila osmišljena kao neko prijelazno rješenje, ali nedosljednost je (naravno) tada opet prevladala. Ispostavilo se da je ta sezona bila jedna od najzanimljivijih uopće s čuvenim trobojem (Croatia, Hajduk i Varteks), gdje je Varteksu uskraćen naslov u zadnjem kolu. Zanimljiv je bio i košarkaški sustav natjecanja te sezone, gdje se nakon "regularnih" 22 kola igrao tkz. "SAT" kao dopuna sezone iz razlogada se postigne veći broj utakmica, tj. 28 prije doigravanja (polufinale i finale, bez četvrtfinala). U tom satu igrano je 6 kola, a u svakom momčadi koje su završile u gornjih 6 igrale su protiv onih u donjih 6. No bolji je primjer rukometne Lige prvaka, gdje je također ona bila podijeljena na gornji i donji dio, ali od samog početka sezone, a sjećamo se Montpellier-a od prije nekoliko sezona koji je senzacionalno osvojio istu upravo došavši iz tog donjeg dijela.

[uredio Reset-21 - 09. svibnja 2022. u 06:08]
replicant
replicant
09. svibnja 2022. u 15:29

cibona/ furnir...2-0

vjerojatno zadnja prilika za vidjet malo Krajnovica ove sezone/ u furniru me zanimaju bjelanovic( on bi trebo imat breakout sezonu najesen..) i kos ( nadam se da ce radit ozbiljno cijelo ljeto i igrat za U repku...)

split/ skrljevo...2-1

jedini koji me u splitu zanima (djelomicno) je taj klinac sisko koji nece parketa vise vidjet ove sezone/ volio bi vidjet da barnjak, jelenkovic i vrgoc uspiju napravit ovo zanjimljivom serijom

zadar/ zabok...2-0

ovo ce bit ruzno za gledat...ocekujem prosjek pobjeda za zadar od cca najmanje 25 poena

cedevita/ gorica....2-1

poslastica prvog kruga.... jako puno igraca ciji me ucinak zanima....ocekujem kucica i kalajzica u vaznim ulogama....

[uredio replicant - 09. svibnja 2022. u 15:31]