Inače, nisam pratio dosta toga u zadnje vrijeme, no kako to da Marinelli nije bio pozvan? Jel bila u pitanju ozlijeda ili šta?
On ima toga košarkaškog šmeka, obrana mu nikad nije bila jača strana međutim trenutno na 4,5 asista u aba ligi (top 10) od čega 5 Amera. Uvijek je bio dobar šuter i znao je prodjeti do laganog polaganja. Ok, obrana opet nije jača strana, no daleko je imao više predipozicija za prvog playa nego Junaković. Kritriji su bili katastrofa, s time da je on uveo Krku iz aba lige 2 u 1 kao prvi play.
Napravljene su potpuno besmislene ekipe sa nenormalnim rotacijama. Neki igrači ma nema te teorije da oni budu u istom sastavu na parketu, uopće među prvih 12, a nama se znalo dogoditi da imamo 3 slična igrača istovremeno na terenu.
Recimo, Božić je tip igrača koji neće odmah preuzeti inicijativu. Njega treba uklopiti da pruži ono najbolje inače može proći kao u prvim tekmama kvalifikacija i odigrati suprotno od onoga u Zadru. Zubo može biti ponajbolji igrač kao sada u aba ligi, ili mlatiti trice preko ruke kao u kvalifikacijama. Mi smo jednostavno skup nasumično nabacanih igrača bez ikakve koncepcije gdje svi uvijek traže nego vođu koji može riješiti stvari 1 na 5 i da imamo barem jednog Russella pod košem koji će zaustaviti protivnike.
Što se samog saveza tiče vezano za izbornike tu su napravljene epske pogreške. Izbornik je bio taj koji bi od 40-50 igrača sa kojima raspolažemo, te nekih 20-ak ozbiljnih imena za ovaj nivo trebao nešto napraviti.
1.Napraviti neku filozofiju naše igre jer je godina nemamo, igramo na talent i sposbnosti pojedinaca.
2.Kreirati akcije koje nemamo
3. Okupiti starije i mlade, bez umirovljenja bilo koga u cilju kvalifikacija
4. Afirmirati mlade, pogotovo razigravače do prvenstva(Marinelli, Kalajžić itd.)
5. Stvoriti kemiju u momčadi, i rješiti nesuglasice ako su postojale tj. barem da ne ometaju cilj reprezentacije.
Nažalost, od svega toga smo dobili kontra efekt...Izrotirali, bez akcija, bez afirmacije mladih, bez vizije i cilja te se još posvađali sa starijim igračima te nekim NBA igračima. Umjesto da smo izašli iz tunela, ušli u jedan sa Skelinom te još jedan sa Zulom bez odgovornosti.
Na savezu osim ove kardinale greške je sve ostalo, ali njihov stav je kao da te netko pošalje u dućan pa kupiš krivu stvar. Kao šta sad, biti će bolje sutra. Bez govora da smo izgubili 3 godine prvenstva, da ćemo izgubiti Bogdanovića u najboljim godinama i pitanje kada ćemo takvog skorera ponovno imati na bekovskim pozicijama. Da i ono malo što je dobro napravljeno je sada izubljeno. Na kraju OI su bile kad je na čelu bio Šuker, dok EP 2013 kada je još bio Radić, ne želim uopće raspravljati o njihovim moralnim veličinama. No, ako se pogleda pod Stojkom i Rađom smo doživili debakl 2017 i sada još veći u gubitku dva prvenstva. Ne znam, ali da je privatna firma dobili bi otkaz nakon prvog neuspjeha, po čemu oni imaju kredibilitet biti dalje na čelu saveza meni nije jasno.....