Stojka sam apostrofirao, ne zbog insajderskih informacija (kojih nemam), nego zbog činjenice da je svojom prisutnošću na klupi ulijevao sodatno samopouzdanje igračima, a, koliko se moglo čitati, znao je nešto i reći i to su sa poštovanjem slušali. Što se već zaboravilo kako se zazivao njegov ostanak na klupi i nakon Torina?
Nije čudo da nemamo kontinuiteta sa ovako kratkim pamćenjem. I Aci se svašta sada spočitava (dio s pravom), a da vam je netko prije Torina rekao da ćemo otići tamo, tući španjolce, tući domaćine, po prvi put u službenoj utakmici dobiti Litvu, vratiti se iz rezultatskog ponora protiv Srbije i praktički igrati utakmicu na jednu loptu, onda biste rekli da taj baš i nije svoj.
Kako je ovo topic za EP 2017., zalagati ću se da se podjednako slave dobre svari i da se zagovara njihov kontinuitet, a da se na greškama uči i da ih se ne ponavlja. Dariju su OI velika škola i siguno neće ponoviti ono s Jokićem. Nikada se više ne smije dogoditi da na veliko natjecanje ide bez zamjene s klupe. Danas u SN kratki članak o dočeku koji je u Šibeniku upriličen za olimpijce, pa aje za Darija rečeno da u Philu ide 10.09. Igrati će sigurno slobodnije, jer tamo neće propustiti koristiti njegovu igru s loptom. Rad na šutu, tijelu, ali i vještini se podrazumijeva. Baš me zanima hoće li po pitanju driblinga/prodora napredovati kao Bojan.
Jučer sam kratko pogledao isječke iz naše prve i zadnje utakmice. Usporedba govora tijela Hezonje nakon trice na isteku poluvremena španjolcima i na slobodnim bacanjima u završnici protiv srba odaje dojam da je na turniru sazrio kao osoba. Iduće godine će se morati naći modalitet za igru kada su on i Bojan u igri (s loptom), da ne guše jedan drugoga, nego da se nadopunjavaju. Naravno, i od njega s očekuje (od nas i u klubu) da pod kvalitetnijom strukom pokaže da je sposoban igrački rasti i nositi momčad.
Bojan u sezonu ulazi zdrav i u sjajnoj formi sa OI. Kako stvari stoje, neće biti lutanja oko struke kao prošle godine i sa ovom igrom bi morao napraviti daljnji iskorak (iako smo za njega prije godinu-dvije govorili da će biti spot up šuter i ništa više).
Tercet draftanih bi trebao bitno popraviti dvije velike boljke: rotaciju na četvorci i minute odmora za Darija (za početak ne treba očekivati čuda od Bendera), te bolju kontrolu defanzivnog skoka.
Još da kroz sezonu netko od bekića pokaže iskorak, možda Mazalin da pokaže da može biti sekundarni kreator poput Simona (šut?), Slavica kao atletski moćni igrač na trojci koji dobro dođe za obranu i tranziciju (šut, vještna baratanja loptom?) i reprezentacija se može nadograditi svježim i ekstra potentnim materijalom, nešto poput EP 1987.
Treba nam još "Ćosić" na klupi koji se ne bi libio povesti tu balavurdiju na kontinentalno prvenstvo, pa i na uštrb kratkoročnog rezultata (recimo dilema Tomić/Hamilton vs Zubac, Bašić - ako napravi igrački iskorak - umjesto amera), kako bi se nadopunila selekcija za iduća tri olimpijska ciklusa. Može li Asa biti taj "Ćosić"?
[uredio Jotojoto - 27. kolovoza 2016. u 15:31]