KK Zadar 2026/2027

x&yzd
x&yzd
Mali dioničar
Pristupio: 29.10.2016.
Poruka: 6.014
12. lipnja 2026. u 20:09

Zadar u zadnjih 50 i više godina nikad nije bio klub za razvoj mladih igrača. Kad bi neki mladi igrač igrao u prvoj petorci, taj je igrao zato što je najbolji na toj poziciji u momčadi, zato što ima vrhunsku kvalitetu (Ćosić, Skroče, Matulović, Petranović, P.Popović, Vranković, Šarlija, Komazec, M.Popović, Banić).

To je oduvijek bila politika kluba i publika je to podržavala. Ne vjerujem da će se nešto po tom pitanju previše mijenjati.

Badilj_Zd
Badilj_Zd
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.01.2025.
Poruka: 307
12. lipnja 2026. u 20:13

Razvoj mladih igraca za sto tocno? Da nakon jedne sezone odu u NCAA?

Rolands
Rolands
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 22.04.2025.
Poruka: 25
12. lipnja 2026. u 20:19

Pa taj NCAA je najbolje što se moglo desiti mladim košarkašima, a pogotovo klubovima jer će klubovi dobiti odštetu veću nego da idu u Euroligu, e sad treba imati plan i viziju.

liquid sun
liquid sun
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.03.2012.
Poruka: 4.143
12. lipnja 2026. u 20:29

Dobiti ces kurcinu a ne odstetu. NCAA ne placa odstetu. A do 18- te godine igrac nemora potpisati dugogodisnji ugovor ako se nevaram

plavi dom
plavi dom
Željan dokazivanja
Pristupio: 10.05.2022.
Poruka: 714
12. lipnja 2026. u 20:42

Kako ljudi žive u zabludi oko razvoja mladih, to nisu istine.

Naravno, štediš više nego na strance, ljepše je vidjeti našeg momka da se bori i razvija od stranca, ali klub nažalost nema dugoročne koristi.

Košarka i općenito europska košarka je jedno ogromno, nepravedno sranje od kojeg ne profitiraju ni najveći Euroligaši. 

Dok kod FIBA ne zaštiti klubove, odnosno dok ne krenu milijunske odštete za NBA i stotine tisuća za NCAA, ovaj sport i europska košarka će nastaviti svoj slobodni pad

Rolands
Rolands
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 22.04.2025.
Poruka: 25
12. lipnja 2026. u 20:43

A teško će nakon završene srednje škole i juniorskog uzrasta dobiti dobre ugovore u NCAA, nema šanse, moraju odigrati jednu ili dvije sezone seniorske košarke i onda mogu očekivati dobar ugovor i solidnu minutažu u NCAA i tu je prilika za klub da zaradi, a i igrač, svima dobro.

liquid sun
liquid sun
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.03.2012.
Poruka: 4.143
12. lipnja 2026. u 21:15

Rolands je napisao/la:

A teško će nakon završene srednje škole i juniorskog uzrasta dobiti dobre ugovore u NCAA, nema šanse, moraju odigrati jednu ili dvije sezone seniorske košarke i onda mogu očekivati dobar ugovor i solidnu minutažu u NCAA i tu je prilika za klub da zaradi, a i igrač, svima dobro.

Vidi cijeli citat

Aj zbroji koliko ce dobiti cibona za skorica i split za sikirica? Tismu necu racunati jer nema ugovor sa zadrom. Bas me zanima.

mosa darza
mosa darza
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2013.
Poruka: 7.488
12. lipnja 2026. u 21:33

Ivan1990 je napisao/la:

Cini se da se Lovro Mazalin oprostia vec

Vidi cijeli citat

Di, što, kako ?

Zaratin
Zaratin
Željan dokazivanja
Pristupio: 04.07.2025.
Poruka: 251
12. lipnja 2026. u 21:34

Što se tiče NCAA to je dobra stvar ako igrač dobije ugovor dobar, ako dobije minute i naravno da završi fakultet , ali u prednosti su visoki igrači jer ovih malih bekova ima more i svi su motorički avioni za naše momke i onda naši momci budu gore 1 godinu i vrate se nazad. Nisu svi kao mali Ružić,  dečko je ogroman , veliki potencijal i dobio je nenormalan ugovor, njemu se itekako isplati NCAA

Arhemid
Arhemid
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.03.2017.
Poruka: 2.149
12. lipnja 2026. u 22:39

Klub zaradi mrvice AKO u ugovor s mladim igracem ugradi odstetu u slucaju odlaska na koleđž. Znam da jedan mladi ima u ugovoru da 15% od ugovora u NCAA ide klubu i 10% agentu

  • Najnovije
  • Najčitanije