Šteta što Žganec nije svome asortimanu dodao igru leđima. Bio bi Sobin za bogate..

Poruka: 571
09. siječnja 2024. u 23:50

xxx01 je napisao/la:

liquid sun je napisao/la:

Triba i jusupa pohvalit, sa pomicanjem dreznjaka da cuva njihovog playa je skroz poremetia derby u napadu jer smo od tada bas vrhunski preuzimali. Ono sto me zabrinjava su ovi s klupe izuzev naravno mazalina jer ni jambrovic nije nesto pokaza, ni davis a ni vujacic nikako na zelenu granu, iako je on igra samo 3 min al nije ni zasluzia vise jer u obrani je bas tanak. Za davisa san siguran da ce se dignit uskoro, jambrovic mi je upitan a vujacic takoder a nama bi leglo ko budali pleska da nam vujacic ili cak klarica  stave 2 trice u utakmici te odigraju ok obranu al aj nadajmo se da bi se stvari mogle poboljsati.

Vidi cijeli citat

Od pocetka je krenuo jupe sa idejom da visoki brani playa. Jambrovic na kapusti a lakic na dowkinsa. Sjecam se jos od lani, utakmice protiv cibone, rekao je jednom jusup da se kapusta ne snalazi najbolje kad ga visoki igrac cuva.

A dobro to su vanjski igraci, dreznjak je ipak unutarnji i i razlika je te smo dosta bolje djekovali s njim prilikom preuzimanja.

Digao je obranu na barem level više i igra u oba pravca ovu sezonu, napad i šut nisu upitni nikad bili

10. siječnja 2024. u 00:00

Gledan malo minutažu naših igrača i najzanimljivije mi je da Vujačić ima najviše minuta protiv najjačih, Zvezda 13, Partizan 11 i Budućnost 16, a sve su to bile žive utakmice. U ostalim utakmicama nije dolazi do dvoznamenkaste minutaže..

Penke_
Penke_
Pristupio: 16.05.2019.
Poruka: 229
10. siječnja 2024. u 00:03

Odi je košarka sve je napisao/la:

Tražio šut s vana, u te 3 utakmice jedino je Dreznjak trpao Partizana, ostalo je bilo mučenje

[uredio Penke_ - 10. siječnja 2024. u 00:04]
10. siječnja 2024. u 00:05

Penke_ je napisao/la:

Znan, ali Vujačić će ti u tim utakmicama više odnijeti obranom, nego donijeti šutom..

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 21.619
10. siječnja 2024. u 00:12

Bia je ok protiv partizana cak obrambeno al opet prid onakvom publikom nije tesko biti ok obrambeno al ovo dns recimo prode pokraj njega ko da ga nema. I onda se pitaju sto ga ne stavlja....

10. siječnja 2024. u 00:19

Moje misljenje za vujacica i jambrovica je da jednostavno jos nisu uspili skuziti taj intenzitet, cvrstinu, brzinu... iman osjecaj da ga samo moraju osjetiti i da ce onda krenuti. Jupe je takav, nema popustanja, moras doci na taj level ili neces igrati... dace ti minutu dvi, ako vidi da si labav aj ca.

ssj
ssj
Pristupio: 04.10.2017.
Poruka: 711
10. siječnja 2024. u 00:55

Pravo je uživanje gledati ovaj Zadar kako igra prije svega defanzivno. Koliko dobre rotacije, ponoći jedni drugima, baš se dobro kuže.

Toliko dugih ruku kad se raširi teško je igrati protiv toga. Ekipa sa puno igrača slične visine i (dobrih) raspona ruku, sposobni su svi sve preuzimati i to rade fantastično, razumiju se, pokrivaju jedni druge, krpe rupe koje su drugi napravili! Primoravaju protivnika na veći broj teških šuteva, manje asistencija=manje ideje, tjeraju ih na više igre 1-1, a to često znači igra 1-5 tj. Divljanje.

Jako je teško dati Zadru preko 70 poena u Zadru! Partizan i Budućnost su bili ispod, SC jr malo prešao i to na kraju kad je Zadar malo izgubio kompas. Primili su previše poena na manjak napadače koncentracije, iz kontre na pogrešna čista dodavanja ili izgubljene lopte u prenosu preko pola. Da su iskontrolirali malo bolje to, danas ne bi primili preko 60-63 poena što se vidi i po tome što su primili 21 poen iz kontre što je desetak poena iznad prosjeka.

Žganec nemam riječi, koliko puta pametne rotacije, pomaganja, raširi ruke napravi deflection, Onda Drežnjak svojim dugim rukama stiže sve živo uvijek napravi i neku blokadu, brani 1 do 5, Mazalin također, fantastično se pronašao u ovoj novoj ulozi kao centar. Samo da malo taj šut podigne, da dođe do procenata za 3 kao u prvom mandatu u Zadru to bi bilo odlično.

Lakić je tu strahovito bitan igrač koji je strašno napredovao, ono je nba građa, jednostavno je ogroman! Ako podigne šut za 3 na preko 30% onda sam siguran da može biti euroligaški bakcup plejmejker. Meni bolje izgleda na terenu nego Stefan Jović prije 10 godina u Radničkom, kad je bio godina kao Lakić sad. Jović je kreativniji, ali Lakić je fizički moćniji igrač čak bi se usudio reći bar za klasu iznad fizički iako je i Jović fizički odličan igrač,ali je igrač koji jedva zakuca, a Lakić kad krene u dvokorak imaš osjećaj da će pojesti obruč.

Jambrović mislim da svojom građom može doprinijeti ovoj ekipi, ali za Vujačića stvarno mislim da je zalutao tu, nema šta ponuditi. Bar da se možeš uvijek osloniti da će imati 40% tricu pa da istrpiš ostalo, ali ne ide jebdostavno.

Ova ekipa može jako puno u ovoj sezoni! Očekujem da završe kao 5 ili 6, a onda imaju svoje šanse protiv Budućnosti ili Olimpije.

iadera
iadera
Pristupio: 26.09.2013.
Poruka: 2.842
10. siječnja 2024. u 07:43

Zadarska kosarka je napisao/la:

Žalosno je da Vujačić ulazi prije Klarice.

Bitna pobjeda danas u priči za playoff, sljedeće kolo Mornar vani, bit će jako teško, oni imaju imperativ pobjede, izgledaju sve bolje, mi smo i dalje bez Rame pretpostavljam...

Slažen se. Vujačić nema što tražiti u ijednoj ozbiljnoj ekipi. Te priče o mentalnoj blokadi više ne prolaze. Izvoli igraj obranu i grizi momak, to uvik možeš. Ni to? Adio, ciao...