Mario Hezonja

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.07.2015.
Poruka: 2.360
28. studenog 2016. u 12:52
orlando ima dobre igrače ali nema zvijezdu, nijednog all star igrača. ima li ekipe koja će ove sezone ući u plejof a da nema nekog igrača koji je bar jednom bio all star? ne bi rekao

xavier
xavier
Moderator
Pristupio: 11.09.2012.
Poruka: 22.557
28. studenog 2016. u 12:53
joke1505 je napisao/la:
xavier je napisao/la:
@joke

Želim samo reći da je Vogel imao jako dobru reputaciju. Ja sam se osobno nadao da ću ga vidjeti u Knicksima iako sam definitivno i više nego zadovoljan Hornacekom.

Uglavnom, ekipa je igrala jako dobro, a brojni igrači (Stephenson, Hibbert) pod drugim trenerima nisu pokazivali ni dio onoga što je iz njih izvlačio Vogel. E sad, naravno da to ovisi o puno faktora. Očito je da u Orlandu nije odmah "kliknuo" sa ekipom. Iako treba reći i da je ovaj roster manje talentiran od onog što je imao u Indiani.
Vidi cijeli citat

Nitko nije ni osporio da ima reputaciju, no trenutni rezultat u Orlandu i pogotovo ovo lutanje s petorkama i rotacijom, te katastrofalan score dobro su mu tu reputaciju poljuljalji.
ono što mene iskreno najviše čudi kod trenera takve reputacije je činjenica da konstanto pokušava igrače gurati u pozicije koje im nisu prirodne. Evo čak i francuz koji ječisti SG,po njegovom mišljenu treba igrati na SF, dok je Paytona prebacio na neku SG situaciju u rotaciji, a Gordona uporno gura na 3 iako je vidljivo da to ovaj ne može. Vučka je gurnuo na klupu što je meni totalno nejasan potez, a spas traži u greenu i Ibaki, igračima koji su u debelom putu ka dole u karijeri. Vrlo konfuzne odluke za trenera takve reputacije. Kada je Hezonja u pitanju nije jasno što on pokušava postiči s ovim njegovim DNP, očajno mu nedostaje takav tip igrača, gurnuo ga je u DNP poziciju nakon što je ovaj odigrao 2 najbolje utakmice od početka sezone, na kraju ovo driblanje, malo će igrati, malo neće zaista ne pomaže ni Hezu, ni ekipi ni franšizi. E sad da unatoč tome onimarezultat sve bi bilo opravdano, ovako ni jedan njegov potez trenutno nije opravdan pa ni ovaj, a tek sad slijedi jebena faza rasporeda

Vidi cijeli citat


U Orlandu su morali biti svjesni kakvog trenera dovode. Znači trenera koji voli "klasične" postave i kojem je obrana sve. U Indiani je navikao igrati sa centrom kao stupom obrane što Vučević nikad neće biti. Vogel na žalost očito nije Pop ili Carlisle koji će od igrača koje ima na raspolaganju složiti ekipu po njihovim kvalitetama nego će uvijek inzistirati na "svom" načinu što je dovelo do nekih nelogičnosti koje si naveo (Gordon, Payton, Vučević...).

Mislim da taj dio nije nikome sporan, ali ovdje većinu ionako ne zanima Orlando kao ekipa nego Mario. Osobno sam se nadao da će dobiti više prilike i neugodno sam iznenađen forsiranjem Gordona na SF. Inače, često sam pisao da Mario ima bolji potencijal kao SG, ali više nisam siguran u to. Njegov dribling i kontrola lopte jednostavno nisu na dovoljno dobroj razini za tu poziciju. Neki drugi trener bi mu vjerojatno dao veći dio minuta na SF jer Gordon nije rješenje za tu poziciju.

Međutim, Mario se ne može žaliti da "nije dobio priliku". Činjenica je da je previše "u grču" i jednostavno na terenu ne izgleda kako smo se nadali. Opet sa druge strane, Orlando će nešto morati promijeniti, ili trenera ili će trener morati promijeniti sustav igre tako da ne sumnjam da će Mario dočekati novu priliku. Ekipi upravo nedostaje atletični swingman za kakvog smo se nadali da bi Mario mogao postati.
MCOIS
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 31.05.2012.
Poruka: 665
28. studenog 2016. u 13:08
Ja mislim da neće promijeniti trenera, a niti će trener promijeniti sustav igre. Vjerujem da će trejdati Vučevića vrlo brzo i da će nastaviti igrati s Biyombom i Ibakom na 5 i 4. Dovest će upravo startera na niskom krilu, a Gordona će koristiti i na 4 i na 3. I tako će izgurati sezonu. Naravno, kad bude evidentno da je bolje potrošiti sezonu do kraja, nego napraviti još veću štetu, Hezonja će također dobiti više minuta. Ali rekoh već, nije to rješenje njegovih problema. Kad igrač ne radi ono što trener od njega traži, igrač se seli na klupu. Ja ne znam  i ne mogu se sjetiti ni jednog primjera igrača koji je loše igrao ulazeći s klupe, a zatim se preporodio dobivši sigurnu minutažu.
promatrac67
promatrac67
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.12.2010.
Poruka: 1.938
28. studenog 2016. u 13:11
Orlando je imao vrsnu bazu mladih igraca, svaku na svoju stranu talentiran.

Fournier, Payton, Gordon, Vucevic, Hezonja, Harris, Oladipo su potencijali svako u svom dijelu.
Meni je apsolutno nejasan bio trade Oladipa, koji je prosle godine imao bljeskove koje niti jedan od ovih nije imao.
Branio je najbolje suparnicke bekove, dodao dribling, unaprijedio sut, i cak pokapao druge timove u zavrsnicama utakmice, uz to, jos je bio na razini veoma mladog igraca. Tu je jos trebao u cijeloj ovoj prici biti Sabonis.
Prvo se pokopati tradeom Harrisa za Ilyasovu i Jenningsa, nakon toga priznati da si pogrjesio i ici zacijeliti rane s tradeom svog trenutno najisklesanijeg i najsvijetlijeg projekta, Oladipa, uz njega prakticki ostaviti nistavilo s obzirom da dajes i Ilyasovu koji je bio jedan od glavnih djelova bivseg tradea , za jednogodisnji rental Ibake, koji je u ponoru, i koji po svim relevantnim podacima, je stariji nego na papiru, je eksponencijalni korak unazad za svoju fransizu. Potpis Biyomba bi imao smisla da vec nemas iznadprosjecnog centra kojeg si godinama razvijao, Vucevica.

Tu debelo fali jedan kapitalac. Bez obzira bio to HOF igrac, allstar, ili sl.

Sad kad bi aktivirao svu svoju mastu, s obzirom na ono sto su imali prije cca godinu dana, i kartama koje bi mjesali drukcije, gledajuci u buducnost, filozofski gledano, na trade deadlineu negdje oko veljace 2017. komotno bi mogli imati nesto slicno ovome lineupu.

Dellavedova - Oladipo - Gay - Gordon - Cousins.

Vucevic, Harris, Hezonja/Payton, i filleri bi vjerojatno zaigrali mastu u Divcu, i vlasniku indijcu.

OT: Moje osobno vidjenje je da nikada, ali apsolutno nikada nebih slagao momcad oko Cousinsa kao glavnog kotacica momcadi, osobno mislim da ce se netko dobrano opeci, s obzirom na vrlo izvjestan trade u buducnosti, no s obzirom da je on jako popularan danas, s razlogom, uzimajuci u obzir njegove monstruozne brojke s pozicije, koja danas inace sluzi uglavnom kao glavni stup obrane i nista vise, mozda bi se i isplatilo zakockati i vidjeti sto ti buducnost nosi ...

Ovako, Hennigan nema druge nego pokusati dovrsiti svoj proces, a to je napad na playoff ove i sljedece godine, sto uspjesnije i sto bolje. I njega logicno ne zanima iskljucivo razvoj mladih, pogotovo dok je zaposlio operativca s istoka Vogela, koji se isto tako zeli vratiti sto prije na pobjednicke vode.

Volio bih da Hezonja uspije, ali me uzasno zivcira subjektivnost kod pratitelja NBA, u kojemu se pljuca po meni danas jako dobrom Fournieru, koji je presao dobar put i imao fenomalnu trajektoriju prema gore s obzirom na potencijal i put koji je prosao iz Denvera, Vucevicu koji je naravno deficitaran u obrambenom dijelu, ali napadacki ima materijala za pokazati, itd ...

[uredio promatrac67 - 28. studenog 2016. u 13:15]
... eγώ θα φύγω ...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 31.05.2012.
Poruka: 665
28. studenog 2016. u 13:18
promatrac67 je napisao/la:
Orlando je imao vrsnu bazu mladih igraca, svaku na svoju stranu talentiran.

Fournier, Payton, Gordon, Vucevic, Hezonja, Harris, Oladipo su potencijali svako u svom dijelu.
Meni je apsolutno nejasan bio trade Oladipa, koji je prosle godine imao bljeskove koje niti jedan od ovih nije imao.
Branio je najbolje suparnicke bekove, dodao dribling, unaprijedio sut, i cak pokapao druge timove u zavrsnicama utakmice, uz to, jos je bio na razini veoma mladog igraca. Tu je jos trebao u cijeloj ovoj prici biti Sabonis.
Prvo se pokopati tradeom Harrisa za Ilyasovu i Jenningsa, nakon toga priznati da si pogrjesio i ici zacijeliti rane s tradeom svog trenutno najisklesanijeg i najsvijetlijeg projekta, Oladipa, uz njega prakticki ostaviti nistavilo s obzirom da dajes i Ilyasovu koji je bio jedan od glavnih djelova bivseg tradea , za jednogodisnji rental Ibake, koji je u ponoru, i koji po svim relevantnim podacima, je stariji nego na papiru, je eksponencijalni korak unazad za svoju fransizu. Potpis Biyomba bi imao smisla da vec nemas iznadprosjecnog centra kojeg si godinama razvijao, Vucevica.

Tu debelo fali jedan kapitalac. Bez obzira bio to HOF igrac, allstar, ili sl.

Sad kad bi aktivirao svu svoju mastu, s obzirom na ono sto su imali prije cca godinu dana, i kartama koje bi mjesali drukcije, gledajuci u buducnost, filozofski gledano, na trade deadlineu negdje oko veljace 2017. komotno bi mogli imati nesto slicno ovome lineupu.

Dellavedova - Oladipo - Gay - Gordon - Cousins.

Vucevic, Harris, Hezonja/Payton, i filleri bi vjerojatno zaigrali mastu u Divcu, i vlasniku indijcu.

Ovako, Hennigan nema druge nego pokusati dovrsiti svoj proces, a to je napad na playoff ove i sljedece godine, sto uspjesnije i sto bolje. I njega logicno ne zanima iskljucivo razvoj mladih, pogotovo dok je zaposlio operativca s istoka Vogela, koji se isto tako zeli vratiti sto prije na pobjednicke vode.

Volio bih da Hezonja uspije, ali me uzasno zivcira subjektivnost kod pratitelja NBA, u kojemu se pljuca po meni danas jako dobrom Fournieru, koji je presao dobar put i imao fenomalnu trajektoriju prema gore s obzirom na potencijal i put koji je prosao iz Denvera, Vucevicu koji je naravno deficitaran u obrambenom dijelu, ali napadacki ima materijala za pokazati, itd ...

Vidi cijeli citat


Orlando je imao dobru bazu, međutim, nitko od njih nije nositelj relevantne ekipe, najbliže tome su zapravo i bili oni koje su poslali dalje. Otvorili su trejdovima prostor Gordonu i Hezonji, a ovi nisu pokazali nikakav napredak i sad su tu gdje jesu. Isto tako, upravo je paralelno razvijanje tolikog broja mladih igrača izuzetno teško jer praktički moraš ih sve skupa istrpit da bi onda ubirao plodove, a ja stvarno ne znam kako je treneru trenirati ekipu u kojoj skoro pa nikoga ne može mijenjati ili maknuti iz rotacije jer su eto svi mladi i treba ih razvijati. Ako ne pokupiš na 3 drafta za redom Duranta, Westbrooka, Hardena i Ibaku, obično to ne završi dobro.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
28. studenog 2016. u 13:32
iguala je napisao/la:
promatrac67 je napisao/la:
Orlando je imao vrsnu bazu mladih igraca, svaku na svoju stranu talentiran.

Fournier, Payton, Gordon, Vucevic, Hezonja, Harris, Oladipo su potencijali svako u svom dijelu.
Meni je apsolutno nejasan bio trade Oladipa, koji je prosle godine imao bljeskove koje niti jedan od ovih nije imao.
Branio je najbolje suparnicke bekove, dodao dribling, unaprijedio sut, i cak pokapao druge timove u zavrsnicama utakmice, uz to, jos je bio na razini veoma mladog igraca. Tu je jos trebao u cijeloj ovoj prici biti Sabonis.
Prvo se pokopati tradeom Harrisa za Ilyasovu i Jenningsa, nakon toga priznati da si pogrjesio i ici zacijeliti rane s tradeom svog trenutno najisklesanijeg i najsvijetlijeg projekta, Oladipa, uz njega prakticki ostaviti nistavilo s obzirom da dajes i Ilyasovu koji je bio jedan od glavnih djelova bivseg tradea , za jednogodisnji rental Ibake, koji je u ponoru, i koji po svim relevantnim podacima, je stariji nego na papiru, je eksponencijalni korak unazad za svoju fransizu. Potpis Biyomba bi imao smisla da vec nemas iznadprosjecnog centra kojeg si godinama razvijao, Vucevica.

Tu debelo fali jedan kapitalac. Bez obzira bio to HOF igrac, allstar, ili sl.

Sad kad bi aktivirao svu svoju mastu, s obzirom na ono sto su imali prije cca godinu dana, i kartama koje bi mjesali drukcije, gledajuci u buducnost, filozofski gledano, na trade deadlineu negdje oko veljace 2017. komotno bi mogli imati nesto slicno ovome lineupu.

Dellavedova - Oladipo - Gay - Gordon - Cousins.

Vucevic, Harris, Hezonja/Payton, i filleri bi vjerojatno zaigrali mastu u Divcu, i vlasniku indijcu.

Ovako, Hennigan nema druge nego pokusati dovrsiti svoj proces, a to je napad na playoff ove i sljedece godine, sto uspjesnije i sto bolje. I njega logicno ne zanima iskljucivo razvoj mladih, pogotovo dok je zaposlio operativca s istoka Vogela, koji se isto tako zeli vratiti sto prije na pobjednicke vode.

Volio bih da Hezonja uspije, ali me uzasno zivcira subjektivnost kod pratitelja NBA, u kojemu se pljuca po meni danas jako dobrom Fournieru, koji je presao dobar put i imao fenomalnu trajektoriju prema gore s obzirom na potencijal i put koji je prosao iz Denvera, Vucevicu koji je naravno deficitaran u obrambenom dijelu, ali napadacki ima materijala za pokazati, itd ...

Vidi cijeli citat


Orlando je imao dobru bazu, međutim, nitko od njih nije nositelj relevantne ekipe, najbliže tome su zapravo i bili oni koje su poslali dalje. Otvorili su trejdovima prostor Gordonu i Hezonji, a ovi nisu pokazali nikakav napredak i sad su tu gdje jesu. Isto tako, upravo je paralelno razvijanje tolikog broja mladih igrača izuzetno teško jer praktički moraš ih sve skupa istrpit da bi onda ubirao plodove, a ja stvarno ne znam kako je treneru trenirati ekipu u kojoj skoro pa nikoga ne može mijenjati ili maknuti iz rotacije jer su eto svi mladi i treba ih razvijati. Ako ne pokupiš na 3 drafta za redom Duranta, Westbrooka, Hardena i Ibaku, obično to ne završi dobro.
Vidi cijeli citat

Kako su to točno otvorili prostor Gordonu i Hezonji?
Time što Gordona siluju na njemu neprirodnoj poziciji na kojoj vjerovatno nikada neće moći igrati dovoljno dobro da bude starter iole ozbiljnije PO momčadi?
Hezonju je stavio u poziciju pete napadačke opcije, bez izrađene akcije za njegov šut, znači praktički još gore nego kod SS. Uz to je vjerovatno trenerska zamisao da mu se mjenja mehanika izbačaja. Valjda jedina stvar koja mu je bila na NBA razini, izuzev pukih fizikalija. Da bi ga nakon dvije utakmice u kojima je pokazivao znakove života nakon katastrofalnog ulaska u sezonu, benčirao pod izgovorom da kada ne ide oslanjaš se na veterane. I gdje ga je to dovelo? Najbolje za njih sve bi bilo da što prije izgube dovoljno utakmica da redom vlasnik, GM i sam Vogel shvate da od PO sanjarija nema ništa i da krenu u tankiranje. Jest da to grdo izgleda, ali možda je dugoročno bolje za ekipu od puke prosječnosti u borbi za 8. mjesto. Projekte na njihove prirodne pozicije, veterane kao podrška i deri. 



Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2014.
Poruka: 36.574
28. studenog 2016. u 13:41
Ovaj post promatrača je najbolji post napisan na ovoj temi, barem što sam ja pročitao, i preporučam svim "fanovima" hezonje, da ne iskoristim malo težu ali i točniju riječ pa da ne dođe joto i počne mi pizdit, svi oni/vi bi trebali par puta ga pročitat. Pa možda ova tema i počne sličit na nešto više od deponija.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
28. studenog 2016. u 13:47
Potapenko_09 je napisao/la:
Ovaj post promatrača je najbolji post napisan na ovoj temi, barem što sam ja pročitao, i preporučam svim "fanovima" hezonje, da ne iskoristim malo težu ali i točniju riječ pa da ne dođe joto i počne mi pizdit, svi oni/vi bi trebali par puta ga pročitat. Pa možda ova tema i počne sličit na nešto više od deponija.
Vidi cijeli citat

Nisam vidio da itko pljuje po igračima "koji uzimaju mjesto Hezonji", a pogotovo ne Fournieru koji je doduše jedna od najvećih grešaka Orlandovog GM. Apsolutno preplaćen za ono što daje.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2014.
Poruka: 36.574
28. studenog 2016. u 13:49
satko je napisao/la:
Potapenko_09 je napisao/la:
Ovaj post promatrača je najbolji post napisan na ovoj temi, barem što sam ja pročitao, i preporučam svim "fanovima" hezonje, da ne iskoristim malo težu ali i točniju riječ pa da ne dođe joto i počne mi pizdit, svi oni/vi bi trebali par puta ga pročitat. Pa možda ova tema i počne sličit na nešto više od deponija.
Vidi cijeli citat

Nisam vidio da itko pljuje po igračima "koji uzimaju mjesto Hezonji", a pogotovo ne Fournieru koji je doduše jedna od najvećih grešaka Orlandovog GM. Apsolutno preplaćen za ono što daje.
Vidi cijeli citat

Gle, covjek je napisao hrpu teksta, i stoji mu 99 posto ko sveto pismo. ako se oces vatat za slamke, i natezat oko konteksta i onih mozebitnih 1 posto, nadji drugu adresu.

jos jednom skidam kapu promatracu. i za ovaj dodatni dio, vezan uz cousinsa.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 31.05.2012.
Poruka: 665
28. studenog 2016. u 14:00
satko je napisao/la:

Kako su to točno otvorili prostor Gordonu i Hezonji?
Time što Gordona siluju na njemu neprirodnoj poziciji na kojoj vjerovatno nikada neće moći igrati dovoljno dobro da bude starter iole ozbiljnije PO momčadi?
Hezonju je stavio u poziciju pete napadačke opcije, bez izrađene akcije za njegov šut, znači praktički još gore nego kod SS. Uz to je vjerovatno trenerska zamisao da mu se mjenja mehanika izbačaja. Valjda jedina stvar koja mu je bila na NBA razini, izuzev pukih fizikalija. Da bi ga nakon dvije utakmice u kojima je pokazivao znakove života nakon katastrofalnog ulaska u sezonu, benčirao pod izgovorom da kada ne ide oslanjaš se na veterane. I gdje ga je to dovelo? Najbolje za njih sve bi bilo da što prije izgube dovoljno utakmica da redom vlasnik, GM i sam Vogel shvate da od PO sanjarija nema ništa i da krenu u tankiranje. Jest da to grdo izgleda, ali možda je dugoročno bolje za ekipu od puke prosječnosti u borbi za 8. mjesto. Projekte na njihove prirodne pozicije, veterane kao podrška i deri. 



Vidi cijeli citat

Otvorili su tako da su trejdali u datom momentu bolje i spremnije igrače na pozicijama 2,3 i 4, a to što Gordon i Hezonja ne iskorištavaju otvoren prostor, isključivo je na njima. Što su trebali? Dati im 30 minuta bez obzira kako igrali? Pa imali su kroz predsezonu solidnu minutažu, ali kako sezona odmiče, a oni su igrali loše, te minute su se topile, što je sasvim logično.
I ok, možda je loša ideja Gordon na 3, ali nemojmo se zavaravati i misliti da će on na 4 odmah eksplodirati i ubijati. Očito je da je preko ljeta napredovao vrlo malo i da je još nedefiniran igrač. Ove godine ima i veće ovlasti, za koje očito nije spreman.
Hezonja je dobivao priliku, nije istina da nije, kako u predsezoni, tako i sezoni, ali je 80% utakmica odigrao ispod svake razine, nije ispunjavao što trener traži i ispao je iz rotacije. I netko je ovdje stavio njegovu potrošnju u svojoj minutaži i ispada da nije nikako bio 5. opcija na terenu. Očito tako djeluje kad nemaš za ponuditi ništa osim šuta, a onda i tu zakažeš. 
I rekoh već, krenut će u tankiranje ako nastave ovako, ali nemoj misliti da će to Hezonju preporoditi. Stauskas je lani bio u istoj situaciji, pa je igrao za kurac. Ove sezone kad se bori za svoju rolu i kad je 80% utakmica živo do samog kraja, on zapravo igra puno bolje.
  • Najnovije
  • Najčitanije