Sukus ovih 887 strana je:
- Mario Hezonja neshvacen tokom cijele svoje klupske i reprezentativne karijere
- Nikada mu nije dana sansa kojom bi doveo svoju igru na vrhunac
- Svi njegovi suigraci, od KK Zagreba, Barcelone, i Orlanda su bili mediokriteti zbog kojih upravo on pati
- Cijela struka koja ga prati kroz njegovu karijeru bi trebala prestati s svojim dosadasnjim praksama i radom, uslijed neostvarenog potencijala MH23
Meni osobno najveci vrh nakon opetavanog ponavljanja i pljuvanja jest rjesenje iz drugog tima:
- Rasturi i razjebi cijelu momcad na min. 4 godine, odjebi cijelu potencijalnu bazu ulagaca i fanova, i daj igracu da se napucava u uvjetima u kojoj je ostatak momcadi kolosalno los. Uslijed ovih parametara slijedi zakljucak da ce taj igrac biti All Star za par godina, fransiza prepuna potencijala, a momcad automatski contender, kao u najljepsim kosarkaskim bajkama, ili igrama.
[disclaimer]
Svaka slicnost s Phoenix Sunsima i Bookerom je slucajna[/disclaimer]
Moje osobno vidjenje scenarija je sljedece za Maria, uz preduvjet da napravi prvi korak:
-
Napraviti zaokret sto se tice svoga karaktera i pristupa igri, a uslijed toga slijedece:
- Ostati u istoj fransizi, kroz par godina postati solidan igrac role s klupe, uz prosjek od 20 minuta na terenu kroz par godina
- Trejdom u drugu fransizu, napraviti nevjerojatan iskorak u 3oj ili 4oj sezoni, kao primjerice CJ McCollum (u drugim uvjetima)
- Trejdom u drugu ekipu specijalac za 3P, uz konstantno ulaganje u napredak na obrambenom dijelu terena, kroz cca 5-6 godina rola poput Korvera
- Trejdom u drugu ekipu pada u jos vecu kolotecinu, zavrsava svoju NBA epizodu, te karijeru nastavlja u prosjecnom Euroligaskom timu
[uredio promatrac67 - 28. studenog 2016. u 12:52]
... eγώ θα φύγω ...