Mario Hezonja

Kajser
Kajser
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.06.2006.
Poruka: 2.698
28. studenog 2016. u 11:26
@joke1505

U biti i tome je jedan veliki zajeb.
Sto je GM potpisao igraca tipa Green za 15 miliona za sezonu hebote gde im je pamet.
Pa se sad trebaju opravdati novci koji je GM angazirao od vlasnika .....pa mora da igra.
Prevelik rizik u svakom slucaju.
Ko vidi Nindžino lice i priča o tome, umreće u najstrašnijim mukama!
xavier
xavier
Moderator
Pristupio: 11.09.2012.
Poruka: 22.557
28. studenog 2016. u 11:34
baloncesto je napisao/la:
Lako je bilo u Pacersima dok si iza sebe imao kosarkaskog boga koji je stvorio ekipu na pickovima, a nije imao nikad pick ispod 10.mjesta na draftu i kroz tradeove u kojima ti dovede igrace od kojih imas koristi.. sad kad si prepusten sam sebi u kaoticnoj fransizi s debilnim vlasnicima i gm koji se pogubio skroz ce se vidjeti koliko vrijedis..
Vidi cijeli citat


Moram se osvrnuti na ovo.

George je bio 10. pick, Stephenson 40. pick, za Hilla (inače 26. pick) su dali Kawhija, West (18. pick) je potpisao kao free agent, Hibbert je bio 17. pick (birali su ga Raptorsi, odmah trejdan), Granger 17. pick...to je bila jezgra ekipe.

Baš se i ne radi o ekipi koju je bilo "lako voditi jer su imali puno visokih pickova" 
MCOIS
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.540
28. studenog 2016. u 11:42
xavier je napisao/la:
baloncesto je napisao/la:
Lako je bilo u Pacersima dok si iza sebe imao kosarkaskog boga koji je stvorio ekipu na pickovima, a nije imao nikad pick ispod 10.mjesta na draftu i kroz tradeove u kojima ti dovede igrace od kojih imas koristi.. sad kad si prepusten sam sebi u kaoticnoj fransizi s debilnim vlasnicima i gm koji se pogubio skroz ce se vidjeti koliko vrijedis..
Vidi cijeli citat


Moram se osvrnuti na ovo.

George je bio 10. pick, Stephenson 40. pick, za Hilla (inače 26. pick) su dali Kawhija, West (18. pick) je potpisao kao free agent, Hibbert je bio 17. pick (birali su ga Raptorsi, odmah trejdan), Granger 17. pick...to je bila jezgra ekipe.

Baš se i ne radi o ekipi koju je bilo "lako voditi jer su imali puno visokih pickova" 
Vidi cijeli citat

Vjerovatno su se i u Orlandu vodili ovime kada su pregovarali oko angažmana, međutim Vogel se za sada ponaša sve samo ne u skladu sa svojom reputacijom, s Greenom je debelo zasrao, prozivaju ga maksimalno zbog toga, ovo guranje francuza je očajno u prvog igrača (molim lijepo pročitajte njegovu izjavu sinoć nakon svega, da ne bude opet da sam ja nešto utuvio u glavu, čisto da vidite kako sad razmišlja o novoj petorci). Ovo sad što pokušava s dva niska igrati i dva visoka je čista katastrofa, zapravo 3 promjenom petorke i rotacije u prvih petnaest utakmica samo dokazuje da uopće nema ni plan A, a kamo li plan B , čisto košarkaško lutanje u kojem najviše trpe najmlađi.
Što se Heza tiče ja ne očekujem njegov brz povratak u ozbiljnu minutažu, žrtveno janje se moralo pronaći i moraju se sada izgurati svoji trenerski principi jer sve ovo nema smisla (mada svi znaju da nema).
I volio bi da i sada nam lijepe postove s RealGm pojedini, čisto da se vidi kako navijači razmišljaju bar kada je Mario u pitanju. Zapravo sve se može svesti na jedan princip neka mu napokon daju šansu na njegovoj prirodnoj poziciji u petorci da se vidi jeli on vrijedan čekanja ili ne, ovako niti dobiva Hez, a najmanje Orlando. A o stajalištima petorke sa Greenom i Augustinom da i ne pišem, tamo vlada potpuno razočarenje ekipom , očito je da su svi mislili da se može do play offa, a došlo je vrlo brzo i bolno prizemljenje

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
xavier
xavier
Moderator
Pristupio: 11.09.2012.
Poruka: 22.557
28. studenog 2016. u 11:48
@joke

Želim samo reći da je Vogel imao jako dobru reputaciju. Ja sam se osobno nadao da ću ga vidjeti u Knicksima iako sam definitivno i više nego zadovoljan Hornacekom.

Uglavnom, ekipa je igrala jako dobro, a brojni igrači (Stephenson, Hibbert) pod drugim trenerima nisu pokazivali ni dio onoga što je iz njih izvlačio Vogel. E sad, naravno da to ovisi o puno faktora. Očito je da u Orlandu nije odmah "kliknuo" sa ekipom. Iako treba reći i da je ovaj roster manje talentiran od onog što je imao u Indiani.
MCOIS
baloncesto
baloncesto
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.02.2016.
Poruka: 1.135
28. studenog 2016. u 11:50
xavier je napisao/la:
baloncesto je napisao/la:
Lako je bilo u Pacersima dok si iza sebe imao kosarkaskog boga koji je stvorio ekipu na pickovima, a nije imao nikad pick ispod 10.mjesta na draftu i kroz tradeove u kojima ti dovede igrace od kojih imas koristi.. sad kad si prepusten sam sebi u kaoticnoj fransizi s debilnim vlasnicima i gm koji se pogubio skroz ce se vidjeti koliko vrijedis..
Vidi cijeli citat


Moram se osvrnuti na ovo.

George je bio 10. pick, Stephenson 40. pick, za Hilla (inače 26. pick) su dali Kawhija, West (18. pick) je potpisao kao free agent, Hibbert je bio 17. pick (birali su ga Raptorsi, odmah trejdan), Granger 17. pick...to je bila jezgra ekipe.

Baš se i ne radi o ekipi koju je bilo "lako voditi jer su imali puno visokih pickova" 
Vidi cijeli citat


Ok, buduci da nisi shvatio iz prve, procitaj jos jednom sto sam napisao. Nikad nije imao pick ispod 10.mjesta.. Nitko nije pogadjao igrace na draftu kao Bird. Normalno da Vogel ima tu svoje zasluge jer debil born ready i les Hibbert nigdje nisu igrali kao u Pacersima. Ali si imao Birda koji je bog i autoritet i koji je u svakom trenutku znao sto zeli i koga. Je li ti lakse raditi u takvoj fransizi ili u kaosu kao sto je Orlando? Je li sad jasnije?

Na kraju ce ispasti da je Bird imao pravo sto ga se onako kurvinski rijesio..



xavier
xavier
Moderator
Pristupio: 11.09.2012.
Poruka: 22.557
28. studenog 2016. u 11:54
baloncesto je napisao/la:

Ok, buduci da nisi shvatio iz prve, procitaj jos jednom sto sam napisao. Nikad nije imao pick ispod 10.mjesta.. Nitko nije pogadjao igrace na draftu kao Bird. Normalno da Vogel ima tu svoje zasluge jer debil born ready i les Hibbert nigdje nisu igrali kao u Pacersima. Ali si imao Birda koji je bog i autoritet i koji je u svakom trenutku znao sto zeli i koga. Je li ti lakse raditi u takvoj fransizi ili u kaosu kao sto je Orlando? Je li sad jasnije?

Na kraju ce ispasti da je Bird imao pravo sto ga se onako kurvinski rijesio..
Vidi cijeli citat


Ok, očito greška u komunikaciji...mislio sam da pod "ispod" misliš na pickove koji su "bolji" od tog 10. picka.
MCOIS
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.540
28. studenog 2016. u 12:05
xavier je napisao/la:
@joke

Želim samo reći da je Vogel imao jako dobru reputaciju. Ja sam se osobno nadao da ću ga vidjeti u Knicksima iako sam definitivno i više nego zadovoljan Hornacekom.

Uglavnom, ekipa je igrala jako dobro, a brojni igrači (Stephenson, Hibbert) pod drugim trenerima nisu pokazivali ni dio onoga što je iz njih izvlačio Vogel. E sad, naravno da to ovisi o puno faktora. Očito je da u Orlandu nije odmah "kliknuo" sa ekipom. Iako treba reći i da je ovaj roster manje talentiran od onog što je imao u Indiani.
Vidi cijeli citat

Nitko nije ni osporio da ima reputaciju, no trenutni rezultat u Orlandu i pogotovo ovo lutanje s petorkama i rotacijom, te katastrofalan score dobro su mu tu reputaciju poljuljalji.
ono što mene iskreno najviše čudi kod trenera takve reputacije je činjenica da konstanto pokušava igrače gurati u pozicije koje im nisu prirodne. Evo čak i francuz koji ječisti SG,po njegovom mišljenu treba igrati na SF, dok je Paytona prebacio na neku SG situaciju u rotaciji, a Gordona uporno gura na 3 iako je vidljivo da to ovaj ne može. Vučka je gurnuo na klupu što je meni totalno nejasan potez, a spas traži u greenu i Ibaki, igračima koji su u debelom putu ka dole u karijeri. Vrlo konfuzne odluke za trenera takve reputacije. Kada je Hezonja u pitanju nije jasno što on pokušava postiči s ovim njegovim DNP, očajno mu nedostaje takav tip igrača, gurnuo ga je u DNP poziciju nakon što je ovaj odigrao 2 najbolje utakmice od početka sezone, na kraju ovo driblanje, malo će igrati, malo neće zaista ne pomaže ni Hezu, ni ekipi ni franšizi. E sad da unatoč tome onimarezultat sve bi bilo opravdano, ovako ni jedan njegov potez trenutno nije opravdan pa ni ovaj, a tek sad slijedi jebena faza rasporeda

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 31.05.2012.
Poruka: 665
28. studenog 2016. u 12:28
Ibaka na debelom putu prema dole, a igra statistički najbolju sezonu u karijeri i tek je napunio 27.
I mislim da se preanalizirala Hezonjina situacija. Očito je da Vogel inzistira na obrani i da ne oprašta neke stvari. Sam je napominjao da mu smeta Hezonjina obrana i selekcija šuta, a Mario i kad dobije minute spraši tricu preko ruke prerano i u obrani mu igrači šetaju iza leđa. Ja mislim da Vogelu upravo taj pristup smeta i to je razlog (uz Mariov igre naravno) što je benčiran. Trener mu ne vjeruje. Ne znači to da je zadovoljan ostalima naravno.
Kako je postalo ustaljeno da se navijačima Hezonje čini da ga treneri zapostavljaju i kako je evidentno da mu unatoč potencijalu nitko ne želi dati sigurne minute, može se ozbiljno sumnjati u Hezonjin odnos prema radu. Ako i Orlando odluči tankirati i ako i Hezonja dobije 30 minuta u lošoj ekipi, to mu neće značiti baš ništa ako je problem dublji. A mislim da je mala vjerojatnost da bi 5 trenera za redom toliko griješilo i držalo na klupi igrača koji je spreman dominirati. 

I također preanalizirate Greena i njegov ugovor. Rekoh već, tih 15 milja nije ni strašno s obzirom da je potpisan na samo godinu dana, a sigurno nije takav ugovor on tražio, već mu nisu u Orlandu dali na duže, vjerojatno žele zadržati fleksibilnost. A igra jer je od svih loših opcija na toj poziciji očito treneru najviše odgovara, nije da mora igrati da opravda novce. U NBA određene novce moraš potrošiti, htio ti ili ne.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.11.2016.
Poruka: 2
28. studenog 2016. u 12:35
Pozdrav.
Želio bi postaviti jedno pitanje, zapravo anketu.
Kakva ostvarena karijera Marija Hezonje bi zadovoljila vaše apetite gledajući iz sadašnje perspektive:
http://www.strawpoll.me/11751995
Poredano od boljeg prema lošijem.
Hvala.
promatrac67
promatrac67
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.12.2010.
Poruka: 1.938
28. studenog 2016. u 12:44
Sukus ovih 887 strana je:

- Mario Hezonja neshvacen tokom cijele svoje klupske i reprezentativne karijere
- Nikada mu nije dana sansa kojom bi doveo svoju igru na vrhunac
- Svi njegovi suigraci, od KK Zagreba, Barcelone, i Orlanda su bili mediokriteti zbog kojih upravo on pati
- Cijela struka koja ga prati kroz njegovu karijeru bi trebala prestati s svojim dosadasnjim praksama i radom, uslijed neostvarenog potencijala MH23 

Meni osobno najveci vrh nakon opetavanog ponavljanja i pljuvanja jest rjesenje iz drugog tima:

- Rasturi i razjebi cijelu momcad na min. 4 godine, odjebi cijelu potencijalnu bazu ulagaca i fanova, i daj igracu da se napucava u uvjetima u kojoj je ostatak momcadi kolosalno los. Uslijed ovih parametara slijedi zakljucak da ce taj igrac biti All Star za par godina, fransiza prepuna potencijala, a momcad automatski contender, kao u najljepsim kosarkaskim bajkama, ili igrama.

[disclaimer]Svaka slicnost s Phoenix Sunsima i Bookerom je slucajna[/disclaimer]

Moje osobno vidjenje scenarija je sljedece za Maria, uz preduvjet da napravi prvi korak:

- Napraviti zaokret sto se tice svoga karaktera i pristupa igri, a uslijed toga slijedece:
- Ostati u istoj fransizi, kroz par godina postati solidan igrac role s klupe, uz prosjek od 20 minuta na terenu kroz par godina
- Trejdom u drugu fransizu, napraviti nevjerojatan iskorak u 3oj ili 4oj sezoni, kao primjerice CJ McCollum (u drugim uvjetima)
-  Trejdom u drugu ekipu specijalac za 3P, uz konstantno ulaganje u napredak na obrambenom dijelu terena, kroz cca 5-6 godina rola poput Korvera
- Trejdom u drugu ekipu pada u jos vecu kolotecinu, zavrsava svoju NBA epizodu, te karijeru nastavlja u prosjecnom Euroligaskom timu
[uredio promatrac67 - 28. studenog 2016. u 12:52]
... eγώ θα φύγω ...
  • Najnovije
  • Najčitanije