No idemo redom vidim da ovdje se pomalo izbjegava analiza rada trenera u do sadašnjem dijelu. Dagle prije svega da zaključimo kako Vogel iza sebe ima respektabilnu karijeru, kakoje uglavnom smatran jako dobrim i razvojnim trenerom, je da je bilo odrđenih problema i u Pacersima, ali evo možemo se složiti da smo svi u odnosu na Skilesa mislili da je upgrade, no da vidimo dosadašnji učinak i realizaciju ciljeva u Orlandu
1) Prvi i osnovni cilj mu je bio play off i sve mu je podređeno tome, već nakon 15 utakmica više manje je vidljivo da će to biti teško dostižan cilj , dakle cilj broj 1 je nakon 15 utakmica doveden u pitanje
2) Razvoj mlađih igrača je trebao biti cilj broj 2. Redom naš mladac mu je uglavnom u DNP statusu bez prave šanse, Gordon izgleda očajno i uporno i uporno se gura na 3 iako svaki navijač vidi da to ne ide, Payton je pod kritikama i pritiskom rezultata prebačen na klupu kao i Gordon vjerovatno kada se Green vrati i sada zbog DJ Drkenzija ide na poziciju 2. Bez ikakve dileme ni T od traga njegove reputacije razvojnog trenera
3) Dizanje cijene Vučeviću ( ovo sad nagađam), Vučko izgleda lošije nego ikada, ni sjena onog njegovog napadačkog potencijala pod Skilesom, sada ga je gurnuo i na klupu, totalno nejasno što trener i franšiza žele od svoga prvog igrača
4) Konstatna igre i petorke ne da ne postoji nego toliko je lutanja da su tri petorke promjenjene u 15 utakmica, ne zna se više ni kakva je ulog pojedinog igrača. osmi francuza i Ibakesvi su izgubili svoje prave uloge, ne postoji ni ideja rotacije, skračuje se pa se mjenja rotacija, totalna pogubljenost u kadru rekao bi anarhija
5) trenutni rezultat, Skiles je imao fine brojke u ovo doba prošle godine za razliku od Vogela, a tek mu sada kreće pakleni raspored.
Dakle činjenice govore drugačije i Vogel je pogubio definitivno konce, nema ideju kako dalje ,luta s ulogama ipetorkama, a sa ovim Dj Drkenzi i Green 15 miliona za godinu fazonom bome opasno je ugrozio i reputaciju ozbiljnog trenera. Trenutno u ekipi vlada totalni raspašoj i svi jedva čekaju trade i igrači se potajno nadaju tome.
Toliko o ekipi, a što se Heza tiče, samo se nadam da individualno radi ozbiljno, šansa će doći na bilo koji način,uostalom svaku 5 utakmicu po 8 minuta i super,čisto da pojedini mogu reči da je dobio šansu i staviti mu istu odgovornost kao ostatku ekipe
