Mario Hezonja

baloncesto
baloncesto
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.02.2016.
Poruka: 1.135
30. siječnja 2017. u 20:00
Franjo je napisao/la:
joke1505 je napisao/la:

Ćemu izmišljanje, hoćeš reči da pamtiš 21-godišnjaka u HR reprezentaciji koji je odigrao bolje četvrtfinale OI ili nekog reprezentativnog natjecanja, hoćeš da kažeš da ako si među 5 šutera na olimipjadi s postotkom šuta i imaš 21 godinu da je to ispodprosječno, o NBA statistikama i nisam nešto struka , ali kemp ti je lijepo odgovorio, čovjek koji o NBA-u zna vjerovatno više nego pola foruma. 
Mogu ja razumjeti sve "neobjektivne" stavove, ali jedina i prava šansa koju je on dobio bila je krajem prošle sezone i brojke su bule tu, uostalom i cjelokupna sezona nije uopće bila loša, svaki ,ali baš svaki mladi igrač s pristupom i neprincipjelnim stavom koji ima Vogel prema Hezonji bio bi u govnima bez izuzetka, takve stvari nije mogao rješiti ni jedan Dražen , a zašto bi mogao 21-godišnji klinac poput Hezonje

Vidi cijeli citat


Jedna utakmice ne čini igrača. Zabio je nama nekoć Dražan Tomić 32 poena u četvrtfinalu Eurobasketa pa to ne znači da je bio igračina.

Prije Olimpijskih igara je bio kvalifikacijski turnir ako se sjećaš, na tom je turniru Hezonja u 4 utakmice ostvario prosjeke
23,5 minute
4,5 poena
28% šuta iz igre
20% šuta za 3
3,2 skoka
1,8 asista

Na Olimpijskim igrama je šutirao mnogo bolje
6 utakmica
21,6 minuta
9,0 poena
48,6% šuta iz igre
50% šuta za 3
3,3 skoka
1,3 asista

Svekupno je reprezentativno ljeto zaključio s
10 utakmica
22,4 minute po utakmici
7,2 poena
41,3% šuta iz igre
41% za tricu
3,3 skoka
1,5 asistencija

To je sve skupa sigurno bilo ispod očekivanja šire košarkaške javnosti, a i kroz intervjue se moglo primijetiti da je i Aco sam očekivao više od Hezonje nakon što je najavio njegovu "eksploziju" uslijed gubitka kilograma.



Vidi cijeli citat


Badava ti sto koristis sinergy i advanced statse kad od sume ne vidis drvece..

Reci mi koja sira kosarkaska javnost i sto je to tocno ta sira kosarkaska javnost ocekivala od Hezonje u dresu reprezentacije u kojoj su uloge ovako podijeljene?

Da odmah skratim pricu, uloge su podijeljene prema zasluzi, Hezonja trenutno nije kadar za vecu ulogu u reprezentaciji i ovo sto je dao sasvim je zadovoljavajuce s obzirom na hijerarhiju u ekipi..

Hezonja je u reprezentaciji igrac s klupe, igrac role i u tom kontekstu ovi statsi proslo ljeto su sasvim solidni.

Sto se tice njegove nba karijere, vise nego ocito je da za njega nema mjesta u orlandu sva daljnja naklapanja su nebitna dok se ne zavrsi trade deadline.. ali tragikomicno mi je kako ga se otpisuje nakon nepune dvije sezone u nba ligi.. Mozda nikad ne prevlada svoje limite, ali bi trebao imati dugogodisnju nba karijeru. Prvi koji mi pada na pamet je jj redick, koliko je taj covjek mukotrpno krcio svoj put u nba da bi dosao do danasnjeg statusa.. I neka svi pametnjakovici pogledaju njegove statse kroz cijelu karijeru prije nego otpisu sutera koji ima dvije nepune sezone u nba.

Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
30. siječnja 2017. u 20:30
Prošle godine u ovo doba, tako je govorio doktor Scott:

"We picked him with the goal of him being a two-way player,"

"We have full confidence and faith that he's going to improve his defense, and it's just a matter of time. He's had moments where he's really getting it. And, then, like a typical rookie, there's other moments when he's not."

"The reality is there aren't that many of those in the NBA. Teams can be a good defensive team without having great defensive players if they have a good defensive system and the players marry themselves to it. But, then, you have the Klay Thompsons, the Jimmy Butlers, and there's more than that — the guys that are legit two-way players. They can lock you up. Our goal for is for [Mario] to at some point be that type of player, and so we're trying to help him build a foundation on the other end of the floor."


Skiles has said Hezonja might have the best vision on offense of any Magic player.
Hala Madrid!
GrunfZd
GrunfZd
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.07.2014.
Poruka: 10.082
30. siječnja 2017. u 21:25
Duje77 je napisao/la:
Prošle godine u ovo doba, tako je govorio doktor Scott:

"We picked him with the goal of him being a two-way player,"

"We have full confidence and faith that he's going to improve his defense, and it's just a matter of time. He's had moments where he's really getting it. And, then, like a typical rookie, there's other moments when he's not."

"The reality is there aren't that many of those in the NBA. Teams can be a good defensive team without having great defensive players if they have a good defensive system and the players marry themselves to it. But, then, you have the Klay Thompsons, the Jimmy Butlers, and there's more than that — the guys that are legit two-way players. They can lock you up. Our goal for is for [Mario] to at some point be that type of player, and so we're trying to help him build a foundation on the other end of the floor."


Skiles has said Hezonja might have the best vision on offense of any Magic player.
Vidi cijeli citat


Ovo mi se čini ko kad Skroče gleda Zadrovo sljedeće pojačanje na jubitou,
pa ovako priča novinarima kad ih potpiše.
Nothing changes nothing
Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
30. siječnja 2017. u 21:38
Scott ovdje uopće ne priča u blagoglagoljivom narativu, već isključivo govori o njegovoj obrani na kojoj treba krvavo raditi, sve u svrhu da od njega napravi 2 way igrača.

Kakav crni Zadar, kakav jubito.....ono, trabunjare non necesse est.

Hala Madrid!
GrunfZd
GrunfZd
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.07.2014.
Poruka: 10.082
30. siječnja 2017. u 21:44
Duje77 je napisao/la:
Scott ovdje uopće ne priča u blagoglagoljivom narativu, već isključivo govori o njegovoj obrani na kojoj treba krvavo raditi, sve u svrhu da od njega napravi 2 way igrača.

Kakav crni Zadar, kakav jubito.....ono, trabunjare non necesse est.

Vidi cijeli citat


Govori blagoglagoljavi futur, samo treba između redaka čitati 
Nothing changes nothing
Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
30. siječnja 2017. u 21:53
A mislim, govori da ima vjeru u svog rookieja da može ostvariti ciljeve koje mu je postavio uz logične popratne oscilacije, ne kužim što bi trebao reći, i kakve to približno ima veze s nekakvim Zadrom i njihovim funkcionerom koji dovodi žlj amere via youtube.

Ispada kao da Asa govori da će od Stipčevića napraviti CP3-a.
Hala Madrid!
ginobili
ginobili
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2016.
Poruka: 1.733
30. siječnja 2017. u 22:24
Skiles je puno puta prošle godine govorio o Mariju. I nikad, nikad nije imao primjedbe na njegovu igru u napadu, osim postavljanja ispravnih blokova za druge igrače - a što još uvijek ne radi dobro.
Svi njegovi ciljevi s njime su bili vezani uz obranu i dovođenje na jednu solidnu razinu. Naravno, Skiles je vidio da mali ima potencijal da bude sjajan obrambeni igrač, ali mora stalno biti fokusiran i mora zavoljeti igrati obranu.
I on je prepoznao njegov pregled terena i čak mu je dao da jedno vrijeme igra playa.
Što se u međuvremenu dogodilo pa da igrač koji je prošle godine izgledao sasvim obećavajuće, sada izgleda kao bezizlazni slučaj, to ostaje da se vidi.
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
30. siječnja 2017. u 22:31
ginobili je napisao/la:
Skiles je puno puta prošle godine govorio o Mariju. I nikad, nikad nije imao primjedbe na njegovu igru u napadu, osim postavljanja ispravnih blokova za druge igrače - a što još uvijek ne radi dobro.
Svi njegovi ciljevi s njime su bili vezani uz obranu i dovođenje na jednu solidnu razinu. Naravno, Skiles je vidio da mali ima potencijal da bude sjajan obrambeni igrač, ali mora stalno biti fokusiran i mora zavoljeti igrati obranu.
I on je prepoznao njegov pregled terena i čak mu je dao da jedno vrijeme igra playa.
Što se u međuvremenu dogodilo pa da igrač koji je prošle godine izgledao sasvim obećavajuće, sada izgleda kao bezizlazni slučaj, to ostaje da se vidi.
Vidi cijeli citat

Šta će se dogoditi, Vogel je došao sa sjajnim CV-om, nije mu baš krenulo kako treba, snovi o play offu su nestali i trebalo je pronači žrtvu, nravno, treba voditi računa da taj potez najmanje boli, ne možeš po veteranima koje si doveo, ne možeš se baš tako lako riješiti ni playmakera, Gordon je bio tu kada je došao, ne daj Bože da o bude Green kojeg je doveo na lijepe oči, znači Hez je bio najlakši izbor, svatko tko je ikada bio trener zna da igrača svojim potezima može do kraja ispreskakati, Vogel je to iskoristio kako bi sakrije svoje nedostatke i kako bi svoja obećanja pala u drugi plan, u biznisu su to normalne stvari tko god je sudjelovao u istom, samo naivni vjeruju da nema toga.
Opet je Hez žrtva priče ,tako da nema tu sreće, odnosno nema tu trener, nažalost prvi priznajem da sam se prevario sa Skilesom, lik mu je digao obranu, fino ga dozirao, čak ga provjerio i u playmakingu imao je ideju kako ga koristiti, možda da nije i on morao tražiti rezultat ispalo bi sve dobro, no zato mu je poklonio zadnjih mjesec i pol i ovaj mu to vratio

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
boonn
boonn
Željan dokazivanja
Pristupio: 06.09.2013.
Poruka: 291
30. siječnja 2017. u 23:56
[uredio boonn - 31. siječnja 2017. u 00:00]
Putreni
Putreni
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.10.2016.
Poruka: 1.184
31. siječnja 2017. u 08:16
boonn je napisao/la:
Vidi cijeli citat



Nema tu "problema sa stavom", to ostali timovi koriste da sruše vrijednost, a Mariovim dosadašnjim tretmanom im Magic pomaže u tome.


  • Najnovije
  • Najčitanije