Mario Hezonja

Pristupio: 24.01.2017.
Poruka: 23
31. siječnja 2017. u 19:01
Trenutno je Mario solidan, ok obrambeni igrač ako gledamo obranu na igraču sa loptom, solidne lateralne kretnje i dužina kao i snaga su mu prednost pri čuvanju suparničkih dvojki ili sporijih razigravača i potpuno izgubljen obrambeni igrač u svim drugim elementima koji obuhvaćaju igranje obrane bez fokusa na igrača sa loptom, napadački je igrač manje dok šutira 29%.
Nažalost ona Vogelova izjava da Mario još ne zna igrati 5 na 5 košerku, bar na najvišoj razini je savršeno pogodila u bit "problema".
AdrianaLima fan je napisao/la:
Huston bi mu najbolje odgovarao. Minutaze bi imao vise u 90% ekipa.
Vidi cijeli citat

Koliko ekipa u ligi ima slabiju konkurenciju na 2/3 od Magica(Fornier, Gordon, Meeks, Green/Watson je primarno backup play)? Ja bi rekao manje od 5 ako i toliko.

Pocevsi od vrha i uzevsi u obzir minutazu i tretman ove sezone.  Boston i Toronto nebi imali potrebe za njim. Atlanta, Washington, Indiana, Chicago bolja sitvacija od Orlanda.  Charlotte vjeroajtno bolja. Milwaukee, Detroid onako. NY bolja sitvacija kao i Miami i Philla Brooklyn prva postava.
GSW bolja sitvacija( uzeo bi minute Clarku i McCawu.San Antonio bolje kao i Houston. Clipersi i Utah dvojbeno. Oklahoma i Memphis dobra minutaza. Denver isto tako. Portland lose. Sacramento prva postava. New Orleans prva postava. Minnesota lose. Dallas prva postava. Lakersi bolje. Phoenix lose.
U Clevlandu bi isto imao vise minuta s obzirom na losu klupu.

Normalno ovo je sve osobno misljenje bez ikakvih brojki ilii cega drugog.
Poruka: 23
31. siječnja 2017. u 19:04
hardek je napisao/la:

To nema nikakve veze sa ičime. Usudio bi se rec da bi i u clevelandu igrao više nego u Orlandu. To ne znaci da je on extra igrač, to samo znaci da bi ga 90 posto ekipa bolje koristilo nego Magic.

Želiš reći da bi Cleveland koji je momčad sa šampionskim aspiracijama dao više prostora igraču koji šutira 29% iz igre i igra lošu obranu? Ne bi rekao.
Iza Jamesa ostane 10-ak minuta koje odlično pokriva prekaljeni veteran Jefferson a na SG su JR i Shump koji su obrambeno daleko kvalitetniji igrači, JR i napadački, čak i Shump tricu šutira preko 40%.
Poruka: 23
31. siječnja 2017. u 19:09

Nisam te baš razumio, sve si ovo nabacao.
Denver ima ghrpu mladih igrača za 2 i 3 pozicije uz Chandlera, Gala i Harrisa tako da bi tu teško vidio parketa.
Kako prva postava Dallas? Ko bi na klupu Matthews ili Barnes? Oba mi se čine daleko bolja od ovog jada u Orlandu.
Charlotte ima Batum, Lamb, Bellineli, Kidd-Gilchrist, daleko jače od ovog u Orlandu.
Chichago ima Wade, Butler + McDermont i ne znam ko još, možda bi tu uletio kao četvrti.
Ne da mi se sve analizirati ali rekao bi da mu je lošija konkurencija jedino u Netsima , Pelicansima i Sixersima.
Poruka: 23
31. siječnja 2017. u 19:11
Ajde kakogod, nadajmo se nekom trejdu u sljedećih 20-ak dana, pred Marijom je isti put kao pres Stauskasom, vidit ćemo na što će to izaći. Pozz
31. siječnja 2017. u 19:12

Ekipa sa Jamesom bi napravila 2-3 akcije za Hezonju samo na temelju kvalitete u dodavanju pogotovo nakon izlaska iz screena i odlicnog osjecaja za lob dodavanje.

Orlando najveci talenat tare, a da nebi Hezonju.
Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 16.609
31. siječnja 2017. u 20:08
Koji su razlozi za dva uzastopna dnp? Je li igrao bolju ili lošiju obranu u odnosu na razdoblje prije rekalibracije? Čime ga je to Rudež izbacio iz rotacije? Jesu li njegove minute utemeljene na dobrim obrambenim reakcijama?

I, što je uopće ta rekalibracija? Kakav je cilj i plan kluba za Marija? Postoji li uopće ikakav cilj u tom pogledu?

Trener izjavi na presici (nakon utakmice sa Washingtonom) da njegove minute ovise o obrani, a sa minutama (ponavljam se kao pokvarena ploča) će se zvati više akcija za njega. Onda ga pošalje na rekalibraciju. Što god on radio, a ne igra, (i još k tome trener izjavi da je u teškoj situaciji jer mu fali minuta na parketu, a nema ih jer je ispao iz rotacije - odlukom trenera - baš kad je pokazao naznake napadačkog buđenja), pitam se postoji li neka virtualna trening aplikacija za simulaciju igre, jer mi nije jasno kako mladi igrač kojemu nedostaje minuta u igri (i sa time svim propustima i glupostima koje radi kad uđe u igru) može biti bolji nakon razdoblja neigranja (1-5-6-7 minuta u smeće vremenu se doista nemože smatrati igrom) kada konačno dobije neku minutažu.
Jotojoto je napisao/la:

Večini u Orlandu je već davno jasni da Vogel ne zna šta radi i to nema veze s Mariom, on ne zna kako koristiti ispravno Gordona i Vučko, ne zna kako Byomba iskoristiti, Ibaka ga je davno prekrižio i Fournieru je oborio vrijednost, jedini koji su profitirali su Watson i Green koji odlaze na kraju sezone pa je pitanje tko tu koga jebe. Toliko razvikani defanzivni trener ima najgoru obranu u ligi i totalno ne funkcionalan napad, Hezonja je njima trenutno najmanji problem. Njegova uloga u ekipi bi sigurno bila drugačija ne zbog statistike nego zbog toga što bi trener znao iskoristiti je gore vrline

Fino ste to naveli statistike.
Znam šta je statistika, zato je zajebite!
Samo će amer gledati striktno statistiku, uvjeren sam da je svaki pojedinac pametniji od amera.
Ne možeš mi reći da je isto odigrati 30 tekmi i igrati ili igrati u grču uz dodatak da od 30 igraš 19 na rekab a ostale 11 odigraš u ritmu 1-0-3-0-2-0-0-0-0-3-0-0-0-2. Pa nemojte, ljudi biti takvi (neću reći licemjerni) jer zaista od tiga nema ništa.

Hez će svugdje odigrati više nego ovdje jer očito je antipatija u pitanju a ne objektivan pristup. Netko je spominjao Vogelovu izjavu da Hez ne igra 5-5. Jednostavno je SMIJEŠNO kad to netko veli i pri tome priča o NBA (ako nisu GSW, SAS i sl. u pitanju)