Mario Hezonja

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.12.2010.
Poruka: 449
21. veljače 2017. u 18:38
@adrianalima

A eto, ako ti mislis da je za mladog igraca nakon ovakve druge sezone kakvu je imao Hezonja dobro otic u momcad koja ocekuje finale konferencije, gdje je konkurencija dobra i za 8,9 poziciju na klupi, a kamoli za ostale, onda ne znam sta da ti kazem. Koliko god Orlando bio u rasulu u upravi, pa i Vogel se totalno pogubio, cinjenica je da dio krivice snosi i Mario, konkurencija na vanjskim pozicijama nije bila jaka, Green, Watson, RUDEZ itd. I sad bi ti mladog igraca, koji pored ovih igraca nije dobio puno prostora, slao u Houston sa gore navedenom konkurencijom. Svasta se naravno moze dogodit, pa tako i da Hezonja eksplodira u Houstonu i zaludi NBA ligu.

Medjutim, ajmo realno, ipak mi cini da mladom igracu nakon ok igre u 15-20ak minuta po utakmici prve sezone, pa uzasne druge sezone, padom samopouzdanja, padom suta koji je naveden kao jedna o njegovih kvaliteta, realnije da ce naci spas u nekoj momcadi koja se gradi i trazi mlade igrace za razvoj, phila, netsi, sunsi, nebitno, momcad koja krece gradit iz temelja i trazi mlade igrace za razvoj, a ne ekipa koja cilja na finala i trazi brzo uklapanje novih u sustav i sto manje oscilacije.

A ovo veliko banaliziranje kvalitete Klay Thompsona je glupo i komentirat. Ti si vjerojatno bio jedan od onih koji su prije pocetka Mariove NBA karijere bili pobunili na forumu kad su neki forumasi spominjali kako bi bili zadovoljni karijerom DeRozana, Haywarda...

Bogme i podcijenjujes koliko je nekad tesko uspjet i koliko tu elemenata treba osim 1,2,3.. . Da je tako lako uspjet u NBAu, pa eto imas na primjeru Hezonje, dolazi iz europe sa dobrim postocima za 3, fizikalije, atleticizam, rekao bih da ima sve, pa eto, muci se.
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
21. veljače 2017. u 18:48
AdrianaLima fan je napisao/la:
I ja se nadam tome. Van Gundy nije budala ii zna sta moze dobit od igraca.
Vidi cijeli citat


Ali je takoder i trener koji je vise puta isticao kako ne vjeruje u poklanjanje minuta mladim igracima samo zato sto su potencijali. Kod njega se ni Reddick na pocetku nije naigrao dok nije popravio obranu i smanjio greske, ali ga je zato na svom podcastu redovito isticao kao omiljenog trenera i kljucnu figuru u njegovom razvoju nakon dolaska u ligu. Takoder, ne treba zaboraviti da bi u Pistonsima imao dosta jaku konkurenciju na vanjskim pozicijama - Harris, KCP i Johnson (koji je nedavno bio poslan u D-ligu radi losih igara). Moguce je da bi ga SVG za razliku od dosadasnjih trenera stvarno razvio u kvalitetnog igraca, ali smatram da bi svi skupa morali imati jako puno strpljenja. Medutim, bojim se da bi SVG vrlo brzo postao debeli brkati idiot.

Putreni
Putreni
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.10.2016.
Poruka: 1.184
21. veljače 2017. u 18:54
Vidim tema na vrhu foruma, i sve si mislim treadeli su ga !!!



Kad ono ništa.



#1000
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
21. veljače 2017. u 18:56
Osobno je misljenje da Hezonji treba jasno izloziti zadatke koje mora konzistento obavljat.  U orlandu je problem bio sto su odmah trazili da sve zadace obavlja konzistentno. Ocito da Hezonja u takvim uvjetima nikad nece uspjet.  Mentalno je Hezonja precjenjen ocito bio no jasno je da tu ima necega.    Ili mu daj slobodu ili budi jasan sta od njega trazis. Nemoj traziti da sve odjedamput skonta.  Jedno vrijeme je Hezonja dobro sutirao, jedno vrijeme je dobar u obrani, a jedno vrijeme je iz bloka odlican.   Nikad sve skupa. To je moja poanta. 

Ovo Hayward, DeRozan  si izvukao iz sesira.  Ima potencijal ali smijesno je govorit da mu je to domet realan niti sam ja to tvrdio.

Klay Thompson usporedba je samo moj dojam koji sam ja dobio kad usporedujem kvalitete igraca. Jedan Klay Thompson( ponajbolja 3 frula u pobjednickoj ekipi bilokojoj; zvali se oni GSW Clevland ili itko drugi ne moze kreirat nista za druge)(JR Smith, Danny Green,Reddick etc.). Nadam se da pratis moju misao( cisto da razumijes u kojem smijeru idem). Kao 3 igrac u top ekipi ne moras sve moci napravit.  Hezonja sa dobrom kreacijom iz bloka nudi nesto sto je rijetka kvaliteta u NBA. To je moja poanta i zbog toga je on vrijedan ako stvari poslozi.  Igrac koji ima malo loptu u ruci a moze kreirat za druge je bitna stvar.  Kljucna je stvar da smanji izgubljene lopte jasno. Dali je to sposoban?! Neznam. Nadam se. No jos uvjek je dovoljno mlad da se hvatam za pozitivne stvari po meni.
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
21. veljače 2017. u 19:02
WHC9 je napisao/la:
AdrianaLima fan je napisao/la:
I ja se nadam tome. Van Gundy nije budala ii zna sta moze dobit od igraca.
Vidi cijeli citat


Ali je takoder i trener koji je vise puta isticao kako ne vjeruje u poklanjanje minuta mladim igracima samo zato sto su potencijali. Kod njega se ni Reddick na pocetku nije naigrao dok nije popravio obranu i smanjio greske, ali ga je zato na svom podcastu redovito isticao kao omiljenog trenera i kljucnu figuru u njegovom razvoju nakon dolaska u ligu. Takoder, ne treba zaboraviti da bi u Pistonsima imao dosta jaku konkurenciju na vanjskim pozicijama - Harris, KCP i Johnson (koji je nedavno bio poslan u D-ligu radi losih igara). Moguce je da bi ga SVG za razliku od dosadasnjih trenera stvarno razvio u kvalitetnog igraca, ali smatram da bi svi skupa morali imati jako puno strpljenja. Medutim, bojim se da bi SVG vrlo brzo postao debeli brkati idiot.

Vidi cijeli citat

Sto nije kontra mog stava. Ako netko iz Clippersa osvoji titulu to ce biti Reddick (vec je star jasno ali da je mladi 2-3 godine) ili Jordan. Paul i Griffin su izgubljeni slucaj vec po meni.
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
21. veljače 2017. u 19:10
AdrianaLima fan je napisao/la:
Osobno je misljenje da Hezonji treba jasno izloziti zadatke koje mora konzistento obavljat.  U orlandu je problem bio sto su odmah trazili da sve zadace obavlja konzistentno. Ocito da Hezonja u takvim uvjetima nikad nece uspjet.  Mentalno je Hezonja precjenjen ocito bio no jasno je da tu ima necega.    Ili mu daj slobodu ili budi jasan sta od njega trazis. Nemoj traziti da sve odjedamput skonta.  Jedno vrijeme je Hezonja dobro sutirao, jedno vrijeme je dobar u obrani, a jedno vrijeme je iz bloka odlican.   Nikad sve skupa. To je moja poanta. 

Vidi cijeli citat


Pa vjerojatno ocekuju da stavlja (polu)otvorene suteve i igra pristojnu obranu, sto u zadnje vrijeme i radi. Vjerujem da Vogel ne ocekuje nekakvu posebnu kreaciju iz driblinga, jer je to trenutno vise zelja raznoraznih Hezonjinih navijaca koji smatraju da je spreman za to. Medutim, vjerujem da ces se sloziti da se na NBA razini ne bi trebalo posebno isticati da nije prihvatljivo da sutira ispod 30%, da se gubi pri pomaganju ili da mu igraci utrcavaju iza leda. Tako nesto bi mu se jos manje toleriralo u Pistonsima nego u Magicu buduci da su oni trenutno u puno boljoj situaciji za izboriti doigravanje.

Takoder, vecina se slaze da bi se zasad prvo trebao dokazati kao koristan 3&D igrac. A sam naziv onda govori sta se od njega ocekuje - pogadanje trica i iznadprosjecna obrana

AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
21. veljače 2017. u 19:22
Vidim da dosta ljudi kuka kod pomocne obrane. Mada je lose da ostavi slobodnog sutera ja to ne vidim kao pre veliku manu.  Igrati pomocnu obranu gdje trica padne preko tebe je puno bolje nego ne igrati pomocnu obranu. Tko prati NBA moze na svakoj tekmi redovito vidjeti da neki igraci ne zele igrati timsku obranu i pod svaku cijenu sprjecavaju svoga igraca da ima otvoren sut sto u globalu vodi do lose obrane. Zaboravio sam od koga sam to cuo u jednom intervjuu da je to vrlo dobar nacin da se slomi timska obrana. Kazanjavanje pomocne obrane gdje igraci prestanu sudjelovat u obrani.  4 na 4 je lakse igrati nego 5 na 5.Hezonja ne pokazuje te tendencije. U Orlandu ima par igraca koji nece igrati pomocnu obranu pa kos ne padne preko njih i sad oni kao su ok obrambeni igraci. To su gluposti i dobri treneri to vide.    Hezonja treba poboljsat taj  aspekt igre ali nije on u pomocnoj obrani nista losij naspram dosta igraca koji se uopce ne trude.
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
21. veljače 2017. u 19:34
Naravno da se mora pomagati u obrani, ali "umjetnost" je u pronalasku balansa izmedu pomaganja i vracanja svome igracu. Nekada je dovoljno samo iskociti i onda opet ekspresno pronaci svog igraca. Kod Hezonja sam cesto primjetio da oklijeva te se zna dogoditi da igraca s loptom ni ne natjera na promjenu putanje, ali zato svog igraca ostavi otvorenog pa se dogode situacije kao kad mu je Hernangomez onomad stavio 4 trice u par minuta. Pri pomaganju je kljucna odlucnost - uz fizikalije i citanje igre, naravno.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.12.2010.
Poruka: 449
21. veljače 2017. u 19:51
@adrianalima

Poanta moje recenice o derozan, haywardu je da se iako ocekivano jer se ipak radi o hr igracima, ekipa tu na forumu malo previse fantazira. Mislim, i sam sam mislio prije drafta zasto Mario ne bi bio izabran kao drugi pick, nije nista manji potencijal, da je amerikanac bio bi sigurno, bit ce allstar sigurno itd. Sve mi je to razumljivo, ali treba se spustit sad malo na zemlju.

Opeti ti o Klay Thomsponu, Klay nije u tim elementima prevaga, ali je sasvim kompetentan kad spusti loptu na parket, ne gubi lopte, sasvim kompetentan je i asistent u pokretnom napadu, dobar je i obrambeni, fizikalije za poziciju dvojke odlicne, nije ni atletski zakinut, nije dominantan u ulazima, ali i tu je kompetentan, zna covjek igrat kosarku u svim elemementima. Na kraju karijere ce biti jedan od najboljih sutera svih vremena, prvak je, all star, all nba.

Kuzim ja na sto ti ciljas, ali u kontekstu Hezonje je trenutno apsurdno spominjat Klay Thomspona kao usporedu kvalitete igraca.

Hezonja treba tek naucit egzistirat kao konstantan prosjecan NBA igrac. Ovo sve sto ti spominjes da u navratim radi dobro. A to famozno o vrhunskom sutu, pa i u Europi je bio "streaky" suter, a sad tu padaju neke usporedbe s Klayom koji u pet NBA sezona ima prosjek 42% na velikom volumenu.

Treba se spustit na zemlju. Nek pokaze da moze bit  npr. Wesley Matthews prije ozljede, Klay Thompsona trenutno nema smisla spominjat u istoj recenici.
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.009
21. veljače 2017. u 19:55
Nije o kvalitetama rijec. O ulozi je. Slazemo se sigurno da Hezonja prvo mora biti 3 and D sto je Klay prototip da bi ista drugo bio uopce, ako govorimo o igracu za 1. postavu.
[uredio AdrianaLima fan - 21. veljače 2017. u 19:56]
  • Najnovije
  • Najčitanije