Mario Hezonja

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.06.2018.
Poruka: 361
10. listopada 2019. u 23:56

Još uvjek može biti naš naj bolji igrač,ali šteta svih tih godina koje je proveo kao rezervna opcija po klupama.Europa bi  u njegovo mlado  vrijeme od njega učinila puno više jer takav talent barem ako gledamo fizičke predispozicije se rijetko rađa.Možda je u NBA trčao zbog unosnih ugovora i  brzoga rješavanja egzistencijalnih stvari?Vjerovatno da?Ovako ćemo  svi mi i košarka ostati zakinuti za jednu veliku hrvatsku košarkašku priču.Do sada je sve to kod njega  bilo samo u formi bajki ili basni ,no uvijek će ostati NBA uz njegovo  ime.

Unatoč svemu vjerujem da on  može  i treba  pokazati puno više barem prije tridesetih godina svoga života a i poslje tih godina je za očekivati..Baš tako izgleda.

Glpcha
Glpcha
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 22.08.2009.
Poruka: 97
11. listopada 2019. u 13:50

Pa hez nam je broj 1 na top 10 highlightsa od sinoć :) nitko ništa ne spominje 

franklin
franklin
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.06.2017.
Poruka: 704
11. listopada 2019. u 16:05

Glpcha je napisao/la:

Pa hez nam je broj 1 na top 10 highlightsa od sinoć :) nitko ništa ne spominje 

Vidi cijeli citat

navikli već 2

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.01.2011.
Poruka: 159
wogboy
wogboy
Željan dokazivanja
Pristupio: 03.09.2010.
Poruka: 846
13. listopada 2019. u 04:32

Odgledao protiv Sunsa.

Ako sut za tri ne krene u prvih 10 utakmica mislim da ne moze ostat u rotaciji samo kao kreator. Mozda 5-10 min max.

A u ove prve 3 tekme ima 0/10 za 3

replicant
replicant
Mali dioničar
Pristupio: 26.10.2017.
Poruka: 9.053
13. listopada 2019. u 06:22

pa nema bas tolko ..ima 0-6

a ova zadnja danas je bas iscurila...trebala je uc, kucka....2

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.540
13. listopada 2019. u 10:32

Mislim da se već vide naznake onoga što bi trebala biti njegova uloga u sezoni. Iako je to danas teško shvatiti od igrača koji je imao problema u osnovi ballhandlinga , Mario je postao prvi kreator u vrlo ozbiljnoj ekipi. Trener ga vidi kao nekoga tko će po potrebi rotirati CJ-a,  Liliyai vjerovatno Hooda. Samo je zapravo 2 minute Mario proveo na poziciji PF, u svakom trenutku je on bio taj koji traži igru s loptom i kreira i radi to na vrlo visokoj razini. Večeras je imao nekoliko sjajnih dodavanja i to svih vrsta iz tranzicije iz rollinga, in and out pas, kao i klasični pick od pod, bez problema je mogao imati 10-ak asistencija da su suigrači završavali neke dosta lagane situacije. Jasno je da je i ekipa i trener i on prihvatio tu svoju ulogu. Radi to jako dobro i zapravo je postao po tom pitanju igrač kojeg sam ja recimo vidio u Šariću. Kad na to doda se podatak da je bio bez izgubljene lopte taj dio je već sada jasan.

Cut situacije rješava sjajno to je i prošle godine pokazao, give and go pas radi često sa Collinsom , tranzicija je bar kod njega odavno jasna stvar, napad na obruč je raznovrstan i tu će biti njegova napadačka snaga. Dio koji je sporan je dio oko šuta, prva dva šuta su bila izuzetno loše izbalansirana i rekao bih čak i nepotrebna. Mid range šut je pogođen i mislim da bi trebao tražiti takve stvari puno češće, šut za tri iz driblinga je uradio jako lijepo, problem je očito kod selekcije šuta, naravno i kod učestalosti šuta jer teško će on imati pored prvog dvojca tu slobodu šuta. Iskreno taj segment balansa između selekcije šuta i njegove učestalosti leži i ključ njegove sezone.

Dobr stvar je što je jako brzo dobio svoju ulogu i ona kroz povjerenje ekipe i trenera da vodiš na terenu s loptom ekipu nije uopće beznačajna, naravno da je tu i pritisak dosta veči na njemu jer se radi o ozbiljnoj play off ekipi. Za sada bitno da su u klubu zadovoljni i to je jasno naglašeno i u TV uvodu u prenos, sad mu ostaje priprema za početak sezone

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
muggsy1
muggsy1
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.05.2019.
Poruka: 1.554
13. listopada 2019. u 11:05

joke1505 je napisao/la:

Mislim da se već vide naznake onoga što bi trebala biti njegova uloga u sezoni. Iako je to danas teško shvatiti od igrača koji je imao problema u osnovi ballhandlinga , Mario je postao prvi kreator u vrlo ozbiljnoj ekipi. Trener ga vidi kao nekoga tko će po potrebi rotirati CJ-a,  Liliyai vjerovatno Hooda. Samo je zapravo 2 minute Mario proveo na poziciji PF, u svakom trenutku je on bio taj koji traži igru s loptom i kreira i radi to na vrlo visokoj razini. Večeras je imao nekoliko sjajnih dodavanja i to svih vrsta iz tranzicije iz rollinga, in and out pas, kao i klasični pick od pod, bez problema je mogao imati 10-ak asistencija da su suigrači završavali neke dosta lagane situacije. Jasno je da je i ekipa i trener i on prihvatio tu svoju ulogu. Radi to jako dobro i zapravo je postao po tom pitanju igrač kojeg sam ja recimo vidio u Šariću. Kad na to doda se podatak da je bio bez izgubljene lopte taj dio je već sada jasan.

Cut situacije rješava sjajno to je i prošle godine pokazao, give and go pas radi često sa Collinsom , tranzicija je bar kod njega odavno jasna stvar, napad na obruč je raznovrstan i tu će biti njegova napadačka snaga. Dio koji je sporan je dio oko šuta, prva dva šuta su bila izuzetno loše izbalansirana i rekao bih čak i nepotrebna. Mid range šut je pogođen i mislim da bi trebao tražiti takve stvari puno češće, šut za tri iz driblinga je uradio jako lijepo, problem je očito kod selekcije šuta, naravno i kod učestalosti šuta jer teško će on imati pored prvog dvojca tu slobodu šuta. Iskreno taj segment balansa između selekcije šuta i njegove učestalosti leži i ključ njegove sezone.

Dobr stvar je što je jako brzo dobio svoju ulogu i ona kroz povjerenje ekipe i trenera da vodiš na terenu s loptom ekipu nije uopće beznačajna, naravno da je tu i pritisak dosta veči na njemu jer se radi o ozbiljnoj play off ekipi. Za sada bitno da su u klubu zadovoljni i to je jasno naglašeno i u TV uvodu u prenos, sad mu ostaje priprema za početak sezone

Vidi cijeli citat

Samo ne znam jesi li uz sve to primjetio kako su ga Sunsi targetirali i razvaljivali u obrani vise puta pa je zavrsio sa -7?

 

Ali sve je to uglavnom nebitno i ne vide se naznake nicega. Cista predsezonska utakmica gdje treneri malo uhodavaju akcije, pokusavaju neke nove uloge i igraci hvataju formu, svako preuvelicavanje predsezone je nepotrebno.

[uredio muggsy1 - 13. listopada 2019. u 11:06]
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
13. listopada 2019. u 15:12

Ista prica prije svake sezone8

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 25.02.2019.
Poruka: 406
13. listopada 2019. u 15:22

888888888888888888888888888888888888888888888888888

 

 

 

Da se ne zaboravi:

8

  • Najnovije
  • Najčitanije