Mario Hezonja

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.540
28. listopada 2019. u 11:36

Usput kojeg smo mi to Marin Rozića imali na NBA razini..pokušavam se prisjetiti, akoon to može u kontinuitetu skidam kapu

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
WHC9
WHC9
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.02.2017.
Poruka: 1.600
28. listopada 2019. u 11:46

Sta se dogodilo s najavljivanim pointforwardiranjem?

kemp3
kemp3
Mali dioničar
Pristupio: 16.07.2016.
Poruka: 5.595
28. listopada 2019. u 12:12

Znam da nam je dosad svaka sezona od Hezonje bila "sudbonosna", nalazili smo razna opravdanja zašto nije bolji (u skladu sa našim očekivanjima, a i njegovim), ali eto mislim da mu je ova sezona sada stvarno ključna za dugoročniji ostanak u NBA ligi i veći i dugoročni ugovor.

Sada nema opravdanja više "ne voli ga trener", "stalne promjene trenera", "ne vole ga sugirači" ili "suigrači su sebični", "momčad ganja 1 mjesto, ali na draft-u"... dio toga je bio opravdan i ja sam ga opravdavao, dio (možda i veći) nije...

Došao je u play off momčad, htjeli su ga, trenirao je već barem drugo cijelo ljeto pa neka se sad pokaže.

Obrambeno eto čini se da je bolji malo, skok nikad nije bio upitan, ali definitivno on nije razbio svoj strah/nesnalaženje/neaktivnost u napadu i ako to ne popravi završiti će kao 10 igrač u momčadi sa 12 minuta po utakmici.

Super ako će imati stalno 7-8 šuteva i previše koliko je efikasan, ali da bi bio igrač rotacije sa 20 minuta min, mora pogoditi barem 4 od 8 i izboriti koje bacanje. Tad može doći na prosjek 10p, 5r, 3a (ovo ako preuzme inicijativu).

[uredio kemp3 - 28. listopada 2019. u 12:13]
Soup nazi
Soup nazi
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.04.2019.
Poruka: 745
28. listopada 2019. u 12:14

Od Heza svi očekivali novog Kobea a dobili Tony Allena haha

kemp3
kemp3
Mali dioničar
Pristupio: 16.07.2016.
Poruka: 5.595
28. listopada 2019. u 12:22

E da i ono što mi pokazuje da nije riješio svoju "glavu u napadu" je prva tekma u kojoj je napravio potpuno iste greške kao što ih je radio već 4 godine:

1) Duga dvojka potpuno sam jedva je udarila u prvi obruč (ruka se skratila)

2) Odličan ulaz između 2 igrača i kada prođe visokog igrača u lijevo umjesto da ide direktno na obruč i traži kontakt za bacanja ili koš faul jer obrambeni stoji unutar kruga, on igrača pred kojim je imao pola koraka prednosti ide dalje zaobilaziti paralelno sa košem. Pri tome osim što se nije išao na kontakt, još skoči sa desne i umjesto da polaže od table lijevom rukom on puca sa desnom izvan balansa. To izbjegavanje kontakta je njegova konstanta, a tu je Dr. Babu mogao pitati već 4 ljeta da mu pokaže kako se odlučno završava ili izbori bacanja.

3) Solo trica, gdje nema šanse da ga igra koji dotrčava blokira, a on se umjesto balansiranog šuta i malo skoka prema naprijed, on se opet naginje prema nazad i pogađa opet prvi obruč.

Te 3 stvari radi već 4 godine....odnosno trice tako puca 3 godine, prva godina je bila ok.

Na treningu je šut za 3 odlična forma, ali na utakmicama nije...

Iz toga svega mogu jedino zaključiti da on još uvijek nije sredio glavu, a kad će ne zna se.

kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
28. listopada 2019. u 12:41

joke1505 je napisao/la:

Usput kojeg smo mi to Marin Rozića imali na NBA razini..pokušavam se prisjetiti, akoon to može u kontinuitetu skidam kapu

Vidi cijeli citat
Jel ti toliko pises o Hezonji zato sto si od njega ocekivao od njega da bude Marin Rozic na NBA razini? Mozemo mi pricat, ali od njega, Bendera, Sarica smo ocekivali da bar dvojica budu na razini Kukoc, Petrovic, Radja i kao navijaci  imamo pravo biti razocarani. Oni mogu biti zadovoljni sa sobom jer su ostvarili dobar zivot, pise se o njima gledaju ih tisuce, al ja sam kao navijac razocaran. Btw, radje bi da bude nivou Perasovica kakav je bio nego da bude neki NBA Rozic. od takvih 12 ne mozes sastaviti repku za medalju.

 

WHC9 je napisao/la:

Sta se dogodilo s najavljivanim pointforwardiranjem?

Vidi cijeli citat

zapravo je pocetkom druge imao jedan niz gdje je pointforwardao. Dosta mu se toga poklopilo, kao i u zavrsnici pa unatoc tome sto je odigrao vrlo prosjecne i nerizicne poteze, doveo je do dvije trice za redom(Simmons i Collins) i jednu dvicu McColuma. Prije i poslije toga je bio najblizi Curryju koji je promasio dvije trice, a u medjuvremenu je uhvatio dva skoka. Al sve je to kao i ovo na kraju - Doncic sutira standardnu stepback tricu preko njega ipromasi iako je za svoje standarde imao dovoljno prostora. To nije neko posebno zaustavljanje Doncica nego statisticka pojava.

 

EDIT: zapravo je i na kraju druge imao nekoliko poteza kojim je pozitivno sudjelovao, tako da mozemo biti zadovoljni njegovom drugom cetvrtinom. Vezano uz poredjenje s Giricekom, daleko je on od cold blooded murderera Giriceka.

 

[uredio kit teller - 28. listopada 2019. u 14:26]
Fabjan
Fabjan
Mali dioničar
Pristupio: 07.05.2018.
Poruka: 6.872
28. listopada 2019. u 12:47

joke1505 je napisao/la:

Usput kojeg smo mi to Marin Rozića imali na NBA razini..pokušavam se prisjetiti, akoon to može u kontinuitetu skidam kapu

Vidi cijeli citat


 

Gordan Giriček (Rozić na NBA nivou):

 

SUMMARY Career

G

384

PTS

9.6

TRB

2.5

AST

1.5

FG%

44.2

FG3%

36.8

FT%

82.3

eFG%

48.6

PER

11.8

WS

8.0

 

I ako Hezonja to može u kontinuitetu, super.

 

Za sada, bolji je samo u skoku, ostalo slično ali slabije, osim i naročito, puno lošiji Ws i lošija trica.

 

[uredio Fabjan - 28. listopada 2019. u 12:53]
Ajmo Splite, osvojit prvenstvo! Ajmo Hrvatska, uletit na Svjetsko prvenstvo!
muggsy1
muggsy1
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.05.2019.
Poruka: 1.553
28. listopada 2019. u 12:49

kemp3 je napisao/la:

Znam da nam je dosad svaka sezona od Hezonje bila "sudbonosna", nalazili smo razna opravdanja zašto nije bolji (u skladu sa našim očekivanjima, a i njegovim), ali eto mislim da mu je ova sezona sada stvarno ključna za dugoročniji ostanak u NBA ligi i veći i dugoročni ugovor.

Sada nema opravdanja više "ne voli ga trener", "stalne promjene trenera", "ne vole ga sugirači" ili "suigrači su sebični", "momčad ganja 1 mjesto, ali na draft-u"... dio toga je bio opravdan i ja sam ga opravdavao, dio (možda i veći) nije...

Došao je u play off momčad, htjeli su ga, trenirao je već barem drugo cijelo ljeto pa neka se sad pokaže.

Obrambeno eto čini se da je bolji malo, skok nikad nije bio upitan, ali definitivno on nije razbio svoj strah/nesnalaženje/neaktivnost u napadu i ako to ne popravi završiti će kao 10 igrač u momčadi sa 12 minuta po utakmici.

Super ako će imati stalno 7-8 šuteva i previše koliko je efikasan, ali da bi bio igrač rotacije sa 20 minuta min, mora pogoditi barem 4 od 8 i izboriti koje bacanje. Tad može doći na prosjek 10p, 5r, 3a (ovo ako preuzme inicijativu).

Vidi cijeli citat

I tako u nedogled.... iskreno svi gubimo vrijeme na njega, ukjucujuci i mene.

Zasto?

Zato jer njega uopce nije briga. Od svih, kosarkaskih, psiholoskih, tehnickih, i inih razloga - njega boli ona stvar, on je zadovoljan sa ovim sto ima.

 

I to je ok. Moguce je i da je on u biti najpamentiji - zna ako napravi 2-3 atraktivna poteza na par najboljih igraca u nba na nacionalnoj tv, i ako zabije 30ak poena pred kraj sezone u 4-5 nevaznih utakmica da ce osigurati jos jedan multimilionski ugovor. A ako se netko nada da ce on biti nekakav spasitelj hrvatske kosarke, uzalud vam trud sanjari

[uredio muggsy1 - 28. listopada 2019. u 12:52]
ziki
ziki
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.05.2011.
Poruka: 1.081
28. listopada 2019. u 13:23

Misliš da bi trenirao toliko puno da ga nije briga? I u Orlandu i Knicksima je glasio za velikog radnika, a i Nurkić nedavno reće da je asocijalan možda i zbog toga što je po cijele dane u dvorani.

ziki
ziki
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.05.2011.
Poruka: 1.081
28. listopada 2019. u 13:23

Misliš da bi trenirao toliko puno da ga nije briga? I u Orlandu i Knicksima je glasio za velikog radnika, a i Nurkić nedavno reće da je asocijalan možda i zbog toga što je po cijele dane u dvorani.

  • Najnovije
  • Najčitanije