Mario Hezonja

kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
05. studenog 2019. u 20:58

Inace, nakon 4 godine u NBA, 2-3 u barci i i j toliko u Hrv, dobro je se sjetio uvjezbat neki kosarkaski potez.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.11.2019.
Poruka: 408
05. studenog 2019. u 21:25

Kopira Dončića. Mudro 4

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
05. studenog 2019. u 21:40

kit teller je napisao/la:

Inace, nakon 4 godine u NBA, 2-3 u barci i i j toliko u Hrv, dobro je se sjetio uvjezbat neki kosarkaski potez.

Vidi cijeli citat


Mislim da nije u pitanju da se on sjetio, nego jednostavno njegov ball handling je bio očajan i generalno je sigurno radio dvije godine da ga digne na ovu razinu, isto tako i fizički Hezonja s početka i sada je sigurno plod jednog velikog rada, sam je spomenuo da je i naglo izrastao i kada je ta dva elementa rješio dobio je na sigurnosti, ono što je za njegovu karijeru bitno i za našu reprezentaciju što on može igrati 3 pozicije bez problema , a največa stvar je ipak njegova obrana jer ovo je ipak drugi igrač, a nema igrača koji će dobro braniti i biti bez minuta. Ono što se vidi u naznakam je i da šuterski se diže ozbiljno mada još uvijek ima pojedine šuteve koji te ono iznenade nakon ovakvih pogođenih, još mora raditi na balansu tijela pri šutu

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
05. studenog 2019. u 21:56

Franjo je napisao/la:

Blazersi su najveći kandidati da uskoro naprave trade za nekog visokog igrača momčad koje se ne bore za doigravanje, tipa Kevin Love, Marcus Morris, možda Gallinari ili slično. Tako da Mario mora sad u sljedećem razdoblju iskoristiti priliku koja mu se otvorila, jer će kroz mjesec-dva roster Blazersa izgledati znatno drukčije.

Vidi cijeli citat


Koliko ja uspiejvam čitati krenula su zagovaranja tradea i to je CJ meta broj 1, puno je nezadovoljstva zbog njegove forme, koliko me pamćenje služi i prošle godine su oko toga nešto u sezoni raspravljali, a onda je došao play off....

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
05. studenog 2019. u 22:06

joke1505 je napisao/la:

kit teller je napisao/la:

Inace, nakon 4 godine u NBA, 2-3 u barci i i j toliko u Hrv, dobro je se sjetio uvjezbat neki kosarkaski potez.

Vidi cijeli citat


Mislim da nije u pitanju da se on sjetio, nego jednostavno njegov ball handling je bio očajan i generalno je sigurno radio dvije godine da ga digne na ovu razinu, isto tako i fizički Hezonja s početka i sada je sigurno plod jednog velikog rada, sam je spomenuo da je i naglo izrastao i kada je ta dva elementa rješio dobio je na sigurnosti, ono što je za njegovu karijeru bitno i za našu reprezentaciju što on može igrati 3 pozicije bez problema , a največa stvar je ipak njegova obrana jer ovo je ipak drugi igrač, a nema igrača koji će dobro braniti i biti bez minuta. Ono što se vidi u naznakam je i da šuterski se diže ozbiljno mada još uvijek ima pojedine šuteve koji te ono iznenade nakon ovakvih pogođenih, još mora raditi na balansu tijela pri šutu

Vidi cijeli citat
ti pises kao da je uvjezbati neki potez kao sto je stepback jednako kompleksno ko gradnja svemirskog broda pa treba tome dugotrajno i sistematicno pristupit. Stepback je jedan udarac loptom o pod. Kakav je to strasni ballhandlig potreban za to?

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
05. studenog 2019. u 22:11

kit teller je napisao/la:

joke1505 je napisao/la:

kit teller je napisao/la:

Inace, nakon 4 godine u NBA, 2-3 u barci i i j toliko u Hrv, dobro je se sjetio uvjezbat neki kosarkaski potez.

Vidi cijeli citat


Mislim da nije u pitanju da se on sjetio, nego jednostavno njegov ball handling je bio očajan i generalno je sigurno radio dvije godine da ga digne na ovu razinu, isto tako i fizički Hezonja s početka i sada je sigurno plod jednog velikog rada, sam je spomenuo da je i naglo izrastao i kada je ta dva elementa rješio dobio je na sigurnosti, ono što je za njegovu karijeru bitno i za našu reprezentaciju što on može igrati 3 pozicije bez problema , a največa stvar je ipak njegova obrana jer ovo je ipak drugi igrač, a nema igrača koji će dobro braniti i biti bez minuta. Ono što se vidi u naznakam je i da šuterski se diže ozbiljno mada još uvijek ima pojedine šuteve koji te ono iznenade nakon ovakvih pogođenih, još mora raditi na balansu tijela pri šutu

Vidi cijeli citat
ti pises kao da je uvjezbati neki potez kao sto je stepback jednako kompleksno ko gradnja svemirskog broda pa treba tome dugotrajno i sistematicno pristupit. Stepback je jedan udarac loptom o pod. Kakav je to strasni ballhandlig potreban za to?

Vidi cijeli citat


Jedan od najtežih poteza u košarci dovoljno je pokušati ga primjeniti, a još biti uspješan u tome. Da bi uopće ušao u fazu step backa potrebna je faza driblinga i mislim da Hez mora itekako još raditi da bi dizao šut iz driblinga u što i ovaj spada

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Waiter
Waiter
Mali dioničar
Pristupio: 03.08.2018.
Poruka: 7.628
05. studenog 2019. u 22:44

Bitno da napreduje, valjda ga neće opet sjebati, taman mu krenulo.

joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
05. studenog 2019. u 22:47

Waiter je napisao/la:

Bitno da napreduje, valjda ga neće opet sjebati, taman mu krenulo.

Vidi cijeli citat


Samo ozljeda, ovo je već druga priča, mada on te neke naznake je pokazao još nakon 2 mjeseca u New Yorku pa u predsezoni, evo i u sezoni

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.715
06. studenog 2019. u 11:41

Postoji razlika između step-backova. Ono što mi prvo pada napamet je Hardenov step-back.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gSDJ-HffHrU

 

Koji dolazi uglavnom iz napadanja 1 na 1, masu driblinga, fizičkog kontakta i di onda on radi taj step-back.

 

Druga "vrsta" je ono po čemu je bio najpoznatiji Kobe Bryant.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aeDQQ-ww5No

 

Gdje je on uglavnom primao loptu nakon što bi se izborio za poziciji ili u izolaciji, spuštao loptu jednom ili niti jednom na parket i radio step-back (fadeaway).


Za prvo svakako treba izrazita vještina i kontrola lopte i malo igrača to može radit tako, a za drugo treba samo biti brz + ima kakav-takav skok šut jer kad se bacaš unazad već imaš određenu prednost (naravno ako izuzemo da u svakom slučaju treba bit pošten šuter) - naravno da ne može svako bit efikasan ili da to bude njegova igra, ali kad govorimo o samoj mehanici poteza.

 

Na primjeru Kobe Bryanta se vidi da se ne mora ulazit u fazu driblinga (ili eventualno jedno spuštanje - što opet nije pravi dribling), to mu je valjda i trade-mark, čovjek je karijeru izgradio na step-backu iz izloacije s minimalno (ili 0 spuštanja na pod).


A Hezonja koji ima 203-4, izuzetno atletično tijelo i dobar odraz bi itekako trebao moć šutirat preko igrača iz izolacije, samo što jbg nije generalno dovoljno dobar da dobije 10 lopti po utakmici da ih šutira iz izloacije preko igrača.

 

Što se tiče ove problematike, uvijek kad netko zabije preko ruke ili iz prethodnog naguravanja ili sl. i kad komentator kaže zabio je težak šut, jasno je da se nije bavio košarkom. Evo primjer ovog Kobijevog šuta na 0.30 - guranje, stav obrambenog za vratom, prima loptu, obrambeni je na dužini ruke, al đaba četvrt sekunde kasni, skok-šut, to je igračima koji mogu izvest kvalitetan skok šut maltene kao da su prazni.

[uredio basketas - 06. studenog 2019. u 11:41]
Ivo, Mijo, Niko, Mato...
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.715
06. studenog 2019. u 11:44

Sad kad sam napisao sjetio sam se i Pierca, on je opet nešto između, volio je davit loptu (driblingom) više od Bryanta, a puno manje od Hardena. Ma da je i on bio majstor step-backa nakon jednog ili nula spuštanja.

Ivo, Mijo, Niko, Mato...
  • Najnovije
  • Najčitanije