Mario Hezonja

Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
22. siječnja 2017. u 20:49
Imao je par dobrih dionica na Klayu, to mu se mora priznati. Obrana 1 na 1 mu po meni nikada nije bila problem. Ali preuzimanja, rotacije, ispadanja, obrana tranzicije, timska obrana općenito, sve ono za što treba koš. IQ za njega su još uvijek "španska sela".
43zla
43zla
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.10.2010.
Poruka: 353
22. siječnja 2017. u 20:51

Pomaganje pri prodoru Duranta je bila dobra reakcija. zatvorio mu je liniju ulaza i KD je morao pustit pas. Čak se i dignuo na šut Igoudale. Vogel je zapljeskao na obrani.

Šteta za par loših šuteva, šteta što više ne pokušava koristit ulaz i nekakvu fintu da izbori faul. Kad bi imao veću minutažu i malo povjerenja za greške, dečko bi došao na svoje.

22. siječnja 2017. u 20:52
U brzini u kojoj igraju uvijek od starta nametnu tempo pa tko uđe u zamku toga na kraju ga jednostavno slome, klasična njihova utakmica, oni od starta igraju jako i brzo u napadu bez trunke milosti, tu im pomaže rotacija i veliki broj klasnih igrača. Ako ikoga gledam to je valjda GSW ovih nekoliko godina i ovo je baš ono njihova klasična utakmica, oni jednostavno ne znaju taktički uči u utakmicu nego odmah nameću svoj tempo jer to mogu. Naravno to im omogučuje njihova širina, dovoljno ti govori recimo da su vodili + 7 ili +9 u momementu kada je Hez ušao i Byombo koji je tkđ sjajno branio. Break se desio ili povratak nakon što je Vogel na + 7 za Orlando vratio svoje startere koji su popušili tih +7 i dodatno u 3/4 u prvih 6 minuta + 12 za GSW. Onda je sve bilo čista kamilica, na kraju su imali još jednu seriju i to pazi sad opet kada su starteri bili u igri početko 4/$ kada se raspucao Klay dok ga je Watson branio.
Da zaključim oni i jesu to što jesu zato što igraju kompletnu utakmicu u istoj brzini sa malim brojem padova
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
joke1505
joke1505
22. siječnja 2017. u 20:56
tenis_fan je napisao/la:
Jasno mi je da Hezonji fali samopouzdanja,da nije dosta dugo igrao,itd.,ali mi stvarno ne ide u glavu da nije u stanju eksplodirati bar jednu tekmu. Da je danas stavio samo 2 trice više to bi bilo 13 poena uz šut iz igre 5/10 ako ne brojimo onaj šut preko pola terena u zadnjoj sekundi četvrtine. Znači nikakav poseban postotak šuta i to bi već izgledalo jako dobro,a kaj bi tek bilo da je stvarno bio u zoni. Stvarno ne razumijem kako nije sposoban biti vruć bar jednu jedinu utakmicu.
Vidi cijeli citat

Desit će se i to ako nastavi dobivati ovakvu minutažu, ovo je zaprav omislim tek 3 utakmica s ozbiljnim minutama nakon 2 mjeseca klupe. Samopouzdanje je ovdje ključ kod šuta naime evo kakve je postotke imao kao starter u zadjih 10 tekmi prošle sezone imal statse šut 50.0%, trica 43%, 2.7r, 2.5a, 1.5to, 1.3st i 0,5blk, preko 11 poena za 27 minuta.
Ne brinem ja za taj dio obrana mi je puno bitnija u ovom dijelu karijere
Pristupio: 12.09.2015.
Poruka: 1.612
22. siječnja 2017. u 21:09
joke1505 je napisao/la:

Ma sve je to meni jasno joke,ali ja ne očekujem nikakva čuda. Samo jednu jako dobru utakmicu. Ja redovito branim Hezonju jer mislim da ga se uz sve njegove mane prečesto kritizira zbog nebuloza,ali ne tražim ni konstantu niti neki napredak nego samo jednu eksploziju. To valjda može i košarkaš koji nije godinu dana primio loptu u ruke. Siguran sam da će se dogoditi i Hezonji,ali ovo čekanje je već iritantno. Nekada samo jedna takva utakmica može okrenuti cijelu sezonu pa se stvarno nadam da će se i njemu ubrzo poklopiti jedan takav dan kada će mu sve polaziti od ruke.
joke1505
joke1505
22. siječnja 2017. u 21:20

Razumijem u potpunosti, desit će se i takva utakmica, strpkjenje je zapravo ključ priče. Mene više brine što ja u ovakvoj koncepciji napada bez ikakvih ozbiljnih setova o čemu je i Vučko pričao, igrači bez velikog kontakta s loptom ne mogu razvijati svoj napad. Čak je i Skiles imao raznovrsne T napade na postu u korneru i težio bržem protoku lopte, kod Vogela nema ni traga tome, a njegov toliko razvikani defanzivni autoritet koji je imao kao trener doveden je ovom sezonom u pitanje

Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 16.611
22. siječnja 2017. u 21:52
Nisam gledao i ne mogu komentirati ovo večeras. Ali, htio bih malo spustiti loptu na zemlju i smiriti strasti.

Do pred - koliko? - par kola, Mario je mogao biti sretan ako zaigra ili ako dobije više od 2-3 minute u smeće vremenu. Nakon duže vremena - istina, silom prilika - evo ga natrag u rotaciji i to 20 minuta protiv putujućeg košarkaškog reality showazvanog GSW. Ako je doista bio dobar u obrani to je dobar pokazatelj pomaka na tom planu. Ako je trener dosljedan, na račun toga dobivati će minute i dalje.

Napad? Neka zareda sa nekoliko utakmica ovakve minutaže i dobre obrane, pa, ako ona krilatica da"iz dobre obrane izvire dobar napad" nije samo floskula, kad pusti ruku, za početak trebali bismo trebali vidjeti barem bolje postotke šuta.
22. siječnja 2017. u 22:11
Drago mi je da ste iskoristili sat vremena kad me nije bilo uz računalo.

@Satko - muče me neke stvari u vezi tvoje komunikacije:
1. Svi koji se ne slažu s tobom su slijepi, idioti, "genijalci" i neznalice - dakle ne znaš komunicirati, što ti je sjajan temelj za ban
2. Prozivaš moderaturu pa ispada da smo subjektivni i da baniramo one koji su protiv Hezonje - s obzirom da me na osobnoj razini to vrijeđa, to ti je drugi temelj za ban
3. Vezano za točku 2, trebam li zaključiti da to iz vlastitog iskustva pričaš jer kako bi inače znao koga baniramo i po kojem ključu - znaš li da je to temelj za trajni ban?

I uz sve navedeno, neću te banirati, ali smatraj ovo oštrim upozorenjem, nastaviš li tako, na bilo kojoj temi, nemoj se pitati zašto se više ne možeš ulogirati.

@Svi ostali - moram li ponovno jebeno pisati da niste vi tu za zaključivanje tko je trol, a tko ne? Kad počnem opet s hlađenjima čudit ćete se. Danas je Mario isključivi krivac što nije Vogelu pokazao što propušta, zar ne? Odigrao je jedno dobro poluvrijeme i to je to, previše promašio za išta više, barem dobiva nekakvu minutažu. Ako želite komentirati jadni Tragic imate NBA temu za to, jebenih deset stranica ste napisali, da ne komentiram osmerostruke quoteove, zar vi ne vidite koliko to bode u oči?

Zadnje, molim vas ne komentirajte moj komentar, nije ovo za raspravu.
Jotojoto je napisao/la:

Napad? Neka zareda sa nekoliko utakmica ovakve minutaže i dobre obrane, pa, ako ona krilatica da"iz dobre obrane izvire dobar napad" nije samo floskula, kad pusti ruku, za početak trebali nismo vidjeti barem bolje postotke šuta.

Nisam gleda i dajem + Joti, stoji napisano od do. Joke,  kako ti se da toliko pisat ?