Mario Hezonja

Duje77
Duje77
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 16.06.2013.
Poruka: 23.719
28. siječnja 2017. u 15:26
kolezinebjezi je napisao/la:
ja ne razumijem šta tu forumaši smatraju pod veteranom? koliko ja znam pravo nastupa za veteransku ekipu ima osoba sa navršenih 35 godina, tu se u veterane svrstavaju Augustin (29) Green (30) Ibaka (27) Meeks (29), jedini koji bi se eventualno mogao racunati je Watson sa (32), ovi svi su u najboljim igračkim godinama, druga stvar je sto su limitirani, a svaki drugi post je da je Vogel nakrco ekipu veteranima.
Vidi cijeli citat

Nije to kovanica forumaša, tako ameri nazivaju igrače sa više sezona u ligi.
Hala Madrid!
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
28. siječnja 2017. u 15:29
Duje77 je napisao/la:
Pa nije trener sveta krava naravno, ocjenjuje se od epizode do epizode, ova u Tragicu mu je zasad jako loša, čisto kroz objektivne parametre postavljenih ciljeva na početku sezone (PO), o igri i ulogama na terenu da ne pričamo.

Apropos završavanja na obruču to je svima nama žešči misterij, najbolje da pošaljemo Batona koji se ispraksirao u kavama sa košarkaškim celebovima, pa da nam Mario osobno to razjasni.

To je po meni isključivo vezano za situacijsku inteligenciju, koja se stječe basketarenjem i mnogobrojnim ponavljanjem.



Vidi cijeli citat

Ovo je jako dobro postavljena konstatacija , zapravo to je ono što njemu nedostaje trenutno, a to je minutaža u kontinuitetu bez konstatnog pritiska kada učini grešku. Doći će to sve vremenom ne brinem, raduje me što on stvarno izgleda odlično defanzivno to je vrlo bitno u ovoj fazi kariejere pogotovo kod bekova.
Moram se našaliti na onaj tvoj blow out, pa Orlando je već u prvoj minuti bio u blow outu...
Zamisli kada ti igrači prve petorke u zadnje dvije utakmice drže prosjek od - 25 po utakmici... nije to lako postiči 

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
28. siječnja 2017. u 16:15
Možemo sada palamuditi do prekosutra. No, ništa neće promjeniti činjenicu da u onih desetak minuta kada se igrala ozbiljna košarka nije napravio apsolutno ništa uz šut 0/4. U obrani je na nivou ekipe, znači srednja žalost. Nikada on neće biti vrhunski defanzivac, time sigurno ne bude kupio minutažu. Onaj što me jučer poklopio dobro kaže da mu šut jedini forte. Pa ako mu ne ide i pri tome još odabere sumanutu selekciju što mu je isto tako odlika, u napadu je igrač manje. Ovo ljeto se treba zatvoriti u dvoranu uz osobnog trenera koji će ga učiti ne driblingu, nego vođenju lopte i to od osnova, stava. Uz to dobar psiholog. Ima dobrih 6 mjeseci, pa ako je radnik za kakvog ga se smatra možda uspije. Jer sa ovim sadašnjim skillsetom mu ne gine Damjanova rola, malo uspješnija, Rudež 2.0.
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
28. siječnja 2017. u 16:41
satko je napisao/la:
Možemo sada palamuditi do prekosutra. No, ništa neće promjeniti činjenicu da u onih desetak minuta kada se igrala ozbiljna košarka nije napravio apsolutno ništa uz šut 0/4. U obrani je na nivou ekipe, znači srednja žalost. Nikada on neće biti vrhunski defanzivac, time sigurno ne bude kupio minutažu. Onaj što me jučer poklopio dobro kaže da mu šut jedini forte. Pa ako mu ne ide i pri tome još odabere sumanutu selekciju što mu je isto tako odlika, u napadu je igrač manje. Ovo ljeto se treba zatvoriti u dvoranu uz osobnog trenera koji će ga učiti ne driblingu, nego vođenju lopte i to od osnova, stava. Uz to dobar psiholog. Ima dobrih 6 mjeseci, pa ako je radnik za kakvog ga se smatra možda uspije. Jer sa ovim sadašnjim skillsetom mu ne gine Damjanova rola, malo uspješnija, Rudež 2.0.
Vidi cijeli citat

Večinu toga se slažem, osim što je on u prošlim utakmicama defanzivno izgledao sjajno, a tada se igrala ozbiljna košarka, sinoć se prestala igrati ozbiljna košarka u 5 minuti, toliko o ekipi. Ono što jeste problem to je selekcija šuta, ali s druge strane trenutno je recimo puno bolji u playmakingu nego u šutu što se smatra njegovim forteom, nema druge nego raditi to si apsolutno u pravu. Njemu treba da malo se posavjetuje s Bojanom oko svog napada
Ono što mene sad zanima je mogućnost tradea ozbiljno se priča o nekim opcijama za Vučka

[uredio joke1505 - 28. siječnja 2017. u 16:44]
my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
Bananeros
Bananeros
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2017.
Poruka: 8.008
28. siječnja 2017. u 16:50
kolezinebjezi je napisao/la:
ja ne razumijem šta tu forumaši smatraju pod veteranom? koliko ja znam pravo nastupa za veteransku ekipu ima osoba sa navršenih 35 godina, tu se u veterane svrstavaju Augustin (29) Green (30) Ibaka (27) Meeks (29), jedini koji bi se eventualno mogao racunati je Watson sa (32), ovi svi su u najboljim igračkim godinama, druga stvar je sto su limitirani, a svaki drugi post je da je Vogel nakrco ekipu veteranima.
Vidi cijeli citat


Pa aj ok, ako tako želiš: nakrco je ekipu s limitiranim igračima koji su sada na zenitu karijere na nivou drugih, dvadeseto godišnjih, igrača...
kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
28. siječnja 2017. u 16:59
joke1505 je napisao/la:
Ovdje se vide njegove trenutno najjače strane igre, ispratio u obrani, blokirao, skočio, odlično povukao tranziciju i na postavljenu obranu Bostona u tranziciji finim brzim pasom, vez nepotrebnog zadržavanja lopte izbacio Rudeža, sve ono što se u modernoj košarci danas traži
https://m.youtube.com/watch?v=YGnLKxAQ-1o
Vidi cijeli citat
Ovo je fakat najobičnija akcija, nikakav pritisak na njemu, pravocrtno vođenje lopte, dodaje igraču koji je sam ko duh, nikakva obrana, garbage time. Da se radi o kadetu, ovo bi možda bilo za highlight (al samo možda). Za ovu akciju je ono Žižićevo prevođene od prije dva dana Teodosićevsko. Ako mu je ovo najjača strana, onda nije ni čudo da ne dobiva minutažu.


Dropshotski
Dropshotski
Dokazano ovisan
Pristupio: 04.09.2007.
Poruka: 12.063
28. siječnja 2017. u 17:17
Čak od svog ovog drilanja na temi - čini mi se da mu je vođenje lopte ''neugodnije'' nego što možda realno je. Ustvari, sigurno je tako.

Pozitivne stvari su što igra - pa bar i garbage time. Minute njemu kronično nedostaju u karijeri. A čak i ako se ne uspije spasiti iz tog tonućeg USS Tragica - PO im je apstraktan pojam pa će imati vremena za privatne drilove prije okupljanja rep.

Mariju treba i malo poniznosti u igri. Ne mogu drugačije objasniti taj njegov loš izbor šuta. Dobro je imati muda - ali tanka je granica između junaštva i besmislene gluposti. Ne vjerujem u priču da mu je BB IQ baš toliko nizak - inače ne bi asistirao nikad.

Kod njega je ustvari splet okolnosti. Nikako da se centrira čovjek. Dakle, ili ulazi u utakmicu - samo da ne pogriješim pa da me trener odmah izvadi van. Pa dodaje kad ima open look ili ulazi s mentalitetom MORAM ZABIT i MORAM POKAZAT NEŠTO U NAPADU - i onda između ta dva ekstrema skuplja loše nastupe.

Nikako se fokusirat na racionalnu igru. I s tim - da bude jasno - ne želim uopće reć da je Mario bahat ili umišljen. Želim reć da ti treba poniznosti u stavu kako bi sebe doveo do racionalne igre, a ona gradi sigurnost. Ne gradi se kuća od krova.

A treba objesit za jaja onoga tko je odlučio da mu treba mijenjat tehniku šuta - prije nego je radio na ostalim nedostatcima poput ball handlinga. Mladi igrač mora imat neki temelj na kojeg se može osloniti jer ovako je ni na nebu ni na zemlji. Grozna situacija. Ali treba imat strpljenja. S radom dođe sve.

#1000 




Hrvatska košarka - Povratak u budućnost...
AdrianaLima fan
AdrianaLima fan
Mali dioničar
Pristupio: 25.07.2008.
Poruka: 5.006
28. siječnja 2017. u 19:11
Najlosi aspekt igre mu je trenutno cutting. To mora popravit i tu dobit kos dva po utakmici.  Kad vecnemoze driblingom doc do kosa onda sjeci kada se otvori prilika. Pogotovo kad stoji na kontra strani od igre.
The Dream
The Dream
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.07.2016.
Poruka: 1.995
28. siječnja 2017. u 20:02
AdrianaLima fan je napisao/la:
Najlosi aspekt igre mu je trenutno cutting. To mora popravit i tu dobit kos dva po utakmici.  Kad vecnemoze driblingom doc do kosa onda sjeci kada se otvori prilika. Pogotovo kad stoji na kontra strani od igre.
Vidi cijeli citat


Kad si već to spomenuo, tako mi fali ono iz Barce gdje je utrčavao iz leđa obrane iz kuta, a Huertas mu je bacao alley-oopove. Mislio sam da će tiga u NBA-u biti koliko hoćeš zbog širine terena i još boljih playeva, a kad ono, srednja žalost.

Mario, izdrži, valjda će i tebi svanuti.

Murta
Murta
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.08.2009.
Poruka: 1.176
30. siječnja 2017. u 00:50
Možda smo mi Hrvati neobjektivni oko Hezonje, ali ako neki trener misli da će mu Rudež donijeti NBA pobjede prije Hezonje, onda je taj trener totalno u kurcu.

Pozitivac u meni se nada da je Orlando dogovorio trade Hezonje za dvojicu istrošenih veterana pa ga samo čuvaju od ozljede.
  • Najnovije
  • Najčitanije