Mario Hezonja

Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 18.067
30. siječnja 2017. u 11:19
Slažem se sa Satkovim postom. Ako završi u kakvom tradeu, novi klub bi mu mogao otvoriti pravu priliku, ali i tražiti iskazivanje lojalnosti (u konačnici i u korist svoje budućnosti) ostankom preko ljeta i radom na sebi.

S druge strane, ovo "skrivanje" od strane orlanda, u trenutku kada se bombastično najavi njegov povratak u rotaciju i onda Opet uslijedi dnp, mogao bi biti način da se demotivira njegov trade (smanjivanjem interesa drugih klubova, iako, što taura reče, nisu baš svi slijepi) i mogući "zadnji trzaj" da ga se pritisne da preko ljeta ostane kod njih, a ako ne, onda metla čim to bude moguće.
obećao sam adminu da ću biti dobar
xavier
xavier
Moderator
Pristupio: 11.09.2012.
Poruka: 22.557
30. siječnja 2017. u 11:29
Jotojoto je napisao/la:

S druge strane, ovo "skrivanje" od strane orlanda, u trenutku kada se bombastično najavi njegov povratak u rotaciju i onda Opet uslijedi dnp, mogao bi biti način da se demotivira njegov trade (smanjivanjem interesa drugih klubova, iako, što taura reče, nisu baš svi slijepi) i mogući "zadnji trzaj" da ga se pritisne da preko ljeta ostane kod njih, a ako ne, onda metla čim to bude moguće.
Vidi cijeli citat


Da me ne bi krivo shvatio, naravno da je nevjerojatno da Mario nije dobio više minuta u vrijeme dok je pola igrača na njegovim pozicijama "van stroja".

Međutim, ovaj dio mi ipak nije jasan...Orlando ga "skriva" kako bi "demotivirali" njegov trade? Mario je igrač kojeg imaju još dugo pod svojom kontrolom (ako to žele) i na njima je žele li ga trejdati ili ne. Čemu onda "skrivanje"? Ako ga ne žele trejdati, onda ih nitko ne može na to prisiliti, a ako to žele, onda baš i nema logike u "skrivanju", zar ne?

Postoji li tu neki dio koji ja ne vidim?
MCOIS
joke1505
joke1505
Mali dioničar
Pristupio: 20.01.2004.
Poruka: 7.539
30. siječnja 2017. u 11:47
xavier je napisao/la:
Jotojoto je napisao/la:

S druge strane, ovo "skrivanje" od strane orlanda, u trenutku kada se bombastično najavi njegov povratak u rotaciju i onda Opet uslijedi dnp, mogao bi biti način da se demotivira njegov trade (smanjivanjem interesa drugih klubova, iako, što taura reče, nisu baš svi slijepi) i mogući "zadnji trzaj" da ga se pritisne da preko ljeta ostane kod njih, a ako ne, onda metla čim to bude moguće.
Vidi cijeli citat


Da me ne bi krivo shvatio, naravno da je nevjerojatno da Mario nije dobio više minuta u vrijeme dok je pola igrača na njegovim pozicijama "van stroja".

Međutim, ovaj dio mi ipak nije jasan...Orlando ga "skriva" kako bi "demotivirali" njegov trade? Mario je igrač kojeg imaju još dugo pod svojom kontrolom (ako to žele) i na njima je žele li ga trejdati ili ne. Čemu onda "skrivanje"? Ako ga ne žele trejdati, onda ih nitko ne može na to prisiliti, a ako to žele, onda baš i nema logike u "skrivanju", zar ne?

Postoji li tu neki dio koji ja ne vidim?
Vidi cijeli citat

Svi mi tražimo neko logično objašnjenje ovakvih odluka i trenera i menađmenta, zaista totalno nejasna situacije. Idemo sada uzeti u obzir da je trener procijenio da je on nespreman za napad na play off i to je ok. Međutim oni su se raspali kao ekipa i ozljede ih još poharaš, play offšanse su im u mjeri statističke greške i onda usljed toga najavljuju Hezonji više minuta. on dobro reagira pogotovo defanzivno, međutim opet isti postipak Vogela. uzimajuči u obzir ovo što Xavier piše da oni imaju dugo kontrolu nad njima, ovakve stvari postaju totalno nejasne. Racionalnog objašnjenja nema da postupaš ovako prema igraču kojeg si na dugo potpisao i naprosto je nevjerovatno da se ovo desi ozbiljnoj franšizi.
Postavlja se pitanje znaju li uopće ovi što rade šta čine i rade za franšizu, sve prije ovoga je pokazatelj da ne znaju od Tobiasa do Dipa, sada i Hezonje i Vučka pa i Ibake.
Nemam ideju o ćemu se tu radi, jednostavno ovo nisam doživio nikada, ali je činjenica da pod svaku cijenu mora se pritiskati za trade, jednostavno više nema drugačijeg izlaza iz ovakve situacije, a isto tako je činjenica da je olovka ipak u rukama GM-a Orlanda, totalni se zajeb pokazuje što je ovo potpisao ljetos

my favorite:Nash,Wade,Ginobili,Nowitzki,Duncan
kemp3
kemp3
Mali dioničar
Pristupio: 16.07.2016.
Poruka: 5.594
30. siječnja 2017. u 12:05
joke1505 je napisao/la:
xavier je napisao/la:
Jotojoto je napisao/la:

S druge strane, ovo "skrivanje" od strane orlanda, u trenutku kada se bombastično najavi njegov povratak u rotaciju i onda Opet uslijedi dnp, mogao bi biti način da se demotivira njegov trade (smanjivanjem interesa drugih klubova, iako, što taura reče, nisu baš svi slijepi) i mogući "zadnji trzaj" da ga se pritisne da preko ljeta ostane kod njih, a ako ne, onda metla čim to bude moguće.
Vidi cijeli citat


Da me ne bi krivo shvatio, naravno da je nevjerojatno da Mario nije dobio više minuta u vrijeme dok je pola igrača na njegovim pozicijama "van stroja".

Međutim, ovaj dio mi ipak nije jasan...Orlando ga "skriva" kako bi "demotivirali" njegov trade? Mario je igrač kojeg imaju još dugo pod svojom kontrolom (ako to žele) i na njima je žele li ga trejdati ili ne. Čemu onda "skrivanje"? Ako ga ne žele trejdati, onda ih nitko ne može na to prisiliti, a ako to žele, onda baš i nema logike u "skrivanju", zar ne?

Postoji li tu neki dio koji ja ne vidim?
Vidi cijeli citat

Svi mi tražimo neko logično objašnjenje ovakvih odluka i trenera i menađmenta, zaista totalno nejasna situacije. Idemo sada uzeti u obzir da je trener procijenio da je on nespreman za napad na play off i to je ok. Međutim oni su se raspali kao ekipa i ozljede ih još poharaš, play offšanse su im u mjeri statističke greške i onda usljed toga najavljuju Hezonji više minuta. on dobro reagira pogotovo defanzivno, međutim opet isti postipak Vogela. uzimajuči u obzir ovo što Xavier piše da oni imaju dugo kontrolu nad njima, ovakve stvari postaju totalno nejasne. Racionalnog objašnjenja nema da postupaš ovako prema igraču kojeg si na dugo potpisao i naprosto je nevjerovatno da se ovo desi ozbiljnoj franšizi.
Postavlja se pitanje znaju li uopće ovi što rade šta čine i rade za franšizu, sve prije ovoga je pokazatelj da ne znaju od Tobiasa do Dipa, sada i Hezonje i Vučka pa i Ibake.
Nemam ideju o ćemu se tu radi, jednostavno ovo nisam doživio nikada, ali je činjenica da pod svaku cijenu mora se pritiskati za trade, jednostavno više nema drugačijeg izlaza iz ovakve situacije, a isto tako je činjenica da je olovka ipak u rukama GM-a Orlanda, totalni se zajeb pokazuje što je ovo potpisao ljetos

Vidi cijeli citat

Što je najbolje (istodobno i tragično za Maria) zbog stanja u drugim momčadima još uvijek itekako imaju šanse za PO i opet će se nadati do zadnjih 10 tekmi sezone.
NY 2 pobjede više, trade-at će Carmela i lagano ih Magic prestigne.
Detroit 3 pobjede više, a stanje u momčadi isto nije bajno.
Chicago 5 utakmica razlike, ali se u svakom trenutku mogu do kraja raspasti kao momčad.
U toj situaciji samo su im još Bucksi konkurencija, a na 3 tekme su razike. Tako da je u očima GM-a sve još moguće. Jedini zajeb će im biti ako trade-aju Vučka koji im je najbolji igrač umjesto da naprave trade Ibake. 
S obzirom da traže scoring/driving krilo, ipak bi to značilo da im je prvi cilj napraviti trade Ibake, dovesti SF-a, AG staviti na 4. Pri tome još Maria ne vide kao SG već kao SF, s Mario nema te skills-e koje Vogel traži za SF. Tako da nema tu sreće u ovoj sezoni ako ne dođe do trade-a, a definitivno ako ostane i želi imati budućnost u Magicu/NBA-u morat' će ostati preko ljeta u US.
Franjo
Franjo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 16.09.2009.
Poruka: 2.185
30. siječnja 2017. u 12:35
Situacija je prilično logična gledano iz neutralnog kuta, a ne samo iz kuta Hezonje kao što se gleda na ovom forumu.

Mario je dobio dvaput šansu. Tijekom predsezone, odnosno početka sezone i sada kad su bili oslabljeni ozljedama. Jednostavno je nije iskoristio, dopustio si je da ga u hijerarhiji preteknu Watson i Rudež. Šutira 30ak posto iz igre i ima velik broj izgubljenih lopti za rolu koju igra. Orlando je 10 poena na 100 posjeda slabiji s njim na terenu. Trener mu ne vjeruje jer mu nije dao razloga da mu vjeruje.

Njegov problem nije ni Vogel, ni Henningan ni konkurencija u Orlandu. Dapače, teško da ima momčad sa slabijom rotacijom na pozicijama 2-3. Osnovni problem Hezonje je ono što pruža na terenu. Orlando želi ući u playoff, i oni će se boriti za to dok god su u igri, a Vogel će na teren slati one igrače za koje vjeruje da mu mogu pomoći doći do pozitivnog rezultata. Očito smatra da su mu Watson i Green trenutno korisniji, što je sasvim legitimno.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 27.07.2014.
Poruka: 36.574
30. siječnja 2017. u 12:38
Franjo je napisao/la:


Njegov problem nije ni Vogel, ni Henningan ni konkurencija u Orlandu
Vidi cijeli citat

Franjo, znamo svi da je u prostoriji slon. Ali, svi se prave da ne vide slona, i nitko neće kaze da je tu slon.

Stoga, ja cu duboko udahnuti i na vlastitu odgovornost prokazati slona u prostoriji: problem je u Mariju i samo u Mariju!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.07.2016.
Poruka: 215
30. siječnja 2017. u 13:20
Hhm,hm..
Di mi ode komentar ili opaska?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.07.2016.
Poruka: 215
30. siječnja 2017. u 13:27
Potapenko_09 je napisao/la:
Franjo je napisao/la:


Njegov problem nije ni Vogel, ni Henningan ni konkurencija u Orlandu
Vidi cijeli citat

Franjo, znamo svi da je u prostoriji slon. Ali, svi se prave da ne vide slona, i nitko neće kaze da je tu slon.

Stoga, ja cu duboko udahnuti i na vlastitu odgovornost prokazati slona u prostoriji: problem je u Mariju i samo u Mariju!
Vidi cijeli citat


Bojim se da je kvalitetnim računom on ispunio svoje košarkaško poslanje? Na to mi miriše još od njegovih prvih košarkaških koraka,pompe kojju sam iz velike blizine pratio i ljudi koji su stajali iza cijele priče. Čini mi se da je njegovo sadašnje stanje samo plod krivih odluka tih ljudi.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
30. siječnja 2017. u 13:28
Franjo je napisao/la:
Situacija je prilično logična gledano iz neutralnog kuta, a ne samo iz kuta Hezonje kao što se gleda na ovom forumu.

Mario je dobio dvaput šansu. Tijekom predsezone, odnosno početka sezone i sada kad su bili oslabljeni ozljedama. Jednostavno je nije iskoristio, dopustio si je da ga u hijerarhiji preteknu Watson i Rudež. Šutira 30ak posto iz igre i ima velik broj izgubljenih lopti za rolu koju igra. Orlando je 10 poena na 100 posjeda slabiji s njim na terenu. Trener mu ne vjeruje jer mu nije dao razloga da mu vjeruje.

Njegov problem nije ni Vogel, ni Henningan ni konkurencija u Orlandu. Dapače, teško da ima momčad sa slabijom rotacijom na pozicijama 2-3. Osnovni problem Hezonje je ono što pruža na terenu. Orlando želi ući u playoff, i oni će se boriti za to dok god su u igri, a Vogel će na teren slati one igrače za koje vjeruje da mu mogu pomoći doći do pozitivnog rezultata. Očito smatra da su mu Watson i Green trenutno korisniji, što je sasvim legitimno.
Vidi cijeli citat


Ima istine u tome što si naveo, pogoto što se tiče slabe reakcije kada bi mu se ukazala prilika. Ovo o 10 poena manje na 100 posjeda je statistka koja ne znači previše. Sa druge strane kada već objektivno promatraš situaciju valjda si uočio koliko je Vogel neprincipijelan, da ne kažem dvoličan u odnosu prema igračima. Aršin koji vrijedi za Marija ne vrijedi niti za jednog drugug igrača u Orlandu. Kriteriji su blago rečeno neujednačeni. Čak i kada bi Mario dobro reagirao letio bi van kao po špranci dok je drugoj skupini dozvoljeno sve, od prangijanja, loše obrane, indijanštine, kriminalne selekcije šuta...
Da li sam subjektivan ako to vidim?
Pa uostalom Mario je odletio na kalibraciju baš u trenutku kada se činilo da se budi. A zbilja bi volio znati tko se dosjetio ideje da mu ide mijenjati jedino što je sa tehničke strane imao vrhunsko, mehaniku šuta. Nekako sumnjam da je to Marijeva ideja. Za jako puno toga je Marijo sam kriv, poglavito za pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Franjo
Franjo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 16.09.2009.
Poruka: 2.185
30. siječnja 2017. u 13:43
satko je napisao/la:
pravac karijere i preskakanje razvojnih stepenica. Ali ostaje činjenica da neke stvari ne štimaju u većoj slici. Mi znamo samo onoliko koliko vidimo na terenu, oni su karikiram 24 sata zajedno, ali opet ako ozbiljno ne računaju na njega zašto ga ne pošalju u D ligu, zašto uzimaju opciju, zar im treba mahač ručnicima u vidu 5. picka koji nikada nije dobio šansu u kontinuitetu. Kada kažem šansu onda mislim na 10 utakmica sa minimum 20+ minuta i bez opterećenja prve greške.
Vidi cijeli citat


Imao je tu minutažu u kontinuitetu lani u ožujku i travnju pa opet brojke nisu bile na razini očekivanja, kasnije je i u reprezentaciji imao standardnu minutažu s opet ispodprosječnim učinkom.



  • Najnovije
  • Najčitanije