Mario Hezonja

ginobili
ginobili
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2016.
Poruka: 1.733
09. veljače 2017. u 14:11
Mario Hezonja će ukoliko ne ode u PO ekipu završiti sezonu 12.4.2017.
Ima dovoljno vremena da provede 2-3 mjeseca u individualnom radu, da se dogovori i s klubom i s HKS-om o njegovom statusu u reprezentaciji. Može mu se dozvoliti kasnije priključenje pripremama. Može se ako se hoće.
Ali to podrazumijeva da za njega nema mjesec dana odmora, nego samo košarka.
A da li je on kvaliteta da ga Aco pozove, to je više gadafibilijina provokacija nego pravo pitanje.
Dečko je u problemima, ali to je nba, nije hrvatska liga. Bez njega i bez Bendera bi bili značajno slabiji.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 19.08.2016.
Poruka: 2.677
09. veljače 2017. u 14:17
gadaflibija je napisao/la:
Ima boljih šutera od njega već u A1 ligi,a neke druge komparativne prednosti kod Hezonje i nisu vidljivi da bi igrao u reprezentativnoj izložbenoj postavi.
Vidi cijeli citat

ja ne kuzim kako neko prati kosarku toliko da ima vremena otic na forum i postirat tamo poruke  ( to bi valjda trebalo znacit da mu je kosarka kolko tolko vazna..) a ipak uspije ovako nesto napisat

ja pak imam jako dobar filing oko sutrasnje tekme... mislim da bi zagrljaj sa sarinjom prije tekme trebao probudit malo prkosa u hezonji...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 14.10.2015.
Poruka: 983
09. veljače 2017. u 14:22
gadaflibija je napisao/la:
basketlife2323 je napisao/la:
gadaflibija je napisao/la:
Jotojoto je napisao/la:
Pitanje je što je Mario spreman učiniti kako bi zaslužio/iskoristio pravu priliku...o tome će Aco trebati razgovarati s njim koncem ovoga mjeseca. Nakon svega ovoga (ako nije jeftini PR i pranje ruku od strane gm) ne bi trebalo čuditi da ga klub pritisne da konačno posveti ljeto klubu koji ga plaća.

Da se razumijemo, priželjkujem dan kada će (i ako) Mario biti jedan od nositelja u reprezentaciji i pomoći ispisati neke nove lijepe stranice u povijesti hr košarke, međutim treba biti fer i priznati da je klub taj koji ga plaća i omogućava mu visokooktanske igračke, najnovije igraće konzole i sve drugo čime se dići na instagramu.

Dva ljeta u reprezentaciji nisu bitno unaprijedila njegovu igru Za to ipak treba uložiti višemjesečni ciljani rad, pa da i njega trener iduće jeseni počasti povjerenjem i pogurne kao projekt kluba sa svim plusevima i minusima, kao što je ove sezone slučaj sa Gordonom.
Vidi cijeli citat


Oprosti ,ali Aco može razgovarati sa Mariom ali ne u statusu reprezentativca jer on to trenutno kvalitativno  nije.
Njegovu igru bi unaprijedilo samo igranje u nekom klubu i samo zbog toga treba razgovarati sa Acom koji mu naravno može dati korisne  savjete.
Vidi cijeli citat



Ti dakle tvrdiš,da Mario Hezonja trenutno ne spada među HR reprezentativce svojom kvalitetom?
Vidi cijeli citat


Ja nisam važan i ne tvrdim ništa,samo prenosim rukopis koji je on sam o sebi napisao jer reprezentacija nebi trebala biti mjesto gdje pozornost pripada igračima sa klupe.Ima boljih šutera od njega već u A1 ligi,a neke druge komparativne prednosti kod Hezonje i nisu vidljivi da bi igrao u reprezentativnoj izložbenoj postavi.
Vidi cijeli citat


Ma što u A1 ligi. Vidio sam jučer jednog na lokalnom igralištu, trpa trice sa sredine kao DeAndre Jordan slobodnjake.


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.07.2016.
Poruka: 215
09. veljače 2017. u 14:23
ginobili je napisao/la:
Mario Hezonja će ukoliko ne ode u PO ekipu završiti sezonu 12.4.2017.
Ima dovoljno vremena da provede 2-3 mjeseca u individualnom radu, da se dogovori i s klubom i s HKS-om o njegovom statusu u reprezentaciji. Može mu se dozvoliti kasnije priključenje pripremama. Može se ako se hoće.
Ali to podrazumijeva da za njega nema mjesec dana odmora, nego samo košarka.
A da li je on kvaliteta da ga Aco pozove, to je više gadafibilijina provokacija nego pravo pitanje.
Dečko je u problemima, ali to je nba, nije hrvatska liga. Bez njega i bez Bendera bi bili značajno slabiji.
Vidi cijeli citat


Ne,mi imamo Simona i Bogdanovića a obojica su puno bolji šuteri od Hezonje,a našlo bih se još dobrih šutera kako sam i rekao u A1 ligi ili između naših igrača vanka u nekoj od Eurpskih  liga.Nije provokacija nego moje mišljenje.
A za šta drugo nam treba ovakav Hezonja osim eventualno za šut?
Bender je neka druga priča i po talentu ,pristupu sportu,izboru klubova u karijeri i ako hoćeš i nekakvoj senzibilnosti u vezi života uopće i košarke.Njegov  ne limitirani napredak je puno realnije za očekivati jer je na vrijeme apsolvirao neke stvari te ga  već sada  treba imati u reprezentaciji.
hardek
hardek
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.08.2010.
Poruka: 2.968
09. veljače 2017. u 14:27
Što se tiče igranja za reprezentaciju, mislim da je Hezonjina posvećenost sudjelovanju u igri nacionalne momčadi vrlo važna i nešto u čemu bi definitivno trebao sudjelovati ako ima želju. No isto tako smatram da bi se moglo utvrditi da su reprezentativne obveze utjecale na i odgodile njegov igrački razvoj koji je mogao ostvariti tijekom ljeta. -

See more at: http://nbacro.com/intervjui/intervju-rob-hennigan-27877#sthash.6OECZIUZ.dpuf
Juventus, storia di un grande amore
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 01.01.2017.
Poruka: 228
09. veljače 2017. u 14:52
gadaflibija je napisao/la:
ginobili je napisao/la:
Mario Hezonja će ukoliko ne ode u PO ekipu završiti sezonu 12.4.2017.
Ima dovoljno vremena da provede 2-3 mjeseca u individualnom radu, da se dogovori i s klubom i s HKS-om o njegovom statusu u reprezentaciji. Može mu se dozvoliti kasnije priključenje pripremama. Može se ako se hoće.
Ali to podrazumijeva da za njega nema mjesec dana odmora, nego samo košarka.
A da li je on kvaliteta da ga Aco pozove, to je više gadafibilijina provokacija nego pravo pitanje.
Dečko je u problemima, ali to je nba, nije hrvatska liga. Bez njega i bez Bendera bi bili značajno slabiji.
Vidi cijeli citat


Ne,mi imamo Simona i Bogdanovića a obojica su puno bolji šuteri od Hezonje,a našlo bih se još dobrih šutera kako sam i rekao u A1 ligi ili između naših igrača vanka u nekoj od Eurpskih  liga.Nije provokacija nego moje mišljenje.
A za šta drugo nam treba ovakav Hezonja osim eventualno za šut?
Bender je neka druga priča i po talentu ,pristupu sportu,izboru klubova u karijeri i ako hoćeš i nekakvoj senzibilnosti u vezi života uopće i košarke.Njegov  ne limitirani napredak je puno realnije za očekivati jer je na vrijeme apsolvirao neke stvari te ga  već sada  treba imati u reprezentaciji.
Vidi cijeli citat


Mario je već sada sa 21 godinom bolji stoper 1 na 1, nego je Simon ikada bio u svojoj karijeri. Uvijek bi Mariu prije povjerio posljednji šut nego Simonu. Ne pričaj gluposti. Bez maria smo kud i kamo slabiji.
Jotojoto
Jotojoto
Dokazano ovisan
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 18.070
09. veljače 2017. u 15:08
@gadafilibija

Želim vjerovati da vodiš ozbiljnu i konstruktivnu raspravu...?

Ako te zanima, na topicu reprezentacije otprije cca tjedan dana imaš link na gostovanje Ace Petrovića na N1 (ako se ne varam), gdje je izričito naveo da nakon završnice kupa ide u Ameriku razgovarati sa svim našim igračima. Marija je posebno apostrofirao zbog neigranja i da će s njim razgovarati kako bi mu dao do znanja da se računa na njega.

Rađa se također u više navrata izražavao o njemu kao (dugoročnom) projektu reprezentacije.

Ako ima boljih ili potentnijih u A1, ne bi bilo loše da to javiš Aci, jer on očito za njih ne zna.
obećao sam adminu da ću biti dobar
ginobili
ginobili
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2016.
Poruka: 1.733
09. veljače 2017. u 15:08
gadaflibija je napisao/la:
ginobili je napisao/la:
Mario Hezonja će ukoliko ne ode u PO ekipu završiti sezonu 12.4.2017.
Ima dovoljno vremena da provede 2-3 mjeseca u individualnom radu, da se dogovori i s klubom i s HKS-om o njegovom statusu u reprezentaciji. Može mu se dozvoliti kasnije priključenje pripremama. Može se ako se hoće.
Ali to podrazumijeva da za njega nema mjesec dana odmora, nego samo košarka.
A da li je on kvaliteta da ga Aco pozove, to je više gadafibilijina provokacija nego pravo pitanje.
Dečko je u problemima, ali to je nba, nije hrvatska liga. Bez njega i bez Bendera bi bili značajno slabiji.
Vidi cijeli citat


Ne,mi imamo Simona i Bogdanovića a obojica su puno bolji šuteri od Hezonje,a našlo bih se još dobrih šutera kako sam i rekao u A1 ligi ili između naših igrača vanka u nekoj od Eurpskih  liga.Nije provokacija nego moje mišljenje.
A za šta drugo nam treba ovakav Hezonja osim eventualno za šut?
Bender je neka druga priča i po talentu ,pristupu sportu,izboru klubova u karijeri i ako hoćeš i nekakvoj senzibilnosti u vezi života uopće i košarke.Njegov  ne limitirani napredak je puno realnije za očekivati jer je na vrijeme apsolvirao neke stvari te ga  već sada  treba imati u reprezentaciji.
Vidi cijeli citat


Kao prvo, Hezonja ima odličan šut. On ima problema sa selekcijom šuta i trenutno je u lošem stanju po pitanju samopouzdanja, a kad igrač nije opušten i stalno gleda prema klupi, onda to još dodatno utječe na postotke.
Ali njegov šut, izbačaj, ako hoćeš i ljepota izbačaja u šutu za 3 - to rijetki igrači imaju.
A za što drugo ga se može koristiti? Pa njegova obrana je već sada bolja od Simona, možda još ne od Bogdanovića i Ukića, ali dečko ima potencijal da bude jako dobar obrambeno. Uostalom, u Torinu je to pokazao. Tamo je protiv Grčke i Italije odigrao značajnu rolu, a napadački se u potpunosti podredio suigračima.
Bez obzira što su Babo i Simon ispred njega, on nam ipak treba. U kakvom god stanju došao, može dati svoj doprinos. Pa ne misliš valjda da možemo odraditi EP sa 7-8 igrača u rotaciji?

basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.736
09. veljače 2017. u 16:33
Jotojoto je napisao/la:
@gadafilibija

Želim vjerovati da vodiš ozbiljnu i konstruktivnu raspravu...?

Ako te zanima, na topicu reprezentacije otprije cca tjedan dana imaš link na gostovanje Ace Petrovića na N1 (ako se ne varam), gdje je izričito naveo da nakon završnice kupa ide u Ameriku razgovarati sa svim našim igračima. Marija je posebno apostrofirao zbog neigranja i da će s njim razgovarati kako bi mu dao do znanja da se računa na njega.

Rađa se također u više navrata izražavao o njemu kao (dugoročnom) projektu reprezentacije.

Ako ima boljih ili potentnijih u A1, ne bi bilo loše da to javiš Aci, jer on očito za njih ne zna.
Vidi cijeli citat



Hezonja je na prošlom SP i kvalama bio iza Simona po vrijednosti za momčad, ali tek nešto malo. Što ne znači da već na sljedećem uloge neće biti obrnute.

Hez igra kako igra u NBA lige, ali i kao takav je u najmanju ruku vrlo dobar (do odličan) na trojci za reprezentativni nivo.

Pa 90% NBA momčadi bi pošamarale najbolje reprezentacije Europe, jedino bi Špa i Fra u punim sastavima mogle parirati NBA momčadima. Jedan Kuzminskas koji je među najvažnijm igračima Litve (drugi strijelac i drugi po indekstu u Riju) u NBA ligi u šrot momčadi (sorry X) igra 14 minuta u prosjeku.

Razlike je ogromna. Tako da Mario samo što tamo radi, igra (koliko god) i trenira s tim igračima "u očima" Europe sigurno napreduje.

Sigurno nitko ne očekuje da će Hezonja sada biit na 15 ili 20 poena na EB, niti će to moći pošto će biti tek 5 ili 6 kreator i igrač po nekoj napadačkoj hijerarhiji. No, to mu je prilika da iz drugog plana radi čuda (šut mora uštimat bez toga nema ništa) i da bude savršeni all-around igrač na sljedećem EB za nas.

Babo i Šarić su dokazani nositelji, Žižić mora pronaći svoju rolu kao jedan od lidera, a s njim i Zubac (kao ipak njegov back-up), a onda idu Simon i Ukić kao iskusni igrači i netko ko će moći smiriti momčad, odigrati potez. Tek onda je na redu Hez.

Za njega neće biti prostora da kreira, da igra 1 na 1, troši lopte, no sigurno će biti na svojih 20+ minuta sa svojom kvotom šuteva i važnom ulogom.

Kad pogledas da ti je Hezonja tek 6 ili 7 napadačka opcija to je jako dobro po nas, govori o širini koju napokon imamo. Ponavljam, ne treba ga gledati kroz NBA prizmu. Igra u ulozi u kojoj igra u (činjenično) lošem timu, bez kemije i protoka lopte + protiv NBA igrača. Momak je na OI bio na skoro 10 poena, a nešto slično 7-10 očekujem i na EB u NBA ko god te čuva na trojci je barem atletski dobar na EB u grupi će mu protivnici biti igrači tipa Alekse Popovića uz izuzetak Španjolske, a onda tko zna.

p.s ovo za A1 ligu zaista nema potrebe komentirat, čak ocjenjujem to provokacijom 

[uredio basketas - 09. veljače 2017. u 16:50]
Ivo, Mijo, Niko, Mato...
kit teller
kit teller
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 6.425
09. veljače 2017. u 18:48
Ne znam na čemu je zasnovana teza da je za Marija možda bolje da ne igra za reprezentaciju?
- malo je igrao ove godine i igranje za repku će mu svakako koristi. Jedan (max 2) mjeseca samostalnog rada DA. Više od toga je košarkaško samoubojstvo za njega.
- imat će predugu pauzu jer mu tim nije u play-offu
- prošle godine se udebljao 8-9 kila u mjesec ili dva što je bio bez timskog treninga
- amerikanci u Evropi kao razlog za svoju igru za razne reprezentacije vrlo čestonavode održavanje forme
-njemu osim driblinga najviše fali znanje timske obrane, pozicioniranja u napadu i obrani, svrsishodnog trčanja na terenu, a to se ne uči ako se sam zabiješ u dvoranu s trenerom.

Ne znam ni na čemu je zasnovana teza da mu u klubu zamjeraju igranje za reprezentaciju?
  • Najnovije
  • Najčitanije