26. ožujka 2017. u 08:38
hardek je napisao/la:
Isto tako je u nekim trenutcima čuvao i Jacksona, ali to ne znači da je igrao PG-a. Ne razumijem tvoju logiku baš, tko je po tebi u tim trenutcima bio PF u Orlandu?

Vidi cijeli citat
Pa to je moj argument - da ako ponekad čuva igrača koji je PF, ne znači da je PF. Bitno je što i kako igra. U prvoj četvrtini dijelu je igrao s Gordonom i Gordon je uvijek bio bliži košu. U drugom dijelu je više čuvao igrače pod košem, al je u napadu igrao vanjskog igrača koji ponekad postavi blok. U tom drugom dijelu Orlando i nije  imao PF u napadu.

EDIT:
Gledao sam cijelu utakmicu, i tokom prvog i drugog poluvremena bio je 3 dok Gordon nebi izasao i onda bi bio 4. Većinu vremena cuvao je nekog od trojca Harris/Morris/Leuer. To sto nije primao loptu pod košem ne znaci da ne igra PF. Bilo je i par situacija kada su ga napadali u postu tako da ne razumijem kako mozes reci da je bio trojka cijelu utakmicu
Poziciju igrača ne određuje igrač kojeg čuva, nego njihova napadačka igra. Tako Tomas ili Ramljak kad čuvaju Teodosića ne postaju playmakeri nego su i dalje 2-3. Kad se sastanu dva tima od kojih jedan igra bez PF (s 4 vanjska) a drugi igra klasičnu postavu, onda ova dvojica koji su mismatch (PF-SF) ne postanu SF-PF nego se još uvijek nazivaju prema poziciji koju igraju u napadu.

Čekamo @basketaša da ovo ospori
Oh dear look what they've done to the blues, blues, blues.
Pristupio: 12.12.2015.
Poruka: 526
26. ožujka 2017. u 14:04
I Gordon napada sa trice najčešće pa to nista ne znaci. Vučevic dobar dio napada završava sa 6 metara pa je svejedno centar.Ako si gledao utakmicu onda si mogao čuti Orlandove komentatore kako komentiraju Marija kao četvorku. Nešto u stilu: "Maybe Mario was a 4-man all along". U tim trenucima, Mario je igrao neku kvazi stretch četvorku. Nadam se da ti je jasno kako nitko nije mislio da igra klasičnu četvorku.
kit teller
kit teller
26. ožujka 2017. u 14:20
taura je napisao/la:

Da pitanje je što je "dobar dio". Vučević je u cca 40% napada na dugoj dvojci, sve ostalo je pod košem(60%). Gordon je kad igra s Mariom cca 40-50% napada utrčava pod koš i tamo očekuje loptu. Mario se zatrči pod koš u napadu samo kad protrčava na drugu stranu ili kad hoće napravit neku zbrku u blokovima s ciljem da opet završi na trici (naravno, opet govorim samo o prvom poluvremenu protiv Detroita).

A komentatori.... samo ti nastavi zaključivati na osnovi komentatora i tviteraša...

Poruka: 526
26. ožujka 2017. u 14:34

Mimoilazimo se u mišljenju jer gledamo drugačije na istu stvar. Kada su 4 vanjska na terenu sa centrom, po meni netko od ta 4 vanjska igra PF, dok po tebi to nije slučaj nego recimo dvojica igraju SG, a nitko PF. OK misljenje, samo sto u NBA malo tko to tako gleda.

U ovom slučaju je Mario bio najviši od 4 vanjska (DJ 183cm, CJ 188cm, Meeks 193cm, Hezonja 202cm).

Po meni iako nije igrao kako PF igra, on je u tom lineupu bio četvorka. Tko drugi ako ne on?
kit teller
kit teller
26. ožujka 2017. u 14:41
ja mislim da ne mora biti četvorka. ti misliš. Meni je to OK. Meni je bitno da on igra igru vanjskog igrača jer nam takav treba za reprezentaciju. A dal to u NBA zovu PF ili SF mi nije bitno.
Small ball četvorka. Bi bio izraz.

Nisam gledao utakmicu, ali bar je u ovom lineupu od 11 minuta morao igrati na PF.
sss
litleben
litleben
26. ožujka 2017. u 16:08
Postoji i izraz: lažna četvorka za igrača koji u obrani mora čuvati PF, dok se u napadu izvlači  iz reketa tog istog PF, te ga napada licem (prodor ili šut).
A sve to kako bi netko od vanjskih koji ima visinsku prednost nad svojim čuvarom mogao to iskoristiti i odigrati leđima.
Pristupio: 19.08.2016.
Poruka: 2.677
26. ožujka 2017. u 16:12