NBA vanzemaljci - istina ili mit?
Ovu temu pokrecem kao nastavak rasprave na NBA temi. Posto mi je tema zanimljiva, a ne zelim spamati onu temu - pokrecem novu.
Najprije, kratak uvod za one koji ne prate NBA temu. Bila je neka rasprava o Rubiu i u jednom trenutku je pocelo masovno omalovazavanje europske kosarke na nacin koji me prilicno iznenadio. Na moj komentar da NBA liga jest najjaca, ali da su vremena keda je NBA bio neki drugi svijet dobivam, uz masu minusa, ovakav odgovor (uglavno popracen odobravanjem i plusevima):
leonard cohen je napisao/la:
Ameri su točno to nepobjedivi, kad pošalju najbolje što imaju, a to je vrlo vjerovatno 12 hall of famera.Prošlo prvenstvo se prošetali bez pravog centra, Kobea, Wadea, Jamesa Paula, itd itd.
Ili ti Boris misliš da prvak Eurolige, Južne Amerike, Australije, Afrike, Antarktike... ima šanse protiv Amerike?
Vidi cijeli citat
Ne bih zelio biti grub, ali meni je ovo katastrofa. Ne znam cemu bi pripisao: prevelikoj mladosti (iako sam i ja mlad :) vec sam dozivio dosta poraza nepobjedivih u raznim sportovima da budem oprezan sa tim terminom) ili gledanju na sport kao na videoigricu (sto sam primijetio da nije rijetko).
Naravno da prvak EL ima sanse (i ne samo teoretske). Prvak EL je uvijek vrhunska momcad i sigurno se ne moze ovako lako otpisati. Naravno NBA prvak bi bio favorit, ali favorit treba pokazati svoju nadmoc na terenu sto cesto nije slucaj (pitajte kladionicare, mislim da jos uvijek negdje doma imam kopiju listica kada sam igrao na Argentinu protiv nepobjedivih 2002 - koef oko 10, hvala lijepo ).
Meni stvarno nije jasno od kuda takva sigurnost u ishod. Uostalom sport je jako posten, bolja momcad je ona koja pobijedi na terenu - toliko je to jednostavno. Dosadasnji susreti NBA i europske kosarke uopce ne sugeriraju takvu nadmoc NBA, iako je uzorak nazalost puno premali. Dakle, nema druge nego pogledati kako je to izgledalo na terenu:
Evo kratkog pregleda (iako to vecina sigurno i zna). Na zadnjih 5 velikih natjecanja - SAD uzima "samo" dva zlata. U Pekingu su do finala zaista izgledali kao vanzemaljci. Medjutim, finale je odluceno tek pri kraju u gotovo ravnopravnoj borbi. Bolji je pobjedio, ali opet nije bilo govora o apsolutnoj dominaciji (+Spanjoskoj je falio prvi play-Calderon). U Turskoj su takodjer bili najbolji i zasluzeno uzeli zlato (na pocetku sam napravio pogresku sto sam podcjenio tu momcad, ali na kraju mi se jako svidala - vrlo dobro je bila vodena, igrali su jako dobru obranu i igrali su timski - velika nepravda je sto su ih zvali B team - po imenima mozda, po igri sugurno ne). Medjutim, ni tu nije bilo govora o apsolutnoj dominaciji - trebali su se dobro oznojiti za to zlato.
2000. su takodjer vec opasno visili, a 1998 je bio lockout. Dakle, zadnji put kada su stvarno dominirali je bilo davne i za nasu kosarku nesretne 1996.
Sada, netko moze prigovoriti da i druge momcadi imaju NBA igrace. Istina, ali SAD je gubio i imao problema sa momcadima bez jednog NBA-ovca, a cesto su ima bas igraci izvan NBA zadavali velike probleme.
Eto toliko o reprezentativnim utakmicama. Ako sam sto isputio/pogrijesio, molim da me netko nadopuni/ispravi.
Na klupskom planu je situacija jos gora - jednostavno nemamo ozbiljnih meceva za usporedbu. Nekad se igrao McDonalds, ali je iz nekog razloga je ukinut. Bilo bi jako zanimljivo da se opet uvede svjetko klupsko prvensto (makar i nesluzbeno). Vjerujem da bi bilo i marketinski izuzetno atraktivno, tako da mi nije jasno zasto se nesto takvo ne realizira. Znam da je svima sezona zgusnuta, ali 10-tak dana bi se moglo naci.
Dakle, ostaju nam predsezonske utakmice koje su stvarno vrlo los pokazatelj, sto zbog forme sto zbog motivacije (ali opet bolji od nicega). I tu NBA potvrduje da je najjaca liga, ali opet ne pokazuje dominaciju (recimo EL prvak -Barcelona je dobila NBA prvaka -LA).
Nakon svega toga stvarno mi nije jasan podcjenjivacki stav prema EL i europskoj kosarci opcenito. Nemam ja nista protiv NBA-a, dapace jako volim NBA, gledam ga vec 20 godina i proveo sam jako lijepe trenutke uz NBA. Od kad je pocela sezona prijeti opasnost da se razvije ovisnost (mislim da cu na hladenje par dana). Kada sam saznao da cu provesti godinu u SAD-u, prva pomisao mi je bila: "pa nece valjda bas ove godine se prvi pita dogoditi da se ne odigra sezona". U Istanbulu isao gledati cak i SAD-Iran. Ovo sve govorim samo da naglasim da zaista volim NBA, medjutim treba biti realan i ne kovati NBA zvjezdice u nebesa, a omalovazavati ostale.
I sada nakon poduzeg uvoda, zelom cuti odgovor na pitanje iz naslova. Ove godine pratim i NBA temu i nevjerojatno mi je koliko se NBA zvijezde tamo idoliziraju preko svake mjere. Kada citam, stvarno imam dojam da rijec o nadljudima. Ima tu stvano izvrsnih igraca, ali malo realnosti ne bi skodilo. U cemu je stos? U agresivnom NBA marketingu? Takodjer sam skuzio da se tamo nekim drugim jezikom i da cesto se bas ne razumijem dobro sa ostalima. Jako se puno paznje polaze na brojke (statistike), uvijek se rade neke TOP 5, TOP10 liste i sve se gleda kroz to. Tu vjerojatno i lezi dio odgovora na moje pitanje.
Ima jos nesto o cemu bih volio cuti misljenje. Jos ne toliko davno (ranih 80-tih) Ameri su mogli bez problem uzeti zlato sa sveucilisnom momcadi. Stariji su mi pricali su repreznetacije Yuge i SSSR (tada najjace u Europi) isle na turneje po SAD-u i tamo igrale sa raznim sveucilisnim ekipama - i gubile!? Dakle, jos pocetkom 80-tih je razlika bila nevjerojatna - ne kao liga prvaka i HNL, nego kao liga prvaka i 4. hnl -sjever. Dream team se neuigran prosetao do zlata. Sljedeca dva prvenstva slicno - setnja do zlata. Tada je izgledalo da moza necu dozivjeti da ekipa sastavljena od NBA igraca izgubi od Europljana. I onda se to jako naglo promjenilo, u nepunih 10 godina ih svi pocnu kantati (jedino mi nikako da dodemo na red). Sto mislite sto je razlog tako naglog priblizavanja? Naravno imam svoju teoriju, ali volio bih cuti ostale :).
Opet, nemojte me krivo shvatiti. U doglednoj buducnosti SAD ce na svakom natjecanju biti prvi favorit za zlato. Jednostavno imaju veliku bazu igraca, dobre skole kosarke i uvijek ce imati jako jaki team. Medjutim, dani kada im je zlato bilo rezervirano su prosli.
Slicno je sa NBA-om. Uz veliku domacu bazu, imaju veliko trziste i zbog toga dovoljno novaca da privuku igrace iz cijelog svijeta. Tako da ostati najjaca liga, ali o nekakvoj svemirskoj razlici vise nema govora.
(ovo sve sam govorio sa stajalista kvalitete. Naravno, da mogu shvatiti da je nekome NBA najzanimljivija i da mu je sve ostalo dosadno - to je stvar ukusa i tu ne bih ulazio)
Potpuno si u krivu. Amerikanci jesu znatno jači od ostatka svijeta. To što im rezultati ponekad nisu na razini je stvar njihovog mentaliteta ono "rise to the challenge", koji u nedostatku izazova ima i negativnu stvar da se ekipa i pojedinci prilagođavaju kvaliteti protivnika, pa na natjecanja ide 16 rang reprezentativaca koje vode treneri podobni trenirati samo momčadi klase ženske A2 lige jug.
Uostalom i sam si primjetio ,
otkad im je jedinog protivnika koji im se kvalitetom približio, zgazilo mitsko čudovište poznato po nametanju mrklog mraka Dankradić (znan i pod nadimkom Konobarčić), i nema neke svrhe slati vanzemaljce da riskiraju ozljede protiv nekih žnj momčadi tipa Iran, Libanon, Srbija ili Filipina.
Uostalom i sam si primjetio ,
boris je napisao/la:
Dakle, zadnji put kada su stvarno dominirali je bilo davne i za nasu kosarku nesretne 1996.Vidi cijeli citat
otkad im je jedinog protivnika koji im se kvalitetom približio, zgazilo mitsko čudovište poznato po nametanju mrklog mraka Dankradić (znan i pod nadimkom Konobarčić), i nema neke svrhe slati vanzemaljce da riskiraju ozljede protiv nekih žnj momčadi tipa Iran, Libanon, Srbija ili Filipina.
[uredio enteret - 03. siječnja 2012. u 09:03]
pitanje iz naslova bi bilo na mjestu prije 20-25 godina, kad su te
razlike stvarno bile svemirske... sjecam se kako je Cibona, tada
europski prvak, isla na neke turneje po USA i redovito gubila po 30
razlike od sveucilisnih momcadi
u medjuvremenu se ipak dosta toga promijenilo, jaz se smanjio toliko da se vjerojatno niti jedna sveucilisna momcad danas ne moze mjeriti s nekom vrhunskom europskom ekipom, a medju najboljim igracima NBA nije vise neobicno da nadjes i pokojeg Europljana. A postoji i Dirk
zbog hrpe razloga (o kojima bih sad morao nasiroko, a ne da mi se) je nemoguce ocekivat da europske momcadi dobijaju americke redovito... tu i tamo je moguca pokoja pobjeda, a cim je to moguce onda nema govora o "vanzemaljcima"... uvijek mozes faulirat Shaqa do besvijesti i pustit ga da gadja slobodna bacanja zadnje dvije minute utakmice
u medjuvremenu se ipak dosta toga promijenilo, jaz se smanjio toliko da se vjerojatno niti jedna sveucilisna momcad danas ne moze mjeriti s nekom vrhunskom europskom ekipom, a medju najboljim igracima NBA nije vise neobicno da nadjes i pokojeg Europljana. A postoji i Dirk
zbog hrpe razloga (o kojima bih sad morao nasiroko, a ne da mi se) je nemoguce ocekivat da europske momcadi dobijaju americke redovito... tu i tamo je moguca pokoja pobjeda, a cim je to moguce onda nema govora o "vanzemaljcima"... uvijek mozes faulirat Shaqa do besvijesti i pustit ga da gadja slobodna bacanja zadnje dvije minute utakmice
Razlika se bitno smanjuje zadnjih 20ak godina!!
Tesko je govoriti o tome tocno koja je kvalitativna razlika jer ima nekih faktora koji se tesko uklapaju u jednadzbu kao sto su veci teren, pravila o illegal defence-u odnosno sada je to defensive 3 seconds ako se ne varam (neka me isprave ako sam u krivu).
NBA je podreden tome da bude prvenstveno zabavan i eksplozivan tokom regularne sezone. Nitko valjda ne ocekuje da ce se igrati u visoko angaziranom tempu 82 utakmice sezone.. Najbolje sto NBA ima za ponuditi je playoff, a tada igra postaje puno discipliniranija i poderedenija rezultatu.
O nekakvom samaranju vrhunskih europskih momcadi od strane sveucilistaraca je mislim potpuno bezveze govoriti jer taj film nebute gledali vise..
Borise, Amerikanci su pokazali da su svijet za sebe kad ozbiljno shvate natjecanje, što će ti veći dokaz od zadnje Olimpijade i SP-a?
Ti prodaji nekome drugome priče i demagogije da prvak Eurolige ima šanse protiv prvaka Nba, ima koliko i Šibenik osvojiti Lp-a.
Pa naravno da imaju šanse u jednoj utakmici, u situaciji gdje bi prvaka Nba stao šut, to se u košarci zna dogoditi, a da prvak Europe gađa iz svlačionice, ali na 4 dobijene utakmice, nitko me ne može uvjeriti da netko ima ikakve šanse protiv prvaka Amerike.
Postavlja se pitanje što je tebi dominacija ako ti zadnje Sp i OI nisu dominacija? Onda ti imaš krivu percepciju te riječi.
Vodeći se tom logikom ni Francuzi u rukometu ne dominiraju jer su nas jelte dobili samo par razlike i sve u zadnjih 15 minuta, a ne 15 razlike...
Ili ni američki Dream Team nije dominirao, jer smo se eto mi država od 4.5 milijuna ljudi usudili protiv njih vodili? Eto tako ti izgleda kad Amerikanci pošalju 12 hall of famera. Sad zamisli da opet pošalju takav Dream Team.
Ne znam samo tko može dobiti Amere u ovom sastavu, Paul, Rose, Billups, James, Kobe, Wade, KD, Gordon, Iguodala, Aldridghe, Griffin, KG, Howard, Chandler, Odom.
Zamisli samo tu man to man obranu sa petorkom, Paul/Kobe/James/KG/Howard. Ili napadačku snagu sa petorkom, Rose/Kobe/James/KD/Howard.
Pa 80 posto europskih playeva treba preko 10-15 sekundi da uopće krenu organizirati neki suvisli napad, kad im SAD zaigra presing preko cijelog terena, da ne kažem da ne mogu licem prenijeti loptu na 2. kraj terena nego to rade leđima, kao npr. Kus, Marko Popović, itd.
Prijašnja prvenstva nakon 96-te su stvorila krivu sliku o Amerima, kao da su oni u padu, da su se Europljani njima približili i sl.
Zapravo su Ameri arogantno ušli u susrete protiv neke tamo Argentine, Jugoslavije, Grčke...i gubili.. i kad su vidjeli da prvenstva mogu osvajati samo kad su max. fokusirani, apsolutno su dominirali na zadnja 2 velika natjecanja, obrambeno, napadački, atletski, u svemu.
Španjolcima se potrefila generacija sa najvećim talentom zadnjih 20 godina u Europi na poziciji jedan, sa ponajboljim europskim igračem svih vremena, Gasolom, sa ponajvećim europskim šuterom svih vremena Navarom, ima tu još plejada vrhunskih igrača, Calderon, Mark Gasol, itd itd. Proći će godine da Španjolci imaju takvu ekipu kad otiđu Navaro, Gasol, Calderon..
A Ameri će uvijek imati Dream Team, evo već su tu nove mlade zvijezde, Rose, Durant, RE, Griffin, Wall itd.
Zato će uvijek dominirati, ali uz jedan preduvijet da shvate ozbiljno protivnika.
Razlika se smanjila, ali je još uvjek velika.
Danas više nema tolikih razlika u trenažnom procesu, nema tolikih razlika u sustavu igre, znanje je puno dostupnije.....
Ali razlika je velika. Mislim da je vrlo teško moguće da Dreamteam izgubi od bilo koje reprezentacije. Kada bi Europa sastavila svoj Dream team- šanse bi bile solidne. Dirk, Kirilenko, Parker..... Dalo bi se dobro parirat. Velika poteškoća Amerima je što se SP i OI igraju po ,,europskim pravilima''. Tu se kvalitativna razlika znatno umanji.
Mogao bi doći dan kada će neka od reprezentacija moći ozbiljno parirati Amerima i dan kada će jedna europska momčad biti bolja od NBA prvaka. Sve će ovisiti o tržištu...... PS- Rubio nije loš?! Koliko je npr Kukoču koji je bio u Europi BOG trebalo da pohvata konce? (naravno Kukoč je došao u možda najbolju momčad koju je neki klub imao ikada).
Danas više nema tolikih razlika u trenažnom procesu, nema tolikih razlika u sustavu igre, znanje je puno dostupnije.....
Ali razlika je velika. Mislim da je vrlo teško moguće da Dreamteam izgubi od bilo koje reprezentacije. Kada bi Europa sastavila svoj Dream team- šanse bi bile solidne. Dirk, Kirilenko, Parker..... Dalo bi se dobro parirat. Velika poteškoća Amerima je što se SP i OI igraju po ,,europskim pravilima''. Tu se kvalitativna razlika znatno umanji.
Mogao bi doći dan kada će neka od reprezentacija moći ozbiljno parirati Amerima i dan kada će jedna europska momčad biti bolja od NBA prvaka. Sve će ovisiti o tržištu...... PS- Rubio nije loš?! Koliko je npr Kukoču koji je bio u Europi BOG trebalo da pohvata konce? (naravno Kukoč je došao u možda najbolju momčad koju je neki klub imao ikada).
Nitko nije iznad Hajduka pa ni ja. Vratit ću se. To je tvoj klub, nije moj.
Je li se ovdje priča o konkurentnosti liga (NBA vs Euroliga, ACB, ABA,...) ili "škola košarke" (amerikanci vs ostatak svijeta) ili....
je li Dirk ovdje NBA igrač ili igrač Njemačke reprzentacije koji sutra može igrati kontra USA tima?
Čitajte http://generalposlijebitke.blogspot.com/BŽV!
jebo vas Gasol,da vas jebo-'ponabolji evropski igrač svih vremena'!!!!???
Kukoč,Ćoso,Dražen,Sabas i Nowitzky su 600 svjetlosnih godina ispred katalonskog ružnog paščeta...
...a reprezentacija Juge sa EP 1991. uz mjesec dana teretane bila bi finalist NBA 10 godina uzastopce,od 1992.-2001.
Jordanu i Bullsima usprkos.
Kukoč,Ćoso,Dražen,Sabas i Nowitzky su 600 svjetlosnih godina ispred katalonskog ružnog paščeta...
...a reprezentacija Juge sa EP 1991. uz mjesec dana teretane bila bi finalist NBA 10 godina uzastopce,od 1992.-2001.
Jordanu i Bullsima usprkos.
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Hrvatska gostuje u Sarajevu: 'Tamo idemo, kako se kaže, u utrobu zvijeri'
Sesar: 'Zaslužili smo pobjedu, taktički moramo nešto ostaviti i za Sarajevo'
Slovaci će još godinama pamtiti triler u Bratislavi: 'Svi su u svlačionici polijegali po podu'
Spursi sjajnom završnicom svladali Warriorse, Šariću tek četiri minute u pobjedi Nuggetsa
riki_mo je napisao/la:
Je li se ovdje priča o konkurentnosti liga (NBA vs Euroliga, ACB, ABA,...) ili "škola košarke" (amerikanci vs ostatak svijeta) ili....
je li Dirk ovdje NBA igrač ili igrač Njemačke reprzentacije koji sutra može igrati kontra USA tima?
Vidi cijeli citat
Kao da je Boris zapeo negdje između pa ne zna ni sam, uvrijeđen što ne gledamo europu na nba temi otvorio je ovu.[uredio madmax17 - 03. siječnja 2012. u 11:23]
"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!" 🎸⚽🏀🎨
Razlika u kvaliteti se nije smanjila, nego je po meni narasla i sad ću
objasnit ako vas to čudi. Prvo, nije točno da je razlika prije dvadeset
godina bila svemirska. Ko pamti Mcdonalds turnire, zna da je
Jugoplastika trebala pobjedit Denver na tom turniru, ali nisu dozvolili
sudci, a čini mi se da je bio Scavolini koji je, by the way bio 5-6
ekipa europe tada, imao šut za pobjedu protiv New Yorka na drugom
Mcdonaldsu. Drugo, ono što je smanjilo razliku u rezultatskom pogledu je
definitivno promjena načina košarke u europi iz totalnog zanemarivanja
obrambene faze u "ratničku košarku", a ko se sjeća to je kvalitetno uveo
Božo Maljković sa Jugoplastikom, i mnogi su se tada protivili jer su
smatrali da je takva košarka dosadna sa malo koševa. razlog zašto je
hrvatska izubila od dream tema 30 koševa je šta je trener bio stara
škola koji je preferirao stari tip košarke, a to znači da hrvatska nije
uopće igrala obranu, ko ne vjeruje neka pogleda utakmicu. Da je
maljković vodio repku to bi bila utakmica (ako uzmemo u obzir tadašnju prepotentnost amera) na knap - garant. Prihvaćena
američka filozofija košarke jake obrane je sama po sebi dovela do
smanjenja rezultatske razlike u utakmicama sa amerima. Druga stvar je
šta je osamdesetih, predvodjena pokojnim draženom, stasala generacija u
bivšoj jugi i sssr-u koja je bila al pari tadašnjim NBA igračima,
Dražen, Divac, Kukoč, Rađa, Sabonis, Marčulionis, Volkov, Vranković,
Paspalj, Savić pa malo kasnije Danilović, Đorđević, Tabak, Stojaković,
Karnišovas, Bodiroga... ovi igrači su SVOJOM KVALITETOM uz navedenu
promjenu filozofije košarke napravili boom košarke u europi. a mnogi
poznavatelji košarke još uvijek dijele mišljenje da bi yu repka da je
ostala skupa još 5-6 godina bila jača i od NBA dream teama.
Nakon ovoga igračkog booma koji je zahvatio i podigao popularnost košarke ne samo na prostoru bivše države, nego i čitave europe, došlo je do pojave kvalitetnih igrača i u nekim drugim zemljama prije svega u španjolskoj i francuskoj i sporadične pojave kvalitenih igrača kao npr Nowitzki u nekošarkaškim zemljama, te rasta popularnosti košarke u brazilu i argentini, ali i raspadom država do nestajanja i gašenja organizirane jugoslavenske i ruske škole košarke. poslije ovog booma su srbija i hrvatska izbacile još par poluproizvoda i to je sve. Gledano kroz igračku kvalitetu košarka na području bivše države i rusije je pala dvije - tri klase, u isto vrijeme se košarka podigla za klasu dvije u španjolskoj i grčkoj, francuskoj, argentini i brazilu, ali ako sa strane stavimo gasola i nowitzkog i kiriljenka kao zadnje izdanke kvalitete u ne-američikm zemljama, trenutna ukupna igračka kvaliteta mladih ne-amera igrača je goli kurac, prave se zvijezde od prosječnih igračića. Opet, tu će uvijek biti iznimki pa će se uvijek pojaviti neki iznadprosječan talent, ali dok god košarka u hrvatskoj i srbiji, koje su, čast svima, ipak kolijevke kvaltetne košarke izvan USA, bude 3. sport koji se ne igra na ulicama, ništa od dostizanja amera koji, posebno njihove crnačke četvrti, još uvijek žive košarku. Da zaključim, razlika se smanjila iz navedenih razloga, ali će padom kvalitete mladih igrača i smanjenjem popularnosti košarke opet narasti.
Nakon ovoga igračkog booma koji je zahvatio i podigao popularnost košarke ne samo na prostoru bivše države, nego i čitave europe, došlo je do pojave kvalitetnih igrača i u nekim drugim zemljama prije svega u španjolskoj i francuskoj i sporadične pojave kvalitenih igrača kao npr Nowitzki u nekošarkaškim zemljama, te rasta popularnosti košarke u brazilu i argentini, ali i raspadom država do nestajanja i gašenja organizirane jugoslavenske i ruske škole košarke. poslije ovog booma su srbija i hrvatska izbacile još par poluproizvoda i to je sve. Gledano kroz igračku kvalitetu košarka na području bivše države i rusije je pala dvije - tri klase, u isto vrijeme se košarka podigla za klasu dvije u španjolskoj i grčkoj, francuskoj, argentini i brazilu, ali ako sa strane stavimo gasola i nowitzkog i kiriljenka kao zadnje izdanke kvalitete u ne-američikm zemljama, trenutna ukupna igračka kvaliteta mladih ne-amera igrača je goli kurac, prave se zvijezde od prosječnih igračića. Opet, tu će uvijek biti iznimki pa će se uvijek pojaviti neki iznadprosječan talent, ali dok god košarka u hrvatskoj i srbiji, koje su, čast svima, ipak kolijevke kvaltetne košarke izvan USA, bude 3. sport koji se ne igra na ulicama, ništa od dostizanja amera koji, posebno njihove crnačke četvrti, još uvijek žive košarku. Da zaključim, razlika se smanjila iz navedenih razloga, ali će padom kvalitete mladih igrača i smanjenjem popularnosti košarke opet narasti.
[uredio tribilium - 03. siječnja 2012. u 11:29]
Veliko obećanje presvetog Srca Isusova (ulaznica u Raj):
Ja ti obećavam u preobilju milosrđa moga Srca da će moja svemoguća ljubav udijeliti
svima koji se pričeste u prvi petak za devet mjeseci uzastopce milost konačne ustrajnosti...
Ja ti obećavam u preobilju milosrđa moga Srca da će moja svemoguća ljubav udijeliti
svima koji se pričeste u prvi petak za devet mjeseci uzastopce milost konačne ustrajnosti...
- Najnovije
- Najčitanije
Spursi sjajnom završnicom svladali Warriorse, Šariću tek četiri minute u pobjedi Nuggetsa
3 sata•NBA
Hrvatska gostuje u Sarajevu: 'Tamo idemo, kako se kaže, u utrobu zvijeri'
22 sata•Reprezentacija
Novi triple-double Antetokounmpa, Sixersi bez glavnih zvijezda do pobjede
1 dan•NBA
Zvonimir Ivišić slavio u hrvatskom dvoboju u NCAA ligi
1 dan•Košarkaški svijet
Zubac do double-double učinka u pobjedi, Jokić se vratio triple-doubleom
1 dan•NBA
Double-double Karla Matkovića u porazu Birminghama
1 dan•NBA
Obst novi euroligaški rekorder, Bayern nanio visok poraz Barceloni
1 dan•Euroliga
Spektakl u Areni: Fabjan završio 'Jokera', 'Croata' pomeo Slovenca, a Barbir se vratio pobjedom!
10 sati•Ostali sportovi
Slovaci će još godinama pamtiti triler u Bratislavi: 'Svi su u svlačionici polijegali po podu'
2 sata•Košarka
Bjelica: 'Nismo se nametnuli i na kraju moramo biti zadovoljni s bodom! Od Pjace očekujem više'
14 sati•Nogomet
Hrvatska gostuje u Sarajevu: 'Tamo idemo, kako se kaže, u utrobu zvijeri'
22 sata•Košarka
Zagorac spašavao bezidejni Dinamo, Rijeka neporažena na Maksimiru
14 sati•Nogomet
Kronologija: Đalović nadmudrio Bjelicu, Rijeka nosi bod s Maksimira
17 sati•Nogomet
Kronologija: Remi u Varaždinu, bod zaslužili jedni i drugi
19 sati•Nogomet
Flickova Barcelona u četiri minute počinila 'harakiri' i ostala bez dva vrlo važna boda
11 sati•Nogomet