GrunfZd je napisao/la:
Prvo, Zadar nema budžet za Eurocup.
Drugo, daj mi razlog zašto je BCL iskorak u odnosu na Aba ligu. Činjenice, ne tvoje mišljenje.
Vidi cijeli citat
Napisao sam da se ta dva natjecanja mogu igrati u paraleli zbog manjeg broja utakmica u BCLu. BCL je zadnjih godina na istoj razini kao eurokup, ove godine je u eurokupu par momcadi s enormnim budzetima (grci) pa je malo snaga na stranu eurokupa otisla, al to je sve tu negdje, 60-40. Mozda iduce godine zbog price o nba europe strane odu u suprotnom smijeru.
Ako gledamo cinjenice i momcadi, u globalu momcadi u BCLu imaju u prosjeku budzet izmedu 4 i 8 mil eura, dok je to u ABA ligi znatno manje. ABA liga ima euroligase koje imaju jaci budzet od ovih iz vrha BCLa i to je otprilike to.
Ne razumijem odbojnost ljudi prema eurokupu/bclu - mediji su vam isprali mozak da se ne moze i da je to prevelik zalogaj? Sve ok, nek se igra ABA, ali evo nek mi neko konstruktivno objasni kako to zadar u zadnje 3 sezone nije mogao napraviti iskorak, posebno onda kad je imao momentum sa bozicem lakicem i ostalom ekipom, u jedno od ta dva natjecanja...
[uredio RealLabel19 - 24. lipnja 2026. u 12:41]