Supersport premijer liga 26/27

Gossip Tesar
Gossip Tesar
Željan dokazivanja
Pristupio: 11.01.2026.
Poruka: 467
24. lipnja 2026. u 13:49

RealLabel19 je napisao/la:

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:

Ukoliko sve bude ok ove sezone, cibona je napravila putokaz ... i klubovima a i hksu kojim putem ici...

Vidi cijeli citat

Istina. Kako se samo nitko do sad nije sjetio uzeti privatnog investitora iz bankarskog sektora??

Vidi cijeli citat


Eto, investitor pao s nebesa sam od sebe, nema sanse da je netko radio i obilazio sponzore/investitore i zasukao rukave...

Vidi cijeli citat

I sad se vrati na moj prvi upis na ovu temu pa ćeš napokon kompletirati sliku :)

RealLabel19
RealLabel19
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.09.2024.
Poruka: 184
24. lipnja 2026. u 13:56

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:

Gossip Tesar je napisao/la:

RealLabel19 je napisao/la:

Ukoliko sve bude ok ove sezone, cibona je napravila putokaz ... i klubovima a i hksu kojim putem ici...

Vidi cijeli citat

Istina. Kako se samo nitko do sad nije sjetio uzeti privatnog investitora iz bankarskog sektora??

Vidi cijeli citat


Eto, investitor pao s nebesa sam od sebe, nema sanse da je netko radio i obilazio sponzore/investitore i zasukao rukave...

Vidi cijeli citat

I sad se vrati na moj prvi upis na ovu temu pa ćeš napokon kompletirati sliku :)

Vidi cijeli citat


Haha bilo mi je drago, dao bog da se sretnemo jednom i u eurokupu...

m5anjak
m5anjak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.07.2018.
Poruka: 4.373
24. lipnja 2026. u 15:40

Iznenađen sam iskorakom Samobora i Dubrovnika u FIBA EC. 
Cak za Dubrovnik i ne toliko jer grad Dubrovnik može stati iza svog jedinog muškog košarkaškog kluba te im pomoći financijski. 
za Samobor ne znam sto je smislio Kruno Simon, ali svakako će morati sloziti ozbiljne momčadi, puno ozbiljnije (skuplje) od trenutnih.

Blizunj
Blizunj
Potencijal za velika djela
Pristupio: 28.04.2010.
Poruka: 2.448
24. lipnja 2026. u 15:46

I ja sam iznenadjen iskorakom Dubrovnika, pusti price o bogatom gradu, sport je u nas na margini vec desetljecima i nema ovo prevelike veze s financijskom podrskom grada. Nadam se da je netko dobro sve promislio i odvagao, da ce se slozit siri roster i da nece doci do nikakvih problema s igranjem na dva kolosijeka. 

m5anjak
m5anjak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.07.2018.
Poruka: 4.373
24. lipnja 2026. u 15:50

Blizunj je napisao/la:

I ja sam iznenadjen iskorakom Dubrovnika, pusti price o bogatom gradu, sport je u nas na margini vec desetljecima i nema ovo prevelike veze s financijskom podrskom grada. Nadam se da je netko dobro sve promislio i odvagao, da ce se slozit siri roster i da nece doci do nikakvih problema s igranjem na dva kolosijeka. 

Vidi cijeli citat

Znam da jest, osim Juga sve vam je u banani, ali Franković se  jako trudi da njeguje sliku grada izvan okvira lijepe naše pa bi to mogla biti prilika , a i ugostio je Dubelja nakon nagrade MVP-a. 

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.465
24. lipnja 2026. u 15:51

Blizunj je napisao/la:

I ja sam iznenadjen iskorakom Dubrovnika, pusti price o bogatom gradu, sport je u nas na margini vec desetljecima i nema ovo prevelike veze s financijskom podrskom grada. Nadam se da je netko dobro sve promislio i odvagao, da ce se slozit siri roster i da nece doci do nikakvih problema s igranjem na dva kolosijeka. 

Vidi cijeli citat

Nu reci ti meni ko je u juga odrisia kesu za ovu sezonu? Meni djeluje da je grad odlucia vise pogurat i vaterpolo i kosarku ove godine jer nije slucajno sto jug dovodi klasne madare a dubrovnik ide u fiba europe cup

[uredio xxx01 - 24. lipnja 2026. u 15:54]
volin te Alkare
volin te Alkare
Željan dokazivanja
Pristupio: 14.08.2025.
Poruka: 199
24. lipnja 2026. u 16:44

Velbor je napisao/la:

Prvi i osnovni problem svega je sustav natjecanja premijer lige. Imati trokružni sistem u ligi od 12 klubova je suludo zato što te isti tjera na igranje više kola tokom sezone preko tjedna, nešto što nema niti jedna druga ozbiljna nacionalna liga u Europi. Zbog toga imamo redovno odlaganje utakmica koje onda poslije dolazi na naplatu.

Druga stvar je playoff od 8 klubova gdje imamo situacije da jedna pobjeda radi razliku između playoffa i razigravanja za ostanak u ligi što je isto suludo.

Stavi dvokružni sistem, skrati broj playoff ekipa i stavi polufinale na tri pobjede, dignut će se kvaliteta lige i dobit će se na neizvjesnosti te ćeš izbjeći slučajeve poput Kvarnera koji u playoff zaluta sa skorom 12-21 i unaprijed kupuje avionske karte Amerikancima dan nakon druge utakmice četvrtfinala. 

Vidi cijeli citat

Puno si ispisa, a većinon napamet. Prvo, duplo se kolo domaće lige odigra jednon u prva dva kruga i jednon u trećen krugu i toga ima u svakoj domaćoj ligi u Europi.

Drugo, kolizije u odigravanju utakmica su se događale Zadru i Splitu jer ABA liga stavlja utakmice za vikend, a svako normalno europsko natjecanje se igra priko tjedna. Klubovi sami biraju šta će igrat uz domaće prvenstvo i nisu 3 kruga domaće lige krivi šta se neki klub odlučia igrat jedino međunarodno natjecanje koje se igra vikendima.

Treće, skraćivanjen lige micanjen 3. kruga i s manje od 8 mista u playofu vodi tomu da pola lige u sezoni igra 22 utakmice ako se ne odlucu za dodatnu Europu. Nađi mi domaću ligu u Europi s manje utakmica.

Četvrto, da si reka da će se povećat kvaliteta lige ako se smanji broj klubova, to bi razumia. Ne razumim kako se poveća kvaliteta lige smanjivanjen broja utakmica.

[uredio volin te Alkare - 24. lipnja 2026. u 16:48]
Dite časna roda
Velbor
Velbor
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.05.2024.
Poruka: 437
24. lipnja 2026. u 17:48

volin te Alkare je napisao/la:

Velbor je napisao/la:

Prvi i osnovni problem svega je sustav natjecanja premijer lige. Imati trokružni sistem u ligi od 12 klubova je suludo zato što te isti tjera na igranje više kola tokom sezone preko tjedna, nešto što nema niti jedna druga ozbiljna nacionalna liga u Europi. Zbog toga imamo redovno odlaganje utakmica koje onda poslije dolazi na naplatu.

Druga stvar je playoff od 8 klubova gdje imamo situacije da jedna pobjeda radi razliku između playoffa i razigravanja za ostanak u ligi što je isto suludo.

Stavi dvokružni sistem, skrati broj playoff ekipa i stavi polufinale na tri pobjede, dignut će se kvaliteta lige i dobit će se na neizvjesnosti te ćeš izbjeći slučajeve poput Kvarnera koji u playoff zaluta sa skorom 12-21 i unaprijed kupuje avionske karte Amerikancima dan nakon druge utakmice četvrtfinala. 

Vidi cijeli citat

Puno si ispisa, a većinon napamet. Prvo, duplo se kolo domaće lige odigra jednon u prva dva kruga i jednon u trećen krugu i toga ima u svakoj domaćoj ligi u Europi.

Drugo, kolizije u odigravanju utakmica su se događale Zadru i Splitu jer ABA liga stavlja utakmice za vikend, a svako normalno europsko natjecanje se igra priko tjedna. Klubovi sami biraju šta će igrat uz domaće prvenstvo i nisu 3 kruga domaće lige krivi šta se neki klub odlučia igrat jedino međunarodno natjecanje koje se igra vikendima.

Treće, skraćivanjen lige micanjen 3. kruga i s manje od 8 mista u playofu vodi tomu da pola lige u sezoni igra 22 utakmice ako se ne odlucu za dodatnu Europu. Nađi mi domaću ligu u Europi s manje utakmica.

Četvrto, da si reka da će se povećat kvaliteta lige ako se smanji broj klubova, to bi razumia. Ne razumim kako se poveća kvaliteta lige smanjivanjen broja utakmica.

Vidi cijeli citat


 

Prvo - Jednom u prvom krugu, jednom u drugom krugu, jednom u trećem krugu + kup koji se uvijek igra preko tjedna jer u kalendaru nema mjesta za normalno odigravanje istog za vikend. Bez pauze za Božić + NG. S tim da smo krenuli maltene najranije od svih u sezonu, još u 9. mjesecu. Meni to nije normalan kalendar za nivo lige kakva je naša. 

Malo li je to redovnih utakmica preko tjedna? U kojim je to ligama redovna praksa? Sigurno ne u onima gdje dobar dio ekipa igra europska natjecanja. 

 

Drugo - Nisam pričao o koliziji utakmica s aba ligom, to je stara stvar koju više nema ni smisla komentirati. Pričam o odgodi utakmica Cibone i Cedevite radi fiba utakmica. Enbl srećom nije imao fiksan raspored pa si tamo mogao slagati utakmice u odnosu na utakmice u domaćem prvenstvu, u fibinim natjecanjima to nije slučaj.

Što se broja utakmica tiče - Češka, Cipar, Makedonija, Danska, Portugal, Island. Sve nabrojano su lige od max 12 klubova s dvokružnim sustavom natjecanja + playoff. I ja bih rado da Hrvatska može imati kvalitetnu ligu sa 14 ili 16 klubova, ali to nije slučaj. 

Treće - Da, i? Zašto je to problem? S manje utakmica u domaćoj ligi ostaje ti više prostora za igrati međunarodna natjecanja. Zašto bi umjesto povećavali broj utakmica u ligi kad time samo liga samo bespotrebno produžuje i razvodnjava se kvaliteta da, zato što jedna pojedinačna utakmica manje znači u ukupnom plasmanu i u trećem krugu pogotovo imaš more utakmica koje se igraju reda radi jer su ekipe već zakucane u svojim pozicijama pa to onda ne liči na ništa.

Četvrto - manje klubova u playoffu (nek ih bude recimo 6) koji se igra na više pobjeda, veća kvaliteta i više neizvjesnosti. 

gogsi30
gogsi30
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.11.2024.
Poruka: 1.757
24. lipnja 2026. u 17:52

To je zato šta svi gledaju samo sebe. I to je u redu. Dok svojim željama ili planovima ne diraš u druge klubove da bi tebi bilo dobro. 

Nije mi jasno zašto bi neko od najboljeg trojca triba reć ne igra mi se protiv nekoga tamo lošijeg 3 puta jer mi nije atraktivan protivnik. Zašto bi neko nauštrb tih manjih klubova bija povlašten? 

Tribali bi svi klubovi postići dogovor oko sustava natjecanja jer je to jedino ispravno, ali šta onda imaju manji klubovi ako se igra 22 kola. Koje to onda oni pravo imaju da igraju šta više jakih utakmica u sezoni, jer kako je nekima cilj igrat jake utakmice u abi, tako je nekima cilj igrat jake utakmice u premijerci. Pa makar to bija poraz od 30 razlike. 

Svako sam bira šta će igrat, ali pri tome ne bi smija drugima određivat šta će i kako će samo zato šta su u poziciji moći. Neka svako gleda sebe, ali ne nauštrb drugih koji su "manji". Jer i ti manji se bore za misto pod suncem i pokušavaju zaradit nešto za život. Koliko god to nekome sa strane izgledalo smišno ili nekvalitetno.

Da se dopunim - nemaju naši klubovi budžete za igrat 2 utakmice tjedno, ali to je onda njihova stvar, a ne stvar lige. To je njihova stvar treninga, logistike i menadžementa koji bi se triba dignit na veći nivo. Ako ne možeš pratit, jbga, doći će neko drugi ko može. Ali triba i njima dat za pravo da pokušaju, ako jedna ekipa nešto uspije više napravit, uspjeh je. 

[uredio gogsi30 - 24. lipnja 2026. u 17:57]
gogsi30
gogsi30
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.11.2024.
Poruka: 1.757
24. lipnja 2026. u 17:58

Velbor je napisao/la:

volin te Alkare je napisao/la:

Velbor je napisao/la:

Prvi i osnovni problem svega je sustav natjecanja premijer lige. Imati trokružni sistem u ligi od 12 klubova je suludo zato što te isti tjera na igranje više kola tokom sezone preko tjedna, nešto što nema niti jedna druga ozbiljna nacionalna liga u Europi. Zbog toga imamo redovno odlaganje utakmica koje onda poslije dolazi na naplatu.

Druga stvar je playoff od 8 klubova gdje imamo situacije da jedna pobjeda radi razliku između playoffa i razigravanja za ostanak u ligi što je isto suludo.

Stavi dvokružni sistem, skrati broj playoff ekipa i stavi polufinale na tri pobjede, dignut će se kvaliteta lige i dobit će se na neizvjesnosti te ćeš izbjeći slučajeve poput Kvarnera koji u playoff zaluta sa skorom 12-21 i unaprijed kupuje avionske karte Amerikancima dan nakon druge utakmice četvrtfinala. 

Vidi cijeli citat

Puno si ispisa, a većinon napamet. Prvo, duplo se kolo domaće lige odigra jednon u prva dva kruga i jednon u trećen krugu i toga ima u svakoj domaćoj ligi u Europi.

Drugo, kolizije u odigravanju utakmica su se događale Zadru i Splitu jer ABA liga stavlja utakmice za vikend, a svako normalno europsko natjecanje se igra priko tjedna. Klubovi sami biraju šta će igrat uz domaće prvenstvo i nisu 3 kruga domaće lige krivi šta se neki klub odlučia igrat jedino međunarodno natjecanje koje se igra vikendima.

Treće, skraćivanjen lige micanjen 3. kruga i s manje od 8 mista u playofu vodi tomu da pola lige u sezoni igra 22 utakmice ako se ne odlucu za dodatnu Europu. Nađi mi domaću ligu u Europi s manje utakmica.

Četvrto, da si reka da će se povećat kvaliteta lige ako se smanji broj klubova, to bi razumia. Ne razumim kako se poveća kvaliteta lige smanjivanjen broja utakmica.

Vidi cijeli citat


 

Prvo - Jednom u prvom krugu, jednom u drugom krugu, jednom u trećem krugu + kup koji se uvijek igra preko tjedna jer u kalendaru nema mjesta za normalno odigravanje istog za vikend. Bez pauze za Božić + NG. S tim da smo krenuli maltene najranije od svih u sezonu, još u 9. mjesecu. Meni to nije normalan kalendar za nivo lige kakva je naša. 

Malo li je to redovnih utakmica preko tjedna? U kojim je to ligama redovna praksa? Sigurno ne u onima gdje dobar dio ekipa igra europska natjecanja. 

 

Drugo - Nisam pričao o koliziji utakmica s aba ligom, to je stara stvar koju više nema ni smisla komentirati. Pričam o odgodi utakmica Cibone i Cedevite radi fiba utakmica. Enbl srećom nije imao fiksan raspored pa si tamo mogao slagati utakmice u odnosu na utakmice u domaćem prvenstvu, u fibinim natjecanjima to nije slučaj.

Što se broja utakmica tiče - Češka, Cipar, Makedonija, Danska, Portugal, Island. Sve nabrojano su lige od max 12 klubova s dvokružnim sustavom natjecanja + playoff. I ja bih rado da Hrvatska može imati kvalitetnu ligu sa 14 ili 16 klubova, ali to nije slučaj. 

Treće - Da, i? Zašto je to problem? S manje utakmica u domaćoj ligi ostaje ti više prostora za igrati međunarodna natjecanja. Zašto bi umjesto povećavali broj utakmica u ligi kad time samo liga samo bespotrebno produžuje i razvodnjava se kvaliteta da, zato što jedna pojedinačna utakmica manje znači u ukupnom plasmanu i u trećem krugu pogotovo imaš more utakmica koje se igraju reda radi jer su ekipe već zakucane u svojim pozicijama pa to onda ne liči na ništa.

Četvrto - manje klubova u playoffu (nek ih bude recimo 6) koji se igra na više pobjeda, veća kvaliteta i više neizvjesnosti. 

Vidi cijeli citat


Kako bi izgleda playoff sa 6 ekipa? Poludirigirano? Repasaž? 

  • Najnovije
  • Najčitanije