Supersport premijer liga 26/27

123
...
131415
vakula
vakula
Mali dioničar
Pristupio: 23.06.2021.
Poruka: 5.612
25. lipnja 2026. u 22:26

Gogsi, o cemu ti pricas?! Jesan li ja negdi reka da Split ne treba igrat prvi dio prvenstva?! Pa mi smo imali uzasnu sezonu. Mi smo zasluzeno ispali iz Abe i zasluzeno ostali bez HR finala. Mi smo zasluzili igrat narednu HR sezonu otpocetka, ali Cibona i Zadar bome nisu. Da je ne igraju, ostvarili bi puno bolje međunarodne rezultate, a to nan u Hrvatskoj bas fali. I ne, ne bi nikad sikanira neke nove Dubrovnike i Sibenke koji svojim rezultatima zasluzuju vise samo radi povijesti kluba. Molin te, nemoj izvrcat moje teze. Jednostavne su.

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.463
25. lipnja 2026. u 22:29

Ciboni i zadru ako je do europskih rezultata neka odu mslo izlobirati kod abe, da im i tamo koji put izadu u susret a ne tu zazivate gasanje hrvatske lige i to bas u trenutku kad se liga napokon malo znacajnije  pokrenila prema gore. Sto nebi aba liga recimo tri puta izaslw u susret zadru/ciboni i hks isto toliko? Premalo je to utakmica vakula, nek sidnu s hksom i abom pa nek im svako lipo izade u susret  ...

[uredio xxx01 - 25. lipnja 2026. u 22:38]
vakula
vakula
Mali dioničar
Pristupio: 23.06.2021.
Poruka: 5.612
25. lipnja 2026. u 22:33

evo i xxx01 izvrce moju tezu... pa dobro, ljudi, koji van je?! pocet cu stvarno izbjegavat ovaj forum...

zaboga, ne prican o gasenju HR lige, nego o gasenju suludog trokruznog sustava. pri su se nasi najbolji klubovi prikljucivali u Ligi za prvaka i stvar je funkcionirala puno bolje.

quiksilver
quiksilver
Željan dokazivanja
Pristupio: 20.12.2025.
Poruka: 418
25. lipnja 2026. u 22:38

Gospodo dajte malo realnosti s prijedlozima. Nas ima 4.5 mil.  malo premalo. Bazen svake godine sve malobrojniji, djece sve manje a i onih zainteresiranih za kosarku. Godinama se liga krpila i primanja sem u prva tri kluba su mizerna a perspektiva te djece neizvjesna. Tko financira sport, drzava, gradovi a drugi i nisu zainteresirani za financiranje. Mi smo nacija koja voli sport samo kad su veliki ciljevi u pitanju i to na medunarodnom planu, medalje i tak. Publika je isto selektivna pa ce doci  ili ne  doci  na neku tekmu abe, Europe a ostalo zaboravi.Kad pogledas vani neki sportski dogadaj, nogomet, kosarka, rukomet neki manji gradic, selo skupi vise ljudi nego u nasim, vecim, velikim gradovima. Nama slijede godine velike suse u sportu pa tako i kosarci, jedino nogomet ostaje daleko na vrhu, nazalost.

Ušljo
Ušljo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.11.2018.
Poruka: 1.386
25. lipnja 2026. u 22:48

vakula je napisao/la:

evo i xxx01 izvrce moju tezu... pa dobro, ljudi, koji van je?! pocet cu stvarno izbjegavat ovaj forum...

zaboga, ne prican o gasenju HR lige, nego o gasenju suludog trokruznog sustava. pri su se nasi najbolji klubovi prikljucivali u Ligi za prvaka i stvar je funkcionirala puno bolje.

Vidi cijeli citat


Onaj Medvedenkov prijedlog od jučer-prekjučer je jako zanimljiv i ima dobar broj ukupnih kola prije doigravanja, 28. Malo je neortodoksan s tri grupe, ne znam je li to uopće izvedivo prema propozicijama?

Meni se po glavi godinama vrzma ideja o smanjenju prvog (i drugog, ali to sad nije tema) stupnja natjecanja na 10, koliko smo već imali. Ali, ako se ide u četverokružno upada se u 36 kola a to je stvarno van svake pameti. Alternativa o kojoj razmišljam bi bilo dvokružni osnovni dio, pa podjela na Ligu za prvaka i Ligu za ostanak s po pet klubova u svakom. Tu se dobije još osam odigranih utakmica po momčadi, ukupno 26. Bonus bi bio u obliku slobodnih kola u završnici, kojim bi se klubovi malo rasteretili. Četiri od prvih pet ulaze u polufinale. Zamka bi mogla biti u ligi za ostanak, u kojoj bi moglo biti manjka motiva za one na broju 6, 7 i možda čak 8 ako se stvori velika razlika u pobjedama između njih i ove dvojice na dnu. Ima dosta pluseva i minusa za sve.

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.463
25. lipnja 2026. u 22:50

Ma moze izaci aba par puta u susret i hks isto toliko i rijesen problem ako se zeli igrat recimo bcl, ne triba tu izmisljat toplu vodu kad je rjesenje prid nosom

[uredio xxx01 - 25. lipnja 2026. u 22:51]
Ušljo
Ušljo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.11.2018.
Poruka: 1.386
25. lipnja 2026. u 23:01

Znaš i sam da su šanse da se HKS i ABA dogovore oko makar nekog detalja minimalne, tolike da smo ih svi skupa prekrižili kao opcije. Zato i tražimo alternativna rješenja.

xxx01
xxx01
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.11.2009.
Poruka: 29.463
25. lipnja 2026. u 23:11

Netribaju se hks i aba dogovorit nego klubovi koji igraju oba natjecanja sa jednima i drugima, ionako je ta aba revijalno natjecanje pa nevidim sto bi im bia problem izaci u susret? Jedan vikend kad je europa hks, iduci aba i tako u krug dok su u bclu zadar/cibona... neka se bore za svoje interese ako im je do europe a ne se tu predlaze razjebat ligu da bi oni igrali europu... takoder imas juniore na raspolaganju pa posaljes lipo u beograd juniore protiv partizana, ovamo protiv splita pa nek gospoda vide jel im oboje bolje izac u susret kad triba ili da gustaju gledat juniore a ne tu samo kuknjava, nitko nema muda za izboriti se za neke svoje interese pa makar krivi bili, u onoj abi su u vlasnickoj strukturi a nesmu zucnit... nije ta onda funkcija za takve, lipo odi prodavat sladoled i mirna bosna

[uredio xxx01 - 25. lipnja 2026. u 23:19]
gogsi30
gogsi30
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.11.2024.
Poruka: 1.757
jučer u 00:45

vakula je napisao/la:

Gogsi, o cemu ti pricas?! Jesan li ja negdi reka da Split ne treba igrat prvi dio prvenstva?! Pa mi smo imali uzasnu sezonu. Mi smo zasluzeno ispali iz Abe i zasluzeno ostali bez HR finala. Mi smo zasluzili igrat narednu HR sezonu otpocetka, ali Cibona i Zadar bome nisu. Da je ne igraju, ostvarili bi puno bolje međunarodne rezultate, a to nan u Hrvatskoj bas fali. I ne, ne bi nikad sikanira neke nove Dubrovnike i Sibenke koji svojim rezultatima zasluzuju vise samo radi povijesti kluba. Molin te, nemoj izvrcat moje teze. Jednostavne su.

Vidi cijeli citat


Sorry ako san ovaj dio "nasi najbolji klubovi ne bi trebali igrat prvi dio prvenstva. sve ostalo su prazne price." krivo svatija. I negdi san i napisa da su 3 kluba nositelji kvalitete, pa u to ubrajan i Splita.

Ne mislin ja da nam je liga kvalitetna ili da itko od ostalih klubova van te trojke može trenutno u istu rečenicu s njima, to je realnost. I znan da je ovaj sustav loš, ali onda se triba nać zajednički jezik, jer zašto bi Alkar ili Dubrovnik prihvatili tek tako da ne igraju protiv Zadra, Splita ili Cibone u prvom dijelu prvenstva? Kakva je to uopće shema jer eno ti tvoje riči na početku, pa mi objasni, da ne bi ispalo da ih ja izvrćem ili krivo shvaćan?

Smanji na dvokružno, ok, al neigranje, to ne kužin. To se počelo učestalo ponavljat, pa san zato i napisa svoj komentar, ako neko ne želi igrat neka lipo plati drugima koji oće i neka se kasnije priključi kad tako želi. 

Igranje Abe meni nije dovoljan razlog da neko uopće ne igra, neki drugi sustav da, al ovo prvo ne. Po meni svi klubovi, bilo ih 10 ili 12, u istom natjecanju moraju odradit jednak broj utakmica da bi ljestvica bila pravedna, poštena, kako god. Ostalo je povlašteni status. 

 

[uredio gogsi30 - 26. lipnja 2026. u 00:52]
highlight
highlight
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.12.2025.
Poruka: 337
jučer u 09:44

Jednostavno izbaciti trokruznu glupost  i da svi klubovi  igraju od pocetka do kraja bez povlastenih. HKS  u biti i ne bi trebao pogodovati bilo kome a na klubovima je da s abom ili europskim natjecanjima direktno dogovaraju neke termine i promjene. Mislim da svako izuzece  dvojke, trojke s vrha bi utjecalo na kvalitet rostera ostalih a time i na posjetu utakmica a to bi vodilo slabljenju lige koja i ovako nije bas kvalitetna. 

123
...
131415
  • Najnovije
  • Najčitanije