Poruka: 7.594
07. prosinca 2022. u 08:21

Najbitnije bi bilo da se sosa vrati. Onda ostaje pitanje desnog beka, ili defenzivno mocni stanisic ili jura koji je odigrao cak na kontra strani protiv francuza dobro. Vjecno pitanje desnog krila.. tu ima masa mogucnosti.

Spica.. zavisi sto trazimo. Ako postoji netko koga trebamo nagazit imamo budimira. Petko nam treba isti kao protiv belgije. Livaja je false 9 ako se takav trazi.

Jbg.. sta god da stavi bit ce ok. Mozemo mjenjat, najvise bi volio da majer dobije pravu minutazu. Na kraju dana mogao bi i pocet tekmu.

Majer       Petković   Oršić

Ovako bi bili čvrsti ali ne bezopasni, a kad izmorimo brazil u prvom, u drugom krećemo s najjačom postavom i završavamo sa:

Veliko obećanje presvetog Srca Isusova (ulaznica u Raj):
Ja ti obećavam u preobilju milosrđa moga Srca da će moja svemoguća ljubav udijeliti
svima koji se pričeste u prvi petak za devet mjeseci uzastopce milost konačne ustrajnosti...
perota
perota
Pristupio: 02.03.2013.
Poruka: 3.749
07. prosinca 2022. u 08:39

Ma jasno najbolje u cetvrtfinalu protiv Brazila odraditi eksperiment s obranom. Sigurni stoperski par cemo razjebat, da vidimo kako Ce se Sutalo nositi na svom prvom svjetskom i jos cetvrtfinale protiv Brazila, a Gvardiol na beka sta je igrao tu i tamo....Mijenjaj napad, ali obrana se ne dira, pogotovo ne ona koja je primila samo 2 gola u cetiri utakmice.

odgovornost
odgovornost
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.12.2020.
Poruka: 11.675
07. prosinca 2022. u 08:46

Što se tiče Livaje i njegovog 'ne igranja' obrane dovoljno je da još jednom pogledate sve njegove utakmice na ovom SP i koliko je dobro pokrivao centralnu liniju dodavanja prema veznoj liniji.

"U hrvatskom jezikoslovlju nema atributa kojima se može objasniti veličina Hajduka. Hajduk je ne samo vječan, Hajduk je neuništiv!"
odgovornost
odgovornost
07. prosinca 2022. u 08:48

duksy je napisao/la:

Vidi cijeli citat

Samo se ti rugaj, pa pogledaj kako Neymar slavi gol. Vjera je osobna stvar pojedinca i to što si neispunjen pa se rugaš nekome je do tebe.

anunaki
anunaki
Pristupio: 20.01.2011.
Poruka: 1.424
07. prosinca 2022. u 08:57

Ne znojite se previše zna se koja je prva postava, ako je Sosa spreman...Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa- Modrić, Brozović, Kovačić- Kramarić, Livaja, Perišić.

07. prosinca 2022. u 08:59

Ono što mene smeta je da je napravljena klima u društvu kao da smo nekome nešto ukrali, da smo zalutali u četvrtfinale i da će nas Brazil razvaliti kao što su manje-više sve tekme osmine finala završile, dakle do poluvremena je bilo sve gotovo. Ono, ajmo odigrati u petak da ne dobijemo 5 komada, slabi smo i samo da se ne osramotimo. Niti smo takve tarabe, niti je taj Brazil toliko jak da se ne može s njima igrati. Jest da je favorit, ali budu i njima malo nogice zadrhtale, nema više popravnog, a do sad i nisu igrali tekmu s takvim protivnikom, a niti pritiskom. U skupini imaš popravni, u osmini finala Koreja, realno su došetali do sad, a jedan gol je falio da njihova zajebancija završi tako da odu u desnu stranu ždrijeba i odmah na Portugal. Svi mi vidimo da naša ekipa ipak nije tako moćna, jer imamo nekoliko upitni pozicija za ekipu koja napada naslov, a i takvi smo u situaciji da je sve moguće.

Po pozicijama:

Livaković - nije mrdnuo dalje od Dinama, odaje nesigurnost, ali i takav je ubio Japance

Juranović - valjda najlošiji desni bek od svih četvrtfinalista, žalosno da boljeg nemamo, meni je i sad žao da nema Vrsaljka, jer Vrsaljko iz svibnja ove godine je bio top-klasa

Sosa - solidan iza, naprijed skroman, brz, ali treba biti realan i reći da igra u bundesligašu koji se zubima drži iznad provalije ispadanja (Barišić otprilike ista kategorija, samo sporiji)

Lovren - muči me to da je počeo gubiti skok-duele, ali i dalje odličan

Gvardiol - mislim da je sve za njega napisano, zvijer

Luka, Kova, Broz - dobro igraju, ali umor polako dolazi, Kova je sav šepao s Japanom pred kraj, Luka isto dušu ispustio, Broz životinja, nadam se da bude ostalo još goriva

Perišić - slično kao i Broz, možda do sad i malo u sjeni i ne toliko primjetan, ali kad je stani-pani tekma, on je sigurna oklada, vjerujem da će i Brazilu zabiti

Kramarić - muči se, trudi, nije loš, jebiga, mi očekujemo da će zabiti na svakoj jer je kao naša prva špica, isto luta po pozicijama, ali ima dobar i defanzivni učinak, tako da ono, trpimo ga :-)

špice Livaja / Petković / Budimir => sve je to tu negdje, prva dvojica izgledaju teretno i tromo, ali mogu nekaj smisliti kad dobiju loptu, Budimir je takav kakav je, šteta za onu šansu glavom Japanu, em bi izbjegli produžetke valjda, em bi on dobio strašan vjetar u leđa, ovako s izmjenom nakon 40 minuta igre nisam siguran koliko samopouzdanja ima

Vlašić / Pašalić / Majer / Oršić => jedni imaju nedefiniranu poziciju, ostali malu minutažu i tako to, nisu razočarali

Sve u svemu, najvažniji je rezultat, na kraju je ispalo da taj Maroko i nije takva truba, ja sam se isto frapirao kad sam skužio gdje im sve igraju igrači, nisu to nekakvi Al Islamiji i Rijadi. Belgiju smo kontrolirali tekmu i imali šanse sve do pred kraj, a iako se priča o promašajima Lukakua, realno treba reći da je fulao samo onu stativu (da je išla lopta 2 centimetra lijevo, odbila bi se od stative u gol, ali i da je naše zaleđe bilo centimetar manje, imali bi penal i možda 1-0 u 15. minuti, a dosta nam je bio i remi), ona šansa kad je glavom fulao preko gola se ne bi priznala jer je lopta bila vani prije toga, ono kad mu se od prsa odbila nije niti očekivao da bude Lovren fulao glavom (slično kao i ruka Perišića u finalu u Rusiji, to nitko ne može reagirati kad frajer ispred tebe ide glavom i onda ju promaši, a ti metar iza njega), a onu zadnju mu je Gvardiol izbio prije njega, tako da nije to bilo baš tako tragično.

Sve u svemu, malo sam oduljio ali poanta je da smo i takvi kakvi jesmo, s relativno puno upitnika i problematičnih točki (gdje druge ekipe imaju svjetske klase, npr. Brazil ima 2 golmana kakva nema nitko, Portugalu je jedan Leao teška rezerva, Francuza ima 20), među 8 najboljih i da je sve moguće. Strah me najviše umora, mislim da smo mi i Maroko u najtežem stanju, em jer nam je roster tanji, a i em jer smo do zadnjih sekundi se borili za prolaz grupe, a onda i osminu finala dovukli do penala. Vidhjet ćemo, ja sam optimist, nema predaje, samo strpljivo i bude se otvorila prilika, samo se nadam da ćemo imati napadača (ili naravno Perišića) koji će to zabiti. Možda je vrijeme i za Lukin prvijenac, negdje s 20 metara :-)

Calciopoli
Calciopoli
Pristupio: 24.09.2010.
Poruka: 2.053

U obrani definitivno dati minute Stanisicu da to iza zatvorimo a sumnjam da nam bokovi mogu ista prema gore. Sredinu ostaviti Broza i Luku a umjesto kove staviti Majera ili Vlasica da startaju. Krila Perisic i Orsic jer su obojica fantasticni u fazi obrane. Nakon sat vremena mjenjati Luku koji gubi korak kako prvenstvo odmice za Kovu i dsti mu da dirigira igrom zadnjih pola sata i brzim korakom pravi razliku. Orsica/Perisica mjenjsti za Juranovica ako rezultat bude dobar a Sucicu takoder dati neke minute u veznom redu.

U napadu nam je isti kurac, nit cemo se naigrat protiv Brazila nit imamo idealno rjesenje gore za ovakvu utakmicu.