Šta se mene tiče su dvi opcije:
1) Puristička definicija: Derbi je utakmica između dva lokalna kluba koji su rivali. Npr. City - United, Inter - Milan, i sl.
2) Moderna definicija: Derbi je utakmica između dva kluba:
- koji su rivali (Dinamo - Hajduk)
- koji nisu direktni rivali (jedan klub u pravilu trenutno bolji, makar povijesno možda nije bilo tako) al navijači su u rivalstvu tj. ne vole se (Osijek - Cibalija, Hajduk - Šibenik)
- koji su trenutno u borbi za titulu (već spomenuti Šibenik - zrinski prošle sezone)
I sad koristi jednu od ove dvi opcije. Nema ovog pizdekanja sa "aaa to nije dovoljno velika utakmica, nije dovoljno jak klub, bla bla bla". U Hrvatskoj stoga imamo ili nijedan derbi, ili ih imamo desetak. Nema između.