to su te doživotne funkcije nasljeđene iz vremena socijalizma i nekadašnje SOFKE. Takvi tipovi su pijavice koje žive od nogometa a ne za nogomet. Masne kotizacije i članarine koje plaćaju klubovi za registracije,preregistracije,članarine za lige,kazne od kartona,ostalih kazni,članarine sudaca,delegata,trenera,trenerske licence,najnovija izmišljotina je svake godine tzv.osvježavanje trenerske licence.Sve to ide za plaće,dnevnice i druge tzv.troškove takvih tajnika,povjerenika i disciplinskih sudaca tih saveza. Profesionalni tajnici raspadajućih Središta,ŽNS-a i drugih tijela.
Da nema tih "profesionalaca" lige i igranje istih bilo bi puno jeftinije za klubove. Čudo jedno da se nismo odrekli tog komunističkog nasljeđa i takvog ustroja. A sve sami domoljubni prvoborci na prvoj crti administrativnog profesionalizma u amaterskim nogometnim vodama.