casio111 je napisao/la:
Jel istina da je neki šeik ili šta već ponudija
navijačima Cardiffa da će im kupit klub i upumpat 100 miljuna funti u
njega ako ga preimenuju u blue dragons ili tako nešto i ako promine boje
dresa i grb i sve to?
Bili vi to prihvatili?
Vidi cijeli citat
Da istina je, dakle Malezijac trenutačni predsjednik kluba ponudio je
100 milijuna funti da klub promjeni boju dresa i grb u crveno, a mozda
bi i mijenjao ime kluba - kao pod izlikom da se crvena boja kluba bolje
promovira i prodaje u jugoistočnoj Aziji nego plava.

(valjda po uzoru na Man. Unt.)
Stvar je u tome što je klub (kao i svake sezone) pred bankrotom i
nasušno treba lovu za spas - e sad on bi pare uložio u nadogradnju tj.
proširivanje stadiona (nije mi jasno jer je stadion nov), poboljšanju
trening uvjeta, izgradnju novih terena... Dok se sve to zbroji ostalo bi
nešto love i za povećanje rostera i ponovni napad na Premiership.
Od kada pratim Cardiff, negdje od 2002. uvijek su imali čudake za
predsjednike, prvi je bio Sam Hamman - ekscentrik, poznatiji kao
predsjednik Wimbledon-a i čuvene Crazy Gang ekipe.
Za vrijeme predsjedavanja Wimbledonom u slučaju poraza tjerao je igrače
da jedu u restoranu iznutrice, ovnove testise i da idu na operu..
Također nakon osvojenog FA kupa dao je rasprodati cijelu ekipu..
Uglavnom kada je došao u Cardiff napravio je odličnu ekipu, od
prosječnog 4.-ligaša napravio je respektabilnog 2.-ligaša, navijači su
ga voljeli.. Čak se zalagao da promjeni ime kluba u The Cardiff Celts i
dresove u zeleno, što naravno nije prošlo.. Kada je otišao rasprodao je
najbolje igrače: Earnshaw, Gabbidon, Collins, Kavanagh.. I ostavio
veliki dug na kontu - 35 milijuna funti..
Poslje njega je došao Peter Ridsdale, poznatiji kao grobarom Leeds-a.
Jedina pozitivna stvar koju je napravio je postavljanje Dave-a Jonesa na
mjesto managera - koji je sa wheeling&dealing (kupuje za male
novce, prodaje za skupo npr. Chopra došao za 500 tisuća funti, prodan
iduće sezone za 5 milijona) napravio odličnu momčad i da njega nije bilo
Cardiff bi sigurno danas tavorio u League 1.
Naravno da je Peter i ovdje imao ekscesa, na Božić 2009. ponudio je
navijačima povoljnije sezonske karte za iduću sezonu, a sav novac
potrošio bi se zimsku kupovinu igrača. Naravno, novce je potrošio za
"otplatu dugova".. Klub je ubrzo prodao Malezijcu..
--> Što se tiće navijača - oni su podijeljeni, jedni su za instant
uspjeh i promocija u Premiership i eventualni nastup u europi i crvene
dresove dakako, drugi su za tradiciju i plavu boju. Ja sam za tradiciju.
