Dinamo Zagreb 2019-20
Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
Skopje je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
Statisticki Izet je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
Dinamo može samo živjeti od prodaje igrača ?
Koga to stvara i prodaje npr. jedan Apoel iz Nikozije ? Grada od 300.000 stanovnika, države od 850.000 stanovnika ?
Od 2010. igra grupe Lige prvaka i lige Europe. Prošao čak i skupinu lige prvaka !
Mislite, zapravo da Dinamo mora prodavati i razvijati igrače da bi se Daltoni mogli kupati u ptičjem mlijeku ?
Vidi cijeli citat
Apoel je financiran fondovima toliko mutnim da se na to ne isplati trošiti riječi.
Kako ti misliš da bi se trebao financirati klub s budžetom 40-50 milijuna eura ?
Vidi cijeli citat
Za početak ne bih potpisivao sa igračima ugovore kojima im dajem 50 % od budućeg transfera i već sam uštedio barem 30 % proračuna.
Ne bih doveo Andrića, Belog, Ivanušeca i Kulenovića za 8,5 milijuna eura !
Već sam na 20 milja eura ! A di su razni Vasilji i ini rikverci....
Prihod od Lige prvaka bi nam pokrio cijelokupni proračun.
Braniš neobranjivo. Kleptomaniju i organizirani kriminal.
Vidi cijeli citat
Opet nisi pobio cinjenicu da Dinamo i bez mafije bi uglavnom zivio od prodaje igraca.
Jebote ako Ajax i Benfica zive od toga kako moze Dinamo biti drugaciji?
Prodaja igraca je realnost. Projektirati proracun tako sto bi racunao na prihode od LP (nesto sto si ni Ajax ni Benfica ne mogu dozvoliti) je ravno na financijsko samoubojstvo. I sa savrsenom kupovnom politikom ti opet nemas nikakve garancije da ces svake godine igrati LP, a ogromna je razlika izmedju LP i EL sto se financija tice.
Vidi cijeli citat
Tvoja zabluda je da Ajax živi od prodaje igrača !
urugu je napisao/la:
Ne gledam utakmicu, ali na Twitteru ekipa svrsava na igru Olma. Cudno im je kako nitko nije platio 40m€.
Zabio je i jedini gol na utakmici.
Vidi cijeli citat
po statistici očekivana dominacija Španjolaca, ali dobiti Kazahstan s 1:0 iz penala je jako slabo, i još su promašili jedan penal (Alena), neznam dal su kompletni ili ne
Olmo 90 minuta
Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
RoyKeane je napisao/la:
Skopje je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
Statisticki Izet je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
Dinamo može samo živjeti od prodaje igrača ?
Koga to stvara i prodaje npr. jedan Apoel iz Nikozije ? Grada od 300.000 stanovnika, države od 850.000 stanovnika ?
Od 2010. igra grupe Lige prvaka i lige Europe. Prošao čak i skupinu lige prvaka !
Mislite, zapravo da Dinamo mora prodavati i razvijati igrače da bi se Daltoni mogli kupati u ptičjem mlijeku ?
Vidi cijeli citat
Apoel je financiran fondovima toliko mutnim da se na to ne isplati trošiti riječi.
Kako ti misliš da bi se trebao financirati klub s budžetom 40-50 milijuna eura ?
Vidi cijeli citat
Za početak ne bih potpisivao sa igračima ugovore kojima im dajem 50 % od budućeg transfera i već sam uštedio barem 30 % proračuna.
Ne bih doveo Andrića, Belog, Ivanušeca i Kulenovića za 8,5 milijuna eura !
Već sam na 20 milja eura ! A di su razni Vasilji i ini rikverci....
Prihod od Lige prvaka bi nam pokrio cijelokupni proračun.
Braniš neobranjivo. Kleptomaniju i organizirani kriminal.
Vidi cijeli citat
Opet nisi pobio cinjenicu da Dinamo i bez mafije bi uglavnom zivio od prodaje igraca.
Jebote ako Ajax i Benfica zive od toga kako moze Dinamo biti drugaciji?
Prodaja igraca je realnost. Projektirati proracun tako sto bi racunao na prihode od LP (nesto sto si ni Ajax ni Benfica ne mogu dozvoliti) je ravno na financijsko samoubojstvo. I sa savrsenom kupovnom politikom ti opet nemas nikakve garancije da ces svake godine igrati LP, a ogromna je razlika izmedju LP i EL sto se financija tice.
Vidi cijeli citat
Tvoja zabluda je da Ajax živi od prodaje igrača !
Vidi cijeli citat
Ajax average attendance 49,711
Ajax brought in around €28.9 million in total sponsorship revenue in 2018.
Nizozemska - 17 mil stanovnika, jedna od najbogatijih drzava svijeta.
Hrvatska - 4 mil. (ako i ima toliko), bori se da izbjegne epitet druge najsiromasnije zemlje EU.
I opet Ajax svake godine uprihodi puno vise nego sto potrosi na transfere. Sto znaci da oni i te kako paze na prodaju i lijepo popunuju svoj proracun istom. Gdje ide visak love od transfera? Zasto ne trose priblizno koliko zaradjuju od transfere ili vise od toga?
2019: +150 mil EUR
2018: -33 mil EUR
2017: +55 mil. EUR
2016: +45 mil EUR
2015: -5 mil EUR
2014: +17 mil. EUR
2013: +17 mil. EUR
2012: +27 mil EUR
2011: 0
2010: +24 mil EUR
Ajax u zadnjih 10ak prijelaznih rokova je zaradio 257 mil. EUR vise nego sto je potrosio na kupovinu igraca. Prosjecno Ajax je u plusu od oko 26 mil EUR samo od transfera sto je gotovo jednako na do sad najveceg prihoda od sponzora u njihovoj povijesti.
Mozda je overkill reci da Ajax zivi od prodaje igraca, ali Ajax opet dobar dio svojih prihoda stvara prodajom igraca. I to Ajax koji se u gotovo niti jednom segmentu ne moze sporediti sa Dinamom cak i u idealnim uvjetima.
[uredio Skopje - 06. rujna 2019. u 17:29]
Ne zelim da se hvalim sam sebe nie moj stil, ali ipak. Ja sam jedan od najveci rukomet expert/analiticar u atmosveri. Pratim 15 evropski ligi a 5 pratim detaljirano. ---- by Bastion. (Stefan84)
I dobro, kaj hočeš reći s tim ? Di smo mi di je Ajax ? Kao klub ! Gleda ih prosječno 50.000 ljudi, igrali protiv Rode ili protiv Reala. To što zarađuju od transfera ne znači da ne mogu bez njih. Omjeri njihovih ulaganja i naših neusporedivi su. Na koncu i kvaliteta momčadi. Ne kužim kaj hoćete reći s tim da Ajax i Benfica zarađuju. Naglasak na zarađuju !!!!
Ovdje se provlači da Dinamo ne može opstati bez prodaje igrača ! Da smo zato razvojni klub i slične gluposti. Dinamo je u 2018. godini zaradio 10 milijuna eura ! Kupilo se napadača za 5,5 milijuna i još jednog ofanzivnog veznog za 3 milijuna ! A prodalo jednog od dvojice defanzivnih veznih za 8 milijuna ! Čemu ? Zbog kojeg jebenog opstanka kluba ?
Zar brojke ne govore same za sebe o kakvim se tu besmislicama radi ?
RoyKeane je napisao/la:
I dobro, kaj hočeš reći s tim ? Di smo mi di je Ajax ? Kao klub ! Gleda ih prosječno 50.000 ljudi, igrali protiv Rode ili protiv Reala. To što zarađuju od transfera ne znači da ne mogu bez njih. Omjeri njihovih ulaganja i naših neusporedivi su. Na koncu i kvaliteta momčadi. Ne kužim kaj hoćete reći s tim da Ajax i Benfica zarađuju. Naglasak na zarađuju !!!!
Ovdje se provlači da Dinamo ne može opstati bez prodaje igrača ! Da smo zato razvojni klub i slične gluposti. Dinamo je u 2018. godini zaradio 10 milijuna eura ! Kupilo se napadača za 5,5 milijuna i još jednog ofanzivnog veznog za 3 milijuna ! A prodalo jednog od dvojice defanzivnih veznih za 8 milijuna ! Čemu ? Zbog kojeg jebenog opstanka kluba ?
Zar brojke ne govore same za sebe o kakvim se tu besmislicama radi ?
Vidi cijeli citat
Ne kuzim zasto se trudis...
Svakom sa zrnom mozga je jasno da je dinamov proracun od 40-50 milja bar za 30÷ napuhan, po ostvarenim rezultatima mozda i vise... svi znamo razlog napuhanosti... pa prije 15 dana je bio ociti primjer od 3-3,5 milje eura...
Svicarci, FBI, football leaks i na kraju USKOK su nam pokazali kako se trosio taj visak iz proracuna... nece valjda Monika, pardon sad se zove Mia, Tija kako vec, na frizuru bez 100000 eura u torbici...
A vidimo i kako posudba u sesvete nije dovoljna za placanje smjestaja u medjugorju...
Normalno da ce dinamo prodat kojeg igraca, ali bi svakom novom prodajom klub morao biti veci i jaci jer se to radi planski.
-Jaro- je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
I dobro, kaj hočeš reći s tim ? Di smo mi di je Ajax ? Kao klub ! Gleda ih prosječno 50.000 ljudi, igrali protiv Rode ili protiv Reala. To što zarađuju od transfera ne znači da ne mogu bez njih. Omjeri njihovih ulaganja i naših neusporedivi su. Na koncu i kvaliteta momčadi. Ne kužim kaj hoćete reći s tim da Ajax i Benfica zarađuju. Naglasak na zarađuju !!!!
Ovdje se provlači da Dinamo ne može opstati bez prodaje igrača ! Da smo zato razvojni klub i slične gluposti. Dinamo je u 2018. godini zaradio 10 milijuna eura ! Kupilo se napadača za 5,5 milijuna i još jednog ofanzivnog veznog za 3 milijuna ! A prodalo jednog od dvojice defanzivnih veznih za 8 milijuna ! Čemu ? Zbog kojeg jebenog opstanka kluba ?
Zar brojke ne govore same za sebe o kakvim se tu besmislicama radi ?
Vidi cijeli citat
Ne kuzim zasto se trudis...
Svakom sa zrnom mozga je jasno da je dinamov proracun od 40-50 milja bar za 30÷ napuhan, po ostvarenim rezultatima mozda i vise... svi znamo razlog napuhanosti... pa prije 15 dana je bio ociti primjer od 3-3,5 milje eura...
Svicarci, FBI, football leaks i na kraju USKOK su nam pokazali kako se trosio taj visak iz proracuna... nece valjda Monika, pardon sad se zove Mia, Tija kako vec, na frizuru bez 100000 eura u torbici...
A vidimo i kako posudba u sesvete nije dovoljna za placanje smjestaja u medjugorju...
Normalno da ce dinamo prodat kojeg igraca, ali bi svakom novom prodajom klub morao biti veci i jaci jer se to radi planski.
Vidi cijeli citat
Evo ja nemam zrno mozga i da ti je lakše računat reći ćemo da nije napuhan 30% nego 50%, objasni na koji način bi ostvario tih tvojih 25 mil proračuna na razini godine, da ti malo pomognem, naši konkurenti hajduk u silne napore na račun marketniga ulaznica i svih popratnih stvari zaradi max 50 mil kuna. Objasni kako bi došao do te tvoje brojke od 25 mil eura. Tezu da s tim proračunom ciljamo skupine lp svake godine također prihvatam jer pokazuje banalnost ideje
bole3 je napisao/la:
-Jaro- je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
I dobro, kaj hočeš reći s tim ? Di smo mi di je Ajax ? Kao klub ! Gleda ih prosječno 50.000 ljudi, igrali protiv Rode ili protiv Reala. To što zarađuju od transfera ne znači da ne mogu bez njih. Omjeri njihovih ulaganja i naših neusporedivi su. Na koncu i kvaliteta momčadi. Ne kužim kaj hoćete reći s tim da Ajax i Benfica zarađuju. Naglasak na zarađuju !!!!
Ovdje se provlači da Dinamo ne može opstati bez prodaje igrača ! Da smo zato razvojni klub i slične gluposti. Dinamo je u 2018. godini zaradio 10 milijuna eura ! Kupilo se napadača za 5,5 milijuna i još jednog ofanzivnog veznog za 3 milijuna ! A prodalo jednog od dvojice defanzivnih veznih za 8 milijuna ! Čemu ? Zbog kojeg jebenog opstanka kluba ?
Zar brojke ne govore same za sebe o kakvim se tu besmislicama radi ?
Vidi cijeli citat
Ne kuzim zasto se trudis...
Svakom sa zrnom mozga je jasno da je dinamov proracun od 40-50 milja bar za 30÷ napuhan, po ostvarenim rezultatima mozda i vise... svi znamo razlog napuhanosti... pa prije 15 dana je bio ociti primjer od 3-3,5 milje eura...
Svicarci, FBI, football leaks i na kraju USKOK su nam pokazali kako se trosio taj visak iz proracuna... nece valjda Monika, pardon sad se zove Mia, Tija kako vec, na frizuru bez 100000 eura u torbici...
A vidimo i kako posudba u sesvete nije dovoljna za placanje smjestaja u medjugorju...
Normalno da ce dinamo prodat kojeg igraca, ali bi svakom novom prodajom klub morao biti veci i jaci jer se to radi planski.
Vidi cijeli citat
Evo ja nemam zrno mozga i da ti je lakše računat reći ćemo da nije napuhan 30% nego 50%, objasni na koji način bi ostvario tih tvojih 25 mil proračuna na razini godine, da ti malo pomognem, naši konkurenti hajduk u silne napore na račun marketniga ulaznica i svih popratnih stvari zaradi max 50 mil kuna. Objasni kako bi došao do te tvoje brojke od 25 mil eura. Tezu da s tim proračunom ciljamo skupine lp svake godine također prihvatam jer pokazuje banalnost ideje
Vidi cijeli citat
Pa malo prije sam ti napisao primjer za 2018. godinu ! Neka Bjelica i devet trenera košta recimo 3 milje eura godišnje (iako sumnjam) ostane 24 milijuna eura za 48 igrača !!!! Pola milje po glavi se sad plaća ! Navodno najskuplji igrači primaju 600 tisuća godišnje i navodno ih je samo troje u tom razredu. Realno nas momčad košta maksimalno 15 milijuna eura godišnje !
Klub je na ime UEFA-e prihodovao 109 milijuna 618.603 kn, dok je ova stavka izostala u 2017. Na ime transfera ostvario je 268 milijuna 306.047 kn ili 82 milijuna više nego u 2017. Prihodi od prodaje usluga, suvenira i ulaznica iznose 13 milijuna 363.367 kn. Prihodi od donacija Grada Zagreba s osnove razvoja nogometne škole i održavanja stadiona iznose 17 milijuna 905.000 kn.
Uz prihode od transfera idu i basnoslovni rashodi na plaće igrača koje nisu realne. Stvarno vjeruješ da 20 igrača druge momčadi zaruđuju po 500 tisuća eura godišnje ?
Hrvoje Smolčić karijeru nastavlja u turskoj Super Ligi
Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
Romano potvrdio odlazak s Old Trafforda: Brazilac odbio Saudijsku Arabiju i izabrao SAD
Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
RoyKeane je napisao/la:
bole3 je napisao/la:
-Jaro- je napisao/la:
RoyKeane je napisao/la:
I dobro, kaj hočeš reći s tim ? Di smo mi di je Ajax ? Kao klub ! Gleda ih prosječno 50.000 ljudi, igrali protiv Rode ili protiv Reala. To što zarađuju od transfera ne znači da ne mogu bez njih. Omjeri njihovih ulaganja i naših neusporedivi su. Na koncu i kvaliteta momčadi. Ne kužim kaj hoćete reći s tim da Ajax i Benfica zarađuju. Naglasak na zarađuju !!!!
Ovdje se provlači da Dinamo ne može opstati bez prodaje igrača ! Da smo zato razvojni klub i slične gluposti. Dinamo je u 2018. godini zaradio 10 milijuna eura ! Kupilo se napadača za 5,5 milijuna i još jednog ofanzivnog veznog za 3 milijuna ! A prodalo jednog od dvojice defanzivnih veznih za 8 milijuna ! Čemu ? Zbog kojeg jebenog opstanka kluba ?
Zar brojke ne govore same za sebe o kakvim se tu besmislicama radi ?
Vidi cijeli citat
Ne kuzim zasto se trudis...
Svakom sa zrnom mozga je jasno da je dinamov proracun od 40-50 milja bar za 30÷ napuhan, po ostvarenim rezultatima mozda i vise... svi znamo razlog napuhanosti... pa prije 15 dana je bio ociti primjer od 3-3,5 milje eura...
Svicarci, FBI, football leaks i na kraju USKOK su nam pokazali kako se trosio taj visak iz proracuna... nece valjda Monika, pardon sad se zove Mia, Tija kako vec, na frizuru bez 100000 eura u torbici...
A vidimo i kako posudba u sesvete nije dovoljna za placanje smjestaja u medjugorju...
Normalno da ce dinamo prodat kojeg igraca, ali bi svakom novom prodajom klub morao biti veci i jaci jer se to radi planski.
Vidi cijeli citat
Evo ja nemam zrno mozga i da ti je lakše računat reći ćemo da nije napuhan 30% nego 50%, objasni na koji način bi ostvario tih tvojih 25 mil proračuna na razini godine, da ti malo pomognem, naši konkurenti hajduk u silne napore na račun marketniga ulaznica i svih popratnih stvari zaradi max 50 mil kuna. Objasni kako bi došao do te tvoje brojke od 25 mil eura. Tezu da s tim proračunom ciljamo skupine lp svake godine također prihvatam jer pokazuje banalnost ideje
Vidi cijeli citat
Pa malo prije sam ti napisao primjer za 2018. godinu ! Neka Bjelica i devet trenera košta recimo 3 milje eura godišnje (iako sumnjam) ostane 24 milijuna eura za 48 igrača !!!! Pola milje po glavi se sad plaća ! Navodno najskuplji igrači primaju 600 tisuća godišnje i navodno ih je samo troje u tom razredu. Realno nas momčad košta maksimalno 15 milijuna eura godišnje !
Klub je na ime UEFA-e prihodovao 109 milijuna 618.603 kn, dok je ova stavka izostala u 2017. Na ime transfera ostvario je 268 milijuna 306.047 kn ili 82 milijuna više nego u 2017. Prihodi od prodaje usluga, suvenira i ulaznica iznose 13 milijuna 363.367 kn. Prihodi od donacija Grada Zagreba s osnove razvoja nogometne škole i održavanja stadiona iznose 17 milijuna 905.000 kn.
Uz prihode od transfera idu i basnoslovni rashodi na plaće igrača koje nisu realne. Stvarno vjeruješ da 20 igrača druge momčadi zaruđuju po 500 tisuća eura godišnje ?
Vidi cijeli citat
A da se možda pod tom stavkom ne kriju i ulazni transferi
, al nebitno rekao sam proračun je 50% veći nego što treba. Nećemo kupovat ivanušeca, kulenovića i ostale, kako vi gospodo mislite od 20-50 mil kuna doći do 20-25 mil eura. Ulazak u Lp svake godine je teška stohastika i ne može biti ništa više nego sportska težnja a ne nikakav jamac. Kako biste vi to namirili a da pritom imate 22+ iskusna igrača. Kolega je napisao da je to razumljivo i idiotima/debilima, vjerujem da mu neće biti problem obrazložit
- Najnovije
- Najčitanije


Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
14 sati•Ostale lige

Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
21 sat•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
1 dan•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
1 dan•Talijanski nogomet

RB Leipzig predstavio Demichelisa kao nasljednika Wernera
1 dan•Njemački nogomet

Uspješna provjera u Nedelišću: Izabranici Siniše Oreščanina svladali rumunjskog prvoligaša uoči Eura
2 dana•Reprezentacija

Hrvoje Smolčić karijeru nastavlja u turskoj Super Ligi
2 dana•Nogometni svijet

Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
14 sati•Ostale lige

Nogometaši Rijeke otputovali u Kranjsku Goru gdje će odraditi dio ljetnih priprema
21 sat•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
1 dan•Talijanski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
1 dan•Španjolski nogomet

Hrvoje Smolčić karijeru nastavlja u turskoj Super Ligi
2 dana•Nogometni svijet

Uspješna provjera u Nedelišću: Izabranici Siniše Oreščanina svladali rumunjskog prvoligaša uoči Eura
2 dana•Reprezentacija

Bivši trener Rijeke karijeru nastavlja u Ujedinjenim Arapskim Emiratima
11 sati•Nogometni svijet

Málaga ponovno u La Ligi, čekala je povratak osam godina
3 dana•Španjolski nogomet





