Poruka: 151
01. ožujka 2024. u 18:06

Buško blato je napisao/la:

2:1 Opatija D.selo

penal za domaće u 71 minuti, na intervenciju pomoćnog da je igrač igrao rukom ??? gosti izjednačuju a domaćin u 87 daje gol za kon.rezultat, dvojben penal,

Vidi cijeli citat

Pomoćni sudac udaljen 40m od situacije, a glavni 5m na svojoj dijagonali.

pantigana
pantigana
Pristupio: 25.06.2018.
Poruka: 439
01. ožujka 2024. u 18:09

Penal za Opatiju vidljiv s tribina, od prvog minuta utakmice nervoza gostiju, skakanje na svaku odluku sudaca, Opatija jalova premoć, gosti prvi ulaz u šesnaesterac Opatije postižu pogodak. Isključeni igrač Dugog Sela šakom razbija staklo na tunelu za izlaz igrača. Sve u svemu Opatija bolja za gol.

Buško blato
Buško blato
Pristupio: 10.06.2020.
Poruka: 151
01. ožujka 2024. u 18:14

Normalno da je bolja, ali penal igranje rukom vidi se sa tribine? a sudac 5- 7 m.nevidi i ovaj sa strane koji je udaljen cc 30 metara vidi?!

pantigana
pantigana
Poruka: 439
01. ožujka 2024. u 18:17

Ako je sudac nesiguran jer nije bio pod (pre)dobrim kutem, postoji pomoćni. Pa cijela tribina je skočila kad je ovaj igrao rukom, a hvala Bogu mogu reć jer sam uživo gledao.

Sudac: Filip Hirš (Varaždin) 6,5

Strijelci: 1:0 Ajayi (73-11m), 1:1 Janušić (79), 2:1 Žabec (87)

Žuti kartoni: Kordić-Gružić, trener Bogolin (Opatija), Kovačić, Bastalec, trener Halilović (Dugo Selo)

Crveni karton: Bastalec (75, drugi žuti karton dobio na klupi)

OPATIJA: Prskalo -, Grujević 6, Graf 6, Arapović 6, Pozderac 6, Kožić 6,5, Macolić 6 (57 V. Bogolin 5,5), Grbac 5,5 (57 Pejanović 5,5), Ajayi 6 (83 Kašiković -), B. Bogolin 5,5 (57 Kordić-Gružić 5,5), Žabec 6 (89 Furijan -)

DUGO SELO: Kakša 6, Lebar 5,5, Filipović 5,5, Božanović 5,5 (46 Besek 5), Palić 5, Radoš 5,5 5,5 (78 Franjčić -), Kovačić, Barišić 5,5 (78 Janušić -), Bastalec 5 (62 Marinić -), Slunjski 5 (53 Miškić 5), Fintić 5,5

Nogometaši Opatije nastavili su niz pobjeda na Kantridi, teže od očekivanog pobijedili su Dugo Selo dvama pogocima nakon prekida u tvrdoj utakmici s malo šansi i kvalitetnog nogometa.

Sejad Halilović, nekadašnji igrač Rijeke poznatiji kao otac bivšega igrača Rijeke Alena Halilovića, utakmicu je očekivano počeo u zatvorenijoj varijanti s trojicom stopera.

U prvih desetak minuta Halilovićeva zatvorena varijanta izgledala je širom otvorena za opatijske igrače koji su nadirali sa svih strana.

Dvije velike prilike domaćini nisu iskoristili u 3. minuti: Mlacovićev otvoreni udarac s 14 metara obranio je Kakša, Arapović u petercu nije dobro zahvatio loptu nogom ispred Kakše!

S obzirom kako je utakmica počela, nitko nije očekivao da će time proći najveće opasnosti za goste u prvom dijelu.

Stabilizirala je gostujuća momčad raspored u niskom bloku, presporo je opatijska momčad počela izgledati u posjedu lopte da bi mogla stvoriti višak.

U igri jedan na jedan nije bilo prostora ni za Ajayija, koji je dvaput (23, 41) ni iz čega ušao u obećavajuće situacije.

Ako se izuzme Kožićev (18) slobodni udarac, vratar Kakša nije imao izravnog posla.

Uzalud je Žabec tražio kazneni udarac u 35. minuti!

Šteta da u trećoj ligi nema VAR-a, tko zna što bismo čuli u provjeri kaznenog udarca.

Što se tiče predvidljivih pokušaja tranzicija gostiju, braniči Opatije toliko su bili fizički nadmoćni da se igrači Dugog Sela praktično nisu ni približili Andreju Prskalu.

U drugom dijelu ništa se nije promijenilo u načinu igre, visoko postavljena opatijska momčad nastavila je pritiskati goste kroz spori posjed lopte, promijenio je energiju Zoran Bogolin trima zamjenama u 57. minuti.

Nije Opatija počela igrati bolje nego jače, kao što to obično biva kada se igra pod pritiskom, obrana gostiju pogriješila je kada se nije očekivalo.

U 71. minuti Ajayijev udarac zapeo je u bloku u kaznenom prostoru, pomoćnik Danijel Tonković mahnuo je zastavicom ispod stijena, glavni sudac pokazao je na bijelu točku zbog igranja rukom.

Čim su se smirile strasti, Ajayi je realizirao kazneni udarac - 1:0.

Nervozni Halilović odmah je regirao dvjema izmjenama i promijenio pristup, opatijska momčad toliko se mučila da bi postignula pogodak da zapanjuje lakoća kojom ga je primila.

U prvom ulasku u kazneni prostor domaćina u drugom dijelu, Janušić je iskoristio nered u opatijskom rasporedu, istrčao je ispred Prskala i gurnuo loptu u mrežu - 1:1.

U 87. minuti Kožić je snažno iz slobodnog udarca poslao loptu u Kakšu, koji je odbio loptu natrčalom Žabecu, napadač Opatije iz blizine je gurnuo loptu u mrežu za novo opatijsko slavlje - 2:1.

01. ožujka 2024. u 18:33

Filipović dobio crveni radi penala a ne na kraju utakmice igrali 15 minuta bez igrača

Jedini crveni je dobio igrač na klupi (drugi žuti, prvi u prvom poluvremenu kad je igrao, drugi kad je zamijenjen na klupi=. Imaš gore izvješće s utakmice s jednog portala gdje ti sve lijepo piše.

Neki put je bolje deset puta razmisliti nego jednom reć glupost.

rexus
rexus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 23.03.2008.
Poruka: 1.407
01. ožujka 2024. u 20:02

A da nije pomoćni signalizirao zaleđe jer se lopta odbila igraču u zaleđu, a glavni označio penal? Zato je možda i bila zadrška.

KKMD
KKMD
Pristupio: 19.08.2004.
Poruka: 3.894
02. ožujka 2024. u 16:59

Jadran - Radnik 0:2, Trnje - Karlovac 0:1, Hrvace - Jadran LP 2:0, Bjelovar - Ždralovi 2:0, Belišće - Marsonia 0:4...

Opatija i Radnik po 36, Karlovac 33, Marsonia 31, Jadran LP i Ždralovi 29, Kustošija 27....

U sljedećem kolu tri derbija: Radnik - Kustošija, Marsonia - Opatija, Jadran LP - Karlovac.