GNK Dinamo Zagreb 2011/12

santana
santana
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2004.
Poruka: 2.333
01. travnja 2012. u 09:34
antena je napisao/la:
Zanimljiv je ovaj veliki intervju (Jutarnji) sa Z. Bobanom - kaže da je on za privatizaciju klubova! Ali sumnjam da će on ikada doista preuzeti HNS (opet i tu bi bio izvršni, a ne predsjedavajući), pa možda nikada ni nećemo imati priliku vidjeti provedbu te ideje u praksi.
Vidi cijeli citat


Privatizacija nema veze sa HNSom, ovisi o vladi i ministarstvu.
Privatizacija bi, u teoriji, riješila problem naših "malih" klubova, i njihove financijske dubioze.
No, u praksi, za njih najčešće nitko nije zainteresiran (uspjela je samo u Rijeci i Istri, s time da Rijeka zapravo još uopće nije privatna), Cibalija i Zadar su zajedno prodali jedno 10 tisuća kuna dionica...ako. Karlovac je izmislio kupca, Šibenik i Osijek nitko ne jebe, Varteks je izmišljao zrakoplovne tvrtke koje su lude za njim, itd.
Ovaj model privatizacije koji postoji je zgodan, jer zapravo dugove pretvori u udjele, pa se sve može nastaviti po starom. Neko vrijeme. No keš se baš i ne daje u prevelikim količinama, jednim dijelom i zato kaj je svima jasno u kakvoj se ligi klubovi natječu, koji kirac nekome treba dat 5 mil svojih eura, da ovisi o Zdravkovim raspoloženjima i vizijama?

Drugo, privatni klubovi u svijetu su zaduženiji od drugih modela. Interesantno je da u svijetu traže izlaz iz sranja proučavajući njemački model.

Treće, ako se time želi riješiti problem Mamića, moglo bi se napraviti još veći problem Mamića, jer on zapravo jedini valjda na planeti ima pravi komercijalni interes za kupiti Dinamo, sve mu je posloženo, samo treba nešto malo uložiti, i onda sa time uloženim sam upravljati. Mamić je eklatantni primjer kaj "Gazda" može napraviti s klubom, ako mu se digne pimpač. I kako to može odbiti navijače.

Tak da se ja nadam da će se ostaviti mogućnost i članovima. Garancija nema, propadali su i privatni i neprivatni klubovi, ali meni osobno će uvijek biti draži Athletic od Chelsea i Anžija. Chelsea i Anži i PSG su izdrkavanje dva rusa i nekih arapa ko ima veći kurac, Athletic je Baskija, 40 tisuća članova, 100 godina ljubavi, 30 godina strpljenja, 80% navijača koji bi rađe u drugu ligu nego se prodali, i strpljenje nagrađeno generacijom u kojoj su stvorili igrače poput Muniaina ili Llorentea.

Nego, čujem da se jučer s razglasa puštao pljesak nakon svakog gola. Jel to prvi april, ili stvarno?
[uredio santana - 01. travnja 2012. u 09:38]
santana
santana
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2004.
Poruka: 2.333
01. travnja 2012. u 09:35
jerkoluka122 je napisao/la:
a boysi šta oni dolaze na klince(nisam znao) ugl koliko ih je bilo
Vidi cijeli citat


Nisu bili organizirano, ono, da stanu u kop i navijaju, zastave, pjesama i te stvari...

Ali ih je dosta bilo u "privatnom" aranžmanu, s djecom, frendovima i to.
markoli
markoli
Moderator
Pristupio: 08.08.2009.
Poruka: 17.368
01. travnja 2012. u 09:46
santana je napisao/la:
jerkoluka122 je napisao/la:
a boysi šta oni dolaze na klince(nisam znao) ugl koliko ih je bilo
Vidi cijeli citat


Nisu bili organizirano, ono, da stanu u kop i navijaju, zastave, pjesama i te stvari...

Ali ih je dosta bilo u "privatnom" aranžmanu, s djecom, frendovima i to.
Vidi cijeli citat


igralo se na umjetnoj?
"A winner is someone who recognizes his God-given talents, works his tail off to develop them into skills, and uses these skills to accomplish his goals." - Larry Bird
markoli
markoli
Moderator
Pristupio: 08.08.2009.
Poruka: 17.368
01. travnja 2012. u 09:48
santana je napisao/la:

Nego, čujem da se jučer s razglasa puštao pljesak nakon svakog gola. Jel to prvi april, ili stvarno?
Vidi cijeli citat


mislim da ti to uvijek ide prije ''Nebo se plavi''... pljesak pa onda kao krene pjesma
"A winner is someone who recognizes his God-given talents, works his tail off to develop them into skills, and uses these skills to accomplish his goals." - Larry Bird
santana
santana
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2004.
Poruka: 2.333
01. travnja 2012. u 09:48
markoli je napisao/la:
santana je napisao/la:
jerkoluka122 je napisao/la:
a boysi šta oni dolaze na klince(nisam znao) ugl koliko ih je bilo
Vidi cijeli citat


Nisu bili organizirano, ono, da stanu u kop i navijaju, zastave, pjesama i te stvari...

Ali ih je dosta bilo u "privatnom" aranžmanu, s djecom, frendovima i to.
Vidi cijeli citat


igralo se na umjetnoj?
Vidi cijeli citat


Ne, onaj travnati teren iza Vive, prek puta umjetne.
Bile su full pune one tribinice, i sve puno ljudi uz ogradu na kontra strani.
markoli
markoli
Moderator
Pristupio: 08.08.2009.
Poruka: 17.368
01. travnja 2012. u 09:50
aha iza Maxi puba... da, da tamo se i Ramljak igrao...
"A winner is someone who recognizes his God-given talents, works his tail off to develop them into skills, and uses these skills to accomplish his goals." - Larry Bird
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.894
01. travnja 2012. u 09:52
Massao je napisao/la:



nema dalje... sjeverna koreja...
Vidi cijeli citat


za to je skolovana... pusi, Sanda, pusi...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.11.2011.
Poruka: 602
01. travnja 2012. u 09:58
santana je napisao/la:


Garancija nema, propadali su i privatni i neprivatni klubovi, ali meni osobno će uvijek biti draži Athletic od Chelsea i Anžija. Chelsea i Anži i PSG su izdrkavanje dva rusa i nekih arapa ko ima veći kurac, Athletic je Baskija, 40 tisuća članova, 100 godina ljubavi, 30 godina strpljenja, 80% navijača koji bi rađe u drugu ligu nego se prodali, i strpljenje nagrađeno generacijom u kojoj su stvorili igrače poput Muniaina ili Llorentea.

Nego, čujem da se jučer s razglasa puštao pljesak nakon svakog gola. Jel to prvi april, ili stvarno?
Vidi cijeli citat

svaki pravi navijač vjerovatno želi ono kaj ima jedan bilbao ili dortmund - bezuvjetna i dvosmjerna ljubav navijača i kluba bez obzira na sve, bili prvi ili zadnji.

ili u balkanskim okvirima, ono kaj se dešava u zvezdi i u hajduku u nogometu, u košarci kod partizana i u hokeju kod medveščaka.

simbioza kluba i navijača.




Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.01.2010.
Poruka: 5.257
01. travnja 2012. u 10:07
Kakva sramota, ovo je sve davno izgubilo smisao - al' ovo je...ja nemam riječi, stvarno. Realno, trebali bi pisati o 6-0 pobjedi a to ispada nažalost potpuno irelevantno u cijeloj situaciji.
santana
santana
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2004.
Poruka: 2.333
01. travnja 2012. u 10:09
markoli je napisao/la:
aha iza Maxi puba... da, da tamo se i Ramljak igrao...
Vidi cijeli citat


Da, tam...

Ma predivno...intimna atmosfera, prekrasan proljetni sunčani dan, bez jebanja majki igračima ili protivnicima ili upravama, bez loža i napuhanaca u njima, bez preplaćenih lijenih pijanaca, samo dve ekipe koje daju sve od sebe, i publika koja to gleda. I plješće na dobre poteze.
  • Najnovije
  • Najčitanije