ian wright je napisao/la:
bosanski Messi se nasao u procijepu izmedju realnosti i propagande: jasno je odredjen kao novi mega-projekt koji nece docekat 18. rodjendan u Dinamovom dresu, sto znaci besramno forsiranje kako na terenu, tako i preko prijateljskih medija, te reprezentacije... s druge strane, potpuno je fizicki i psihicki nespreman za ozbiljan seniorski nogomet, narocito ne na europskoj razini. To zapravo ni ne treba cuditi, buduci da mu je tek 17 godina
i onda nije neocekivano da navijacima i mozda suigracima ide na zivce jer bi po medijskoj propagandi trebao biti na razini zrelog igraca koji odlucuje utakmice, a izvedbe na terenu odgovaraju zaigranom i neodgovornom djecaku, sto i je
Još ćemo i mi i on žaliti za onom Tottenhamovom ponudom koju je Halilović Sr. odbio zbog svoje pohlepe