Eric Delko je napisao/la:
na šta bi liga spala da Hajduk i Dinamo krenu u fiskalizaciju naplaćivanja svih igrača koji su prošli omladinski pogon,pa ko bi to plaćao?niko normalan
činjenica je da smo mi pogodili u trampi Glumac-Milović a oni popušili
Vidi cijeli citat
Ma dogovor je u načelu pozitivan, ali trebalo je iskorisiti tu prednost naše škole pa da ne budu isti uvjeti i Splitu i nama. Ja mislim da smo u tom trenutku mogli još nešto izvući npr. pravo prvokupa.
Onaj izračun naknada koji sam stavio vrijedi od 2011. godine tako da je cijena naknade sad mizerna, konkretno Split (kad dogovor ne bi postojao) za Jelavića nama ne bi trebao uplatiti više od par tisuća eura tako da ovaj dogovor postaje s ovim iznosima naknada i bespredmetan ali u to doba nije tako bilo.
Imaš primjer i Šibenika gdje oni nama za te naknade duguju određeni iznos (mislim da je u pitanju oko milijun kuna za Blaževića, Kovača i Bačelića). Nije se moralo zahtjevati naplata tog duga ali se moglo razmišljati o nekoj vrsti kompenzacije pa se ne bi doveli u situaciju da sad zbog slučaja Rukavina moramo platiti višemilijunske iznose.
Uostalom činjenica je da smo mi dioničko društvo pa se sjećam da je tadašnji predsjednik Grbić isticao da se izlaže tužbi nekog dioničara ukoliko se odrekne te naknade (mislim da je u pitanju bio slučaj Čerina).
[uredio sky00 - 09. siječnja 2013. u 01:29]