Patinho... imate sami statistike, dosta visok za veznog, novi Čačić heh. Triba imat na umu da Brazilci imaju u20 prvenstva tako da ništa čudno da igra za mlađe kategorije. Iako je iz Ribeirao Preta i SP mu je bliži završava u omladini Atlético Paranaensea, u Curitibi. Možda su se preselili, ko zna. Svejedno, sa 16 godina ga kupi Fluminense, u 2011 se ka masu dokazuje na tim njihovim "juniorskim" natjecanjima (Fluminense uglavnom pri vrhu) i dobija krajem godine poziv za mladu reprezentaciju za Pan-američke igre. Naravno, to nije bila baš prva postava mlade reprezentacije, uglavnom su zvali igrače iz brazilske lige, al svejedno dobro. Fluminense mu je da i ugovor do 2016. Dolazi u kadar prve ekipe odma početkom 2012, za Campeonato Carioca (prvenstvo Ria) i ulazi 3 puta u igru, ništa posebno, al ok, bia je tu. U 6om misecu, početkom brazilskog prvenstva ulazi s klupe na utakmici protiv Santosa (za Argentinca Lanzinija) i trener mu je izjavia nešto u stilu da će mu definitivno davat više prilika, da se dokaza, shvativši da mora bit bit skroz koncentriran i u igri ako želi postati veliki igrač (za razliku valjda od tih utakmica u CC). Al onda je upa Sporting odma i uzea na istu šemu ka i mi -> posudba s mogućnosti otkupa.
U Sportingu B grije klupu, zašto? Ko zna, ne mogu nać sad neke informacije o tome. Možda smo dobili indolentnog igrača, šta mi se ne sviđa, al možda se bude i trudia, sumnjan da mu se ponavlja Sporting.
Znači... 4 seniorska nastupa za Fluminense, sve sa klupe, 2 nastupa, ulazeći sa klupe za Sporting B - u20 reprezentativac krajem 2011.