HNK Hajduk Split 2026./2027.

tonko
tonko
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.12.2024.
Poruka: 2.253
25. svibnja 2026. u 13:12

Jameson je napisao/la:

tonko je napisao/la:

Jonah je napisao/la:

Marešić je igra kod svih trenera u Istri, a nisu ih malo prominili. Sad ispada da je toliko nekvalitetan da jedino pod Garcijom smi bit na terenu. I to je upitno kod mnogih. 

Vidi cijeli citat

tako je to kad ljudima podcasti kroje mišljenje

Vidi cijeli citat


komentar koji je sasvim prihvatljiv za nekog kome je Maresic najbolji stoper lige 

Vidi cijeli citat

jedan od boljih po meni je, isto kao što san rekao da je ~4/10 obrambeno (otprilike kao i šarlija) i prije nego šta smo ga dovodili

samo šta šarine (koji je na glasu ka defanzivni stoper) mane ignoriramo, a ovome se prenaglašava, evo neko gori pisao da Marešić loše reagira u prekidima, zato šare defanzivac briljira

just play fucking football
Tobol Kostanay
Tobol Kostanay
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 1.507
25. svibnja 2026. u 13:16

leonida.trolstoy je napisao/la:

so it begins.

Hajduk kreće u rezanje! Dvojice kapitalaca želi se riješiti, ostati mogu samo za osjetno manju plaću. Najbolje bi rješenje bilo da dobiju ponudu od koje bi i klub nešto zaradio. Ali taj je plan teško izvediv.

link

Vidi cijeli citat


Prestao sam citati kad su napisali da je Sarlija stigao u ljeto 2021. i da mu je vec jednom produzen ugovor.

Čak i HDZ bi bolje vodio klub od udruge Naš Hajduk.
MKND
MKND
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.05.2025.
Poruka: 1.156
25. svibnja 2026. u 13:17

Hugo ima 26 godina, al on je po meni izgubio voljni moment samo treba usporediti njega i Almenu kako se jedan šeta po terenu, a drugi grize kao lud.

Po meni čak i nije problem što se dovelo Huga da mu se oživi karijera, veći je problem što mu se dalo 400k eura, a moglo mu se dati 200k i postotak od budućeg transfera. 

Marešić je i u Istri bio isto ovako defenzivno loš samo je on tamo igrao u paru sa Koskijen i Marešićem na 6-ici pa se to nije toliko vidjelo kao kod nas. Tako da neznam što se svi sada čude da je on defenzivno loš igrač.

"Odgovornost trenera može se tražiti tek kada je sustav iznad njega stabilan."
Shogun
Shogun
Željan dokazivanja
Pristupio: 08.01.2024.
Poruka: 290
25. svibnja 2026. u 13:18

Jameson je napisao/la:

majing je napisao/la:

Jameson je napisao/la:

Maresica i Huga bi ostavia sve dok je Garcia trener. To su jako korisni igrači kad imamo veći volumen posjeda .

Kontra uvjetno rečeno jačih ekipa ili ekipa sa brzim tranzicijama ,jačim tempom, obavezno klupa ,nemaju šta tražit u prvom sastavu jer oba su obrambeno kriminialni.

Hugu je postavljanje i čitanje igre top ali brzina i agility to ne prate.

Maresic niti ima skok ,niti postavljanje ,niti brzinu, niti agility čak niti skok i jadna nam majka ako nam on vodi obranu u Europi. Tip je alibi stoper koji vadi rješenja na brza krila tako šta traži kontakt vec na centru jer branjenje prostora mu ne odgovara. Imate lipa 2 primjera nedavno kontra lokomotive ,sad možemo zamisliti kako bi to izgledalo kontra jačih ekipa. Njemu je forte igra na balun a ne obrana i to se iz aviona vadi . Jedan Dialo za njega je u neg tranziciji Tito.

Mi sad ovde izmišljamo toplu vodu ,pričamo o bokovima i sesticama koje trebaju kompenzirat nedostatke obrambenog stopera?

Tom logikom možemo i za Livaju tražit osmice ,šestice i krila koja će pokrivati njegove nedostatke i kompenzirat povratnu trku itd...

Stoperu je prvo i najosjovnije da je obrambeno jak a sve ostalo je bonus. 

Hajduku treba ozbiljan stoper ,bez Sarlije i dvojica .

Mi plivamo ka ribe od kad je otisa jedan Mlaciic koji je btw balavac al opet obrambeno za ove Ramos . Neko je to vidija na vrime ,kod Marešića do 26g još nitko nije ,barem ne na papiru .Slučajno?

Ne kažem da je Maresic sad skovaca niti imam neki atack na njega ,ne .. on u onim stvarima koji je najbolji u ligi naravno da ima prostora ali najviše u onim malim utakmicama di obrana nije na iskušenjima i di je naš posjed iznad prosjeka, za ostalo ne može bit startni stoper .

Vidi cijeli citat


Hugo će nam biti koristan samo ako izvučemo Benficu u 2. pretkolu, ako nam zalutala LP stigne u dvorište. Tu parkiraš bus i tu ti je koristan Hugo na malom prostoru radi čitanja igre. 

Protiv Islanđana i Moldavaca je dovoljno imati Marešića i Pajaza za 90% stvari što Hugo nudi. Za tih preostalih 10% se nebi fokusirao, nego doveo pravu šesticu, makar Radoševića da dobiješ stabilnost na svim poljima. 

Vidi cijeli citat


Pajaziti nije šestica i nema nikakve organizacijske vještine. On je igrač progresjje ,on donosi balun . Ne razigrava suigrače dugim balunima ,ne gada ni "vertikale ni horizontale" ,pregled igre mu nije forte. Totalno kriva usporedba. 

Garcia ga je gura na sestici i ogolia mu sve manjkavosti na toj poziciji  . On je box to box u punom smislu. Ima odličan udarac, ima odličan otpor na presing i progresiju ali čitanje igre obrambeno te organizacijski dio generalno mu nije jača strana.

Vidi cijeli citat

Kolega, mogu se složiti za Pajazitija....ali napisati da  je Hugino postavljanje i čitanje igre " top " je ...ono...

 

majing
majing
Potencijal za velika djela
Pristupio: 31.01.2022.
Poruka: 2.682
25. svibnja 2026. u 13:18

Jameson je napisao/la:

majing je napisao/la:

Jameson je napisao/la:

Maresica i Huga bi ostavia sve dok je Garcia trener. To su jako korisni igrači kad imamo veći volumen posjeda .

Kontra uvjetno rečeno jačih ekipa ili ekipa sa brzim tranzicijama ,jačim tempom, obavezno klupa ,nemaju šta tražit u prvom sastavu jer oba su obrambeno kriminialni.

Hugu je postavljanje i čitanje igre top ali brzina i agility to ne prate.

Maresic niti ima skok ,niti postavljanje ,niti brzinu, niti agility čak niti skok i jadna nam majka ako nam on vodi obranu u Europi. Tip je alibi stoper koji vadi rješenja na brza krila tako šta traži kontakt vec na centru jer branjenje prostora mu ne odgovara. Imate lipa 2 primjera nedavno kontra lokomotive ,sad možemo zamisliti kako bi to izgledalo kontra jačih ekipa. Njemu je forte igra na balun a ne obrana i to se iz aviona vadi . Jedan Dialo za njega je u neg tranziciji Tito.

Mi sad ovde izmišljamo toplu vodu ,pričamo o bokovima i sesticama koje trebaju kompenzirat nedostatke obrambenog stopera?

Tom logikom možemo i za Livaju tražit osmice ,šestice i krila koja će pokrivati njegove nedostatke i kompenzirat povratnu trku itd...

Stoperu je prvo i najosjovnije da je obrambeno jak a sve ostalo je bonus. 

Hajduku treba ozbiljan stoper ,bez Sarlije i dvojica .

Mi plivamo ka ribe od kad je otisa jedan Mlaciic koji je btw balavac al opet obrambeno za ove Ramos . Neko je to vidija na vrime ,kod Marešića do 26g još nitko nije ,barem ne na papiru .Slučajno?

Ne kažem da je Maresic sad skovaca niti imam neki atack na njega ,ne .. on u onim stvarima koji je najbolji u ligi naravno da ima prostora ali najviše u onim malim utakmicama di obrana nije na iskušenjima i di je naš posjed iznad prosjeka, za ostalo ne može bit startni stoper .

Vidi cijeli citat


Hugo će nam biti koristan samo ako izvučemo Benficu u 2. pretkolu, ako nam zalutala LP stigne u dvorište. Tu parkiraš bus i tu ti je koristan Hugo na malom prostoru radi čitanja igre. 

Protiv Islanđana i Moldavaca je dovoljno imati Marešića i Pajaza za 90% stvari što Hugo nudi. Za tih preostalih 10% se nebi fokusirao, nego doveo pravu šesticu, makar Radoševića da dobiješ stabilnost na svim poljima. 

Vidi cijeli citat


Pajaziti nije šestica i nema nikakve organizacijske vještine. On je igrač progresjje ,on donosi balun . Ne razigrava suigrače dugim balunima ,ne gada ni "vertikale ni horizontale" ,pregled igre mu nije forte. Totalno kriva usporedba. 

Garcia ga je gura na sestici i ogolia mu sve manjkavosti na toj poziciji  . On je box to box u punom smislu. Ima odličan udarac, ima odličan otpor na presing i progresiju ali čitanje igre obrambeno te organizacijski dio generalno mu nije jača strana.

Vidi cijeli citat


Nisam to ni rekao. Rekao sam makni Huga i podijeli njegove zadatke na šesticu, Pajaza i Marešića i dobit ćeš manje više sve što nudi. 

Mislim da je pogrešno graditi igru oko Huga. Čisto zato jer Garcia tu ne može igrati ono što želi u idealnom slučaju. 

Šetica tipa Radošević, Pajaz i visoka osmica tipa Skoko i imaš sve što si naveo i puno više. 

samohajduk.com
Ivan0601
Ivan0601
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.06.2022.
Poruka: 414
25. svibnja 2026. u 13:26

s tim da je Radosevic dosta precijenjena sestica za nase okvire, bar po ovoj sezoni iz Istre, nista specijalno ne radi a u dosta korekcija i kasni, utakmica protiv nas u Istri ona prva je ogledni primjer.

CoccoBill
CoccoBill
Željan dokazivanja
Pristupio: 12.02.2026.
Poruka: 372
25. svibnja 2026. u 13:29

tonko je napisao/la:

Jameson je napisao/la:

tonko je napisao/la:

Jonah je napisao/la:

Marešić je igra kod svih trenera u Istri, a nisu ih malo prominili. Sad ispada da je toliko nekvalitetan da jedino pod Garcijom smi bit na terenu. I to je upitno kod mnogih. 

Vidi cijeli citat

tako je to kad ljudima podcasti kroje mišljenje

Vidi cijeli citat


komentar koji je sasvim prihvatljiv za nekog kome je Maresic najbolji stoper lige 

Vidi cijeli citat

jedan od boljih po meni je, isto kao što san rekao da je ~4/10 obrambeno (otprilike kao i šarlija) i prije nego šta smo ga dovodili

samo šta šarine (koji je na glasu ka defanzivni stoper) mane ignoriramo, a ovome se prenaglašava, evo neko gori pisao da Marešić loše reagira u prekidima, zato šare defanzivac briljira

Vidi cijeli citat

Šare je, sto se tice obrane minimalno jedan nivo viši  Marešića.

HiSTerija
HiSTerija
Potencijal za velika djela
Pristupio: 01.08.2025.
Poruka: 1.502
25. svibnja 2026. u 13:30

Mislim da kad ljudi kažu Radošević da više misle na profil nego ime. Bar se nadam. 

Ko igra za raju i zanemaruje taktiku...
Bulevar
Bulevar
Potencijal za velika djela
Pristupio: 10.08.2025.
Poruka: 1.124
25. svibnja 2026. u 13:31

Samo da se javim da smo se mi zagaduri privremeno izmaknuli forumskoj sportskoj struci. Tj. bar ja jesam.

Dok ide 'rebuild' ekipe i sportski direktor mora biti koncentriran, minimum-minimuma je da nema pljucanja. A i vruce je treba cuvati tjelesne tekucine.

Takodjer primjecujem da sve prsti od analize igraca, statistika i strucnih obzervacija.

Samo nastavite, nedajte se smetati, lagano cu zatvoriti vrata.

Revolucija i giljotina !
Tobol Kostanay
Tobol Kostanay
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.08.2025.
Poruka: 1.507
25. svibnja 2026. u 13:31

tonko je napisao/la:

Jameson je napisao/la:

tonko je napisao/la:

Jonah je napisao/la:

Marešić je igra kod svih trenera u Istri, a nisu ih malo prominili. Sad ispada da je toliko nekvalitetan da jedino pod Garcijom smi bit na terenu. I to je upitno kod mnogih. 

Vidi cijeli citat

tako je to kad ljudima podcasti kroje mišljenje

Vidi cijeli citat


komentar koji je sasvim prihvatljiv za nekog kome je Maresic najbolji stoper lige 

Vidi cijeli citat

jedan od boljih po meni je, isto kao što san rekao da je ~4/10 obrambeno (otprilike kao i šarlija) i prije nego šta smo ga dovodili

samo šta šarine (koji je na glasu ka defanzivni stoper) mane ignoriramo, a ovome se prenaglašava, evo neko gori pisao da Marešić loše reagira u prekidima, zato šare defanzivac briljira

Vidi cijeli citat


Bezvezna mi je argumentacija u korist Maresica samo zato jer je Sarlija rupa.

A i ne znam o kakvom ignoriranju Sarlijinih mana pricas. Uglavnom prevladava stav da su obojica defanzivne rupe.

Čak i HDZ bi bolje vodio klub od udruge Naš Hajduk.
  • Najnovije
  • Najčitanije