Jameson je napisao/la:
Maresica i Huga bi ostavia sve dok je Garcia trener. To su jako korisni igrači kad imamo veći volumen posjeda .
Kontra uvjetno rečeno jačih ekipa ili ekipa sa brzim tranzicijama ,jačim tempom, obavezno klupa ,nemaju šta tražit u prvom sastavu jer oba su obrambeno kriminialni.
Hugu je postavljanje i čitanje igre top ali brzina i agility to ne prate.
Maresic niti ima skok ,niti postavljanje ,niti brzinu, niti agility čak niti skok i jadna nam majka ako nam on vodi obranu u Europi. Tip je alibi stoper koji vadi rješenja na brza krila tako šta traži kontakt vec na centru jer branjenje prostora mu ne odgovara. Imate lipa 2 primjera nedavno kontra lokomotive ,sad možemo zamisliti kako bi to izgledalo kontra jačih ekipa. Njemu je forte igra na balun a ne obrana i to se iz aviona vadi . Jedan Dialo za njega je u neg tranziciji Tito.
Mi sad ovde izmišljamo toplu vodu ,pričamo o bokovima i sesticama koje trebaju kompenzirat nedostatke obrambenog stopera?
Tom logikom možemo i za Livaju tražit osmice ,šestice i krila koja će pokrivati njegove nedostatke i kompenzirat povratnu trku itd...
Stoperu je prvo i najosjovnije da je obrambeno jak a sve ostalo je bonus.
Hajduku treba ozbiljan stoper ,bez Sarlije i dvojica .
Mi plivamo ka ribe od kad je otisa jedan Mlaciic koji je btw balavac al opet obrambeno za ove Ramos . Neko je to vidija na vrime ,kod Marešića do 26g još nitko nije ,barem ne na papiru .Slučajno?
Ne kažem da je Maresic sad skovaca niti imam neki atack na njega ,ne .. on u onim stvarima koji je najbolji u ligi naravno da ima prostora ali najviše u onim malim utakmicama di obrana nije na iskušenjima i di je naš posjed iznad prosjeka, za ostalo ne može bit startni stoper .
Problem je sto je Hugo na max ugovoru, Rebica trazimo da smanji, a bit ce prvotimac pa mi nema smisla da ovaj ostaje. Ako postoji ikakva sansa da ga se rijesi, moramo to napravit iako se slazem da je luksuz imat takav profil za ove utakmice s puno posjeda. Kod njega je i veliki problem govor tijela, i opcenito dojam da mu nije stalo do nogometa uopce, kamoli Hajduka.