Apropo Rebića, ža mi je šta ga nismo uspili zadržat.
Komentari su većinom usmjereni u tome da se nismo uspili dogovorit zbog "100.000 €". Međutim, poznavajući njegov odnos prema novcu, neke njegove reakcije, a pogotovo je indikativan jutrošnji članak JR iz germanije "Rebić nije otišao zbog financija", možda je pravi razlog drugačiji:
Premda je Rebiću ponuđen novi ugovor s primanjima koja su, navodno bila ekvivalent prošlogodišnjem ugovoru (400.000 do 500.000 eura), 32-godišnji krilni napadač, ponudu nije prihvatio i Hajduk je oglasio rastanak. Pritom su financije ostale u drugom planu, ponuđena svota nije bila ključna prepreka. Vijest je neke šokirala, a za druge je bio očekivani slijed zbivanja, jer financije kod Rebića ni prošle goidne nisu bile primarna stavka. Stoga, ako financijski uvjeti nisu bili sporni onda je presudio Rebićev pogled na nogomet. Bivši Vatreni nije se našao na istoj frekvenciji sa svojim trenerom Gonzalom Garcijom, pa je sportski direktor Robert Graf povukao logičan potez. Ponuda je bila na stolu, Rebić ju nije prihvatio, a kako igrač ne može određivati tko će biti trener, došlo se do neminovnog kraja.