HNK Hajduk Split 2026./2027.

mk10
mk10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 04.06.2012.
Poruka: 1.890
24. svibnja 2026. u 10:51

Tobol Kostanay je napisao/la:

MakiST1950 je napisao/la:

Ivan Leko:

"Nivo fokusa, discipline i profesionalizma nije dovoljan"

"Imao sam tu epizodu u Splitu od deset mjeseci. Meni je to najneugodnije i najlošije iskustvo otkako sam trener, 12 godina. Ideš s ogromnom emocijom i ljubavi da nešto napraviš, a ispadne sve naopako. Najveća je razlika u pristupu.

 

Belgijska liga se zove mala Premier liga, svi znaju da sve puca od intenziteta, presinga i energije. U Hrvatskoj je totalno drugačije. Razina fokusa, discipline, profesionalizma po mom mišljenju i iskustvu nije dovoljna. Razina rada nije dovoljna.

 

Tu je ogroman problem hrvatskog nogometa jer i dalje živimo samo od talenta, ali talent nije dovoljan bez ogromnog rada, odricanja i truda. Osobno mi je jedan od najdražih komplimenta što sam dobio ove sezone kad smo igrali Ligu prvaka protiv Atletica.

Diego Simeone mi je rekao nakon utakmice da je Club Brugge ekipa koja igra najintenzivniji nogomet u Europi. Ta njegova rečenica i komentar govore najviše o belgijskom nogometu, a ja bih rekao i o modernom nogometu današnjice."

Evo za one kojima je promaklo...

Vidi cijeli citat


Ovdje treba naglasiti da je ajducija na internetu nakon Lekine smjene masovno svrsavala i trijumfalno slavila da smo rijesili trenera koji je "pretrenirao igrace".

Vidi cijeli citat


Jedno ne isključuje drugo, nemaju svi igrači jednake kapacitete. Nemojmo zanameriti da je imao najbolju ekipu valjda u zadnjih 15ak godina. Možda nisu trebali trenirati kao pasi nego imati nešto smisleno i uigrano. Čak i ovaj oronuli Livaja ima neki učinak, onaj je još bio u primeu i nije imao deset kila viška dok je Leko bio trener. Nije legao igračima, bu hu, eto svaki trener legne, dovedi ekipu do toga da piša krv za tebe i budu sretni što to rade.

Ne umanjujem njegov uspjeh u Belgiji, je da ima duplo skuplju ekipu, ali trebalo je ovo izvuć, samo sam uvjeren da nema šanse da bi u Hajduku uspio i bez "pušačke sobe". Neki ga ovdje žale, ne žalim nikog tko je dobio milijun ipo ili koliko već eura za posao koji nije odradio, imao je pravo, ali žaliti ga, malo ipak previše. Jedino ako je trebao novčanice za brisati suze. Nije svaki trener za svaki klub, svaku ekipu i svaku ligu i ovo naricanje nema nikakvog smisla. 

u3pm
u3pm
Potencijal za velika djela
Pristupio: 24.06.2020.
Poruka: 2.978
24. svibnja 2026. u 10:53

Unikat86 je napisao/la:

Ja ovo sa Meljon tumacin, i promatrati cu u tom svitlu dok se ne pokaze drugacije, da Graf nije tija gubiti niti dul energije ni sekund vrimena na jos i rijesavanje problema rezervnoga livoga beka.

Vako je to rijesija "relativno" bezbolno i brzo i moze svu svoju energiju i vrime iskoristiti za rijesavanje bitnije problematike o "a jesmo li mozda mogli naci 50k jeftinijega i 5 godin mladega rezervnoga beka" koje ne fali u vome klubu.

Ako ovi potpis Melje znaci da cemo kroz misec dan viditi u klubu novu sesticu i/ili nivo desno krilo jer se Graf uvatija posla pa priskuriti cemo tih Meljinih 100k, jeba ga ja...

Vidi cijeli citat

Ja to tumačim ovako- poučen praksom koja vlada kod njegovog sadašnjeg poslodavca Graf se tu vidi dugoročno pa u skladu sa time povlači takav potez. Potpisivanje Melnjaka je zalog za budućnost i vezivanje njega na 2+1 očekuje se stvaranje dodatne vrijednosti i unosan transfer uz zadržavanje idilične atmosfere koja vlada u klubu i sve to za samo 119 999,99 neto. Sredstva koja su se oslobodila grabljenjem ovog sezonskog sniženja, možemo utrošiti na još veće i bolje bakljade koje će zasigurno pokoriti navijačku scenu. 

Svi koji u ovome vide natruhe sarkazma su samo obični zagaduri 

 

Rizla
Rizla
Dokazano ovisan
Pristupio: 17.12.2010.
Poruka: 14.210
24. svibnja 2026. u 11:01

"Dinamu želin da izgubi svaku utakmicu, i u Hrvatskoj i u Europi! I kad ja to rečen, onda niki skoče na mene: “Ivo, nemoj, neka gube doma, ali neka dobijaju u Europi. To je dobro za rejting hrvatskog baluna!“ Ma, jebe mi se za rejting hrvatskog baluna, samo neka oni gube. Doma i vanka. I oni i Cibona u košarci, i Mladost u vaterpolu, i Zagreb u rukometu... A pogotovo ovi Medveščak šta igra balun na ledu. Čoviče, nije normalno koliko su izmaltretirali cili Hrvatsku s ledon i Medveščakon. Neka idu u kurac oni i njijov led. Mene zanima Split, Dalmacija i more. I gotovo! Volin Hajduka, Jugoplastiku, Tonija Kukoča, Dina Rađu, Blanku Vlašić, Gorana Ivaniševića, volin kad Metković tuče Zagreb u rukometu, kad Zadar tuče Cibonu u košarci, kad Jug tuče Mladost u vaterpolu. A kad Hajduk tuče Dinama, pogotovo u Zagrebu, onda to feštajen danima. Volin, ludo volin Split i Dalmaciju. Sve splisko i sve dalmatinsko mi je u srcu. I pustite me svi na miru, takvi san, i takvi ću ostat dok san živ. Ne mrzin nikoga na svitu, ali Dinama ne volin. Satrali su cili hrvatski balun s pozicija moći, sile, država in je davala koliko in je god tribalo, suci su krali za njih, svi su sakrivali iza toga da je njijov najveći navijač bija Franjo Tuđman. Jebe mi se za sve njih, ja volin Hajduka i ne dan da ga niko takne. Ako nas ko dobije pošteno, ja patin u sebi, muka mi je, ali priznan da je ti šta nas je dobija bija bolji. A Dinamo je puno, puno utakmica dobija na silu. Ne samo protiv nas. I tako osvaja prvenstva... Već san reka. Ja nikoga ne mrzin, ali Dinama ne volin! Pa neka govori ko šta oće."

 

Počivaj u miru Božjem

M.K.:" Nisam nikoga poslao u materinu, nego sam im rekao da su pederčine." "Ich bin ein Venezianer" Hvala šta ste ubili Hajduk, osta nan je samo kaštelanski crljenak
leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 298
24. svibnja 2026. u 11:02

MKND je napisao/la:

knjiskimoljac je napisao/la:

Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.

Vidi cijeli citat

Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.

Vidi cijeli citat

apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.

ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.

od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).

oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.

i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3. 

da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije. 

naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.

MKND
MKND
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.05.2025.
Poruka: 1.150
24. svibnja 2026. u 11:08

leonida.trolstoy je napisao/la:

MKND je napisao/la:

knjiskimoljac je napisao/la:

Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.

Vidi cijeli citat

Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.

Vidi cijeli citat

apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.

ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.

od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).

oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.

i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3. 

da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije. 

naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.

Vidi cijeli citat

Ako prođemo Q1 EL u Q2 EL smo sigurno nenositelji.

U Q2 EL među nositeljima ima prolaznih i neprolaznih nositelja.

Ždrijeb za Q2 EL je 17.06.

Prva utakmica bi se igrala 23.07.

Druga utakmica 30.07.

Lako moguće da bi smo obje utakmice odigrali prije nego što počme prvenstvo.

"Odgovornost trenera može se tražiti tek kada je sustav iznad njega stabilan."
leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 298
24. svibnja 2026. u 11:11

jel to iko buljan odselio u slovačku? 😅

[uredio leonida.trolstoy - 24. svibnja 2026. u 11:11]
Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 2.981
24. svibnja 2026. u 11:15

leonida.trolstoy je napisao/la:

MKND je napisao/la:

knjiskimoljac je napisao/la:

Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.

Vidi cijeli citat

Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.

Vidi cijeli citat

apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.

ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.

od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).

oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.

i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3. 

da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije. 

naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.

Vidi cijeli citat

Ja baš mislim da bi imali daleko veće šanse proć Qarabag nego Viktoriju. Mislim da Bragu, PAOK i Viktoriju nikako ne možemo proć.

MakiST1950
MakiST1950
Mali dioničar
Pristupio: 31.05.2023.
Poruka: 6.777
24. svibnja 2026. u 11:16

17 godina kasnije, reakcija Ike Buljana na Žilinu je reakcija struke i navijača drugih klubova u prvom i drugom pretkolu u Europi kad izvuku Hajduka...

[uredio MakiST1950 - 24. svibnja 2026. u 11:16]
UPRAVA I NO ODLAZI // Ne volim bicikle i kružne tokove. // Fermajj Rokoo, dosta ste spasili, ne spašavajte više ništa!
leonida.trolstoy
leonida.trolstoy
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.02.2026.
Poruka: 298
24. svibnja 2026. u 11:17

oke, prihvaćam.. meni samo ta daleka putovanja i kavkaz (taj stil igre) prizivaju loše epizode.. onda najbolje ferenc. zapadni susjed u Q1, sjeverni u Q2.

maestro82
maestro82
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.07.2021.
Poruka: 4.595
24. svibnja 2026. u 11:18

leonida.trolstoy je napisao/la:

MKND je napisao/la:

knjiskimoljac je napisao/la:

Gledajući mogući ždrijeb za pretkola EL-a, u drugom se smiješi moguća osveta Maccabiju. Oni su nositelji, Hajduk nije.

Vidi cijeli citat

Maccabi prvo treba osvojiti kup u Izraelu, a Hajduk prvo treba proći Q1 EL.

Vidi cijeli citat

apsolutno, ovo se ne smije podrazumjevati.

ali ako se pristupi ozbiljno i ako se Q1 riješi kako se očekuje upravo je Q2 ključ mogućeg uspjeha hajduka u namjeri da konačno zaigra jesen u europi.

naravno, prvo - nužno je i malo sreće da se ne dobije braga, paok ili qarabag - jer to nećemo proći.

od preostalih, držim da su najbolji 'pickovi' za proći ferencvaroš (obrana im nije najjači dio momčadi, robbie keane je otišao i čekaju novog trenera) i viktorija plzen (defanzivno bolji od ovih prije).

oba kluba imaju koeficijaent preko 50.000 i hajduk bi prolaskom prenio njihov koeficijent u Q3 (gdje ga onda opet potencijalno čeka qarabag :/ batjebiga) ali opet izbjegavaš bragu ili paok.

i recimo, s tim 'otetim' nositeljstvom dobiješ u Q3 za suparnika bilo koju momčad sa 20.000+ koficijentom -> nositelj si u playoffu ako prođeš Q3. 

da, da... sve je ovo wishfull thinking ali nije naodmet analizirati opcije. 

naravno, sve ovo pada u vodu već u kidričevu u Q1 ako se ne dovede brzi ljevonogi stoper uz marešića i atletska agresivna šestica/osmica uz huga.

Vidi cijeli citat


I da se zajebavaš, previše je.

  • Najnovije
  • Najčitanije