Dokazano ovisan
Pristupio: 13.05.2010.
Poruka: 10.486
04. srpnja 2012. u 21:53
utakmica se može podijeli u dva dijela.prvo katastrofalno i drugo prolazno.dva gola Čuline.posjeta solidna,nemogu reći koliko jer nisam navikao na ove tribine pa nemogu procijenit.Benko mi se svidio,sjajno građenje lopte.najveće razočaranje Vranješ kao i Mutombo.

I molim one majmune koji su došli samo vrijeđat da nas poštede svojih dolazaka na Kantridu jer nam takvi ne trebaju na tribinma

Nemam vremena više pisat.

FF
Bit ćemo prvaci iduće godine.....fenix369-Kad mi srce stane kucatMoja dusa tad ce ostatNa tom mjestu ispod stijenaZa sva vremena
04. srpnja 2012. u 22:03
20120704181515-2411fc54
gužva
04. srpnja 2012. u 22:04
Antonini Čulina dvama pogocima u završnici slomio HIT GoricuAutor Patrik MršnikSrijeda, 04 Srpnja 2012 21:37

Rijeka - HIT Gorica 2:0. Gabrić je u 85. minuti dubinskom loptom uposlio Čulinu koji je pospremio loptu iza Simčićevih leđa 1:0. Tri minute kasnije uslijedio je Čavalov ubačaj slijeva, a Čulina je znalački skrenuo loptu za konačnih - 2:0

Fenan Salčinović
Fenan SalčinovićFoto: Lario Tus

Pripremna nogometna utakmica

RIJEKA - HIT GORICA 2:0

Stadion Žuknica. Gledatelja: 1.500. Sudac: Ivan Bebek. Pomoćnici: Kezele i Radić (svi Rijeka). Strijelac: 1:0 Čulina (85'), 2:0 Čulina (89').

RIJEKA: Mance, Marić, Sušac (55 Grujević), Neretljak (46 Knežević), Vanucci (55 Čaval), Weitzer, Salčinović (75 Mršić) - Ćulina, Vranješ (62 Brezovec), Mutombo (62 Benko), Klapan (46 Gabrić).

HIT GORICA: Simčić (46 Hernandez), Gregorič, Plut (46 Shemeti), Martinović (65 Jakovljević), Mevlja (46 Vetrih), Arčon, Širok, A. Jogan (46. Malotaj), Žigon, K. Jogan (65 Pavić), Celcer (65 Frelih).

Kostrena ne pamti ovakav broj gledatelja od davne 2002. godine i posljednje prvoligaške sezone Pomorca. Rijeka diše prvoligaški i izvan njenih granica, čak i onda kada je sezona u smiraju. Ozračje je bilo motivirajuće, gledatelja ima, čak i na kostrenskih 30 stupnjeva. Momčad koja se još uvijek stvara odigrala je solidnu utakmicu, bez opterećenja i čvrsto. Slovenski prvoligaš nije se naigrao pored Rijeke u ovakvom izdanju.

U drugu pripremnu utakmicu na području riječkog "prstena" bijeli su krenuli slično kao protekle subote protiv Toma. Slovenska momčad se u prvom dijelu utakmice nije nametala igrom, već se bazirala na obrambena rješenja. Najviše problema Gorici su zadavali igrači Rijekine lijeve strane. Vanucci je s nekoliko opasnih centaršuteva uznemirio obranu Gorice, no sve je ostalo samo na tome. Napadačka osovina Čulina - Mutombo nije realizirala nekoliko izglednih prilika pred vratarom Simčićem. Najveću priliku prvoga dijela nije iskoristio Salčinović nakon što je u 30. minuti preko lijevoga boka sam izbio pred vrata Gorice i poslao loptu s vanjske strane male mrežice. Gorica je prijetila sporadično, ali vrlo konkretno. Udarac Martinoviča iz 20. minute otišao je zamalo preko gola, a prilika Gregoriča nakon gužve u Manceovih 16 metara mogla je završiti pogotkom.

U nastavku Scoria je na teren poslao Gabrića na lijevu stranu, te Neretljaka u stoperski par sa Sušcem. U 50. minuti Weitzer se efektno riješio svog čuvara na centru, briljatnom loptom uposlio Mutomba, no tamnoputi Belgijanac našao se u zaleđu, a Bebekova odluka uzburkala je gledateljstvo u Žuknici. U otvorenijoj igri u nastavku Rijeka je tražila priliku za pogodak, no umalo se dogodio na drugoj strani, nakon što je Martinović, najbolji pojedinac gostujuće ekipe po drugi put izbio sam pred Mancea. Riječki je golman ponovo bio uspješniji.

Domaćim je igračima falio onaj zadnji pas kojim bi se oplemenila svaka akcija i došlo do pogotka. U 61. minuti Weitzer se na gostujućem dijelu terena odlučio na solo-akciju, prešao tri igrača, no pred golom ga je blokirao Gregorič. Dva pogotka za pobijedu uslijedila su u njenom smiraju. Najprije je Gabrić s desne strane pored svojih čuvara dubinskom loptom uposlio Čulinu kojem nije bilo teško pospremiti loptu iza Simčićevih leđa. Potom, samo tri minute kasnije Čaval je ubacio loptu slijeva, a Čulina je odmjerenim potezom loptu skrenuo u mrežu - 2:0! Bila je to kruna riječkih napora, potez kojim je Rijeka ubilježila četvrtu pobjedu u ovosezonskim pripremnim utakmicama.

Iako u utakmici nije bilo žutih kartona, na terenu je bilo tenzija kojih Bebek nije odlučio sankcionirati. Rijeku sada čeka slovenski dio priprema, od početka nacionalnih prvenstvenih obveza dijeli je još 17 dana.

04. srpnja 2012. u 23:19

Prvo, ovaj članak sa sportcoma je obično sranje..
Da, Slovenska momčad se u prvom dijelu utakmice nije nametala igrom, već se bazirala na obrambena rješenja.

Prvo poluvrijema katastrofalno, nemam riječi. Veteranski ritam, kao da ih je netko natjerao da ostave plažu i dođu
igrati..Nekoliko gužvi i par slabih udaraca...Ništa od ništa..
Slovenci brži, motoričniji, s puno više želje, agresivnosti i ideje u igri..Ljudi su promašili dva zicera i nekoliko poluprilika..
Nije isprika što su igrale većinom pričuve...

Posebno je stršio Vranješ...Čudo jedno kako je nespreman, u stvari ne znam kako bi to opisao..
Igra na rezervi od prve minute, od njega nema koristi ove jeseni..nema šanse da se spremi . Možda postoje
tu još kakvi problemi,uglavnom ni želje ni moći..

E da.. Vanucci..imao sam loš osjećaj i bio u pravu.. nije mi se ni malo svidio, kad dobije loptu ko da si mu dao vrući krumpir,
borba  sa svakom loptom, ako mu napraviš pritisak lopta ide u bunar. ..ne znam šta vi mislite, ali on nije ni izbliza
igrač za ovu Rijeku..Čaki je space shuttle za njega..barem je tako danas izgledalo.
I svi ostali loši prvo poluvrijeme..

Na poluvremenu ulaze Knežević i Gabrić, a malo kasnije Ćaval, Benko i Brezovec i  tu se stvari mijenjaju..
Puno spremniji i bolji igrači, koji pruzimaju stvari u svoje ruke i uz pomoć Čuline i Weitzera diktiraju igrom.
Igra se samo na polovici Slovenaca, koji su isto dosta promijenili i mi smo to iskoristili..

Igrač koji je bio glavni pokretač preokreta je Gabrić..strašna želja, nema izgubljene lopte, iako nije još potpuno spreman.
 Nije čudo da je zaradio ovacije publike, reklo bi se ljubav na prvi pogled ..namijestio prvi gol..

Čulina jako dobar, fizički spreman, ima moć, dao dva gola, opasan..mrvicu previše solira, ali dobro..odlična partija..

Benko je zvijer, uvijek tu negdje, opasan, zna se zagradit, a traži i loptu u prostor, prgavac i veliko pojačanje..
Mutombo loš u prvom, dosta bolji u nastavku, zna odigrat dupli pas, više drugi napadač i polušpica..
Brezovec, Marić i Neretljak solidni, bit će pojačanja..

Sve u svemu, još je daleko prvenstvo pa vjerujem da će se igrači spremiti.
Osim Vranješa, mislim da tu nema pomoći..Ugo, demantiraj me..

Nekako mi fali kreacije u veznom redu, e da nam je Ramon..iako Weitzer ima nešto, ali mora igrat brže..
Važno je da ovaj Poljak i napadač u dolasku budu kvalitetni igrači, onda bi to bilo dosta dobro..

Iskreno, očekivao sam više, ali ostajem optimist..

24.10.1984. Rijeka-Real Madrid 3:1
04. srpnja 2012. u 23:24
E da ,ovo što je ispod stijena pisao..vrijeđanje i glupavi povici, stvarno jadno, dno dna rekao bi jedan forumaš..-
Ipak, većinom pozitiva i pljesak na svaku smisleniju akciju..
Najveći ljubimci Knežević, Gabrić, Mutombo, Benko..
[uredio adriano.fegic - 04. srpnja 2012. u 23:24]
worm
worm
Pristupio: 01.05.2008.
Poruka: 8.592
04. srpnja 2012. u 23:26
Vanucci jako loš.. Recimo od neopjevanih junaka Marić i Weitzer prilično dobri danas.. I Mance jako siguran na golu..

Vranješ.. Neznam po meni su ljudi jako kritični prema njemu jer je ime i jer se očekuje tko zna što sa njime.. Činjenica je da on ne bježi od lopte, svaki napad je počinjao od njega i otvarao se i primao te lopte.. Znači bez igre skrivača.. A to što je pogriješio par puta pa bože moj.. Nije dosta igrao, a i imao je masu lopti normalno da nemože svaku točno dati pogotovo ne u ovom dijelu priprema.. Prekritično je sve to bilo danas.. Veliki respect čovjeku sa tribine koji je pošteno oprao kritičare..
[uredio wormtongue - 04. srpnja 2012. u 23:33]