HNK Rijeka 2013/2014
Hahaha počeli smo karusel radit kao turci jučer. 
Bome i Fredi je znao što ga čeka pa je odlučio zaspat pomoću pive jer zna da se ne budi do jutra onda.
Sve u svemu čekamo 8 i pol, onda ćemo vidjeti razliku između pukovnika i pokojnika.
P.S. Situacija u Dinamo

Bome i Fredi je znao što ga čeka pa je odlučio zaspat pomoću pive jer zna da se ne budi do jutra onda.
Sve u svemu čekamo 8 i pol, onda ćemo vidjeti razliku između pukovnika i pokojnika.
P.S. Situacija u Dinamo

Prepoznaj, odupri se, prijavi!"Stay awhile and listen!"
Angel Dust je napisao/la:
Dvije karte za pomoćne tribine se prodaju na Njuškalu,jedna za 150,druga za 200.Dabogda se ugušili sa tih 50/100kn...Nadam se da te gamadi neće biti puno sutra oko stadiona,valjda su dosad izdilali šta su imali.Vidi cijeli citat
Koliko sam cuo otvoren je lov na preprodavace.
Dobro Jutro Rijeko moj grade
Budan i to od 07:00 sjedi se na balkonu pije kavica sa balkona vise šalovi i zastave najdražeg kluba i grada i gušta se u pogledu na Kvarner milina ili što bi južni susjedi rekli MA KO OVO MORE PLATIT.
Pere me neki dobar feeling da će večeras ono naše KREPAT MA NE MOLAT dobit jednu drugu dimenziju.
Preprodavačima od srca želim sve najgore
Budan i to od 07:00 sjedi se na balkonu pije kavica sa balkona vise šalovi i zastave najdražeg kluba i grada i gušta se u pogledu na Kvarner milina ili što bi južni susjedi rekli MA KO OVO MORE PLATIT.
Pere me neki dobar feeling da će večeras ono naše KREPAT MA NE MOLAT dobit jednu drugu dimenziju.
Preprodavačima od srca želim sve najgore
[uredio igorino - 22. kolovoza 2013. u 07:34]
Roberto je napisao/la:
ahahahahahahaha a kako stvari stoje , ni Švabe noćas ne spavaju !!! 
http://youtu.be/iVgtp5ntzWs
Bravo Armada !!!
Ajmo Švabe AUFSTEHEN !
na noge lagane, padaju bombe kao '45.-e !!
RAUS VON HOTEL !! SCHNELL !!
Vidi cijeli citat
NOĆAS U OPATIJI........
Armada

gosti po obližnjim terasama

tosoblje treće smjene Milenijuma

igrači Stuttgarta

policija

veliki za ARMADU.....

| PLAY OFF EUROPSKE LIGE NOGOMETAŠI »RIJEKE« VEČERAS IGRAJU JEDNU OD NAJVEĆIH UTAKMICA U POVIJESTI STADIONA POD STIJENAMA |
| KEKOV LIJEK ZA STUTTGART Neponovljiva Kantrida izvor energije bijelih |
| Ne zanimaju me tržišne i druge vrijednosti, sva filozofiranja, ne zanima tko igra za njih. Od svojih igrača tražim samo da pruže ono za što su u ovom trenutku sposobni i bit ću zadovoljan. Znat će to cijeniti naši navijači – kaže trener bijelih Orlando RIVETTI |
RIJEKA » Prava Europa (bez podcjenjivanja Velšana i Slovaka) večeras stiže na riječku Kantridu. Rijeka u četvrtom krugu, »play offu« Europske lige, dočekuje ekipu iz Bundeslige – Stuttgart. Lov na ulaznice počeo je odmah nakon ždrijeba, planule su u nekoliko dana. Svečano ruho Kantride za uglednoga gosta. Nije pretjerivanje, povijesna je utakmica. Za pamćenje, a euforija je narasla do nekontroliranih razmjera i zbog činjenice da berba uspješnih rezultata traje od početka sezone. Stuttgart je, ipak, zvijer nogometna, neće je biti lako ukrotiti. Matjaž Kek, trener Rijeke, priprema utakmicu svjestan snage suparnika, ali svako ima Ahilovu petu... – Ne treba ponavljati tko je favorit, ali naš je cilj biti bolji u dvije utakmice i ostati na europskoj sceni. Sportski je to i ljudski. Nećemo istrčati s bijelom zastavom. Nećemo skinuti gaće, izgledati dobro i biti sretni što nam je u goste došlo 1.200 Nijemaca. Uz svo poštovanje suparniku, respekt za klub iz Bundeslige, meni osobno najjače lige na svijetu. Ne zanimaju me tržišne i druge vrijednosti, sva filozofiranja, ne zanima tko igra za njih, odnosno ne igra. Od svojih igrača tražim samo da pruže ono za što su u ovom trenutku sposobni. Ono što znaju da pokažu na terenu i bit ću zadovoljan. Znat će to cijeniti naši navijači koji su već napravili invaziju na Kantridu. Nešto ljepše nam se nije moglo dogoditi. Rekao sam igračima, pokažite samo ono što znate, napravite ono za što ste sposobni, crpite energiju iz neponovljive Kantride i bit ću zadovoljan bez obzira na rezultat – govori Kek. Kada je o sastavu riječ, Kek je, naravno, spomenuo samo one koji neće igrati. Izostat će Knežević, zaradio je crveni karton u Žilini, te ozlijeđeni Jugović, Brezovec i Cesarec. Za očekivati je momčad u rasporedu 4-4-2. Vargić na golu, Tomečak (opet desno), Marić, Lešković i Škarabot u zadnjoj liniji, Kvržić, Maleš, Zlomislić i Alispahić u veznom redu, te Anas Sharbini i Benko u napadu. Sharbini i Alispahić tijekom igre mijenjat će pozicije, ali i popunjavati sredinu terena. Njihove su lopte i potezi dragocjenost. Mogli bi zadati problema njemačkoj obrani, u čijim redovima nema standarnog para stopera, Tascija i Niedermeyera. Stuttgart je protiv Bayera Leverkusen (0:1) igrao u rasporedu 3-4-3, ali će vjerojatno istrčati u rasporedu 4-2-3-1. S Ibiševićem kao prvom špicom, a iza Traore i Harnik... Stuttgart ima brze igrače, napadačku momčad. Rijeka sigurno neće grlom u jagode. Stuttgart je izbacio bugarski Botev dvama remijima (0:0, 1:1), a na startu prvenstva izgubio je dvije utakmice (Mainz 2:3, Bayer 0:1). Njihov loš start, međutim, ne može navesti na pogrešan trag trenera Keka. – Bilo bi bedasto i neozbiljno da ocjenjujem njihove rezultate i da se bavim njihovim problemima. Imam dovoljno svojih. O Stuttgartu ću s igračima samo u pripremi utakmice. Dolazi nam ekipa iz Bundeslige, dovoljno da svaki razgovor o njima postane suvišan. U konačnici važemo Stuttgart na temelju dvaju jakih susreta Bundeslige i trećeg kruga Europske lige. Kek dobro zna što mora napraviti na taktičkom planu da bi iznenadio suparnika koji ima veliko međunarodno iskustvo i kvalitetu. Koncentriran je na svoju momčad. – Najbitnije je kako ćemo se mi postaviti, kako ćemo igrati. Deset utakmica nismo izgubili, moramo nastaviti nisku. Trebamo igrače koji će znati odgovoriti na njemačku agresiju i trku. A da znamo igrati, vidjeli ste i sami, a ja dobro znam. Od samog trčanja za loptom neće biti puno koristi, valja biti hrabar i odlučan s loptom u nogama. Oni su jači, ali individualnu kvalitetu moguće je anulirati željom i borbenošću u jednoj, odnosno dvije utakmice. Kada su u pitanju moji igrači, uopće ne sumnjam u to. Nimalo nisam zabrinut da bi se igrači mogli eventualno prestrašiti ambijenta, značaja utakmice i ne pokazati ono što znaju. Samo me to zanima. I bit ću zadovoljan. A rezultat je u konačnici splet okolnosti na terenu. Ne zanima me, dakle, ishod prve utakmice, već prolaz nakon 180 minuta. Inzistiram na ponašanju na terenu i izvan njega, a sreća nije uvijek sklona. Ali, rad i hrabrost se u sportu vraćaju – rezultatom. Napravljeni su veliki pomaci, znamo svi, nećemo valjda stati. Idemo dalje... Kek je nakon teške utakmice sa Splitom imao dosta problema s oporavkom igrača, često je na to upozoravao, ali dan uoči utakmice zrači vedrinom... – Nema boljeg oporavka od ambijenta utakmice. Sve oči uprte su u Kantridu, zar treba veći motiv? Igrači su privilegirani, imaju prigodu ispisati lijepu stranicu klupske povijesti. Tu je i klupska premija. 'Ajmo igrati nogomet! – kazat će Kek. |
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
Svaka cast Armadi, jos jednom sretno Rijeci danas, imam osjecaj da bi mogla veceras biti jedna fantasticna tekma, s odlicnim ishodom po Rijeku... Sretno, i nadam se da ce Rijeka uci u skupine EL, a onda ako Bog da i ekipa iz Sl.Broda dolazi na koju tekmu
(za dns se nismo uspjeli organizirat, jer je dio ekipe jos na moru)
(za dns se nismo uspjeli organizirat, jer je dio ekipe jos na moru)| PRAZNIK NOGOMETA RIJEKA U IŠČEKIVANJU TREĆEG PO SNAZI KLUBA ŠTO JE GOSTOVAO NA KANTRIDI | |
| NAVIJAČKA GROZNICA Svi Riječani suglasni: Večeras pobjeđujemo! |
|
| Bio sam na oba »Reala«, Madrid i Valladolid. Odlično se sjećam tih utakmica, a i za večerašnju sam siguran da pobjeđujemo. Realan je rezultat 1:0 za »Rijeku«, a sve mi nešto govori iz penala – kaže Faruk Mujkanović Edi PRODAN, snimio Silvano JEŽINA |
|
RIJEKA » Iako je bura pročistila zrak do te mjere da je Kvarner pružao uistinu idiličnu sliku, k'o stvorenu za kartolinu, ona je i dobrano ohladila more. Pa ipak, onima hrabrijima preporuča se da današnji dan započnu obrednim kupanjem. Naravno, na Kantridi, ne na »šminkerskoj« plaži ispod bazena, već na onoj smještenoj uz stadion gdje će na simboličan način iz mora izroniti pobjedu. Dan je, naime, velik, poseban, jedan od najvećih u povijesti HNK »Rijeka« i odanog mnoštva njezinih obožavatelja, dobro znanog kao Armada. Velik je dan i za ljude što pamte sedamdesete, prve službene međunarodne oglede »Rijeke« i slavni »Juventus«, ali i za djecu rođenu prije desetak godina. – Kako da ne, bio sam na oba »Reala«, Madrid i Valladolid. Odlično se sjećam tih utakmica, a i za ovu večerašnju sam siguran da pobjeđujemo. Realan je rezultat 1:0 za »Rijeku«, a sve mi nešto govori da pobjeđujemo iz penala. Skoro da bih i uplatio listić na takav razvoj događaja – istaknuo je Faruk Mujkanović, dugogodišnji navijač »Rijeke«, inače zaposlen u osiguravajućem društvu Triglav. – Ma, nije bilo problema s ulaznicama jer imamo pretplatu za B tribinu. Nadam se da ćemo ekipa i ja put Stuttgarta jer bi bila šteta propustiti jednu tako značajnu utakmicu »Rijeke« – dodao je Mujkanović. Središte Rijeke kojom smo prolazili u potrazi za nogometnom groznicom ipak još nije bilo uzavrelo do one točke koje se sjećamo iz svibnja 1999. godine, netom prije ogleda s »Osijekom«. Utakmice na kojoj je bilo natiskano više od 20 tisuća gledatelja, ali na kojoj je igračima i navijačima ukradena titula prvaka Hrvatske. Tada je čitav grad bio u plavo-bijelim balonima. Jučer takvoj atmosferi niti traga. Primjerice, u izlogu gradske palače, sjedišta uprave Grada, umjesto prigodne plavo-bijele dekoracije ili kreacije što bi povezivala »Rijeku« i »Stuttgart«, stari plakati, još iz srpnja. Da je za pohvalu, baš i nije. Onaj tko pak u dekoriranju nikad ne griješi jest – Nikola Kurti. Izlog Foto Kurtija u starom gradu krasi velika, uokvirena fotografija HNK »Rijeka« s gostovanja u Žilini. A doći u njezino vlasništvo poželjela je Vedrana Pavlić. – Svi smo doma navijači »Rijeke«, naravno da imamo ulaznice za »Stuttgart«. Za to se pobrinuo tata, na Kantridu osim njega idemo još brat i ja – ponosno je ispričala Pavlić. Naša se sjećanja vraćaju još dalje u prošlost. U vrijeme kada je na Kantridi 1980. godine gostovao »Juventus«. Toga dana većina riječkih srednjih škola nije održavala popodnevnu nastavu. A i čemu? Učenici su to poslijepodne praznika nogometa proveli – pod stijenama Kantride. »Rijeka« nije pobijedila, ali nije niti izgubila od slavnog torinskog kluba, ekipe u kojoj je igralo više od pola talijanske reprezentacije, iste one što je dvije godine k
Danas je jednako veliki dan kao što je bio i onaj kada je sa suzama u očima svojih igrača Kantridu napustio najveći nogometni klub u povijesti, madridski »Real«. Pa je, nimalo kraljevski, za uzvrat »preparirao« suce kako bi mogao izbaciti »malu« Rijeku, nagovorio ih da čak i gluhonijemim igračima daju kartone zbog – prigovora. I ma koliko je »Stuttgart« manje »velik« klub od »Juventusa« i »Reala«, po svom je značaju sasvim sigurno treći najveći klub što je u novijoj povijesti »Rijeke« gostovao na Kantridi. K tome »Rijeka« danas priča jednu sasvim novu, skoro pa bajkovitu priču. Grad, Korzo, Riva, Kantrida – svi su u posebnom ozračju dočekali prodaju ulaznica za taj susret. I sve ih pokupovali u 24 sata. – Za koliko smo vremena prodale ulaznice? Odmah, istoga trenutka kad su stigle! Koliko smo se samo upita naslušale tih dana. Ulaznice su umjesto u četvrtak stigle u petak. E, to je trebalo preživjeti! Uostalom, koliko je zanimanje najbolje govori podatak da se ulaznice još uvijek traže, čak je i čovjek što je bio prije vas mislio da ih ima u prodaji – istaknule su nam Tajana Dujmić i Dijana Saršon, simpatične djelatnice trafike »Novog lista« smještene na autobusnoj stanici »kod Slavice«, sasvim blizu Korza. Da, »Rijeka« zahvaljujući svom nogometnom klubu uistinu živi jedan poseban, sretan život. Srpanj i kolovoz 2013. godine ostat će u sjećanju kao vrijeme iz snova, vrijeme specifičnog ozračja u kojem se život mjerio brojem dana između pojedine utakmice, pojedinih uspjeha »Rijeke«. Pa onda uistinu nema razloga ne vjerovati instinktu Faruka Mujkanovića – pozitivna energija je tako posložena da »Rijeka« večeras sigurno nastavlja niz europske nepobjedivosti na Kantridi, sve tamo od slavnih utakmica protiv »Juventusa« i »Reala«. |
|
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
| OSVRT * Orlando RIVETTI |
| Koliko je jaka riječka bura? |
| Bura je jučer zatvorila dio autoputa Rijeka – Zagreb, prijetila je onima koji su prelazili Krčki most. More se pjenilo, trajekti su se valjali. Na Kantridi navijači očekuju nogometnu buru. Neka valovi udaraju u stijene. Prizivaju reprizu utakmice s Real Madridom (3:1) odigranu prije 29 godina. Kada je Danko Matrljan »Maska«, lažni centarfor u stroju Josipa Skoblara, zabio škaricama pored Nijemca Stielikea, jedan od najljepših golova u povijesti Rijeke. Ostala dva djelo su elegantnog Slovenca Adriana Fegica. Slovenac, ali sada na klupi, Matjaž Kek, dirigira veoma uspješno riječkim orkestrom. Deset utakmica bez poraza od 12. srpnja uoči najsloženijeg ispita, protiv Stutggarta. Ne izgubiti večeras bio bi uspjeh, ostavilo nadu za uzvrat, kada će jedni druge bolje poznavati. Iako treneri Kek i Labbadia i sada imaju na dlanu – slabosti i dobre strane suparnika. Rijeka, momčad u stvaranju, jamačno još nije odigrala svoju najbolju utakmice sezone. Stuttgart je inspiracija i motiv. Pokreće mišiće i diže krvni pritisak. Trebat će mudrosti i discipline. Treća najveća utakmica na Kantridi, nakon Juventusa i Real Madrida. Rijeka je nakon dugo vremena aktivirala svoj nogometni vulkan ponosa. Zasluga Volpija, Miškovića, Juričića, Keka... I igrača, oni su večeras na potezu. Sudbina Rijeke je u njihovim nogama i glavama. Stuttgart je favorit. Benko je u odnosu na Matrljana – gorostas. U bijelom dresu postigao je 27 pogodaka u godinu i nešto dana. Napadat će njemačku obranu poput terijera. Često zna pucati »škaricama«, neka sada loptu samo ugura preko crte... Stuttgart će večeras biti jak koliko mu Rijeka bude dozvolila. Favoritu može parirati samo snagom kolektiva. Ishod utakmice je nepredvidljiv. Navijači Rijeke snivaju o iznenađenju, Nijemci su samouvjereni, klasni igrači su njihov adut. Kantrida je večeras biti jedno veliko srce. Kucat će snažno za Rijeku. Dočekali smo da se cijeli grad identificira s – klubom. Energija s tribina bit će struja. Sretnici s ulaznicom bit će dekor i dio spektakla. Ostali će se radovati i živcirati ispred malih ekrana. Stuttgart je moćan, koliko je dobra Rijeka? Odgovor ćemo dobiti večeras. |
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
Jakirović traži pojačanja na Svjetskom prvenstvu: Iskusni belgijski reprezentativac glavna meta Hulla
Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
| LEON BENKO NAPADAČ RIJEKE SPREMAN | |
| Nijemci nisu vanzemaljci | |
| Oni su favoriti, a mi igramo na svojoj Kantridi u čarobnom ambijentu. Ako budemo pravi možemo iznenaditi – kaže Benko | |
RIJEKA » Dobra je vijest da je Leon Benko spreman za okršaj s Nijemcima. Prvi strijelac HNL-a prošle sezone (18), nastavio je tamo gdje je stao – parati mreže i vratare tjerati u očaj. Šest »domaćih« i tri »europska« pogotka u devet nastupa. Jedan po utakmici, u prosjeku. Onaj najdraži još nije zabio. Stuttgart je utakmica za pamćenje, golovi ulaze u povijest. Kakva je obrana Stuttgarta? – Nisam gledao Nijemce. Dobro, ali nešto znate o svojim renomiranim suparnicima? – Znam da je ozlijeđen najbolji stoper, Tasci. Ne zamaramo se njiho
Večeras je zabranjeno zapucati prigodu. Svaka može u konačnici biti Božji dar? – Bit će šansi, stvaramo igru, znamo kako brzo do suparničkog kaznenog prostora iz polukontre. Nijemci su, razumljivo, favoriti? – Respektiramo ih. Veliki su klub s vrhunskim igračima. Činjenica da nisu najbolje krenuli u novu sezonu neće nas zavarati. Oni su favoriti, a mi igramo na svojoj Kantridi u čarobnom ambijentu. Ako budemo pravi možemo iznenaditi na krilima Armade. Recept? – Srce baciti na travnjak, boriti se do posljednjeg atoma snage da bismo ostvarili što bolji rezultat. Nisu ni oni vanzemaljci. Najveća utakmica do sada? – Možda nije najveća, ali za ekipu i cijeli grad puno znači. Tako ćemo se i postaviti. Nijemci moraju osjetiti snagu naših mišića u paklu Kantride. O. RIVETTI |
|
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
- Najnovije
- Najčitanije


Jakirović traži pojačanja na Svjetskom prvenstvu: Iskusni belgijski reprezentativac glavna meta Hulla
1 dan•Engleski nogomet

Radikalna kazna Fife zbog uplitanja politike: Država suspendirana iz svih nogometnih natjecanja pod okriljem
1 dan•Nogometni svijet

Como produljio ugovor s Hrvatom: 'On ima mentalitet kakav želimo izgraditi u klubu'
2 dana•Talijanski nogomet

Mathieu Acapandié potpisao višegodišnji ugovor s Bijelima
2 dana•SuperSport HNL

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
2 dana•SuperSport HNL

Inter započeo pregovore s Real Madridom oko dovođenja Nice Paza
2 dana•Talijanski nogomet

Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
2 dana•Futsal

Alžir - Austrija 3:3: Šest golova i na kraju ishod koji odgovara jednima i drugima
11 sati•SP 2026.

Como produljio ugovor s Hrvatom: 'On ima mentalitet kakav želimo izgraditi u klubu'
2 dana•Talijanski nogomet

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
2 dana•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
2 dana•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
3 dana•Ostale lige

Radikalna kazna Fife zbog uplitanja politike: Država suspendirana iz svih nogometnih natjecanja pod okriljem
1 dan•Nogometni svijet

Mathieu Acapandié potpisao višegodišnji ugovor s Bijelima
2 dana•SuperSport HNL

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
2 dana•SuperSport HNL









