RIJEKA » Nogometaši »Rijeke« danas gostuju u Kranjčevićevoj ulici (gdje je u posljednjem kolu prošloga prvenstva počeo »Rijekin« niz neporaženosti) kod dojučerašnjeg drugoligaša koji će predstavljati novi test zrelost za »bijele«. Kekove trupe su do sada uglavnom dobro reagirale nakon emotivnog i fizičkog pražnjenja poslije velikih utakmica kakva je bila ona protiv »Stuttgarta« prošloga četvrtka pa nema razloga da tako ne bude danas. Iako, opreza nikad dosta. – Pred nama je sedmo kolo, a mi smo već neke bodove izgubili i zato je pred nama težak zadatak i ne bi volio da netko od igrača razmišlja da je »Hrvatski dragovoljac« manje bitna utakmice nego onda sa »Stuttgartom« – započeo je Kek. – Bodovi se moraju sakupljati, a pred nama je protivnik pun ambicija, koji je svojim rezultatima u posljednje vrijeme, a posebno protiv »Dinama«, pokazao da je opravdano u ovoj ligi. Uvijek svi vole pogledati lijepu ženu, dobru djevojku. Tako će i sada biti s »Rijekom«. Sve će željeti maznuti »Rijeku«... Maznuti?! – Ja sam mislio pobijediti, a kako vi razmišljate to je drugih par rukava. Stavite onda navodnike, samo nemojte onda mene vući za jezik ha, ha... Moram se i na to priviknuti. Mi smo doživjeli ono lijepo što ti nogomet može dati, kada je rezultat dobar i kada te poljubi sreća, a nije dobro previše izazivati sreću. Mi ćemo biti primorani na promjene u ekipi jer stanje, što se fizike tiče, stvarno nije dobro. Kada ja mogu živjeti s time da mi je utakmica protiv »Hrvatskog dragovoljca« isto važna kao i ona protiv »Stuttgarta« onda će to morati prihvatiti i igrači. Što prije prihvate takav način razmišljanja lakše će im biti u ovom poslu koji zna biti vrlo, vrlo lijep kada te svi tapšaju, a zna biti i drugačiji. Vjerujem da su igrači sposobni odigrati dobru utakmicu iako je to samo tri dana nakon slavlja. Hvala svima koji su nam dali energiju u četvrtak, ali mi sada ipak trebamo čiste glave za HNL koji je za mene čak bitniji nego Europa. Što je Rijeka kriva? Očekuje vas slična utakmica kao ona u Zadru nakon Žiline kada dio pričuvnih igrača nije reagirao dovoljno dobro? – Zato neki igraju malo više. Moji suradnici vrlo, vrlo pedatno vode podatke o minutaži svih igrača i ne bih volio da mi netko prebaci da nije dobio minutažu i neke prilike. Ali, ne bih volio govoriti da netko nije dobio ili da neće dobiti jer se svatko za svoju priliku mora izboriti. I ne daj Bože da netko razmišlja da je ta utakmica manje važna nego ona protiv »Stuttgarta«. Lako će biti istrčati na »Neckar«, čekat će nas 40 tisuća ljudi pa to te samo nosi, a danas u Zagrebu treba kopati. Znate da volim one koji kopaju, od njih živimo, a umjetnici neka naprave potez kada je to potrebno. Radostan sam što igrači poštuju ove ljude koji dolaze vidjeti »Rijeku«. Ne »Dinamo« ili »Stuttgart« već »Rijeku«. Iako ne volim što se ljudi oko nas koji nemaju veze s »Rijekom« bave nama. Nisam nikoga uvrijedio do sada i ne želim da netko vrijeđa naš rad, a naročito rad mojih igrača. I zbog toga netko svatko gleda na sebe i pomete ispred svojega praga, a tek onda neka gleda na drugoga. Znate na koga mislim... Mislite na Igora Tudora, trenera »Hajduka«, koji se požalio da se veliča atmosfera u »bogatoj« »Rijeci« iako »siromašan« »Hajduk« ima više bodova? – On je mlad trener pred koji
DANAS, 19 Arenasport
H. DRAGOVOLJAC (4-2-3-1) ČOVIĆ• KLUK• ŠPEHAR• GREGOV• TOMIĆ• BRTAN• ŽIVKOVIĆ• ZLATAR• JAKŠINIĆ• JAJČINOVIĆ• DOLEŽAL• RIJEKA(4-3-3) VARGIĆ• BORAS• DATKOVIĆ• KNEŽEVIĆ• BERTOŠA• ZLOMISLIĆ• POKRIVAČ• MOČINIĆ• MUJANOVIĆ• KRSTANOVIĆ• AJAYI• Stadion Zagreba u Kranjčevićevoj. »Sudac Tihomir Pejin (D. Miholjac). Zlomislić: Sve počinje i završava HNL-om Damir Zlomislić stigao je zajedno s trenerom Kekom na presicu organiziranu neposredno prije odlaska momčadi na posljednji trening u Vrata iako je kranje upitno da će vrijedni veznjak iz Hercegovine početi današnju utakmicu u Kranjčevićevoj. Kek će, naime, vrlo vjerojatno odmarati većinu igrača koji su počeli utakmicu protiv »Stuttgarta«. – Sigurno nas očekuje jako teška utakmica, motivirani i kvalitetni protivnik koji se sigurno nada bodovima protiv nas – govorio je Zlomislić. – Ali, i mi ćemo sigurno biti motivirani, jer sve počinje i završava HNL-om. Maksimalno smo koncentrirani na utakmicu i imamo kvalitet da se vratimo s tri boda iako smo umorni od utakmice sa »Stuttgartom«. Imamo široku klupu, kvalitetne igrače i u svakoj utakmici idemo po tri boda, a tako će biti i danas. Pilčić potpisao za Kopar, Krstanović na odlasku RIJEKA » Dražen Pilčić napušta Kantridu. Njegova nova adresa je slovenski prvoligaš iz Kopra. Bivši junior »Rijeke« potpisao je dvogodišnju ugovornu obvezu s Kopranima nakon što su na Kantridi odlučili da mu neće praviti nikakve smetnje. Pilčić je sporazumno raskinuo ovoga ljeta potpisani ugovor i kao slobodan igrač promijenio sredinu. »Rijeka« je svoje interese zaštitila zadržavši pravo na dio odštetnog zahtjeva u slučaju da se Pilčić izbori za neki unosni transfer iz »Kopra«. Dogodilo se logično nakon što je postalo jasno da se najbolji strijelac Druge HNL prošle sezone neće naigrati kod Matjaža Keka. Uostalom, i za njega, pa i za »Rijeku« (možda jednoga dana dočeka novu priliku u matičnom klubu), najbolje je da negdje igra. Pilčićev odlazak po svemu sudeći neće biti posljednji ovoga ljeta. »Rijeku« bi istekom prijelaznog roka mogao napustiti još jedan napadač – Ivan Krstanović. Motivi njegova mogućeg odlaska su slični kao i u Pilčićevu slučaju. Stasiti napadač došao je iz Maksimira nezadovoljan minutažom za koju se nije uspio izboriti ni na Kantridi. Vrlo vjerojatno će tijekom idućega tjedna raskinuti ugovor s »Rijekom« što će sportskom direktoru Srećku Juričiću otvoriti problem – napadača. Naime, »Rijeka« bi do povratka Danijela Cesarca mogla ostati samo na jednom provjernom napadaču – Leonu Benku. Josip Tadić, na žalost, nije se uspio potvrditi u ovih nekoliko mjeseci. Juričić mora krenuti u potragu za napadačem u finišu prijelaznog roka... Što se Benkove prodaje tiče, sve je izvjesnije da će ostati na Kantridi budući da do sada nije stigla niti jedna ponuda koja bi bila odgovarajuća renomeu prvoga strijelca kluba i lige. Sve ispod milijun eura odštete bilo bi opasno podcjenjivanje igrača, kluba, pa i Miškovićeva ambicioznog projekta koji se razvija željenim putem. |
m je sigurno vrhunska karijera, ali što mu je »Rijeka« kriva? Da li smo nekom nešto ukrali, da li smo nešto uzeli? Pošteno radimo onoliko koliko znamo. Liječnici moraju bolje Sigurno vas remeti činjenica da će Vedran Jugović neočekivano biti duže van travnjaka, da Josip Brezovec još nije potpuno spreman? – Razgovarao sam o tome sa sportskim direktorom Srećkom Juričićem. Znate vrlo dobro da nemam dlake na jeziku i razmišljam samo kako bi bilo bolje ekipi. Nisam zadovoljan kako teče oporavak ovih igrača. Moramo i tu napraviti više. Ako smo sposobni rasti u svim segmentima morat ćemo i u tom dijelu rasti. Na nikoga ne ukazujem prstom, ali želio bih da to bude kvalitetnije. A može se bolje jer sve sam to prošao. Nikoga ne krivim. Svi smo krivi kada izgubimo i svi smo zaslužni kada pobijedimo. Da bi mogli što više puta dobiti trebamo što brži oporavak igrača koji su povrijeđeni. Stoji da imamo široku klupu, ali unatoč tome teško si možemo priuštiti izostanke stožernih igrača od pet, šest tjedana. Kratke su bile pripreme, nije to dovoljno akomulirane snage i normalno je da ne možemo igrati ni 60 minuta onako kako smo igrali 30 minuta protiv »Stuttgarta«. Prošli smo tek pet tjedna priprema. Oni koji vani slažu ekipu par godina i opet pogriješe su valjda budale što ulažu toliko novaca i svega ostaloga. A mi bi sve to napravi u par tjedana. Pitanje je koje su posljedice ostale od utakmice kod Kvržića, Benka, Anasa, Marića, Maleša... Sve su to igrači koji nisu mogli stajati u petak na treningu. Ali, ne zato što su plesali u Opatiji nego zato što su kopali... Hoće li se klub žaliti UEFA-i na tri utakmice kazne Kneževiću? – Ja bih se žalio, ali to je pitanje za druge u klubu, posebno za sportskog direktora. Da je do mene ja bih se žalio, ako ne zbog drugoga onda reda radi. Treba stati u obranu svojega igrača iako je napravio glupost i on to dobro zna – zaključio je Kek. |