HNK Rijeka 2013/2014

Kako će Hrvatska završiti u skupini L?
USF1926
USF1926
Mali dioničar
Pristupio: 06.03.2012.
Poruka: 6.359
25. kolovoza 2013. u 05:00
Rijeka zarobila svjetla reflektora


Orlando RIVETTI
 
Riječani su dan poslije trijumfa nad Stuttgartom »zarobili« sva svjetla hrvatskih reflektora. Od jutarnjih vijesti zorom na TV postajama do »oglasnih stranica« u tiskovinama. Divljenje! Posebice nakon što su se oba Dimamova obraza crvenjela od srama. Ali na Kantridi se nikada nisu bavili »drugima«, poput recimo trenera Hajduka Tudora, već su igrama i rezultatima natjerali javnost na pljesak. Predsjednik Mišković i trener Kek, prvi »operativci«, kluba i struke, imaju razloga za zadovoljstvo. Stuttgart je bio prva postaja dugoga stvaralačkoga puta. Impresionirali su igrom. Rezultat je plod vrhunske taktičko-tehničke, trkačke predstave. Kekov laboratorij i igrački potencijal mladih snaga željnih dokazivanja i afirmacije. Sada o Riječanima moraju razmišljati – Nijemci! 
    Rijeka prije toga mora odraditi isto toliko važnu prvenstvenu zadaću, susret s Hrvatskim dragovoljcem. Europa je šampanjac, HNL – vinograd koji treba obrađivati. Svaki je grozd (bod), bogatstvo u borbi za vrh ljestvice. Visoko je postavljena letvica ambicija. 
    Dragovoljci su se vratili elitnom društvu, u šest nastupa nikoga još nisu pobijedili, ali tri remija, posebice onaj protiv Dinama, jasno govore o ozbljnosti sastava iz Sigeta. Riječani su iscijeđeni limuni nakon susreta sa Stuttgartom. Teško je igrati svaka tri, četiri dana, ali trener Kek uspješno važe spremnost svakog pojedinca, zna koliko ima još goriva do – crvene lampice. Danas će sigurno kombinirati momčad. Nije riječ o rezervnim igračima, u pitanju su nijanse, već tko još može dovoljno trčati. 
    Bit će to, naime, dvanaesti nastup Rijeke u 46 dana, od 12. srpnja i starta prvenstva s Istrom (3:0). Nakon emocionalnog i tjelesnog pražnjenja sa Stuttgartom, trebat će zapeti iz petnih žila i opravdati ulogu favorita. Rijeka ove sezone još nije izgubila u 11 nastupa. Bit će to treće prvenstveno gostovanje nakon Splita (Hajduk 1:1), i Zadra (2:1), opasna utakmica iz više razloga, ali upravo zbog toga Riječani moraju pokazati koliko su moćni. Oni koji u igru ulaze povremeno ili griju klupu, imaju prigodu zgrabiti priliku. 
    Zaigrat će i kapetan Dario Knežević. Njemu su za sada, nakon isključenja u Žilini, namijenjene samo domaće uloge. Lešković ga je veoma dobro zamijenio, nitko se nije sjetio (osim trenera Keka!) da ga nije bilo protiv Stuttgarta. Kapetan danas mora povesti momčad u novu pobjedu. Dobro zbori da je dobio preveliku kaznu, tri utakmice, a samo jednom više kažnjen je igrač koji je Eduardu slomio nogu... Ali, Dario je dugo igrao u Italiji, zna da se gluposti sankcioniraju. Njega je isključio Talijan Damato, kao što je Rukavina u susretu s bečkom Austrijom pocrvenio od engleske ruke (Webb). Da su se oba slučaja dogodila u našem prvenstvu, svi bi danima grmjeli, pričali o urotama. U Europi vrijede europska pravila. 
    U svakom slučaju barem neke koristi, Knežević će danas biti odmoran i željan igre.
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
USF1926
USF1926
Mali dioničar
Pristupio: 06.03.2012.
Poruka: 6.359
25. kolovoza 2013. u 05:00
PONOSAN DAMIR KREILACH, VEZNJAK »UNION BERLINA«, DUŠOM UZ BIJELE

Nijemci su iznenađeni, ja nisam!
Rekao sam odmah nakon ždrijeba da »Rijeka« sigurno neće izgubiti u prvoj utakmici na Kantridi. Snimka s Kantride se stalno vrti na nacionalnom sportskom kanalu, puno pažnje se posvećuje sjajnoj atmosferi – kaže Kreilach

Ivan VOLARIĆ
 
Damir KreilachRIJEKA » Iako »Stuttgart« nije momčad kalibra »Real Madrida«, pobjeda »Rijeke« je sasvim sigurno odjeknula u nogometnom svijetu. Ako ništa, onda zbog brojnih riječkih »gastarbajtera«, ljudi koje je posao odveo daleko od rodnoga kraja. Jedan od riječkih nogometnih gastarbajtera odnedavno je i veznjak Damir Kreilach, koji uživa u pobjedama svojega »Union Berlina« i dojučerašnjih suigrača. 
    – Prije svega čestitam dečkima i stručnom stožeru, cijelom klubu, ali i navijačima na pobjedi i na atmosferi. Atmosfera je bila vrhunska, a što je najbitnije, »Rijeka« je pobijedila i ja im dajem velike izglede u uzvratu. Daj Bože da se tako dogodi i da »Rijeku« gledamo u skupinama Europske lige – započeo je bivši veznjak »bijelih«, koji naravno nije zaboravio dugogodišnje suigrače s Kantride. – Naravno da sam im čestitao. I Dariju, Mari, Mancetu i Benu... Svima! Svi su odigrali vrhunsku utakmicu. Pokazali su da u ovom trenutku »Stuttgart« nije bolji od »Rijeke«. Nadam se da će to pokazati i u uzvratu i da će sačuvati prednost s Kantride, te da će se plasirati u skupine što bi bila najveća stvar u povijesti kluba. I to treba cijeniti. Svaka čast dečkima! 
    Zanimljivo je čuti koliki je odjek u Njemačkoj izazvao ovaj poraz »Stuttgarta«. 
    – Pobjeda je odjeknula i u našoj svlačionici. Većina dečki je iznenađena pobjedom »Rijeke«. Pitali su me dosta o tome, ali ja sam im čim je »Rijeka« izvukla »Stuttgart« rekao da im neće biti lako. Dobro znam kakva atmosfera vlada na Kantridi, koliko navijači znače, ali i u kakvoj je formi trenutno »Rijeka«. Rekao 
Zadovoljan učinkom 
    
    Kreilach se prometnuo u standardnog prvotimca »Union Berlina«. Odigrao je svih pet službenih utakmica i pritom postigao dva pogotka. Nije loše za početak! 
    – Mogu biti zadovoljan što se svega tiče. Ide sve nekim svojim redom iako uvijek može bolje. Ušli smo u prvenstvo porazom protiv »Bochuma«, nakon toga smo odigrali 1:1 protiv »Arminije«, ali onda smo spojili tri pobjede zaredom. Jednu u Kupu, te protiv »Dinama Dreseden«, odnosno »Fortune« doma. Nadam se da ćemo danas u Frankfurtu nastaviti niz pobjeda, a onda nas očekuje derbi protiv »St. Paulija« doma.
sam odmah nakon ždrijeba da »Rijeka« sigurno neće izgubiti u prvoj utakmici na Kantridi i to se i ostvarilo. Za moje suigrače je pobjeda »Rijeke« iznenađenje, za mene baš i nije. Snimka utakmice s Kantride se stalno vrti na nacionalnom sportskom kanalu, puno pažnje se posvećuje sjajnoj atmosferi. I s te strane je napravljen vrhunski posao. 
    Očito je više nego ugodno biti Riječaninom u Njemačkoj, osim naravno ako u društvu nisu navijači »Stuttgarta«. 
    – Sigurno da je. Srce mi je veliko poput Učke, a daj Bože da dečki sačuvaju prednosti. Možda je bilo bolje da je ostalo 1:0, jer taj gol »Stuttgartu« puno znači, ali unatoč tome ja vjerujem u prolaz »Rijeke« jer su dokazali da su odlična momčad i da su u stanju odigrati odličnu utakmicu. Sigurno da »Rijeka« ima svoj cilj u Stuttgartu i siguran sam da će zadati velike probleme domaćinu. 
    Damir zbog obveza idućega četvrtka neće moći biti na »Mercedes Benz Areni«. 
    – Baš sam sada gledao. Igramo iduću subotu u 13 sati protiv »St. Paulija« i cijeli tjedan imamo treninge u tom terminu, a utakmica u Stuttgartu je u 18 sati, tako da nažalost neću stići, iako sam imao veliku želju da djevojka i ja otputujemo do Stuttgarta. Ali, bit ćemo uz TV i nadam se od 19.45 sati slaviti.
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
robil
robil
Potencijal za velika djela
Pristupio: 13.08.2012.
Poruka: 1.965
25. kolovoza 2013. u 07:07
Pitaj Orlando Mijatovića za komentar......
George Bush
George Bush
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.05.2013.
Poruka: 3.691
25. kolovoza 2013. u 09:31
Krstanović želi igrati, i to je o.k.
tip ima 30 godina i ne želi sjediti na klupi, a pored ovakvog Benka nema šanse da zaigra
ne znam što se kemijalo gomilanjem napadača,  možda za sustav sa dva napadača, ali Cesarec koji se uskoro vrača i nadam se lovi formu od prije,je u prednosti i prvi pik

Pala kiša, evo i Krajlaha, vidim nije zaboravio svoj klub, svaka ti čast Damire
Karakterno jedan od največih igrača Rijeke svih vremena, igrački Maleš mi se ćini bolji

Orlando dosljedan sebi, danas je na meniju tekučina, šampanjac, vinograd,
jučer su bili plodovi mora na Volpijevom stolu
bravo na dosljednosti Moržeti

Protiv dragovoljca biti će teško,solidna je to momčad,ko je gledao, ni u jednoj utakmicu nisu bili loši, imali su svojih prilika
SAMO RIJEKA !!!!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.06.2013.
Poruka: 129
25. kolovoza 2013. u 10:20
Danas bi na eurosport2 od 17:30 trebala bit utakmica ausburg-stuttgart. Da vidimo kako su nam se svabe oporavile od soka.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.06.2013.
Poruka: 129
25. kolovoza 2013. u 10:59
http://sportske.jutarnji.hr/kramaric-u-koprivnici-porucio-mamicu---ako-ne-racunate-na-mene--onda-me-pustite--/1122058/
Mozda ga je SJ kontaktirao i napalio :)
kvarner87
kvarner87
Željan dokazivanja
Pristupio: 02.03.2012.
Poruka: 253
25. kolovoza 2013. u 11:06
Roki86 je napisao/la:
http://sportske.jutarnji.hr/kramaric-u-koprivnici-porucio-mamicu---ako-ne-racunate-na-mene--onda-me-pustite--/1122058/
Mozda ga je SJ kontaktirao i napalio :)
Vidi cijeli citat


Odlican igrac,bio bi to pun pogodak. Mozda i Abdurahimi iz ZG
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.02.2013.
Poruka: 925
25. kolovoza 2013. u 11:08
Sad treba dodat gas i uzet kramarića

Edit: kasnim:)
[uredio Duga devetka - 25. kolovoza 2013. u 11:09]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.04.2013.
Poruka: 546
25. kolovoza 2013. u 11:29
Kramarić čudo,vjerovatno bi se odlično uklopio,a i sa loptom je odličan,nego realno da li je to i moguće da on dođe?
Ajde biondino stisnite pedalu i dovedite još nekog do kraja roka.
Ponavljam,danas će biti i više nego teško i mislim da Kek uopće neće eksperimentirati,neka izdrže još malo...
Sretno Rijeko danas,neka i dragi Bog usliši naše želje!!

NA VALOVIMA NAŠIH NADANJA PLOVIMO BEZ STAJANJA!!!!
Gips
Gips
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.07.2011.
Poruka: 1.099
25. kolovoza 2013. u 11:33
Roki86 je napisao/la:
Danas bi na eurosport2 od 17:30 trebala bit utakmica ausburg-stuttgart. Da vidimo kako su nam se svabe oporavile od soka.
Vidi cijeli citat

Ne znam što da priželjkujem. Ako budu poraženi, Bruno odlazi (što nije dobro), a ako pobijede Bruno ostaje (što je dobro, ali to vjerojatno znači i podizanje samopouzdanja igrača). Nekako ću ipak navijati da izgube pa da budu pod velikim pritiskom svojih navijača u četvrtak na Mercedes Benz Areni...
  • Najnovije
  • Najčitanije