HNK Rijeka 2013/2014
Roberto je napisao/la:
Campione je napisao/la:
7 Arči preselit na Kantridu da kad kasnim mogu pojest nešto normalno.Vidi cijeli citat
imaš pravo ! kako sam mogao zaboravit Arči ??!!! tamo sam proveo 5 nezaboravnih godina faxa !! Sve ostalo je bonus

Vidi cijeli citat
I ti si neki završit fakultet na vrijeme

Roberto je napisao/la:
Ljudi moji vi previše komplicirate oko tog novog stadiona... tko bi vama udovoljio !!!
Meni je pak s druge strane najbitnije da novi stadion ima sljedeće :
1. ispravnu dužinu i širinu terena tako da se na njemu mogu igrati sve utakmice pod okriljem Uefe i Fife.
2. krov marke Tondach iznad tribina tako budem siguran od bure i da ne pokisnem i ne dobijem upalu pluća.
3. uređeni sanitarni čvor sa mjedenim ručkicama na ulaznim vratima wc-a , dozatorom sapuna sa senzorom pokreta i mekanim toaletnim papirom marke Zewa softis tako da imam gdje piškiti i kakati kao čovjek.
4. uređeni fan shop minimalne veličine 100 metara kvadratnih opremljen tako da zadovolji i najzahtjevnije upite kupaca-navijača, npr. ako poželim štapiće za uši s motivom hnk Rijeke da ih imaju u ponudi i to u 3 različite varijante.
5. vrhunski vinski podrum ventiliran i sa termo izolacijom tako da se ne ugušim od ustajalog zraka a isto tako da se ne smrznem od hladnoće dok biram vino koje ću popit u čast pobjede nad južnim kmečavcima ili nad Mančester Junajtedom.
6. riblji restoran u sklopu stadiona sa svakodnevno svježom ribom u ponudi tako da skupa s našim Moržom mogu omastit brkove koje puštam zadnjih mjesec dana.
To bi bilo to... valjda... ?
Vidi cijeli citat
Preferirao bi da se u prodaji nađe i WC papir modre ili bile boje, da imam čime brisati guzicu...

gogykiryales je napisao/la:
i meni se ne sviđa to s križevima i djeluje mi prilično odbojno te nagrđuje cijelokupni dojam te pomalo i vrijeđa navijače drugih vjera ili ateiste i agnostike. Puno je bolja ideja da sa sjedalicama napišu: Armada, Rijeka, Kantrida ili nešto slično
ili neka uz križeve na jednoj tribini na drugu stave islamski polumjesec, na treću pravoslavni krst ili židovsku zvijezdu kako bi bilo ravnopravnosti među religijama

Vidi cijeli citat
Kiryales komunjaro stara... samo da tebe iziritiraju bi trebali stavit "U", kukasti kriz i fascio na tribine.

Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
| KANTRIDA 21. STOLJEĆA PRVE FOTOGRAFIJE IDEJNOG PROJEKTA NOVOGA RIJEČKOG STADIONA | |
| Stadion ostaje u zagrljaju stijena | |
Ivan VOLARIĆ |
|
RIJEKA » Predsjednik »bijelih« Damir Mišković ima nekoliko opsesija. Naslov prvaka Hrvatske, trening kamp na Rujevici, sređeni omladinski pogon koji neće proizvoditi drugoligaške i trećeligaške igrače i jedna od najvećih – novi stadion na Kantridi. Mišković je između gostovanja u Guimaraesu i Puli bio na sastanku kod gradonačelnika Vojka Obersnela. Tema između ulagača (Mišković/klub) i vlasnika zemljišta (Obersnel/grad) bila je aktualna i sve izglednija – gradnja novoga stadiona, u nekadašnjem kamenolomu na mjestu gdje se prije 100 godina odigrala prva nogometna utakmica. Prema Miškovićevim planovima rušenje postojećeg i gradnja novoga objekta trebala bi početi u svibnju iduće godine (posao će dobiti riječkih izvođači), a sve dovršeno u roku od 12 do 15 mjeseci. Procurile su i prve fotografije, odnosno video simulacija idejnog (ne i konačnog!) projekta stadiona koji suprotno prethodnim zamislima neće biti okrenut za 180 stupnjeva. Zadržao bi se sadašnji položaj, odnosno dvije trećine stadiona ostalo u zagrljaju stijena. Štoviše, stadion bi se prema najnovijim zamislima još snažnije priljubio uz legendarne stijene. Na mjestu današnje sjeverne tribine trebala bi niknuti centralna tribina. Podizanjem razine travnjaka za nekoliko metara cijeli kompleks bi se približio glavnoj prometnici iznad stadiona. U praksi to bi značilo da će se sjeverna tribina protezati cijelom visinom i širinom stijena. Kapacitet tribine, do koje će se moći stići izravno s glavne prometnice, ali i prometnim i pješačkim tunelima ispod glavnoga travnjaka (gdje će biti garažni prostor), četiri je tisuće gledatelja, od toga tri za gledatelje, a ostalo za VIP posjetitelje i novinare. Osim toga u utrobi te tribine izgradit će se sve prostorije neophodne za svakodnevni život kluba, od klupskih ureda, pa do ambulante, svlačionica, press prostora... Na zapadu, kapaciteta tri i pol tisuće gledatelja, ostali bi pripadnici Armade, a istok kapaciteta tisuću i pol gledatelja bi i nadalje bio rezerviran za gostujuće navijače. Odgovorni klups
|
|
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
| IVAN MOČINIĆ RIJEČKI DRAGULJ U POSLJEDNJIM UTAKMICAMA BLISTA PUNIM SJAJOM NA RADOST NAVIJAČA I SVIH U KLUBU | |
| Poseban gušt je dobiti Hajduk pred ispunjenom Kantridom | |
| Očekuju nas tri prave utakmice. Ne znaš koja je teža! Hajduk, Betis pa Maksimir. Morat ćemo uložiti puno truda jer neće biti jednostavno. Stvarno je užitak igrati ovakve velike utakmice – kaže veznjak »bijelih« Ivan VOLARIĆ |
|
RIJEKA » U trenucima dok su igrači »Rijeke« podizali navijačke valove na južnoj tribini stadiona »Aldo Drosina«, gdje se smjestilo 700-800 pripadnika Armade, trener Matjaž Kek je krenuo sa središta igrališta prema slavljeničkom buketu igrača i navijača. Ubrzo je uslijedila uobičajena reakcija navijača »Rijeke« nakon uspješno odrađenih gostovanja. Gromoglasno skandiranje »Kek, Kek...« prolomilo se »Drosinom«, a trener »bijelih« gestikulacijom i pokretima ruke sugerirao da su naslovne uloge i ovacije zaslužili – igrači. Neki malo više, neki malo manje. Izuzmu li se strijelci (Leon Benko, Zoran Kvržić i Ivan Krstanović), kojima po vokaciji pripadaju najveće zasluge, susjedski derbi obilježio je – Ivan Močinić. Riječki dragulj i veznjak, koji je u travnju navršio 20 godina, u posljednje vrijeme blista punim sjajem. »Močo« igra sve bolji nogomet i polako postaje ono što »Rijeci« nedostaje već godinama – lider momčadi na sredini terena. Ne treba, naravno, golobradom mladiću nabijati na leđa nikakav dodatni teret, ali dojam je da Močinić polako izrasta u klasnoga igrača kakvoga dugo već nije izbacio omladinski pogon riječkoga prvoligaša. – Dobili smo na svu sreću i to nam je stvarno bilo potrebno nakon ovoga gostovanja u Portugalu, gdje su nas domaćini prizemljili iako mislim da nismo zaslužili tako visoki poraz – započeo je Močinić s osvrtom na susjedski derbi. – Željeli smo se odmah dignuti na noge nakon te utakmice i mislim da smo u Puli pokazali svoje pravo lice. Nije bila laka utakmica, kao niti jedna do sada u Puli, usto gubili smo 2:1. Međutim, pokazali smo karakter i preokretnuli utakmicu, te se sada možemo mirno pripremati za utakmicu s »Hajdukom«. Dobre strane ove pobjede su da je momčad kvalitetno reagirala u jednom izrazito nepovoljnom trenutku, a loše da ste primili dva (pre)jeftina gola? – Dosta loše smo reagirali, pogotovo kod prvoga gola gdje mi vezni igrači nismo na vrijeme ušli u blok. Drugi gol smo primili početkom nastavka i ušli u razdoblje igre gdje nismo najbolje reagirali. Ali, u zadnjih 15 minuta smo se ponovo skupili, nekako zabili golove. Uvelike nam je pomogao drugi pogodak da nas dodatno digne i da zabijemo treći gol. Puljani su kod tog drugog gola izgubili na samopouzdanju i mi smo to dobro iskoristili. Sudjelovali ste u akciji kod drugoga gola, pogodili ste gredu i izborili te izveli korner iz kojega je Kvržić izjednačio rezultat? – Drago mi je radi toga. Bio sam u dobroj situaciji za udarac, mislio sam da će ta lopta završiti u mreži, a ne na gredi. Srećom u nesreći, poravnali smo iz kornera. Moram reći i da je Krle (Krstanović, op. a.) odlično reagirao kod oba pogotka. Do sada niste izvodili prekide? – Nisam. Ovo je jedina utakmica uz onu u Walesu gdje sam izvodio prekide ove sezone. Sharbini je inače zadužen za te stvari, a kako je ranije izašao iz igre, onda sam ja preuzeo te dužnosti. U posljednje vrijeme ste u odličnoj formi, dižete se iz utakmice u utakmicu, što su primjetile i portugalske kolege koje su vas pohvalile unatoč visokom porazu »Rijeke«? – Narastao sam u formi, ali to sam osjetio u prvom redu na treninzima. To se najviše osjeti kroz treninge. Stvarno se dobro radilo. Iako nisam puno igrao dobro sam se osjećao i čekao šansu. Dobro se osjećam što se vidjelo i na prošlim utakmicama. Ali, mogu još bolje. Treba samo nastaviti raditi, ovaj tjedan se dobro pripremiti za »Hajduk« koji je za nas bitna utakmica. Pred nama je opet težak ciklus utakmica. Nakon jadranskog derbija slijedi ogled s »Betisom«, pa »Dinamo« u Maksimiru. Da li vam više odgovara igrati u rasporedu 4-3-2-1 (ili 4-1-4-1), kojega u posljednje vrijeme prakticira Kek, ili na poziciji zadnjeg veznog igrača u paru s još jednim suigračem u rasporedu 4-2-3-1 što je sustav u kojem ste otvorili prvenstvo? – Obje pozicije mi odgovaraju, ali nekako smo gušći u vezi kada nas je troje. Dobro se slažemo, dobro smo izgledali u posljednjim utakmicama. Ponovo ste započeli ciklus derbija. Nakon susjedskog s Puljanima slijedi »Hajduk« na Kantridi? – Očekuju nas tri prave utakmice. Ne znaš koja je teža! »Hajduk«, »Betis« pa Maksimir. Morat ćemo uložiti puno truda, dobro se pripremiti jer neće biti jednostavno. Sva sreća da nas ima puno, jer imamo dosta ozljeda, a počeli su nas sustizati i problemi s kartonima. Vjerujem da ćemo se dobro pripremiti, a prvo malo odmoriti jer iza nas je niz od tri zahtjevne utakmice. Stvarno je užitak igrati ovakve velike utakmice.
– Uvijek je velika stvar dobiti »Hajduk«, svi znamo koliko to znači navijačima »Rijeke«. A poseban je gušt dobiti »Hajduk« pred ispunjenim tribinama stadiona na Kantridi. Vjerujem da će u subotu biti tako. Dodatna motivacija nam ne treba, nadam se pobjedi i da ćemo zasjesti na prvo mjesto. Iako, naravno, treba se za to poklopiti i kiks »Dinama«. U trenažni proces se vratio vaš dugogodišnji suigrač i prijatelj Niko Datković? – Drago mi je zbog toga jer iza njega je teško razdoblje i operacija koja je na sreću uspješno završila. Želim mu brzi povratak na terenu. Uvjeren sam da će se vratiti na teren onakav kakav je i bio i da će se nametnuti treneru, te pridonijeti rezultatima momčadi – poručio je dečko s Kantride u punom smislu tih riječi. Počinje prodaja paketa ulaznica za Europsku ligu Danas (od 9 do 18 sati) na blagajnama kraj zapadne tribine počinje prodaja paketa ulaznica za tri riječke utakmice Europske lige, atraktivne susrete s »Betisom«, »Lyonom« i »Vitorijom«. U iduća tri dana svoje ulaznice moći će nabaviti pretplatnici, oni koji su od početka vjerovali u ovu momčad i zbog toga su nagrađeni pravom prvokupa dragocjenih papirića. Dio njih im se pridružio posljednjih tjedana, kada je gotovo svakodnevno rastao broj pretplatnika i članova kluba. Klupska glasnovogornica Sandra Nešić još jučer je bila zatrpana zahtjevima za ulazak u članstvo kluba i kupovinu godišnjih karata iako je odavno već počelo prvenstvo. U četvrtak u 18 sati zaključuje se prodaja europskih ulaznica za pretplatnike (njih gotovo tisuću) i ulaznice odlaze u slobodnu prodaju. Svaka osoba može kupiti maksimalno dva paketa uz obavezno predočenje OIB-a i osobnog dokumenta sa slikom. U subotu počinje online prodaja na kojoj će biti raspoloživo ukupno 500 paketa, te prodaja na osam prodajnih mjesta i-Novina (P. R. Vitezovića, Korzo, Trpimirova, Trninina, Matije Gupca, Ciottina, Žabica i Riva-Korzo) i dva prodajna mjesta Novog lista u centru grada (kod Fontane – Garibaldi ulica, te autobusna stanica kod Slavice), na kojima će biti distribuirano dodatnih 500 paketa. U online prodaji i na prodajnim mjestima i-Novina te prodajnim mjestima Novog lista neće biti moguće kupiti pakete za VIP A i A tribinu. U utorak, 1. listopada, nakon 13 sati svi eventualno preostali paketi bit će vraćeni u klubu, te će se pustiti u pojedinačnu prodaju uoči svake utakmice. Danas će biti aktiviran poseban info telefon (099/6575369) i e-mail ([email protected]) adresa gdje se mogu dobiti svi odgovori na eventualne upite vezane uz prodaju paketa za europske utakmice. Sudeći prema ogromnom interesu navijača, moglo bi se prvi put u povijesti dogoditi da budu čak tri utakmice »Rijeke« unaprijed rasprodane. |
|
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
- Najnovije
- Najčitanije


Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
15 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
20 sati•Francuski nogomet

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
13 sati•Ostale lige

Ekspresna zarada španjolskog giganta: Real aktivira klauzulu za veznjaka Coma
21 sat•Španjolski nogomet

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
10 sati•Španjolski nogomet

Tottenham u izravnom ratu s Unitedom: Preotima mu dva transfera, a sada želi i njegovog igrača
1 dan•Engleski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
11 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
15 sati•SuperSport HNL

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet









