HNK Rijeka 2013/2014

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.12.2011.
Poruka: 163
24. rujna 2013. u 22:57
Ošneš je napisao/la:
igorino je napisao/la:
MODD je napisao/la:
Skauti Hajduka vrebaju. Ugradili su im laptope na šank. Bojte se!
Vidi cijeli citat


Vi i laptopi  još malo i bit će "Daj Brbiću kunu" a ti pričaš o laptopima he he he.
Skauti Hajduka jel to neka nova humoristička serija brale 

Vidi cijeli citat


Iskreno, rugat se nekome radi neimaštine, bilo čovjeku, bilo klubu, državi, sasvim nebitno mogu samo činit propali abortusi.

Isto tako, koliko god trenutno ne imali, opet baratamo sa novcem i to šta sami uprihodimo ali koji ode šta zbog velikih dugova, koji vi možete samo sanjat, osim kad nono Volpi odriši kesu, za što i nemoraš biti ništa više do psića koji maše repom.
Vidi cijeli citat


Rugat se nekom zbog neimaštine a dok ste cicali državne sise u svakom re\imu i bili puni ko brod šta je bilo onda ko se kome rugao.
Dok ste plačali igrače šakom i kapom (a ostalo je i za suce) onda je sve bilo bajno jel tako ?
Kome ti djeliš moralne lekcije kad ste uz Dinamo najkorumpiraniji i najpokvareniji klub u RH ?
20 godina ste varali državu uz blagoslov premijera i HDZ-a i sad vi nama pričate o moralu ma stvarno divno.
MORALNE VERTIKALE IZ SPLITSKE MAHALE !!
Propali abortus ti glavu nosi
whitefox
whitefox
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.04.2013.
Poruka: 2.292
24. rujna 2013. u 22:58
mozda negdje kod izlaza igraca da ih motivira nikad neznas...
jandro
jandro
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.03.2012.
Poruka: 405
24. rujna 2013. u 23:01
TIR669 je napisao/la:
Samo ne zaboravite: nama paše sve osim poraza...

 


Jer u ovih deset kola imamo četiri remija sa konkurencijom (Dinamo, Hajduk, Lokomotiva, Split - ruku na srce, tri su na domaćem terenu) i šest pobjeda na malim utakmicama s gol razlikom 16:4. A na derbijima se ne osvajaju naslovi nego navijački glasovi...


Daleko od toga da je remi nama dobar i povoljan rezultat, samo ponavljam i tvrdim kako, ako nastavimo ovako igrati na ostalih 5 utakmica, rezultati u derbijima ipak neće odlučivati previše i ja sam zadovoljan dobrom igrom i malim brojem protivničkih prilika za gol. Što se mene tiče, već sam napisao, potpisujem sve remije protiv konkurencije ako ćemo u preostalih 20 utakmica osvojiti sva tri boda jer samo to nosi 60 bodova...

Vidi cijeli citat


Prvenstva se dobivaju na malim utakmicama, a ne u derbijima. S time se slazem. Ali ne ako mi derbije igramo sa 4 od 9 ekipa u prvenstvu. Ako preracunas bodove koje mi sada imamo, odnosno ovih 8 koje smo do sada izgubili, pretvoris u poraze to ti je kao da trenutno imamo omjer 7-1-2. Znaci kao da smo npr. izgubili od dinama i hajduka, remizirali sa splitom i dobili lokomotivu. Tako da taj nacin gledanja na izreku "na malim utakmicama se dobivaju prvenstva" ne vazi barem po meni u ligi di mi imamo derbije sa 4 od 9 ekipa. Za naslov ce ipak trebat nekog dobit
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.12.2011.
Poruka: 163
24. rujna 2013. u 23:08
HAJDUKAAAA !!!!
Doktor Zak
Doktor Zak
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.06.2013.
Poruka: 1.399
24. rujna 2013. u 23:58
jandro je napisao/la:
TIR669 je napisao/la:
Samo ne zaboravite: nama paše sve osim poraza...

 


Jer u ovih deset kola imamo četiri remija sa konkurencijom (Dinamo, Hajduk, Lokomotiva, Split - ruku na srce, tri su na domaćem terenu) i šest pobjeda na malim utakmicama s gol razlikom 16:4. A na derbijima se ne osvajaju naslovi nego navijački glasovi...


Daleko od toga da je remi nama dobar i povoljan rezultat, samo ponavljam i tvrdim kako, ako nastavimo ovako igrati na ostalih 5 utakmica, rezultati u derbijima ipak neće odlučivati previše i ja sam zadovoljan dobrom igrom i malim brojem protivničkih prilika za gol. Što se mene tiče, već sam napisao, potpisujem sve remije protiv konkurencije ako ćemo u preostalih 20 utakmica osvojiti sva tri boda jer samo to nosi 60 bodova...

Vidi cijeli citat


Prvenstva se dobivaju na malim utakmicama, a ne u derbijima. S time se slazem. Ali ne ako mi derbije igramo sa 4 od 9 ekipa u prvenstvu. Ako preracunas bodove koje mi sada imamo, odnosno ovih 8 koje smo do sada izgubili, pretvoris u poraze to ti je kao da trenutno imamo omjer 7-1-2. Znaci kao da smo npr. izgubili od dinama i hajduka, remizirali sa splitom i dobili lokomotivu. Tako da taj nacin gledanja na izreku "na malim utakmicama se dobivaju prvenstva" ne vazi barem po meni u ligi di mi imamo derbije sa 4 od 9 ekipa. Za naslov ce ipak trebat nekog dobit
Vidi cijeli citat

pa baš i nije isto, da je bilo tako ne bi sad bili bod iza dinama nego tri.
USF1926
USF1926
Mali dioničar
Pristupio: 06.03.2012.
Poruka: 6.359
25. rujna 2013. u 00:00
Tko je taj Kurilic koji je igrao u obrani protiv Klane?
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.06.2013.
Poruka: 155
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.07.2010.
Poruka: 1.950
25. rujna 2013. u 00:40
A šta on dođe legendarnom Šimi?
Mr. Pennypacker
Mr. Pennypacker
Dokazano ovisan
Pristupio: 08.06.2012.
Poruka: 15.676
25. rujna 2013. u 01:08
Procitao sam na drugom forumu (ne znam da li je tocno ali lako moguce) da smo dali 1000 karta navijacima Hajduka (prica se o dva kaveza na gostujucoj tribini), zasto se uporno daje vise od 5%? To mi nikada nece biti jasno.
[uredio Mr. Pennypacker - 25. rujna 2013. u 01:10]
RIJEKA PRVAK! FF! √ Kako skrtac cuvan za se tu lipotu doma svoj'ga se lipote, cuda svita nisu sjena kraja moj'ga
USF1926
USF1926
Mali dioničar
Pristupio: 06.03.2012.
Poruka: 6.359
25. rujna 2013. u 03:02
 
JADRANSKI DERBI »RIJEKA« I »HAJDUK« U SUBOTU IGRAJU SUSRET KOJI ĆE DIREKTNO UTJECATI NA RASPLET BORBE ZA SAM VRH PRVENSTVENE LJESTVICE
PUNO VIŠE OD SAME UTAKMICE 
Mogu li Riječani i Splićani ukrasti Božić modrima?
Ono što ovoj utakmici daje posebnu draž jest činjenica da jadranski rivali svoju međusobnu utakmicu dočekuju sa samo bodom zaostatka od vodećeg Dinama. Nikad uzbudljivija Prva HNL poslije deset kola 

Ivan VOLARIĆ
 
* Foto: P. FABIJANRIJEKA » U subotu od 19 sati na Kantridi se igra 117. jadranski derbi! »Rijeka« i »Hajduk« nastavljaju priču započetu prije 67 godina kada su Splićani na legendarnoj »Plinari« svladali »Rijekinu« preteču, »Kvarner«, 1:0. Nakon toga Riječani i Splićani su odigrali 115. utakmica za prvenstvene bodove. »Hajduk« je ukupno dobio 55 utakmica, »Rijeka« 26, a 35 susreta završilo je na papiru »miroljubivo«, iako to nikada nisu bili miroljubivi susreti. Tradicija je na strani trofejnijih Splićana, ali ponajviše zahvaljujući razdobljima u kojima je »Rijeka« imala previše unutarnjih problema da bi svojem najvećem suparniku pokazala zube i pomrsila računice. Bilo je, naravno, i razdoblja u kojima su rivali u obrnutim ulogama dočekivali međusobne oglede. Oni stariji navijači »Rijeke« rado će se prisjetiti da »Hajduk« od 1976. do 1988. nije odnio bodove s Kantride. Malo mlađi će pamtiti gorke trenutke, finale Kupa u Beogradu, transfer Nenada Gračana na Poljud, a najmlađi da je 1999. godine cijeli Poljud skandirao »Rijeci« nakon pobjede 3:1 ili da su 2004. godine »bijeli« baš pobjedom u Splitu osvojili svoj prvi Kup Hrvatske. Bilo je još upečatljivih epizoda, poput rušenja stijena tijekom jadranskog derbija odigranog 9. rujna 1962. kada je ozlijeđeno 96 navijača ili onoga odigranog krajem 80-ih godina kada je došlo do velikih navijačkih nereda zbog čega je ta utakmica nazvana Yu-Heyeselom. I to je, na žalost, dio prošlosti jadranskih derbija... 
    
Drugi i treći

»Rijeka« i »Hajduk« u subotu igraju još jednu utakmicu koja će sasvim sigurno zauzeti posebno mjesto u povijesti međusobnih ogleda. Nakon dugo vremena jadranski derbi igraju drugoplasirana i trećeplasirana momčad na prvenstvenoj ljestvici. »Rijeka« je nakon deset prvenstvenih kola jedina neporažena momčad, »Hajduk« ima dva poraza, ali pobjedu više i tri remija manje. Samo zahvaljujući činjenici da »Rijeka« ima najefikasniji napad »bijeli« dočekuju jadranski derbi s boljom gol razlikom i s druge pozicije. Prvi ovosezonski ogled na Poljudu završio je bez pobjednika, ali puno toga se promijenilo od te utakmice. »Hajduk« je, unatoč financijskim problemima, ojačao svoju mladu momčad, pokazao da, za razliku od prošle sezone, prožete brojnim usponima i padovima, može biti kompetitivan. Uostalom, ne tako davno na Poljudu je nastradao »Dinamo«. »Rijeka« je, s druge strane, u nezapamćenom nizu. Riječani još ne znaju za poraz u domaćem natjecanju, momčad je pobjedom u Puli prevladala šok nakon visokog poraza u Guimaraesu. Unatoč brojnim ozljedama i izostancima, širina igračkog kadra jamči da će Kek moći Tudoru suprotstaviti momčad dostojnu utakmice koja se uvijek s posebnim nestrpljenjem čeka na Kvarneru. 
    Ono što ovoj utakmici daje posebnu draž jest činjenica da jadranski rivali svoju međusobnu utakmicu dočekuju sa samo bodom zaostatka od vodećeg »Dinama«. 
    Osvrt na povijest prvoligaškog loptanja na hrvatskom tlu u protekle 21 godine otkrit će da od uvođenja trobod sustava nije bila ovako neizvjesna situacija na vrhu prvenstvene ljestvice nakon deset odigranih kola. 
    
Dinamova dominacija

Obično bi se to svelo na utrku u dvoje ili bi jedna momčad (uglavnom Dinamo) već stekla teško dostižnu prednost. Postoje, naravno, izuzeci. U sezoni 1998./99. »Dinamov« prethodnik »Croatia« te »Rijeka« i »Hajduk« vodili su bitku za naslov prvaka, ali rasplamsala se tek u nastavku sezone. U desetom kolu »Rijeka« je zaostajala čak šest bodova za »Croatijom«. Situacija slična današnjoj bila je u sezoni 2010./11., vodeći »Dinamo« je imao bod više od drugoplasiranog »Hajduka« i četiri više od trećeplasirane »Rijeke«. Međutim, »bijeli« su tada već bili u silaznoj putanji, počeli su gubiti korak nakon što su ušli u prvenstvo sa šest uzastopnih pobjeda. Aktualna momčad »Rijeke« za razliku od te ima širinu i adekvatnu logističku potporu, a pokazala je i stabilnost uslijed čega je teško očekivati neke veće padove na rezultatskom planu. »Hajduk«, s druge strane, za razliku od »Dinama« i »Rijeke« nema više europskih obveza, može se fokusirati isključivo na domaće obveze što sugerira da bi se moglo dogoditi zanimljivo prvenstvo. Mogu li Riječani i Splićani ukrasti Božić »modrima«, spriječiti ono što se događalo u posljednjih osam sezona kada je »Dinamo« već nakon prvoga dijela sezone riješio pitanje prvaka? Dojam je da mogu. A puno toga donijet će subotnji derbi. Iako se ne govori zalud da se prvenstva osvajaju na malim utakmicama, svaki osvojeni bod u međusobnim ogledima ima dvostruku vrijednost.



Rijeka vs. Hajduk     
   
1946.

god. osnivanja

1911.
4 nacionalna Kupa

trofeji

18 prvenstava i 15 kupova
5 mil. eura

budžet

6 mil. eura
18,3 mil. eura

vrijed. ekipe

17,1 mil. eura
2 mil. eura

najskuplji igrač

Maloča 3,5 mil. eura

Jadranski derbiji         
 
  UTAKMICA POB. Ri. REMIJA POB. Ha. GOL-RAZ.
HNL 58 15 14 29 61:88
Yu-liga 58 11 21 26 61:92
UKUPNO 116 26 35 55 122:180
   
  UTAKMICA POB. Ri. REMIJA POB. Ha. GOL-RAZ.
Kantrida 58 19 22 17 72:62
Poljud 58 7 13 38 49:118



Više od tisuću pretplatnika krenulo po svoje pakete 
    
    Izostala je prema očekivanjima gužva na blagajnama ispred zapadne tribine gdje su jučer pušteni u prodaju paketi ulaznica za tri utakmice Europske lige. Po ulaznice su stigli pretplatnici, oni čiji novac i vjeru je klub honorirao pravom prvokupa ulaznica bez stajanja u redovima kojih će sigurno biti kada u petak krene prodaja za ostale navijače. Pretplatnika je zaključno s jučerašnjim poslijepodnevom 1010, a budući da imaju pravo kupovine dva paketa ulaznica, pretpostavka je da će većina iskoristiti to pravo što znači da će u slobodnu prodaju nešto manje od osam tisuća paketa. Većina njih bit će na blagajni na Kantridi, dio će biti pušteno u online prodaju, a dio na kioscima iNovina i Novoga lista. Osim za europske dvoboje, jučer su se kupovale ulaznice i za jadranski derbi. 
    – Interes je velik, ljudi zovu, pitaju, stalno netko dolazi po ulaznice. Što se paketa za Europu tiče, prednost smo dali našim pretplatnicima, međutim info telefon i mail otvoren za ovu priliku je stalno u pogonu. Mnogi zovu, raspituju se... – prenijela je klupska glasnogovornica Sandra Nešić dio radnog ozračja u klubu kojega ne remeti ni »lupnjava« radnika koji užurbano rade na uređenju stadiona sukladno UEFA-inim zahtjevima. 
    
Vučemilović sudi 
    
    Subotnji derbi povjeren je osječkom sucu Anti Vučemiloviću kojemu će pomagati sugrađani Dalibor Conjar, Dejan Berger, Damir Batinić i Đakovčanin Goran Pataki. Četvrti sudac je Zagrepčanin Dalibor Mlakar.
 
Si Spiritus pro nobis, quis contra nos?
  • Najnovije
  • Najčitanije