Željan dokazivanja
Pristupio: 26.06.2009.
Poruka: 373
23. listopada 2023. u 07:20

U zadnje vrijeme su mi zabrinjavajuća sva druga poluvremena. Čini mi se da Sopić ima neku šprancu izmjena neovisno o stanju igrača na terenu, jučer ne vidim razlog zašto je Ivanovića izvadio, njegovim izlaskom je i ono malo energije iz momčadi nestalo. Banda i Hodža koji redovito ulaze u nastavku ne donose ništa ni u stabilizaciji igre, a kamoli u ofenzivi, a i Momo se nije pokazao kao nekim igračem prevage. Mislim da je vrijeme na vraćanje jednog defenzivnijeg veznog u igru, a Fruk i Pašalić su mi prvi kandidati za klupu, vjerujem da bi sada bili korisniji kao impuls s klupe, da ne bi opet morao Bogojević ulazit. I Ilinković je nestao sa karte, trebalo bi i njega malo više koristiti.

"Močinić za Mujanovića, Mujanović ide sam, sam Mujanović iiiiiii goooooooooooooooooooooool, dvaaaa dvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, gooooooooooooooooooooool..Goran Mujanović, Rijeka ima Europa ligu..."

Slažem se.

Sopp gura, a to je doma opravdano, 4-1-4-1, dok vani, na terenima (makar će Sopp, prvo, reć da je teren isti i njima i nama, a onda, jučer, ipak spomenut slabiji i sporiji teren kao nama veći, jasno, hendikep) lošije kvalitete, gdje je teže razvit našu igru, nama fali taj drugi centralni vezni.

Šta se tiče Momota, ja sam s njim zadovoljan. Došao je, vjerojatno desetak dana nije ni trenirao u onom vakuumu između Tiraspolja i Rijeke kad se riješavala viza, daje jednu dodatnu kvalitetu našoj ekipi. Jučer se našao na odbijancu, na žalost, Majkić je dobro reagirao. On može i mora samo rast.

Ilinković, on je Jakirov liebling, nama je i kod njega on bio zadnja opcija, a sad, kad većinu utakmica igramo sa jednim veznim, on tek ima manje mjesta. Još je Sopp spomenuo povratak Petroviča krajem studenog (makar sam ja tu skeptičan).  Teško je tu šta pametno reć, ali na jesen će on, ako Sopp ovako nastavi, teško do minuta, dok, na proljeće, treba razmišljat i da bi mogli ostat bez pokojeg veznjaka (Selahi).

Mi tu imamo puno opcija. Jedna je, Hodža/Banda unutra, Pašalić/Pjaca/Fruk na klupu (Janković nam je, zadnjih nekooiko utakmcia, najbolji igrač).

Iako, treba imat na umu da mi jučer prvo poluvrijeme nismo odigrali loše. Dapače, imali smo 1:0 i nekoliko odličnih prilika za otić na dva gola raulike gdje je Majkić odlično reagirao. Problem je to drugo poluvrijeme gdje smo bili bliže porazu nego pobjedi. Da, gol smo primili nakon greške, i to neforsirane, ali i to je sastavni dio nogometa, ali veći problem je da mi, od toga gola u 49', osim šanse Momota i udarca, mislim Pjace par minuta nakon gola, nismo ništa napravili. S druge strane, oni su imali copy paste akciju gola gdje su falili milimetri, pa udarac Vuka i na kraju, šansu Čuića gdje bi se uključivao VAR da je ušla u gol. Mi formaciju mijenjamo tek u 66', skoro 20 minuta iza primljenog gola. Puno prekasno.

23. listopada 2023. u 08:19

Treba reci da smo i imali srece kod gola Jankovica, da nije dirao Istrin igrac to ne bi bio gol.

Meni Jankovic jucer los, skrivao se od lopte a kad je ima je jednostavno prespor u predaji iako ima dobar gard kad krene u prodor.

Problem je sto su nam ofenzivni igraci jucer premalo imali loptu, zato su i dosla sebicni kad imaju loptu u nogama. Nase sanse su plod solo pokusaja Ivanovica. Ostalo nista. Makar opcenito se nasa igra svodi na individualna rijesenja i to udarcima iz vana, ne sjecam se kad smo odigrali neku kombinaciju ili gol iz ubacaja sa strane i slicno.

[uredio Mr. Pennypacker - 23. listopada 2023. u 08:21]
Puna usta domoljublja, a džepovi državne love.
pripravnik
pripravnik
Pristupio: 05.01.2014.
Poruka: 790
23. listopada 2023. u 08:48

Mr. Pennypacker je napisao/la:

S ovime se definitivno slažem, niti defanzivno niti ofanzivno nemamo automatizama u igri i to je ono što smatram problemom. Remi kao remi, ni prvi ni zadnji, a ni Drosina nama definitivno nije lagano gostovanje

Pa i protiv Hajduka teško da bi zabili gol da  nije bilo penala. Protiv Rudeša i Slavena užas. Jednom mu je uspjela formacija i nakon toga ju se tvrdoglavo drži. Naravno da se ovako s jednim pasom lagano probije prva linija i onda često Selahi ostane s dva protivnička igrača jer se stoperi i bočni povuku. Jučer do gola bezvezni, nakon toga par šansi i onda drugo poluvrijeme tragikomični.

Ničime me nije uvjerio da je kapacitet za trenera koji napada titulu, a posebno je iritantan s bahatim nastupima, dok na terenu nema nikakvog potpisa..

Protiv ovakvih ekipa imamo i problem ofenzivno nedorečenih bokova koji gotovo nikada ne uspiju probiti stranu i onda je protivniku lako zgusnuti sredinu gdje se gotovo svi naši guraju. Za zimski prijelazni rok treba naći jednog ofenzivno potentnog bočnog pa ovisno o protivniku mijenjati.

Ivanović jučer jedini na visokom nivou, bravo.

riusrcu
riusrcu
Pristupio: 13.04.2011.
Poruka: 281
23. listopada 2023. u 08:55

Igra nam se raspala, energija nestala,krila na izletu bez 'konobarskog' servisa,sredina nestala... A on vadí krila koja su losa zbog 'loseg servisa',opet  bez plana 'B', 'C'. Zasto nakon izmjena ekipa ne reagira? Zasto nam se dogadaju iste greske? Zasto Sopicu ne shvacas da grijesis,da nesto treba mijenjat? Mularija se mora zabavljat u igri, ne robovat nekim tvojim taktickim zamislima koje nisi razradio do detalja. Imao si 2 tjedna za pripremu. Nisu bili svi ća. Sva sreca pa je 'gore i dole' jos gore pa i kad smo na 60% bjezimo pratnji.

pripravnik je napisao/la:

Pa mi nemamo igru već praktički dvije godine. Sopić ima problem što je naslijedio Jakira, kod kojeg se je taktika svodila na udarce iz daljine, teško je u kratkom roku nešto drastično promijeniti. Vidi se da se na treninzima radi na prekidima (korneti i slobodni udarci), tako smo i jučer postigli gol. Malo mi smeta to što se Sopiću doslovno gledaju detalji, čovjek od kad je došao izuzev poraza od Dinama ima sve pobjede osim dva remija, plus što nas je doveo na prvo mjesto. Šta će tek biti kada izgubimo koju utakmicu. Meni se njegov stav na presicama sviđa, iskren je, kaže što misli, nažalost neki to mijenjaju sa bahaćenjem.

FM24
FM24
Poruka: 349
23. listopada 2023. u 09:20

Bolji su oni što lijepo pričaju, hvale sebe, glume da sve znaju i pobjegnu prvom prilikom i pokažu kakvi su ljudi, a bome i treneri, od ku...

FTM
FTM
Pristupio: 05.12.2021.
Poruka: 1.404
23. listopada 2023. u 09:42

Sopićevi nastupi za medije su vjerojatno puno korisniji nego se na prvu čini, dobro je netko napisao da tako skida pritisak s ekipe i prebacuje ga na sebe. Ne treba ga podcjenjivat, zasad radi prilično solidan posao.

Dobro, dobrooo! Fuć!
pretkolo rappana
Pristupio: 14.03.2023.
Poruka: 3.742
23. listopada 2023. u 10:00

Nismo ista ekipa doma i vani, to je sada već kristalno jasno. Nije to ništa neuobičajeno, ali za najveće domete ti i vani moraš igrati nogomet ili barem se igrat nogometa.

Guramo isti sastav i formaciju, ali tu prestaju sve sličnosti..

Po meni jako fali taj drugi veznjak u gostima. Teško izlazimo iz visokog pritiska, kad nas stisnu i zavore selahija nemamo kome dodat, onda labrović ili bekovi nabiju, najčešće u aut ili izgubimo posjed. Fruk i Janković ostanu previsoko jer nisu šestice, a više se desetke nego osmice. Doma je malo drugačije jer igramo sa više samopuzdanja iako nas je hajduk u prvih 6-7 minuta isto prisilio na nekoliko grešaka, samo što oni nemaju snagu i profil igrača za dugotrajni visoki pritisak.

Ne razumijem zašto dijete i projekt kluba, najvrijednij igrač sjedi na klupi. Hodža mora biti uvijek unutra, a onda po potrebi možeš vaditi jednog veznog ako lovimo rezultat. Nema impulsa sa klupe jer su svi nabacani u prvih 11, a onda ih se vadi jednog po jednog, a mi padamo..

Stvarno se nadam da Sopić neće tvrdoglavit i da ima plan b, c.. Po meni utakmice sa Lilleom moraju biti putokaz, a obje su odigrane sa selahijem i hodžom..