Rano je još reći, ima upita za igrače tako da kad se složi križaljka može se govoriti o očekivanjima.

Kakav je na kraju sezone dojam o Zinedinu Mustedanagiću. Kako je odigrao, vidim da je najefikasniji igrač ?

antisa411
Poruka: 337
02. lipnja 2023. u 20:02

SREBRO ZLATNOG SJAJA Rudeš 1. na tablici, a Vukovar 1991 najbolji u svemu!

Nije mnogo nedostajalo da današnje gostovanje Vukovara 1991 kod Rudeša dobije kvalifikacijski predznak. Naime, da je momčad iz kvarta sa zapada metropole prošle nedjelje posrnula u Vinkovcima, kao što nije, vukovarskom sastavu bi ovoga petka za titulu prvaka (ne i za statusno napredovanje, jer Vukovar 1991 nije ni podnio zahtjev za licenciju) trebala pobjeda. No, kako je Rudeš pokraj Bosuta ostao neporažen, tako je današnji derbi imati tek prestižni karakter. A završio je pobjedom gostiju 2:1. Za domaće je u 38. minuti zabio Boršić, a za goste su preokret pogocima u nastavku kreirali Knöll (53. minuta) i Capitani (75. minuta).

Momčad trenera Miroslava Bojka dvaput je ove sezone bila bolja od Rudeša; osim današnje pobjede, ostvarena je i jedna na travnjaku stadiona u Borovu naselju (2:0). U trećoj utakmici ovih suparnika, tj. prvoj ovosezonskoj, nije bilo pobjednika (2:2), s tim da se Rudeš iščupao “na krilima mašte” s obzirom na to da je Vukovar 1991 do 88. minute vodio 2:0.  Inače, Vukovarcima nakon današnje pobjede ostaje ostaje stanovita satisfakcija koja se očituje u tome da su ove sezone osvojili najviše bodova na terenu. Podsjetimo, Rudeš je tri boda dobio za zelenim stolom, zahvaljujući administrativnom previdu Krešimira Sunare, trenera Hrvatskog dragovoljca, prilikom zamjene igrača zbog kojeg su Sigećani umjesto pobjede 1:0 uknjižili poraz 0:3 (p.f.).

Igrači, stručno vodstvo i čelništvo HNK Vukovar 1991 u svakom slučaju zaslužuju aplauz na otvorenoj sceni za sve ostvareno ove sezone u koju su ušli kao debitanti. I koju su, ponavljamo, završili s najviše bodova osvojenih na terenu. Imali su i najmanje poraza (četiri), najviše postignutih (57) i najmanje primljenih pogodaka (25) u ligi. Njihovo srebro oko vrata, stoga, zlatnoga je sjaja! Čestitke, dakako, zaslužuje i Rudeš koji se plasirao u hrvatsku nogometnu elitu predvođen vinkovačkim zetom Davorom Mladinom. Uzgred, zanimljivo zvuči da je Rudeš ovoga proljeća odigrao samo dvije utakmice izvan Zagreba! Obje u Slavoniji – u Vukovaru i Vinkovcima – i niti u jednoj nije pobijedio…