Hrvatska nogometna reprezentacija

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.445
02. prosinca 2022. u 09:56

Livaković je primio jedan gol, ejjj jedan gol u tri utakmice gdje nije mogao ništa, a priča se kao da je dobio u svakoj barem dva pacerska gola. 

Da je mogao bolje reagirati stoji, isto kao što je mogao Lovren, Juranović itd kod nekih gustih situacija gdje su napravili greške. No, imao je nekoliko sjajnih intervencija kao obrana Hakimiju, par ok prikupljenih lopti i mogu reći da dobro igra sa nogom, nema onih grešaka u dodavanjima od prije. 

Ne navijam za Livijev klub da ga moram nešto posebno braniti, no čovjek je uz sve mane naš najbolji golman, na kraju bio je u postavi godine europske lige, a klub nije dogurao ni do polufinala. 

Treba pogledat kakve je golove Belgija primila od Maroka ili Španjolska od Japana te greške golmana. 

Najgora pozicija u nogometu je golman, napadač može promašiti 5 zicera i zabit onaj šesti je heroj. Golman može obraniti 5 zicera, jednom napravi kiks i svi se obruše na njega. 

Dinaminjo
Dinaminjo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.01.2010.
Poruka: 2.898
02. prosinca 2022. u 10:02

Neuer je primio 4 od 5 golova koje je mogao ili morao braniti..

Neuer.

Livi je morao bolje, ali mislim nije tako jednostavno kao što se prikazalo on je unio nesigurnost..

Cijela momcad je padala fizicki

Belgija je krenula jace naprijed

Perisic je trebao biti zamijenjen bilo Vlasicem, Orsicem pa na kraju krajeva i Sucicem, nekim.tko moze trcati u zadnjih 20ak minuta

Dalic ziheraski nije zelio mijenjati sredinu iako se Luka srusio kad je sviran kraj

 

 

[uredio Dinaminjo - 02. prosinca 2022. u 10:05]
Buš pukla?! BUUUUUM!!
Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.613
02. prosinca 2022. u 10:06

Oršić ima asist, Livaja gol, čekamo Petka da zabije pa da možemo napisat nikad jači HNL. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
Teddy Riner
Teddy Riner
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.09.2016.
Poruka: 1.705
02. prosinca 2022. u 10:15

Charlie Harper je napisao/la:

Teddy Riner je napisao/la:

Klubaštvo se vidi po tome da isti koji stalno zazivaju Šutala, Oršića i Petkovića šute na očajno izdanje Livakovića.

Je li Livaković bio loš? Je.

Je li Petković bio dobar? Je.

Je li Livaja mogao bolje? Je.

Je li Oršić stvarno toliko dobar da unatoč prolasku skupine treba stalno plakati za njim? Vjerojatno nije.

Je li Šutalo tehnički bolji od Lovrena, ali mu i fali iskustva na ovoj razini. Da i da, dakle postoje valjani argumenti za i protiv.

Vidi cijeli citat


Da si objektivan onda bi postavio pitanje za Livakovića kao i za Livaju

Je li mogao Livaković bolje? Je

A ovako je to klubaštvo , pogotovo s ovim komentarom o Oršiću

 

Da se osvrnem za Japan, iako preferiram Petkovića ja bi protiv Japana počeo s Livajom jer mislim da će se on lakše od Petkovića prilagoditi igri Japanaca

Vidi cijeli citat


Možeš tumačiti kako hoćeš, ali ovo je vađenje iz konteksta. Napisao sam tri posta jutros i u naredna dva sam se još dodatno "obrušio" na Livaju i Hajduk baš da ne bi ispalo baš ovo šta ti sad pokušavaš insinuirati.

 

Još jednom ću ti sažeti šta sam sve napisao:

Livaković loš, nesiguran, to pišem već duže.

Petković dobar, po meni treba biti ispred Livaje koji nije bio na nivou (biram blaže riječi nego za Livakovića jer mislim da je Livaković bio baš ispod svake kritike).

Livaja po meni nema šta raditi u prvih 11.

Za Šutala postoje argumenti za i protiv.

Oršić treba dobivati veću minutažu, ali naricati za njim da igra od prve minute je smiješno.

Smiješno je zazivati bilo kojeg igrača Hajduka u kontekstu reprezentacije (osim Livaje koji može biti opcija s klupe).

Dinamovi igrači koji su pozvani su to zasluženo (za razliku od nekad kad su pozivani Ćorić i Halilović da bi ih se moglo prodati).

Dinamovci koji nariču zašto njihovi igrači ne igraju svi u prvih 11 su kompleksaši i neznalice, isto kao i hajdukovci koji nariču za Livajom, Mikanovićem, Lovrom Kalinićem (da je zdrav) ili ne znam ni ja kime.

 

Ako je ovo tebi klubaštvo, onda je očito definicija klubaštva ne hvaliti na sva zvona i bezrezervno sve igrače onog kluba za koji ne navijaš.

Anadolu Efes
Anadolu Efes
Mali dioničar
Pristupio: 08.04.2011.
Poruka: 9.330
02. prosinca 2022. u 10:19

Bellygunner je napisao/la:

Oršić ima asist, Livaja gol, čekamo Petka da zabije pa da možemo napisat nikad jači HNL. 

Vidi cijeli citat

Treba ga malo popljuvat da poguramo 🤣

Za Dinamo bez Mamica!!
kenjac
kenjac
Željan dokazivanja
Pristupio: 25.10.2009.
Poruka: 248
02. prosinca 2022. u 10:25

Treba svakako malo rotirati. Prvo da se neki igrači odmore. Drugo da ne budemo predvidi i treće možda netko s klupe plane. Moji prvi izbori su Šutalo i Majer. Možda i ponekad promijenit formaciju u 4-2-3-1, ne znam ali u glavnom da budemo fleksibilniji

ano179
ano179
Željan dokazivanja
Pristupio: 22.08.2016.
Poruka: 478
02. prosinca 2022. u 10:50

Igramo osminu finala svjetskog prvenstva, a ne kolo u HNL-u nakon 2 europske tekme. Za odmor će biti vremena, ali sada neka štednja protiv Japana ne dolazi u obzir. Jel moguće da podcijenjujemo ekipu koja je dobila Njemačku i Španjolsku?

Sensation
Sensation
Mali dioničar
Pristupio: 27.03.2013.
Poruka: 7.842
02. prosinca 2022. u 10:50

meni je livaja bio dobar protiv kanade, jucer je isto usao dobro u utakmicu ali kasnije fizicki pao.

znam da sada svi zele vidjeti nase najvislje igrace na terenu, ali s druge strane, japanci su mali, nemoramo ici na tu kartu, ali naravno mozemo.

bojim se da ce taj kriteriji sam biti previse u fokusu. na kraju ce nam pocet budimir i pasalic.

 

petko mi se cini tu najbolji ako smo u stanju visoko stajat kao ekipa. ali i ostale opcije su dobre, i livaja je doneo veliki pomak u odnosu na kramarica na toj poziciji. krama prcvjetao na krilu.

idemo
idemo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.11.2021.
Poruka: 3.408
02. prosinca 2022. u 10:54

Po meni Lovren mora biti ispred Šutala. Daleko je iskusniji i ima mali milion ovakvih utakmica u nogama. Livaja bi trebao biti ispred Petkovića, odnosno svakom po poluvrijeme. Perišić je za 2 klase bolji od Oršića, koji bi mogao biti odlična zamjena u slučaju Perišićeve prevelike potrošnje. Isto vrijedi i za zamjenu Modrić - Majer ( Sučić ).

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.06.2022.
Poruka: 3.403
02. prosinca 2022. u 11:02

Teddy Riner je napisao/la:

Dario_SNet je napisao/la:

Smiješ ti što hoćeš, recimo, ali tvoj je post tipično klubaški, razumio ti to ili ne. Jer svi Dinamovci se aktiviraju na svoje, Hajdukovci na svoje. Ti si napisao čitabu o Dinamovcima, prozvao i Dinamovce za kompleksaše, a radiš isto što i oni. I jedni i drugi mislite da ste turbo objektivni i da komentirate samo ono što valja/ne valja, a ipak u svojim postovima više branite svoje i više napadate tuđe.
Jedini problem je što ne bi smjelo biti naših i tuđih i to iritira sve nas ostale.

I kad smo već kod toga, ima tu puno više ljudi od samih Dinamovaca koji nariču jer Oršić ne dobiva bar koju minutu više. Pogotovo u situacijama gdje je on jedini igrač profila kakvog trebamo.

Edit: nisam quotao, odgovaram Teddyju.

Vidi cijeli citat


Stvarno ne vidim u čemu je problem. Kažeš da više branim "svoje", a napadam "tuđe". Jedinog "svog" sam kritizirao, od "tuđih" sam pohvalio Petkovića i kritizirao Livakovića. Za Šutala sam napisao da postoje argumenti za i protiv, a Oršića smatram ok igračem, ali nedokazanim na ovoj razini (isto kao Livaja, s tim da ima iskustvo i par jačih utakmica u Europi što ne smatram dovoljnim za ozbiljnog igrača). Ne bih ni ja imao ništa protiv da Oršić igra malo više, ali kritiziram ove koji ga zazivaju za neminovnog startera. Baš zato što se slažem da ne bi smjelo biti naših i tuđih ovo i pišem i trudim se isto tako kritički osvrnuti i na "moje", samo šta ih ima premalo da bih im mogao posvetiti jednako crta kao "tuđima".

Vidi cijeli citat

Uopće ne želim raspravljati o "mojima", "tuđima", jeli ovaj trebao igrati više, onaj manje itd, itd. Ali napisati da se Oršić nije dokazao na ovoj razini je velika besmislica, da ne upotrijebim neku težu riječ.

  • Najnovije
  • Najčitanije